2019 Class 2A Week 11 Weekly Schedule

Dist. 1
8-Nov Amarillo Highland Park 40 - 12 at *Boys Ranch 2A - 1 7:00 PM
8-Nov Panhandle 54 - 8 vs *Sanford-Fritch 2A - 1 7:00 PM
8-Nov Stinnett West Texas 55 - 19 at *Sunray 2A - 1 7:00 PM
Dist. 2
8-Nov Floydada 6 - 52 at *Post 2A - 2 7:30 PM
8-Nov Hale Center 20 - 21 vs *Olton 2A - 2 7:30 PM
8-Nov New Deal 25 - 21 at *Sundown 2A - 2 7:30 PM
Dist. 3
8-Nov Forsan 20 - 21 vs *Stamford 2A - 3 7:30 PM
8-Nov Hawley 62 - 37 at *Ozona 2A - 3 7:30 PM
8-Nov Winters Open
Dist. 4
8-Nov Alvord 62 - 22 vs *Olney 2A - 4 7:00 PM
7-Nov Chico 0 - 54 at *Seymour 2A - 4 7:00 PM
8-Nov Lindsay Open
Dist. 5
8-Nov Celeste Open
8-Nov Collinsville 35 - 6 vs *Trenton 2A - 5 7:30 PM
8-Nov Tom Bean 22 - 41 vs *Valley View 2A - 5 7:30 PM
Dist. 6
8-Nov Bogata Rivercrest 42 - 34 at *Honey Grove 2A - 6 7:30 PM
8-Nov Como-Pickton 20 - 43 vs *Wolfe City 2A - 6 7:30 PM
8-Nov Quinlan Boles Open
Dist. 7
8-Nov Crawford 53 - 0 vs *Hico 2A - 7 7:30 PM
8-Nov DeLeon 7 - 54 vs *San Saba 2A - 7 7:30 PM
8-Nov Goldthwaite 21 - 27 at *Valley Mills (OT) 2A - 7 7:30 PM
Dist. 8
8-Nov Axtell 6 - 55 at *Bosqueville 2A - 8 7:30 PM
8-Nov Bruceville-Eddy Open
8-Nov Italy 58 - 32 at *Riesel 2A - 8 7:30 PM
8-Nov Itasca 22 - 27 at *Moody 2A - 8 7:30 PM
Dist. 9
8-Nov Cayuga 34 - 14 vs *Malakoff Cross Roads 2A - 9 7:30 PM
8-Nov Centerville 30 - 22 vs *Jewett Leon 2A - 9 7:30 PM
8-Nov Kerens 0 - 57 at *Normangee 2A - 9 7:30 PM
Dist. 10
8-Nov Alto 50 - 15 vs *Gladewater Union Grove 2A - 10 7:30 PM
8-Nov Big Sandy 33 - 0 at *Cushing 2A - 10 7:30 PM
8-Nov Hawkins 0 - 54 vs *Price Carlisle 2A - 10 7:30 PM
Dist. 11
8-Nov Beckville 20 - 46 vs *Timpson 2A - 11 7:30 PM
8-Nov Garrison 9 - 8 vs Houston Legacy T-CAL I - 1 7:30 PM
8-Nov Harleton 22 - 13 vs *Joaquin 2A - 11 7:30 PM
8-Nov Linden-Kildaire 6 - 39 at *Tenaha 2A - 11 7:30 PM
Dist. 12
8-Nov Deweyville 42 - 14 vs *Pineland West Sabine 2A - 12 7:00 PM
8-Nov Groveton 50 - 30 at *Hull-Daisetta 2A - 12 7:00 PM
8-Nov San Augustine 55 - 0 at *Shelbyville 2A - 12 7:00 PM
Dist. 13
8-Nov Hearne 41 - 18 at *Rosebud-Lott 2A - 13 7:30 PM
8-Nov Holland 69 - 2 vs *Milano 2A - 13 7:30 PM
8-Nov Marlin 20 - 55 vs *Thorndale 2A - 13 7:30 PM
8-Nov Thrall Open
Dist. 14
8-Nov Brackettville 50 - 6 at *Harper 2A - 14 7:30 PM
8-Nov Center Point 58 - 48 at *Junction 2A - 14 7:30 PM
8-Nov Mason 56 - 0 at *Sabinal 2A - 14 7:30 PM
Dist. 15
8-Nov Kenedy 46 - 43 at *Yorktown 2A - 15 7:30 PM
8-Nov Shiner 62 - 6 at *Wallis Brazos 2A - 15 7:30 PM
8-Nov Weimar Open
Dist. 16
8-Nov Ben Bolt 28 - 12 at *Riviera-Kaufer 2A - 16 7:30 PM
8-Nov Freer 30 - 35 vs *Santa Maria 2A - 16 7:30 PM
8-Nov Refugio 53 - 14 vs *Three Rivers 2A - 16 7:30 PM
Dist. 1
8-Nov Iraan 0 - 32 at *Van Horn 2A - 1 7:30 PM
8-Nov McCamey 14 - 42 vs *Wink 2A - 1 7:30 PM
Dist. 2
8-Nov Bovina 47 - 12 at *Springlake-Earth 2A - 2 7:00 PM
8-Nov Farwell 12 - 55 vs *Sudan 2A - 2 7:00 PM
8-Nov Plains 0 - 47 vs *Seagraves 2A - 2 7:00 PM
Dist. 3
8-Nov Booker Open
8-Nov Clarendon 23 - 42 vs *Vega 2A - 3 7:00 PM
8-Nov Gruver 12 - 47 at *Stratford 2A - 3 7:00 PM
Dist. 4
8-Nov Crosbyton 8 - 44 at *Lockney 2A - 4 7:00 PM
8-Nov New Home 8 - 53 at *Ralls 2A - 4 7:00 PM
8-Nov Smyer 0 - 48 vs *Tahoka 2A - 4 7:00 PM
Dist. 5
8-Nov Memphis 20 - 62 vs *Munday 2A - 5 7:00 PM
8-Nov Quanah 49 - 34 at *Shamrock 2A - 5 7:00 PM
8-Nov Wellington 38 - 18 at *Wheeler 2A - 5 7:00 PM
Dist. 6
8-Nov Archer City 49 - 20 at *Electra 2A - 6 7:00 PM
8-Nov Petrolia 13 - 45 vs *Windthorst 2A - 6 7:00 PM
8-Nov Ranger 14 - 50 vs *Santo 2A - 6 7:00 PM
Dist. 7
8-Nov Albany 20 - 66 at *Hamlin 2A - 7 7:00 PM
8-Nov Cross Plains 45 - 20 at *Roscoe 2A - 7 7:00 PM
8-Nov Haskell Open
Dist. 8
8-Nov Christoval 7 - 14 at *Eldorado 2A - 8 7:30 PM
8-Nov Menard Open
8-Nov Miles 55 - 7 vs *Rocksprings 2A - 8 7:30 PM
Dist. 9
8-Nov Cumby 20 - 8 at *Era 2A - 9 7:30 PM
8-Nov Muenster Open
8-Nov Tioga Open
Dist. 10
8-Nov Clarksville 52 - 24 vs *Mount Enterprise 2A - 10 7:30 PM
8-Nov Detroit 66 - 46 vs *Maud 2A - 10 7:30 PM
8-Nov Overton 20 - 48 vs *Simms Bowie 2A - 10 7:30 PM
Dist. 11
8-Nov Dawson 28 - 12 vs *Wortham 2A - 11 7:30 PM
8-Nov Frost 7 - 40 vs *Mart 2A - 11 7:30 PM
8-Nov Hubbard 53 - 7 vs *Meridian 2A - 11 7:30 PM
Dist. 12
8-Nov Burkeville 14 - 65 at *Colmesneil 2A - 12 7:00 PM
8-Nov Evadale 18 - 46 at *Lovelady 2A - 12 7:00 PM
8-Nov Grapeland Open
8-Nov Saratoga West Hardin Open
Dist. 13
8-Nov Bartlett 42 - 52 at *Iola 2A - 13 7:00 PM
8-Nov Bremond Open
8-Nov Chilton 21 - 25 vs *Granger 2A - 13 7:00 PM
Dist. 14
8-Nov Burton 35 - 12 vs *Snook 2A - 14 7:30 PM
8-Nov Flatonia 54 - 19 at *Louise 2A - 14 7:30 PM
8-Nov Somerville 13 - 45 vs Peaster 11M - Ind. 7:00 PM
Dist. 15
8-Nov Charlotte 2 - 41 vs *La Pryor 2A - 15 7:00 PM
9-Nov D'Hanis 34 - 14 vs *Runge 2A - 15 7:00 PM
8-Nov Falls City 62 - 0 at *Pettus 2A - 15 7:00 PM
Dist. 16
8-Nov Agua Dulce 21 - 40 at *Bruni 2A - 16 7:00 PM
8-Nov Benavides 52 - 8 at *Woodsboro 2A - 16 7:00 PM
8-Nov La Villa 20 - 21 at *Premont 2A - 16 7:00 PM
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com