2019 Class 3A Week 1 Weekly Schedule

Dist. 1
30-Aug Brownfield 14 - 45 at Post 2A - 2 7:30 PM
30-Aug Denver City 47 - 0 vs Pecos 4A - 1 7:30 PM
30-Aug Kermit 14 - 34 vs Fort Stockton 4A - 1 7:30 PM
30-Aug Tornillo 28 - 55 at Alpine 3A - 1 7:30 PM
Dist. 2
30-Aug Amarillo River Road 12 - 33 vs Abernathy 3A - 2 7:00 PM
30-Aug Bushland 29 - 22 at Childress 3A - 3 7:00 PM
30-Aug Littlefield 34 - 27 at Snyder 4A - 1 7:00 PM
30-Aug Muleshoe 0 - 47 at Dalhart 4A - 2 7:00 PM
30-Aug Shallowater 22 - 28 at Idalou 3A - 2 7:30 PM
30-Aug Slaton 41 - 6 vs Sanford-Fritch 2A - 1 7:30 PM
Dist. 3
30-Aug Breckenridge 20 - 35 vs Jacksboro 3A - 6 7:30 PM
30-Aug Clyde 6 - 7 vs DeLeon 2A - 7 7:30 PM
30-Aug Early 7 - 44 vs Bangs 3A - 4 7:30 PM
30-Aug Eastland 57 - 21 at Comanche 3A - 6 7:30 PM
30-Aug Tuscola Jim Ned 52 - 0 at Coleman 3A - 4 7:30 PM
29-Aug Wall 47 - 7 at Mason 2A - 14 7:00 PM
Dist. 4
30-Aug Bowie 6 - 46 at Godley 4A - 4 7:30 PM
30-Aug Boyd 52 - 0 at Nocona 3A - 5 7:30 PM
30-Aug Brock 0 - 10 vs Brownwood 4A - 5 7:30 PM
30-Aug Paradise 55 - 25 vs Sadler S&S Consolidated 3A - 5 7:30 PM
30-Aug Pilot Point 60 - 7 vs Bridgeport 4A - 3 7:30 PM
30-Aug Ponder 35 - 21 vs Howe 3A - 5 7:30 PM
30-Aug Whitesboro 20 - 7 at Anna 4A - 7 7:30 PM
Dist. 5
30-Aug Bonham 16 - 44 vs Mount Vernon 3A - 7 7:30 PM
30-Aug Commerce 23 - 28 at Edgewood 3A - 7 7:30 PM
30-Aug Emory Rains 3 - 28 at Mabank 4A - 9 7:30 PM
30-Aug Howe 21 - 35 at Ponder 3A - 4 7:30 PM
30-Aug Lone Oak 14 - 29 at Eustace 3A - 6 7:30 PM
30-Aug Pottsboro 38 - 8 vs Paris North Lamar 4A - 7 7:30 PM
30-Aug Van Alstyne 34 - 24 at Aubrey 4A - 3 7:30 PM
Dist. 6
29-Aug Dallas A+ Academy 49 - 58 at Dallas First Baptist Academy 11MDiv. 4 - 1 7:00 PM
30-Aug Dallas Life Oak Cliff 44 - 21 vs Callisburg 3A - 5 7:30 PM
30-Aug Dallas Madison 58 - 0 vs Dallas Adams 5A - 6 7:30 PM
30-Aug Eustace 29 - 14 vs Lone Oak 3A - 5 7:30 PM
30-Aug Kemp 0 - 50 vs Sunnyvale 4A - 5 7:30 PM
30-Aug Malakoff 40 - 14 at Teague 3A - 9 7:30 PM
Dist. 7
30-Aug Atlanta 26 - 47 at Gilmer 4A - 6 7:30 PM
30-Aug Hooks 40 - 18 at Linden-Kildaire 2A - 11 7:30 PM
29-Aug Hughes Springs 14 - 7 vs Hamshire-Fannett  (at Lufkin) 4A - 10 7:00 PM
29-Aug Jefferson 49 - 7 vs Pittsburg 4A - 6 7:00 PM
30-Aug Mount Vernon 44 - 16 at Bonham 3A - 5 7:30 PM
30-Aug New Boston 14 - 27 at Paul Pewitt 3A - 11 7:30 PM
30-Aug Redwater 21 - 42 at Waskom 3A - 11 7:30 PM
Dist. 8
30-Aug Gladewater 39 - 26 vs Longview Spring Hill 4A - 6 7:30 PM
30-Aug Gladewater Sabine 34 - 3 vs Price Carlisle 2A - 10 7:30 PM
30-Aug Mineola 14 - 31 at Wills Point 4A - 7 7:30 PM
30-Aug New London West Rusk 35 - 6 at Arp 3A - 10 7:30 PM
31-Aug Tatum 30 - 35 vs Center 4A - 9 7:00 PM
30-Aug White Oak 9 - 34 vs Elysian Fields 3A - 11 7:30 PM
30-Aug Winnsboro 33 - 0 at Winona 3A - 10 7:30 PM
Dist. 9
30-Aug Grandview 38 - 14 vs Glen Rose 4A - 4 7:30 PM
30-Aug Groesbeck 20 - 23 at Rice 3A - 7 7:30 PM
30-Aug Maypearl 28 - 0 vs San Angelo Grape Creek  (at Brownwood) 3A - 4 7:30 PM
30-Aug McGregor 42 - 28 vs Marlin 2A - 13 7:30 PM
30-Aug Teague 14 - 40 vs Malakoff 3A - 6 7:30 PM
30-Aug West 13 - 35 vs Hillsboro 4A - 4 7:30 PM
30-Aug Whitney 56 - 3 vs Jarrell 3A - 10 7:30 PM
Dist. 10
30-Aug Cameron Yoe 34 - 21 vs Mexia 4A - 8 7:30 PM
30-Aug Jarrell 3 - 56 at Whitney 3A - 9 7:30 PM
30-Aug Lago Vista 41 - 21 at Blanco 3A - 13 7:30 PM
29-Aug Little River Academy 45 - 55 vs Rogers  (at UMHB) 3A - 8 7:00 PM
30-Aug Manor New Tech 0 - 43 vs Weimar 2A - 15 7:30 PM
30-Aug Rockdale 48 - 24 vs Giddings 4A - 12 7:30 PM
30-Aug Troy 28 - 14 vs Salado  (at UMHB) 4A - 8 7:30 PM
Dist. 11
30-Aug Coldspring-Oakhurst 36 - 29 vs Hardin-Jefferson 4A - 10 7:00 PM
30-Aug Crockett 44 - 21 vs Buffalo 3A - 7 7:30 PM
30-Aug Diboll 27 - 7 at Bridge City 4A - 11 7:30 PM
30-Aug Elkhart 34 - 14 at Centerville 2A - 9 7:30 PM
30-Aug Franklin 49 - 6 vs Hearne 2A - 13 7:30 PM
30-Aug Palestine Westwood 20 - 28 at Alto 2A - 10 7:30 PM
30-Aug Trinity 12 - 31 vs Corrigan-Camden 3A - 12 7:30 PM
Dist. 12
30-Aug Anahuac 28 - 53 at Cleveland Tarkington 4A - 9 7:30 PM
30-Aug Buna 34 - 7 at Cleveland 5A - 10 7:30 PM
30-Aug East Chambers 58 - 0 vs Kountze 3A - 12 7:30 PM
30-Aug Hardin 33 - 7 vs Beaumont Legacy Christian 11MDiv. 4 - 4 7:30 PM
30-Aug Kirbyville 0 - 76 vs Newton 3A - 12 7:30 PM
30-Aug Orangefield 58 - 0 vs Houston Kipp Generations 11M - Ind. 7:00 PM
30-Aug Warren 27 - 17 at Huntington 4A - 9 7:30 PM
30-Aug Woodville 7 - 21 at Little Cypress-Mauriceville 4A - 11 7:00 PM
Dist. 13
30-Aug Altair Rice Consolidated 6 - 23 vs East Bernard 3A - 14 7:30 PM
30-Aug Boling 0 - 0 at Van Vleck (Cancelled) 3A - 14 7:30 PM
30-Aug Columbus 42 - 20 vs Goliad 3A - 14 7:30 PM
30-Aug Hempstead 40 - 0 at Tomball Christian H/School T-CAL I - 1 7:30 PM
30-Aug Hitchcock 8 - 33 at Freeport Brazosport 4A - 13 7:00 PM
30-Aug Palacios 37 - 6 at Skidmore-Tynan 3A - 15 7:30 PM
Dist. 14
30-Aug Edna 29 - 16 at Caldwell 4A - 12 7:30 PM
30-Aug Goliad 20 - 42 at Columbus 3A - 13 7:30 PM
30-Aug Hallettsville 20 - 55 vs Shiner 2A - 15 7:30 PM
30-Aug Luling 13 - 29 vs Marion 3A - 15 7:30 PM
30-Aug Vanderbilt Industrial 47 - 20 vs Mathis 3A - 16 7:30 PM
30-Aug Yoakum 21 - 35 vs Boerne 4A - 15 7:30 PM
Dist. 15
30-Aug Cotulla 34 - 33 at La Pryor 2A - 15 7:30 PM
30-Aug Jourdanton 60 - 28 vs Poteet 4A - 14 7:30 PM
30-Aug Karnes City 24 - 8 at Kenedy 2A - 15 7:30 PM
30-Aug Lytle 0 - 27 at Comfort 3A - 13 7:30 PM
30-Aug Marion 29 - 13 at Luling 3A - 14 7:30 PM
30-Aug San Antonio Cole 9 - 21 vs Natalia 3A - 15 7:30 PM
30-Aug Universal City Randolph 16 - 12 vs Poth 3A - 15 7:30 PM
Dist. 16
31-Aug Aransas Pass 12 - 20 at Rockport-Fulton 4A - 15 6:41 PM
29-Aug Bishop 0 - 9 at Corpus Christi London 3A - 16 7:30 PM
30-Aug Falfurrias 39 - 0 at Banquete 3A - 16 7:30 PM
30-Aug George West 46 - 26 at Orange Grove 4A - 15 7:30 PM
30-Aug Lyford 12 - 32 at Santa Rosa 3A - 16 7:30 PM
30-Aug Mathis 20 - 47 at Vanderbilt Industrial 3A - 14 7:30 PM
30-Aug San Diego 33 - 19 at Ingleside 4A - 15 7:30 PM
30-Aug Santa Gertrudis Academy Open
Dist. 1
30-Aug Alpine 55 - 28 vs Tornillo 3A - 1 7:30 PM
30-Aug Anthony 34 - 27 vs El Paso Cathedral 11MDiv. 5 - 1 7:00 PM
30-Aug Crane 80 - 6 vs Iraan 2A - 1 7:30 PM
30-Aug Reagan County 12 - 20 at Stanton 3A - 2 7:30 PM
Dist. 2
30-Aug Abernathy 33 - 12 at Amarillo River Road 3A - 2 7:00 PM
30-Aug Coahoma 38 - 0 vs Forsan  (at Big Spring) 2A - 3 7:30 PM
30-Aug Colorado City 3 - 18 vs Albany 2A - 7 7:30 PM
30-Aug Idalou 28 - 22 vs Shallowater 3A - 2 7:30 PM
30-Aug Lubbock Roosevelt 6 - 35 at New Deal 2A - 2 7:30 PM
30-Aug Stanton 20 - 12 vs Reagan County 3A - 1 7:30 PM
Dist. 3
30-Aug Canadian 36 - 22 at Stinnett West Texas 2A - 1 7:00 PM
30-Aug Childress 22 - 29 vs Bushland 3A - 2 7:00 PM
30-Aug Dimmitt 12 - 61 at Lubbock Christian 11MDiv. 3 - 1 7:00 PM
30-Aug Friona 61 - 6 vs Farwell 2A - 2 7:00 PM
30-Aug Spearman 57 - 12 vs Memphis 2A - 5 7:00 PM
30-Aug Tulia 12 - 66 at Panhandle 2A - 1 7:00 PM
Dist. 4
30-Aug Anson 7 - 27 vs Hamlin 2A - 7 7:30 PM
30-Aug Ballinger 26 - 22 vs Brady 3A - 13 7:30 PM
30-Aug Bangs 44 - 7 at Early 3A - 3 7:30 PM
30-Aug Cisco 49 - 27 at Sweetwater 4A - 1 7:30 PM
30-Aug Coleman 0 - 52 vs Tuscola Jim Ned 3A - 3 7:30 PM
30-Aug Merkel 8 - 30 at Stamford 2A - 3 7:30 PM
30-Aug San Angelo Grape Creek 0 - 28 vs Maypearl (at Brownwood) 3A - 9 7:30 PM
30-Aug San Angelo TLCA 6 - 47 vs Eldorado 2A - 8 7:30 PM
Dist. 5
30-Aug Callisburg 21 - 44 at Dallas Life Oak Cliff 3A - 6 7:30 PM
30-Aug Gunter 22 - 21 at Daingerfield 3A - 11 7:30 PM
30-Aug Henrietta 22 - 30 at Windthorst 2A - 6 7:00 PM
30-Aug Holliday 28 - 35 vs Iowa Park (OT) 4A - 3 7:30 PM
30-Aug Nocona 0 - 52 vs Boyd 3A - 4 7:30 PM
30-Aug Sadler S&S Consolidated 25 - 55 at Paradise 3A - 4 7:30 PM
30-Aug Wichita Falls City View 46 - 13 at Blue Ridge 3A - 9 7:30 PM
Dist. 6
30-Aug Comanche 21 - 57 vs Eastland 3A - 3 7:30 PM
30-Aug Dublin 45 - 6 vs Hico 2A - 7 7:30 PM
30-Aug Jacksboro 35 - 20 at Breckenridge 3A - 3 7:30 PM
30-Aug Millsap 20 - 7 vs Hamilton 3A - 8 7:30 PM
30-Aug Rio Vista 33 - 40 vs Bruceville-Eddy 2A - 8 7:30 PM
30-Aug Tolar 16 - 21 at Crawford 2A - 7 7:30 PM
Dist. 7
30-Aug Blooming Grove 39 - 0 at Malakoff Cross Roads 2A - 9 7:30 PM
30-Aug Buffalo 21 - 44 at Crockett 3A - 11 7:30 PM
30-Aug Corsicana Mildred 47 - 43 at Jewett Leon 2A - 9 7:30 PM
30-Aug Dallas Gateway Charter 12 - 47 at Celeste 2A - 5 7:30 PM
30-Aug Edgewood 28 - 23 vs Commerce 3A - 5 7:30 PM
30-Aug Palmer 22 - 0 at Italy 2A - 8 7:30 PM
30-Aug Rice 23 - 20 vs Groesbeck 3A - 9 7:30 PM
30-Aug Scurry-Rosser 51 - 26 at Quinlan Boles 2A - 6 7:30 PM
Dist. 8
30-Aug Clifton 35 - 0 at Valley Mills 2A - 7 7:30 PM
30-Aug Florence 6 - 64 vs Thorndale 2A - 13 7:30 PM
30-Aug Hamilton 7 - 20 at Millsap 3A - 6 7:30 PM
30-Aug Lexington 10 - 16 at Burton 2A - 14 7:30 PM
29-Aug Rogers 55 - 45 vs Little River Academy  (at UMHB) 3A - 10 7:00 PM
Dist. 9
30-Aug Bells 30 - 38 vs Honey Grove 2A - 6 7:30 PM
30-Aug Blue Ridge 13 - 46 vs Wichita Falls City View 3A - 5 7:30 PM
30-Aug Cooper 46 - 7 vs Farmersville 4A - 5 7:30 PM
30-Aug Leonard 28 - 26 at Wolfe City (2OT) 2A - 6 7:30 PM
30-Aug Paris Chisum 0 - 64 vs Bogata Rivercrest 2A - 6 7:30 PM
30-Aug Pattonville Prairiland 0 - 35 vs DeKalb 3A - 11 7:30 PM
30-Aug Whitewright 21 - 20 vs Clarksville 2A - 10 7:30 PM
Dist. 10
30-Aug Alba-Golden 45 - 24 at Hawkins 2A - 10 7:30 PM
30-Aug Arp 6 - 35 vs New London West Rusk 3A - 8 7:30 PM
30-Aug Frankston 0 - 0 at Pineland West Sabine (Cancelled) 2A - 12 7:30 PM
30-Aug Gilmer Harmony 14 - 44 at New Diana 3A - 11 7:30 PM
30-Aug Grand Saline 56 - 24 vs Como-Pickton 2A - 6 7:30 PM
30-Aug Quitman 18 - 48 vs Cumby 2A - 9 7:30 PM
30-Aug Troup 7 - 15 vs Tenaha 2A - 11 7:30 PM
30-Aug Winona 0 - 33 vs Winnsboro 3A - 8 7:30 PM
Dist. 11
30-Aug Daingerfield 21 - 22 vs Gunter 3A - 5 7:30 PM
30-Aug DeKalb 35 - 0 at Pattonville Prairiland 3A - 9 7:30 PM
30-Aug Elysian Fields 34 - 9 at White Oak 3A - 8 7:30 PM
30-Aug New Diana 44 - 14 vs Gilmer Harmony 3A - 10 7:30 PM
30-Aug Ore City 26 - 6 at Maud 2A - 10 7:30 PM
30-Aug Paul Pewitt 27 - 14 vs New Boston 3A - 7 7:30 PM
30-Aug Queen City 40 - 46 vs Harleton (OT) 2A - 11 7:30 PM
30-Aug Waskom 42 - 21 vs Redwater 3A - 7 7:30 PM
Dist. 12
30-Aug Anderson-Shiro 32 - 0 vs Rosebud-Lott 2A - 13 7:30 PM
30-Aug Corrigan-Camden 31 - 12 at Trinity 3A - 11 7:30 PM
30-Aug Hemphill 56 - 39 vs Timpson 2A - 11 7:30 PM
30-Aug Kountze 0 - 58 at East Chambers 3A - 12 7:30 PM
30-Aug New Waverly 35 - 38 at Austin Saints SPC - 3A 7:30 PM
30-Aug Newton 76 - 0 at Kirbyville 3A - 12 7:30 PM
Dist. 13
30-Aug Blanco 21 - 41 vs Lago Vista 3A - 10 7:30 PM
30-Aug Brady 22 - 26 at Ballinger 3A - 4 7:30 PM
30-Aug Comfort 27 - 0 vs Lytle 3A - 15 7:30 PM
30-Aug Ingram Moore 24 - 27 vs Junction 2A - 14 7:30 PM
30-Aug Johnson City 3 - 55 at San Saba 2A - 7 7:30 PM
30-Aug Sonora 33 - 13 vs Ozona 2A - 3 7:30 PM
Dist. 14
30-Aug Bloomington 0 - 36 vs Robstown 4A - 15 7:30 PM
30-Aug Danbury 0 - 31 vs Brookshire Royal 4A - 12 7:30 PM
30-Aug East Bernard 23 - 6 at Altair Rice Consolidated 3A - 13 7:30 PM
30-Aug Ganado 71 - 6 at Louise 2A - 14 7:30 PM
30-Aug Schulenburg 14 - 13 at Stockdale 3A - 15 7:30 PM
30-Aug Tidehaven 7 - 43 vs Refugio 2A - 16 7:30 PM
30-Aug Van Vleck 0 - 0 vs Boling (Cancelled) 3A - 13 7:30 PM
Dist. 15
30-Aug Dilley 12 - 16 vs Carrizo Springs 4A - 14 7:30 PM
30-Aug Natalia 21 - 9 at San Antonio Cole 3A - 15 7:30 PM
30-Aug Nixon-Smiley 34 - 0 vs Pettus 2A - 15 7:30 PM
30-Aug Poth 12 - 16 at Universal City Randolph 3A - 15 7:30 PM
30-Aug Skidmore-Tynan 6 - 37 vs Palacios 3A - 13 7:30 PM
30-Aug Stockdale 13 - 14 vs Schulenburg 3A - 14 7:30 PM
Dist. 16
30-Aug Banquete 0 - 39 vs Falfurrias 3A - 16 7:30 PM
29-Aug Corpus Christi London 9 - 0 vs Bishop 3A - 16 7:30 PM
30-Aug Hebbronville 43 - 21 at Freer 2A - 16 7:30 PM
30-Aug Monte Alto 13 - 21 vs Premont 2A - 16 7:30 PM
30-Aug Odem 20 - 7 at Corpus Christi West Oso 4A - 15 7:30 PM
30-Aug Santa Rosa 32 - 12 vs Lyford 3A - 16 7:30 PM
30-Aug Taft 0 - 14 vs CC John Paul II 11MDiv. 2 - 4 7:30 PM
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com