2019 Class 3A Week 11 Weekly Schedule

Dist. 1
8-Nov Brownfield 22 - 6 at *Kermit 3A - 1 7:30 PM
8-Nov Denver City 77 - 6 at *Tornillo 3A - 1 7:30 PM
Dist. 2
8-Nov Amarillo River Road 41 - 13 vs *Littlefield 3A - 2 7:00 PM
8-Nov Bushland 76 - 0 at *Muleshoe 3A - 2 7:00 PM
8-Nov Shallowater 49 - 19 vs *Slaton 3A - 2 7:00 PM
Dist. 3
8-Nov Breckenridge 26 - 55 at *Clyde 3A - 3 7:30 PM
8-Nov Early 7 - 49 at *Wall 3A - 3 7:30 PM
8-Nov Eastland 29 - 14 at *Tuscola Jim Ned 3A - 3 7:30 PM
Dist. 4
8-Nov Bowie 0 - 67 vs *Pilot Point 3A - 4 7:30 PM
8-Nov Boyd 7 - 27 at *Whitesboro 3A - 4 7:30 PM
8-Nov Brock 24 - 22 vs *Paradise 3A - 4 7:30 PM
8-Nov Ponder Open
Dist. 5
8-Nov Bonham 7 - 50 at *Van Alstyne 3A - 5 7:30 PM
8-Nov Commerce 20 - 57 vs *Emory Rains 3A - 5 7:30 PM
8-Nov Howe Open
8-Nov Lone Oak 12 - 45 vs *Pottsboro 3A - 5 7:30 PM
Dist. 6
8-Nov Dallas A+ Academy 0 - 67 at *Dallas Life Oak Cliff 3A - 6 7:30 PM
8-Nov Dallas Madison 67 - 14 at *Eustace 3A - 6 7:30 PM
7-Nov Kemp 0 - 84 vs *Malakoff 3A - 6 7:30 PM
Dist. 7
8-Nov Atlanta 35 - 42 at *Hooks 3A - 7 7:30 PM
8-Nov Hughes Springs Open
8-Nov Jefferson 42 - 7 at *Redwater 3A - 7 7:30 PM
8-Nov Mount Vernon 28 - 7 at *New Boston 3A - 7 7:30 PM
Dist. 8
8-Nov Gladewater 28 - 14 at *Tatum 3A - 8 7:30 PM
8-Nov Gladewater Sabine 23 - 7 vs *White Oak 3A - 8 7:30 PM
8-Nov Mineola 29 - 33 at *Winnsboro 3A - 8 7:30 PM
8-Nov New London West Rusk Open
Dist. 9
8-Nov Grandview 49 - 16 vs *Maypearl 3A - 9 7:30 PM
8-Nov Groesbeck 7 - 56 vs *Whitney 3A - 9 7:30 PM
8-Nov McGregor Open
8-Nov Teague 20 - 49 vs *West 3A - 9 7:30 PM
Dist. 10
8-Nov Cameron Yoe 45 - 35 at *Lago Vista 3A - 10 7:30 PM
8-Nov Jarrell 60 - 14 at *Manor New Tech 3A - 10 7:30 PM
8-Nov Little River Academy 7 - 53 at *Rockdale 3A - 10 7:30 PM
8-Nov Troy Open
Dist. 11
8-Nov Coldspring-Oakhurst 61 - 14 vs *Palestine Westwood 3A - 11 7:30 PM
8-Nov Crockett 60 - 33 vs *Franklin 3A - 11 7:30 PM
8-Nov Diboll 34 - 0 vs *Trinity 3A - 11 7:30 PM
8-Nov Elkhart Open
Dist. 12
8-Nov Anahuac 19 - 42 at *Orangefield 3A - 12 7:30 PM
8-Nov Buna 47 - 14 vs *Kirbyville 3A - 12 7:30 PM
7-Nov East Chambers 34 - 0 at *Warren 3A - 12 7:30 PM
8-Nov Hardin 14 - 34 vs *Woodville 3A - 12 7:30 PM
Dist. 13
8-Nov Altair Rice Consolidated 21 - 20 at *Hempstead 3A - 13 7:30 PM
8-Nov Boling 14 - 49 at *Columbus 3A - 13 7:30 PM
8-Nov Hitchcock 18 - 21 vs *Palacios 3A - 13 7:30 PM
Dist. 14
8-Nov Edna 14 - 20 vs *Vanderbilt Industrial 3A - 14 7:30 PM
8-Nov Goliad 13 - 32 at *Yoakum 3A - 14 7:30 PM
8-Nov Hallettsville 47 - 14 vs *Luling 3A - 14 7:30 PM
Dist. 15
8-Nov Cotulla Open
8-Nov Jourdanton 35 - 13 vs *San Antonio Cole 3A - 15 7:30 PM
8-Nov Karnes City 7 - 40 vs *Universal City Randolph 3A - 15 7:30 PM
8-Nov Lytle 6 - 63 at *Marion 3A - 15 7:30 PM
Dist. 16
8-Nov Aransas Pass 30 - 20 at *Santa Gertrudis Academy 3A - 16 7:30 PM
8-Nov Bishop 7 - 34 vs *Lyford 3A - 16 7:30 PM
8-Nov Falfurrias 6 - 63 vs *George West 3A - 16 7:30 PM
8-Nov Mathis 35 - 33 vs *San Diego 3A - 16 7:30 PM
Dist. 1
8-Nov Alpine 22 - 16 at *Crane (OT) 3A - 1 7:30 PM
8-Nov Anthony 27 - 6 at *Reagan County 3A - 1 7:30 PM
Dist. 2
8-Nov Abernathy 42 - 7 at *Idalou 3A - 2 7:30 PM
8-Nov Coahoma 54 - 27 at *Lubbock Roosevelt 3A - 2 7:30 PM
8-Nov Colorado City 20 - 38 vs *Stanton 3A - 2 7:30 PM
Dist. 3
8-Nov Canadian 46 - 17 at *Spearman 3A - 3 7:00 PM
8-Nov Childress 59 - 13 at *Tulia 3A - 3 7:00 PM
8-Nov Dimmitt 15 - 61 vs *Friona 3A - 3 7:00 PM
Dist. 4
8-Nov Anson 60 - 0 at *San Angelo Grape Creek 3A - 4 7:30 PM
8-Nov Ballinger 62 - 0 at *San Angelo TLCA 3A - 4 7:30 PM
8-Nov Bangs 20 - 38 at *Cisco 3A - 4 7:30 PM
8-Nov Coleman 31 - 14 vs *Merkel 3A - 4 7:30 PM
Dist. 5
8-Nov Callisburg 0 - 58 at *Gunter 3A - 5 7:30 PM
8-Nov Henrietta Open
8-Nov Holliday 55 - 7 vs *Sadler S&S Consolidated 3A - 5 7:30 PM
8-Nov Nocona 28 - 48 at *Wichita Falls City View 3A - 5 7:30 PM
Dist. 6
8-Nov Comanche 27 - 7 vs *Tolar 3A - 6 7:00 PM
8-Nov Dublin 59 - 20 at *Millsap 3A - 6 7:00 PM
8-Nov Jacksboro 33 - 0 at *Rio Vista 3A - 6 7:00 PM
Dist. 7
8-Nov Blooming Grove 15 - 45 vs *Palmer 3A - 7 7:30 PM
8-Nov Buffalo 28 - 3 at *Scurry-Rosser 3A - 7 7:30 PM
8-Nov Corsicana Mildred 33 - 41 at *Edgewood 3A - 7 7:30 PM
8-Nov Dallas Gateway Charter 8 - 48 vs *Rice 3A - 7 7:30 PM
Dist. 8
8-Nov Clifton 27 - 21 at *Rogers 3A - 8 7:30 PM
8-Nov Florence 28 - 63 at *Hamilton 3A - 8 7:30 PM
8-Nov Lexington Open
Dist. 9
8-Nov Bells 56 - 42 at *Cooper 3A - 9 7:30 PM
8-Nov Blue Ridge 48 - 21 vs *Paris Chisum 3A - 9 7:30 PM
8-Nov Leonard Open
8-Nov Pattonville Prairiland 14 - 34 at *Whitewright 3A - 9 7:30 PM
Dist. 10
8-Nov Alba-Golden 0 - 38 vs *Frankston 3A - 10 7:30 PM
8-Nov Arp 24 - 42 vs *Troup 3A - 10 7:30 PM
8-Nov Gilmer Harmony 51 - 15 vs *Grand Saline 3A - 10 7:30 PM
8-Nov Quitman 0 - 61 at *Winona 3A - 10 7:30 PM
Dist. 11
8-Nov Daingerfield 20 - 16 vs *New Diana 3A - 11 7:30 PM
8-Nov DeKalb 22 - 34 at *Elysian Fields 3A - 11 7:30 PM
8-Nov Ore City 33 - 66 vs *Waskom 3A - 11 7:30 PM
8-Nov Paul Pewitt 61 - 12 at *Queen City 3A - 11 7:30 PM
Dist. 12
8-Nov Anderson-Shiro 18 - 32 vs *Newton 3A - 12 7:30 PM
8-Nov Corrigan-Camden 21 - 40 vs *Hemphill 3A - 12 7:30 PM
8-Nov Kountze 13 - 34 vs *New Waverly 3A - 12 7:30 PM
Dist. 13
8-Nov Blanco 14 - 31 at *Johnson City 3A - 13 7:30 PM
8-Nov Brady 36 - 35 vs *Sonora 3A - 13 7:30 PM
8-Nov Comfort 43 - 6 at *Ingram Moore 3A - 13 7:30 PM
Dist. 14
8-Nov Bloomington 0 - 52 vs *Tidehaven 3A - 14 7:30 PM
8-Nov Danbury 15 - 54 vs *Van Vleck 3A - 14 7:30 PM
8-Nov East Bernard Open
8-Nov Ganado 49 - 31 vs *Schulenburg 3A - 14 7:30 PM
Dist. 15
8-Nov Dilley 14 - 29 at *Nixon-Smiley 3A - 15 7:30 PM
8-Nov Natalia 21 - 52 at *Skidmore-Tynan 3A - 15 7:30 PM
8-Nov Poth 47 - 0 vs *Stockdale 3A - 15 7:30 PM
Dist. 16
8-Nov Banquete 12 - 20 vs *Monte Alto 3A - 16 7:30 PM
8-Nov Corpus Christi London 22 - 7 vs *Odem 3A - 16 11:00 AM
8-Nov Hebbronville 49 - 18 at *Taft 3A - 16 7:30 PM
8-Nov Santa Rosa Open
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com