Return to Team Preview Page

2006 Class 5A Team Previews - 146 team previews of the questionnaires returned
Updated June 28, 9:25 PM    
District 1 District 9 District 17 District 25
El Paso Franklin Plano Cypress-Fairbanks Austin Westlake
El Paso Coronado Richardson Berkner Cypress Falls San Marcos
El Paso Hanks Allen Langham Creek Bastrop
El Paso Montwood Lake Highlands Cypress Ridge Seguin
District 2 Plano West District 18 Austin High
Amarillo Plano East Alief Hastings Austin Bowie
Lubbock Monterey Richardson Alief Taylor Austin Akins
San Angelo Central District 10 Katy Morton Ranch District 26
Lubbock Coronado Garland District 19 San Antonio Madison
Amarillo Tascosa Garland Rowlett Aldine MacArthur Converse Judson
Lubbock South Garland Aldine San Antonio Reagan
District 3 Garland Sachse Aldine Eisenhower San Antonio MacArthur
Abilene District 11 District 20 District 27
Midland Dallas Carter Houston Lamar Corpus Christi Ray
Midland Lee District 12 Houston Westside San Antonio East Central
Abilene Cooper Longview Houston Westbury Corpus Christi King
District 4 Tyler John Tyler Houston Milby San Antonio Southwest
North Crowley Mesquite Horn District 21 District 28
Mansfield Summit North Mesquite Beaumont West Brook San Antonio O'Connor
Mansfield District 13 Baytown Lee San Antonio Warren
Mansfield Timberview A&M Consolidated Baytown Sterling San Antonio Holmes
Fort Worth Paschal Killeen Ellison District 22 San Antonio Taft
Granbury Harker Heights Galena Park North Shore District 29
District 5 Bryan La Porte Laredo United
Colleyville Heritage Temple Pasadena Dobie Laredo Martin
Fort Worth Haltom District 14 Deer Park Laredo United South
Keller Leander Pasadena Memorial District 30
Fort Worth Richland Round Rock Pasadena La Joya
District 6 Round Rock McNeil Pasadena Sam Rayburn McAllen Memorial
Lewisville Hebron Cedar Park District 23 McAllen
Carrollton Creekview Round Rock Stony Point Fort Bend Marshall Donna
Flower Mound Round Rock Westwood Fort Bend Clements McAllen Rowe
Flower Mound Marcus District 15 Fort Bend Kempner District 31
Carrollton Smith Lufkin Fort Bend Hightower Pharr-San Juan-Alamo
Lewisville The Woodlands District 24 Harlingen
Carrollton Turner Conroe Pearland PSJA Memorial
District 7 District 16 Alvin Harlingen South
Euless Trinity Klein Forest Clear Creek Edinburg Economedes
South Grand Prairie Klein Clear Lake Edinburg North
Irving MacArthur Klein Collins Galveston Ball District 32
Irving Nimitz Los Fresnos
Dallas Jesuit Brownsville Pace
Hurst Bell San Benito
Irving Brownsville Rivera
District 8
Cedar Hill
Arlington
Duncanville
DeSoto
Arlington Martin