2019 Class 2A Week 10 Weekly Schedule

Dist. 1
1-Nov Amarillo Highland Park 22 - 20 vs *Sunray 2A - 1 7:00 PM
1-Nov Boys Ranch 8 - 54 at *Sanford-Fritch 2A - 1 7:00 PM
1-Nov Panhandle 52 - 77 at *Stinnett West Texas 2A - 1 7:00 PM
Dist. 2
1-Nov Floydada 6 - 40 vs *Hale Center 2A - 2 7:30 PM
1-Nov New Deal 0 - 53 vs *Post 2A - 2 7:30 PM
1-Nov Olton 22 - 54 vs *Sundown 2A - 2 7:30 PM
Dist. 3
1-Nov Forsan 7 - 50 at *Hawley 2A - 3 7:30 PM
1-Nov Ozona 25 - 6 at *Winters 2A - 3 7:30 PM
1-Nov Stamford Open
Dist. 4
1-Nov Alvord 7 - 0 at *Chico 2A - 4 7:00 PM
1-Nov Lindsay 19 - 0 vs *Seymour 2A - 4 7:00 PM
1-Nov Olney Open
Dist. 5
1-Nov Celeste 0 - 33 vs *Collinsville 2A - 5 7:30 PM
1-Nov Tom Bean 32 - 26 at *Trenton 2A - 5 7:30 PM
1-Nov Valley View 73 - 0 vs Founders Classical Academy 11M - Ind. 7:30 PM
Dist. 6
1-Nov Bogata Rivercrest 34 - 14 vs *Como-Pickton 2A - 6 7:30 PM
1-Nov Honey Grove Open
1-Nov Quinlan Boles 6 - 61 at *Wolfe City 2A - 6 7:30 PM
Dist. 7
1-Nov Crawford 28 - 48 at *San Saba 2A - 7 7:30 PM
1-Nov DeLeon 48 - 7 at *Goldthwaite 2A - 7 7:30 PM
1-Nov Hico 6 - 45 vs *Valley Mills 2A - 7 7:30 PM
Dist. 8
1-Nov Axtell 21 - 35 vs *Moody 2A - 8 7:30 PM
1-Nov Bosqueville 39 - 46 at *Bruceville-Eddy 2A - 8 7:30 PM
1-Nov Italy Open
1-Nov Itasca 20 - 28 vs *Riesel 2A - 8 7:30 PM
Dist. 9
1-Nov Cayuga 28 - 32 at *Jewett Leon 2A - 9 7:30 PM
1-Nov Centerville 42 - 7 at *Kerens 2A - 9 7:30 PM
1-Nov Malakoff Cross Roads 26 - 61 vs *Normangee 2A - 9 7:30 PM
Dist. 10
1-Nov Alto 57 - 8 vs *Hawkins 2A - 10 7:30 PM
1-Nov Big Sandy 28 - 35 vs *Price Carlisle 2A - 10 7:30 PM
1-Nov Cushing 0 - 40 at *Gladewater Union Grove 2A - 10 7:30 PM
Dist. 11
1-Nov Beckville 24 - 28 at *Linden-Kildaire 2A - 11 7:30 PM
1-Nov Garrison 14 - 22 vs *Harleton 2A - 11 7:30 PM
1-Nov Joaquin 38 - 0 vs *Tenaha 2A - 11 7:30 PM
1-Nov Timpson Open
Dist. 12
1-Nov Deweyville 0 - 62 at *San Augustine 2A - 12 7:00 PM
1-Nov Groveton 32 - 12 vs *Shelbyville 2A - 12 7:00 PM
1-Nov Hull-Daisetta 20 - 44 at *Pineland West Sabine 2A - 12 7:00 PM
Dist. 13
1-Nov Hearne 35 - 28 vs *Marlin 2A - 13 7:30 PM
1-Nov Holland 41 - 13 at *Thrall 2A - 13 7:30 PM
1-Nov Milano 6 - 0 vs *Rosebud-Lott 2A - 13 7:30 PM
1-Nov Thorndale Open
Dist. 14
1-Nov Brackettville 62 - 2 vs *Junction 2A - 14 7:30 PM
1-Nov Center Point 60 - 6 vs *Sabinal 2A - 14 7:30 PM
1-Nov Harper 0 - 54 at *Mason 2A - 14 7:30 PM
Dist. 15
1-Nov Kenedy 21 - 6 vs *Wallis Brazos 2A - 15 7:30 PM
1-Nov Shiner Open
1-Nov Weimar 49 - 18 vs *Yorktown 2A - 15 7:30 PM
Dist. 16
1-Nov Ben Bolt 8 - 64 vs *Refugio 2A - 16 7:30 PM
1-Nov Freer 14 - 49 at *Three Rivers 2A - 16 7:30 PM
1-Nov Riviera-Kaufer 7 - 48 at *Santa Maria 2A - 16 7:30 PM
Dist. 1
1-Nov Iraan 0 - 33 vs *McCamey 2A - 1 7:30 PM
1-Nov Van Horn 18 - 44 at *Wink 2A - 1 7:30 PM
Dist. 2
1-Nov Bovina 18 - 20 vs *Farwell (3OT) 2A - 2 7:00 PM
1-Nov Plains 0 - 59 at *Sudan 2A - 2 7:00 PM
1-Nov Seagraves 40 - 12 vs *Springlake-Earth 2A - 2 7:00 PM
Dist. 3
1-Nov Booker 0 - 53 vs *Stratford 2A - 3 7:00 PM
1-Nov Clarendon 28 - 14 at *Gruver 2A - 3 7:00 PM
1-Nov Vega Open
Dist. 4
1-Nov Crosbyton 8 - 54 vs *Ralls 2A - 4 7:00 PM
1-Nov Lockney 8 - 41 at *Tahoka 2A - 4 7:00 PM
1-Nov New Home 24 - 42 vs *Smyer 2A - 4 7:00 PM
Dist. 5
1-Nov Memphis 0 - 58 at *Wellington 2A - 5 7:00 PM
1-Nov Munday 38 - 59 vs *Shamrock 2A - 5 7:00 PM
1-Nov Quanah 6 - 48 vs *Wheeler 2A - 5 7:00 PM
Dist. 6
1-Nov Archer City 53 - 6 vs *Ranger 2A - 6 7:00 PM
1-Nov Electra 18 - 49 at *Windthorst 2A - 6 7:00 PM
1-Nov Petrolia 20 - 45 at *Santo 2A - 6 7:00 PM
Dist. 7
1-Nov Albany 47 - 14 vs *Haskell 2A - 7 7:00 PM
1-Nov Cross Plains 0 - 41 vs *Hamlin 2A - 7 7:00 PM
1-Nov Roscoe Open
Dist. 8
1-Nov Christoval 55 - 13 vs *Miles 2A - 8 7:30 PM
1-Nov Eldorado 61 - 0 at *Menard 2A - 8 7:30 PM
1-Nov Rocksprings Open
Dist. 9
1-Nov Cumby 34 - 6 vs *Tioga 2A - 9 7:30 PM
1-Nov Era 0 - 49 at *Muenster 2A - 9 7:30 PM
Dist. 10
1-Nov Clarksville 22 - 38 at *Simms Bowie 2A - 10 7:30 PM
1-Nov Detroit 36 - 38 at *Mount Enterprise 2A - 10 7:30 PM
1-Nov Maud 32 - 20 vs *Overton 2A - 10 7:30 PM
Dist. 11
1-Nov Dawson 6 - 48 at *Mart 2A - 11 7:30 PM
1-Nov Frost 44 - 7 at *Meridian 2A - 11 7:30 PM
1-Nov Hubbard 20 - 26 at *Wortham (OT) 2A - 11 7:30 PM
Dist. 12
1-Nov Burkeville Open
1-Nov Colmesneil 0 - 41 at *Evadale 2A - 12 7:00 PM
1-Nov Grapeland 35 - 0 at *Saratoga West Hardin 2A - 12 7:00 PM
1-Nov Lovelady Open
Dist. 13
1-Nov Bartlett 12 - 46 vs *Chilton 2A - 13 7:00 PM
1-Nov Bremond 47 - 6 vs *Iola 2A - 13 7:00 PM
1-Nov Granger Open
Dist. 14
1-Nov Burton 34 - 14 at *Somerville 2A - 14 7:30 PM
1-Nov Flatonia Open
1-Nov Louise 33 - 60 at *Snook 2A - 14 7:30 PM
Dist. 15
1-Nov Charlotte 20 - 21 at *Runge 2A - 15 7:00 PM
1-Nov D'Hanis 0 - 52 at *Falls City 2A - 15 7:00 PM
1-Nov La Pryor 46 - 0 vs *Pettus 2A - 15 7:00 PM
Dist. 16
1-Nov Agua Dulce 28 - 24 vs *Premont 2A - 16 7:00 PM
1-Nov Benavides 8 - 28 vs *Bruni 2A - 16 7:00 PM
1-Nov La Villa 43 - 0 vs *Woodsboro 2A - 16 7:00 PM
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com