Return to Preseason Package

2008 Playoff Games to Watch - Check out the games to watch base on the preseason ratings.
2008 Playoffs Top Games to Watch
Class 5A Div. I Bi-District (Top 25)
(21) Pearland (10-0) vs (22) Beaumont West Brook (6-4)
Class 5A Div. I Area (Top 15)
(1) Euless Trinity (10-0) vs (3) Plano (9-1)
(8) Flower Mound Marcus (10-0) vs (2) Allen (9-1)
(4) Galena Park North Shore (10-0) vs (12) Fort Bend Hightower (10-0)
Class 5A Div. I Quarters (Top 10)
(1) Euless Trinity (10-0) vs (2) Allen (9-1)
Class 5A Div. I Semi (Top 5)
(4) Galena Park North Shore (10-0) vs (5) Converse Judson (10-0)
Class 5A Div. I State Final (Top 5)
(1) Euless Trinity (10-0) vs (4) Galena Park North Shore (10-0)
Class 5A Div. II Quarters (Top 10)
(7) Abilene (9-0) vs (9) Southlake Carroll (8-2)
Class 4A Div. I Quarters (Top 10)
(10) Longview (8-2) vs (5) Highland Park (10-0)
Class 4A Div. I Semi (Top 5)
(2) Wichita Falls Rider (9-1) vs (5) Highland Park (10-0)
Class 4A Div. I State Final (Top5)
(2) Wichita Falls Rider (9-1) vs (1) Lake Travis (10-0)
Class 4A Div. II Area (Top 15)
(6) Aledo (10-0) vs (3) Everman (10-0)
(14) Port Lavaca Calhoun (9-1) vs (7) CC Calallen (9-1)
Class 4A Div. II Quarters (Top 10)
(9) Stephenville (8-2) vs (3) Everman (10-0)
Class 4A Div. II State Final (Top 5)
(3) Everman (10-0) vs (4) Dayton (9-0)
Class 3A Div. I State Final (Top 7)
(1) China Spring (10-0) vs (7) Navasota (10-0)
Class 3A Div. II Bi-Dist (Top 25)
(22) West (9-1) vs (20) Fredericksburg (8-2)
(2) Liberty Hill (10-0) vs (23) Glen Rose (8-2)
(12) Carthage (9-1) vs (24) Tatum (8-2)
Class 3A Div. II Area (Top 15)
(10) Gilmer (9-1) vs (3) Waco La Vega (10-0)
Class 3A Div. II Regional (Top 10)
(8) Brownwood (6-4) vs (2) Liberty Hill (10-0)
(3) Waco La Vega (10-0) vs (6) West Orange-Stark (10-0)
Class 3A Div. II Quarters (Top 10)
(9) Snyder (9-1) vs (2) Liberty Hill (10-0)
Class 3A Div. II Semi (Top 5)
(2) Liberty Hill (10-0) vs (4) Celina (10-0)
(3) Waco La Vega (10-0) vs (5) Cuero (9-1)
Class 3A Div. II State Final (Top 5)
(2) Liberty Hill (10-0) vs (3) Waco La Vega (10-0)
Class 2A Div. I Bi-Dist (Top 25)
(6) Arp (9-1) vs (24) Teague (9-1)
(20) Corrigan-Camden (8-2) vs (3) Kirbyville (9-1)
(17) Salado (8-2) vs (11) Altair Rice Consolidated (9-1)
(4) Hitchcock (7-2) vs (13) Refugio (9-1)
Class 2A Div. I Quarters (Top 10)
(6) Arp (9-1) vs (3) Kirbyville (9-1)
Class 2A Div. I Semi (Top 10)
(10) Early (9-1) vs (9) Pilot Point (10-0)
(3) Kirbyville (9-1) vs (4) Hitchcock (7-2)
Class 2A Div. II Regional (Top 10)
(2) Crane (10-0) vs (1) Cisco (10-0)
(7) Elysian Fields (10-0) vs (5) Newton (9-1)
Class 2A Div. II State Final (Top 5)
(1) Cisco (10-0) vs (5) Newton (9-1)
Class 1A Div. I Quarters (Top 10)
(1) Alto (10-0) vs (5) Mart (10-0)
Class 1A Div. I State Final (Top 5)
(3) Canadian (10-0) vs (1) Alto (10-0)
Class 1A Div. II Bi-Dist (Top 25)
(4) Sundown (10-0) vs (14) Iraan (10-0)
(7) Itasca (10-0) vs (21) Normangee (7-3)
(11) Cayuga (9-1) vs (22) Mount Enterprise (9-1)
(19) Granger (9-1) vs (24) Meridian (8-2)
Class 1A Div. II Area (Top 15)
(9) Stratford (7-2) vs (8) Nazareth (10-0)
(2) Maud (10-0) vs (10) Tenaha (9-1)
Class 1A Div. II Regional (Top 10)
(8) Nazareth (10-0) vs (4) Sundown (10-0)
(2) Maud (10-0) vs (7) Itasca (10-0)
Class 1A Div. II State Final (Top 5)
(4) Sundown (10-0) vs (2) Maud (10-0)
Sixman Div. I Bi-District (Top 15)
(6) Ira (10-0) vs (15) Rankin (5-5)
(13) Garden City (9-1) vs (9) Lenorah Grady (8-2)
(5) Richland Springs (10-0) vs (12) Gordon (7-3)
Sixman Div. I Regional (Top 10)
(3) Vernon Northside (8-1) vs (6) Ira (10-0)
(9) Lenorah Grady (8-2) vs (10) Throckmorton (5-4)
Sixman Div. I Quarters (Top 5)
(5) Richland Springs (10-0) vs (2) Strawn (9-1)
6M Div. I Semi (Top 5)
(2) Strawn (9-1) vs (1) Calvert (8-0)
Sixman Div. II Bi-District (Top 15)
(1) Woodson (10-0) vs (6) Roscoe Highland (9-1)
(3) Zephyr (9-1) vs (12) Jonesboro (8-2)
(14) Paint Rock (8-2) vs (10) Sidney (10-0)
Sixman Div. II Regional (Top 10)
(7) Ackerly Sands (9-1) vs (4) Sanderson (10-0)
(8) Sierra Blanca (8-1) vs (5) Grandfalls-Royalty (9-1)
Sixman Div. II Quarters (Top 5)
(4) Sanderson (10-0) vs (5) Grandfalls-Royalty (9-1)
Sixman Div. II State Final (Top 5)
(2) Motley County (9-0) vs (1) Woodson (10-0)