2019 Class 5A Week 1 Weekly Schedule

Dist. 1
30-Aug El Paso Bel Air 28 - 54 vs El Paso Austin 5A - 2 7:00 PM
30-Aug El Paso Chapin 0 - 42 vs Midland Christian 11MDiv. 1 - 1 7:00 PM
29-Aug El Paso Del Valle 13 - 14 at Mayfield, NM 7:00 PM
29-Aug El Paso Eastlake 21 - 41 vs Canutillo 5A - 1 7:00 PM
30-Aug El Paso Eastwood 0 - 63 vs El Paso Americas 6A - 1 7:00 PM
30-Aug El Paso El Dorado 12 - 54 at El Paso Pebble Hills 6A - 1 7:00 PM
Dist. 2
30-Aug Abilene Cooper 21 - 20 at Keller 6A - 5 7:00 PM
30-Aug Amarillo 0 - 31 at Wolfforth Frenship 6A - 2 7:00 PM
30-Aug Amarillo Caprock 21 - 40 vs Hereford 4A - 3 7:30 PM
29-Aug Amarillo Palo Duro 7 - 50 vs Canyon 4A - 3 7:00 PM
29-Aug Lubbock 7 - 57 vs Seminole 4A - 2 7:00 PM
30-Aug Lubbock Coronado 30 - 36 vs Lubbock Estacado 4A - 2 7:30 PM
30-Aug Lubbock Monterey 55 - 13 at Odessa 6A - 2 7:00 PM
Dist. 3
30-Aug Azle 22 - 23 vs Grapevine 5A - 4 7:00 PM
30-Aug Crowley 26 - 13 at Everman 5A - 5 7:30 PM
29-Aug Fort Worth Brewer 26 - 45 at Northwest Eaton 6A - 5 7:00 PM
29-Aug Fort Worth Chisholm Trail 29 - 21 at Wichita Falls 5A - 3 7:00 PM
29-Aug Fort Worth South Hills 6 - 49 vs Cleburne 5A - 5 7:00 PM
29-Aug FW Arlington Heights 7 - 23 vs Springtown 4A - 4 7:00 PM
30-Aug Granbury 40 - 81 vs Weatherford 6A - 3 7:00 PM
30-Aug Saginaw 23 - 21 at Fort Worth Haltom 6A - 3 7:30 PM
30-Aug Saginaw Boswell 34 - 47 vs Wichita Falls Rider 5A - 3 7:00 PM
Dist. 4
30-Aug Carrollton Creekview 0 - 30 vs Midlothian 5A - 5 7:00 PM
31-Aug Carrollton Smith 13 - 26 vs Fort Worth Eastern Hills 5A - 4 10:00 AM
29-Aug Carrollton Turner 0 - 20 vs Fort Worth Trimble Tech 6A - 4 7:00 PM
31-Aug Colleyville Heritage 13 - 10 vs Lucas Lovejoy (at Allen) 5A - 7 7:00 PM
30-Aug Denton 37 - 34 at Lake Dallas (OT) 5A - 7 7:00 PM
30-Aug Denton Ryan 52 - 6 vs Mesquite Poteet 5A - 7 7:00 PM
30-Aug Grapevine 23 - 22 at Azle 5A - 3 7:00 PM
30-Aug N. Richland Hills Birdville 31 - 35 vs Keller Central 6A - 5 7:00 PM
Dist. 5
29-Aug Frisco Centennial 7 - 28 vs Royse City 5A - 8 7:00 PM
30-Aug Frisco Heritage 24 - 45 at North Forney 5A - 8 7:30 PM
30-Aug Frisco Independence 57 - 14 vs Richardson Pearce 6A - 8 7:00 PM
30-Aug Frisco Liberty 7 - 42 vs North Garland 6A - 10 7:00 PM
30-Aug Frisco Lone Star 55 - 3 vs Fort Worth Richland 6A - 3 7:00 PM
30-Aug Frisco Wakeland 53 - 17 at Sulphur Springs 5A - 8 7:00 PM
30-Aug Little Elm 32 - 21 vs Justin Northwest 5A - 4 7:00 PM
30-Aug The Colony 24 - 2 vs North Crowley 6A - 4 7:00 PM
Dist. 6
30-Aug Dallas Adams 0 - 58 at Dallas Madison 3A - 6 7:30 PM
30-Aug Dallas Samuell 13 - 7 vs Dallas Spruce 5A - 6 7:30 PM
31-Aug Dallas Sunset 6 - 44 at Dallas Adamson 5A - 6 6:00 PM
29-Aug Dallas Wilson 17 - 45 vs Frisco 5A - 7 7:00 PM
30-Aug Highland Park 66 - 59 at Rockwall 6A - 11 7:30 PM
30-Aug Lancaster 3 - 24 vs Duncanville 6A - 8 7:30 PM
29-Aug Mansfield Legacy 0 - 38 vs Jenks, OK 7:00 PM
30-Aug Mansfield Timberview 47 - 77 vs Bixby, OK 7:30 PM
Dist. 7
30-Aug McKinney North 44 - 42 at McKinney 6A - 9 7:00 PM
30-Aug Mesquite Poteet 6 - 52 at Denton Ryan 5A - 4 7:00 PM
30-Aug Sherman 13 - 29 vs Denison 5A - 7 7:30 PM
29-Aug Texarkana Texas 7 - 21 vs Pflugerville Hendrickson (at Waxahachie) 6A - 13 7:00 PM
30-Aug Tyler John Tyler 17 - 39 vs Mesquite Horn 6A - 11 7:00 PM
31-Aug West Mesquite 21 - 41 vs Hutto  (at Waco ISD) 5A - 11 11:00 AM
30-Aug Wylie East 24 - 41 vs Mount Pleasant 5A - 9 7:30 PM
Dist. 8
29-Aug College Station 14 - 52 at Richmond Foster 5A - 10 6:00 PM
30-Aug Conroe Caney Creek 20 - 49 at Montgomery Lake Creek 5A - 10 7:30 PM
30-Aug Lufkin 21 - 24 vs Longview 6A - 11 7:30 PM
30-Aug Magnolia 35 - 10 vs Barbers Hill 5A - 12 7:30 PM
30-Aug Magnolia West 38 - 13 vs Brenham 5A - 13 7:30 PM
30-Aug Tomball 14 - 48 at Tomball Memorial 6A - 14 7:00 PM
30-Aug Waller 3 - 14 vs Bryan 6A - 14 7:30 PM
30-Aug Willis 22 - 55 at Huntsville 5A - 10 7:30 PM
Dist. 9
29-Aug Baytown Goose Creek Memorial 72 - 7 vs Pasadena Sam Rayburn 6A - 22 7:00 PM
31-Aug Galena Park 49 - 6 at Pasadena 6A - 22 6:00 PM
29-Aug Houston Austin 23 - 20 vs Houston North Forest 4A - 12 7:00 PM
29-Aug Houston Wisdom 0 - 34 at Houston Furr 4A - 12 7:00 PM
30-Aug Humble Kingwood Park 7 - 38 at Angleton 5A - 10 7:00 PM
30-Aug New Caney 28 - 8 at Crosby 5A - 12 7:00 PM
30-Aug New Caney Porter 0 - 15 vs Sheldon C.E. King 6A - 21 7:00 PM
30-Aug Port Arthur Memorial 20 - 25 at Deer Park 6A - 21 7:00 PM
Dist. 10
31-Aug Alvin Shadow Creek 64 - 14 at Humble Summer Creek 6A - 22 7:00 PM
30-Aug Angleton 38 - 7 vs Humble Kingwood Park 5A - 9 7:00 PM
30-Aug Fort Bend Hightower 34 - 35 vs Fort Bend Travis (at Alvin's Freedom) 6A - 20 7:00 PM
30-Aug Friendswood 42 - 0 vs Dayton 5A - 12 7:00 PM
30-Aug Galveston Ball 7 - 0 at La Marque 4A - 11 7:00 PM
29-Aug Richmond Foster 52 - 14 vs College Station 5A - 8 6:00 PM
29-Aug Rosenberg Terry 6 - 28 vs Fort Bend Bush 6A - 20 7:00 PM
30-Aug Texas City 14 - 21 vs El Campo 4A - 13 7:00 PM
Dist. 11
30-Aug Cedar Park 0 - 17 at Austin Vandegrift 6A - 13 7:00 PM
30-Aug Georgetown 49 - 19 vs Abilene Wylie 5A - 3 7:30 PM
31-Aug Hutto 41 - 21 vs West Mesquite  (at Waco ISD) 5A - 7 11:00 AM
30-Aug Leander Rouse 6 - 27 at Cedar Park Vista Ridge 6A - 13 7:00 PM
31-Aug Manor 29 - 32 at Weslaco East (OT) 6A - 31 1:00 PM
29-Aug Pflugerville 21 - 42 at Austin Bowie 6A - 25 7:30 PM
30-Aug Pflugerville Connally 49 - 51 vs Austin High 6A - 25 7:30 PM
Dist. 12
30-Aug Austin Crockett 0 - 47 at Austin Akins 6A - 25 7:30 PM
30-Aug Austin LBJ 35 - 27 vs Elgin 5A - 13 7:30 PM
29-Aug Austin McCallum 7 - 29 at Austin Anderson 6A - 25 7:30 PM
29-Aug Austin Navarro 6 - 41 vs Austin St. Michael's 11MDiv. 2 - 3 7:30 PM
30-Aug Austin Northeast 0 - 47 at Bastrop Cedar Creek 5A - 13 7:30 PM
30-Aug Austin Travis 0 - 42 vs Lockhart 5A - 14 7:30 PM
30-Aug Dripping Springs 14 - 13 at Kerrville Tivy 5A - 14 7:30 PM
30-Aug Seguin 21 - 42 at San Antonio Antonian Prep 11MDiv. 1 - 3 7:30 PM
Dist. 13
30-Aug SA Veterans Memorial 63 - 21 vs Floresville 5A - 15 7:30 PM
30-Aug San Antonio Brackenridge 13 - 0 at Somerset 5A - 15 7:30 PM
29-Aug San Antonio Burbank 20 - 14 vs Pearsall (OT) 4A - 14 7:00 PM
30-Aug San Antonio Edison 14 - 39 vs Pleasanton 4A - 15 7:30 PM
30-Aug San Antonio Highlands 0 - 79 at Corpus Christi Miller 5A - 15 7:30 PM
31-Aug San Antonio Jefferson 10 - 27 vs San Antonio Harlandale 5A - 14 7:00 PM
30-Aug San Antonio Lanier 7 - 27 vs SA Southwest Legacy 5A - 14 7:30 PM
29-Aug San Antonio Sam Houston 26 - 35 vs Fredericksburg 4A - 14 7:00 PM
30-Aug San Antonio Wagner 42 - 7 at Laredo United South 6A - 29 7:00 PM
Dist. 14
30-Aug Eagle Pass Winn 30 - 0 vs Crystal City 4A - 14 7:30 PM
30-Aug Laredo Martin 30 - 33 vs Laredo Nixon 6A - 29 7:30 PM
30-Aug Northside Harlan 42 - 0 at San Antonio Holmes 6A - 28 7:30 PM
30-Aug SA Southwest Legacy 27 - 7 at San Antonio Lanier 5A - 13 7:30 PM
31-Aug San Antonio Harlandale 27 - 10 at San Antonio Jefferson 5A - 13 7:00 PM
30-Aug San Antonio McCollum 7 - 21 vs South San Antonio 6A - 27 7:30 PM
30-Aug San Antonio Southwest 14 - 51 vs San Antonio Roosevelt 6A - 27 7:30 PM
Dist. 15
29-Aug CC Flour Bluff 33 - 6 at Pharr-San Juan-Alamo 6A - 30 7:00 PM
30-Aug CC Veterans Memorial 46 - 21 at Edcouch-Elsa 5A - 16 7:30 PM
30-Aug Corpus Christi Carroll 12 - 45 at Gregory-Portland 5A - 15 7:30 PM
30-Aug Corpus Christi King 21 - 49 at Beeville Jones 4A - 15 7:30 PM
30-Aug Corpus Christi Miller 79 - 0 vs San Antonio Highlands 5A - 13 7:30 PM
29-Aug Corpus Christi Moody 0 - 25 vs San Antonio Southside 5A - 15 7:00 PM
30-Aug Corpus Christi Ray 10 - 48 at San Antonio East Central 6A - 26 7:30 PM
30-Aug Victoria East 7 - 38 at West Columbia 4A - 13 7:30 PM
30-Aug Victoria West 28 - 61 vs Port Lavaca Calhoun 5A - 15 7:30 PM
Dist. 16
31-Aug Brownsville Lopez 7 - 49 vs McAllen 6A - 30 7:00 PM
29-Aug Brownsville Pace 13 - 27 vs Mission Sharyland 5A - 16 7:00 PM
30-Aug Brownsville Porter 20 - 14 vs Port Isabel (OT) 4A - 16 7:30 PM
30-Aug Brownsville Veterans Memorial 26 - 21 vs Brownsville Rivera 6A - 32 7:30 PM
30-Aug Donna 21 - 3 vs Donna North 6A - 31 7:30 PM
30-Aug La Joya Palmview 12 - 13 at La Joya 6A - 30 7:30 PM
30-Aug Mission Memorial 0 - 37 vs Mission 6A - 30 7:30 PM
30-Aug PSJA Memorial 8 - 44 vs PSJA North 6A - 30 7:30 PM
30-Aug PSJA Southwest 21 - 14 at Edinburg Economedes 6A - 31 7:30 PM
30-Aug Rio Grande City 45 - 14 vs Roma 5A - 16 7:30 PM
Dist. 1
29-Aug Canutillo 41 - 21 at El Paso Eastlake 5A - 1 7:00 PM
30-Aug Clint Horizon 22 - 14 at El Paso 5A - 2 7:00 PM
30-Aug El Paso Hanks 59 - 20 vs El Paso Socorro 6A - 1 7:00 PM
30-Aug El Paso Parkland 41 - 40 vs El Paso Burges (OT) 5A - 2 7:00 PM
30-Aug El Paso Riverside 21 - 14 vs San Elizario 4A - 1 7:00 PM
29-Aug El Paso Ysleta 43 - 13 at El Paso Jefferson 5A - 2 6:30 PM
Dist. 2
30-Aug El Paso 14 - 22 vs Clint Horizon 5A - 1 7:00 PM
30-Aug El Paso Andress 23 - 7 vs El Paso Coronado 6A - 1 7:00 PM
30-Aug El Paso Austin 54 - 28 at El Paso Bel Air 5A - 1 7:00 PM
30-Aug El Paso Bowie 27 - 7 vs Silver, NM 7:00 PM
30-Aug El Paso Burges 40 - 41 at El Paso Parkland (OT) 5A - 1 7:00 PM
29-Aug El Paso Irvin 0 - 0 vs Chaparral, NM (Cancelled) 6:30 PM
29-Aug El Paso Jefferson 13 - 43 vs El Paso Ysleta 5A - 1 6:30 PM
Dist. 3
30-Aug Abilene Wylie 19 - 49 at Georgetown 5A - 11 7:30 PM
30-Aug Canyon Randall 35 - 16 vs Midland 6A - 2 7:00 PM
30-Aug Lubbock-Cooper 45 - 20 vs Andrews 4A - 2 7:00 PM
30-Aug Plainview 13 - 33 at Levelland 4A - 2 7:00 PM
29-Aug Wichita Falls 21 - 29 vs Fort Worth Chisholm Trail 5A - 3 7:00 PM
30-Aug Wichita Falls Rider 47 - 34 at Saginaw Boswell 5A - 3 7:00 PM
Dist. 4
31-Aug Fort Worth Eastern Hills 26 - 13 at Carrollton Smith 5A - 4 10:00 AM
30-Aug Fort Worth North Side 21 - 42 vs Lake Worth 4A - 6 7:00 PM
30-Aug Fort Worth Polytechnic 7 - 48 at Dallas Hillcrest 4A - 8 7:30 PM
30-Aug Fort Worth Southwest 18 - 43 vs Frisco Lebanon Trail 5A - 7 7:00 PM
30-Aug Fort Worth Wyatt 21 - 40 vs Dallas Seagoville 5A - 6 7:30 PM
30-Aug FW Carter-Riverside 0 - 71 at Fort Worth Castleberry 4A - 6 7:30 PM
30-Aug Justin Northwest 21 - 32 at Little Elm 5A - 5 7:00 PM
Dist. 5
30-Aug Aledo 57 - 60 vs Denton Guyer 6A - 5 7:30 PM
30-Aug Arlington Seguin 21 - 32 at Lakeview Centennial 6A - 10 7:00 PM
30-Aug Burleson 41 - 38 at Copperas Cove 6A - 12 7:30 PM
30-Aug Burleson Centennial 34 - 21 vs Corsicana 5A - 8 7:30 PM
29-Aug Cleburne 49 - 6 at Fort Worth South Hills 5A - 3 7:00 PM
30-Aug Everman 13 - 26 vs Crowley 5A - 3 7:30 PM
30-Aug Joshua 14 - 63 vs Lampasas 4A - 14 7:30 PM
30-Aug Midlothian 30 - 0 at Carrollton Creekview 5A - 4 7:00 PM
30-Aug Waco University 36 - 35 vs Waco 6A - 12 7:30 PM
Dist. 6
31-Aug Dallas Adamson 44 - 6 vs Dallas Sunset 5A - 6 6:00 PM
29-Aug Dallas Conrad 25 - 29 vs FW Diamond Hill-Jarvis 4A - 6 7:00 PM
30-Aug Dallas Jefferson 21 - 42 at North Dallas 4A - 8 7:30 PM
30-Aug Dallas Kimball 40 - 8 vs Fort Worth Dunbar 4A - 6 7:30 PM
30-Aug Dallas Seagoville 40 - 21 at Fort Worth Wyatt 5A - 4 7:30 PM
30-Aug Dallas South Oak Cliff 22 - 21 vs Dallas Skyline 6A - 8 7:30 PM
30-Aug Dallas Spruce 7 - 13 at Dallas Samuell 5A - 6 7:30 PM
29-Aug Red Oak 27 - 48 at Denton Braswell 5A - 7 7:00 PM
Dist. 7
30-Aug Denison 29 - 13 at Sherman 5A - 7 7:30 PM
29-Aug Denton Braswell 48 - 27 vs Red Oak 5A - 6 7:00 PM
29-Aug Frisco 45 - 17 at Dallas Wilson 5A - 6 7:00 PM
30-Aug Frisco Lebanon Trail 43 - 18 at Fort Worth Southwest 5A - 4 7:00 PM
30-Aug Frisco Memorial 16 - 14 at Celina 4A - 7 7:00 PM
29-Aug Frisco Reedy 17 - 7 vs Plano West 6A - 9 7:00 PM
30-Aug Lake Dallas 34 - 37 vs Denton (OT) 5A - 4 7:00 PM
31-Aug Lucas Lovejoy 10 - 13 vs Colleyville Heritage  (at Allen) 5A - 4 7:00 PM
30-Aug Princeton 41 - 0 vs South Garland 6A - 10 7:00 PM
Dist. 8
30-Aug Corsicana 21 - 34 at Burleson Centennial 5A - 5 7:30 PM
30-Aug Ennis 21 - 13 at Waxahachie 6A - 7 7:30 PM
30-Aug Forney 42 - 21 at Richardson Berkner 6A - 8 7:30 PM
30-Aug Greenville 37 - 38 vs Dallas White 6A - 8 7:30 PM
29-Aug Kaufman 10 - 45 vs Lindale (at Tyler) 5A - 9 7:30 PM
30-Aug North Forney 45 - 24 vs Frisco Heritage 5A - 5 7:30 PM
29-Aug Royse City 28 - 7 at Frisco Centennial 5A - 5 7:00 PM
30-Aug Sulphur Springs 17 - 53 vs Frisco Wakeland 5A - 5 7:00 PM
30-Aug Terrell 21 - 33 vs Hallsville 5A - 9 7:30 PM
Dist. 9
30-Aug Hallsville 33 - 21 at Terrell 5A - 8 7:30 PM
30-Aug Jacksonville 0 - 48 vs Carthage 4A - 10 7:30 PM
29-Aug Lindale 45 - 10 vs Kaufman  (at Tyler) 5A - 8 7:30 PM
30-Aug Longview Pine Tree 47 - 30 at Bullard 4A - 7 7:30 PM
30-Aug Marshall 20 - 27 vs Tyler Lee 6A - 11 7:30 PM
30-Aug Mount Pleasant 41 - 24 at Wylie East 5A - 7 7:30 PM
30-Aug Nacogdoches 14 - 17 vs Kilgore 4A - 10 7:30 PM
30-Aug Whitehouse 0 - 23 at Henderson 4A - 10 7:30 PM
Dist. 10
30-Aug A&M Consolidated 49 - 6 vs Killeen Ellison 6A - 12 7:00 PM
30-Aug Bryan Rudder 27 - 28 vs Bastrop 5A - 13 7:30 PM
30-Aug Cleveland 7 - 34 vs Buna 3A - 12 7:30 PM
30-Aug Huntsville 55 - 22 vs Willis 5A - 8 7:30 PM
30-Aug Katy Paetow 35 - 7 at Stafford 4A - 12 7:30 PM
29-Aug Lamar Consolidated 38 - 15 vs Fort Bend Clements  (at Alvin's Freedom) 6A - 20 7:00 PM
29-Aug Montgomery 33 - 32 vs Vidor 5A - 12 7:00 PM
30-Aug Montgomery Lake Creek 49 - 20 vs Conroe Caney Creek 5A - 8 7:30 PM
Dist. 11
29-Aug Fort Bend Marshall 32 - 9 at Aldine Eisenhower 6A - 16 7:00 PM
30-Aug Fort Bend Willowridge 18 - 21 at Fort Bend Dulles 6A - 20 7:00 PM
31-Aug Houston Madison 6 - 34 at Houston Westside 6A - 18 6:00 PM
30-Aug Houston Milby 58 - 0 vs Houston Scarborough 4A - 11 7:00 PM
29-Aug Houston Northside 32 - 14 at Houston Kashmere 4A - 11 7:00 PM
29-Aug Houston Sharpstown 0 - 52 vs Houston Wheatley 4A - 12 7:00 PM
31-Aug Houston Sterling 27 - 35 vs Splendora 4A - 11 6:00 PM
29-Aug Houston Waltrip 17 - 70 vs Bridgeland 6A - 14 7:00 PM
30-Aug Manvel 34 - 6 at Clear Lake 6A - 24 7:00 PM
Dist. 12
30-Aug Barbers Hill 10 - 35 at Magnolia 5A - 8 7:30 PM
30-Aug Baytown Lee 52 - 0 at Houston Westbury 6A - 18 7:00 PM
30-Aug Crosby 8 - 28 vs New Caney 5A - 9 7:00 PM
30-Aug Dayton 0 - 42 at Friendswood 5A - 10 7:00 PM
30-Aug Nederland 20 - 21 vs West Orange-Stark 4A - 10 7:30 PM
30-Aug Port Neches-Groves 48 - 35 at Silsbee 4A - 10 7:30 PM
29-Aug Santa Fe 21 - 42 at Pasadena Dobie 6A - 22 7:00 PM
29-Aug Vidor 32 - 33 at Montgomery 5A - 10 7:00 PM
Dist. 13
30-Aug Bastrop 28 - 27 at Bryan Rudder 5A - 10 7:30 PM
30-Aug Bastrop Cedar Creek 47 - 0 vs Austin Northeast 5A - 12 7:30 PM
30-Aug Brenham 13 - 38 at Magnolia West 5A - 8 7:30 PM
30-Aug Elgin 27 - 35 at Austin LBJ 5A - 12 7:30 PM
29-Aug Georgetown East View 42 - 35 at Round Rock Westwood (OT) 6A - 13 7:00 PM
30-Aug Leander Glenn 13 - 41 vs Liberty Hill 4A - 14 7:30 PM
30-Aug Marble Falls 0 - 7 vs Fischer Canyon Lake 4A - 14 7:30 PM
29-Aug Pflugerville Weiss 23 - 14 at Leander 6A - 13 7:00 PM
Dist. 14
30-Aug Boerne Champion 41 - 8 vs San Antonio Stevens 6A - 28 7:30 PM
30-Aug Castroville Medina Valley 14 - 28 vs Waco La Vega 4A - 5 7:30 PM
30-Aug Kerrville Tivy 13 - 14 vs Dripping Springs 5A - 12 7:30 PM
30-Aug Lockhart 42 - 0 at Austin Travis 5A - 12 7:30 PM
30-Aug San Antonio Alamo Heights 14 - 31 at New Braunfels 6A - 26 7:30 PM
30-Aug San Antonio Kennedy 0 - 34 vs Devine 4A - 14 7:30 PM
30-Aug San Antonio Memorial 13 - 20 at Bandera 4A - 13 7:30 PM
29-Aug Uvalde 28 - 27 at Eagle Pass (OT) 6A - 29 7:00 PM
Dist. 15
31-Aug Alice 41 - 23 at Laredo Alexander 6A - 29 7:00 PM
30-Aug CC Calallen 28 - 20 at San Benito 6A - 32 7:30 PM
30-Aug CC Tuloso-Midway 46 - 7 at Kingsville King 4A - 16 7:30 PM
30-Aug Floresville 21 - 63 at SA Veterans Memorial 5A - 13 7:30 PM
30-Aug Gregory-Portland 45 - 12 vs Corpus Christi Carroll 5A - 15 7:30 PM
30-Aug Port Lavaca Calhoun 61 - 28 at Victoria West 5A - 15 7:30 PM
29-Aug San Antonio Southside 25 - 0 at Corpus Christi Moody 5A - 15 7:00 PM
30-Aug Somerset 0 - 13 vs San Antonio Brackenridge 5A - 13 7:30 PM
Dist. 16
30-Aug Edcouch-Elsa 21 - 46 vs CC Veterans Memorial 5A - 15 7:30 PM
29-Aug Laredo Cigarroa 20 - 15 vs Zapata 4A - 16 7:00 PM
30-Aug Mercedes 31 - 21 vs Edinburg North 6A - 31 7:30 PM
29-Aug Mission Sharyland 27 - 13 at Brownsville Pace 5A - 16 7:00 PM
30-Aug Pharr Valley View 21 - 13 at Hidalgo 4A - 16 7:30 PM
30-Aug Roma 14 - 45 at Rio Grande City 5A - 16 7:30 PM
30-Aug Sharyland Pioneer 41 - 42 vs Harlingen 6A - 32 7:30 PM
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com