2019 Class 5A Week 12 Weekly Schedule

5A Div. I Bracket
16-Nov 5A - 1 El Paso Eastlake 42 - 66 vs Lubbock Monterey 5A - 2   at EP's Socorro (1:00 PM)
14-Nov 5A - 4 N. Richland Hills Birdville 34 - 27 vs Saginaw 5A - 3   at North Richland Hills (7:00 PM)
14-Nov 5A - 2 Amarillo 44 - 7 vs El Paso Chapin 5A - 1   at Amarillo's Bivins (6:00 PM)
15-Nov 5A - 3 Crowley 20 - 27 vs Colleyville Heritage (OT) 5A - 4   at Crowley's Eagle (7:00 PM)
15-Nov 5A - 3 Azle 45 - 21 vs Grapevine 5A - 4   at Azle's Hornet (7:00 PM)
15-Nov 5A - 2 Abilene Cooper 42 - 21 vs El Paso Del Valle 5A - 1   at Abilene's Shotwell (7:00 PM)
14-Nov 5A - 4 Denton Ryan 56 - 19 vs Granbury 5A - 3   at Denton's Collins (7:00 PM)
15-Nov 5A - 1 El Paso Eastwood 41 - 54 vs Lubbock Coronado 5A - 2   at EP's Trooper (7:30 PM)
15-Nov 5A - 5 Frisco Lone Star 35 - 0 vs Mansfield Legacy 5A - 6   at Frisco's Ford (7:30 PM)
15-Nov 5A - 8 College Station 40 - 21 vs Tyler John Tyler 5A - 7   at CS's Couger (7:00 PM)
15-Nov 5A - 6 Highland Park 33 - 10 vs Frisco Wakeland 5A - 5   at Highland Park (7:30 PM)
15-Nov 5A - 7 Mesquite Poteet 14 - 34 vs Magnolia 5A - 8   at Mesquite's Memorial (7:00 PM)
15-Nov 5A - 7 McKinney North 70 - 36 vs Magnolia West 5A - 8   at McKinney ISD (7:00 PM)
14-Nov 5A - 6 Lancaster 44 - 29 vs The Colony 5A - 5   at Lancaster's Humphrey (7:00 PM)
15-Nov 5A - 8 Lufkin 35 - 41 vs Texarkana Texas (2OT) 5A - 7   at Lufkin's Martin (7:00 PM)
14-Nov 5A - 5 Frisco Independence 43 - 28 vs Mansfield Timberview 5A - 6   at Frisco's Memorial (7:00 PM)
15-Nov 5A - 9 New Caney 21 - 31 vs Richmond Foster 5A - 10   at NC's Randall Reed (7:00 PM)
15-Nov 5A - 12 Austin LBJ 3 - 6 vs Georgetown 5A - 11   at Austin's Nelson (7:30 PM)
15-Nov 5A - 10 Alvin Shadow Creek 49 - 7 vs Port Arthur Memorial 5A - 9   at Colony's Freedom (7:00 PM)
15-Nov 5A - 11 Hutto 35 - 27 vs Seguin 5A - 12   at Hutto's Memorial (7:30 PM)
14-Nov 5A - 11 Cedar Park 49 - 10 vs Austin McCallum 5A - 12   at CP's Gupton (7:00 PM)
15-Nov 5A - 10 Friendswood 40 - 14 vs Humble Kingwood Park 5A - 9   at Friendswood's Winston (7:00 PM)
15-Nov 5A - 12 Dripping Springs 27 - 28 vs Manor 5A - 11   at Dripping Springs (7:30 PM)
16-Nov 5A - 9 New Caney Porter 21 - 17 vs Fort Bend Hightower 5A - 10   at NC's Randall Reed (1:00 PM)
14-Nov 5A - 13 San Antonio Wagner 62 - 0 vs San Antonio Harlandale 5A - 14   at Converse's Rutledge (7:00 PM)
15-Nov 5A - 16 Rio Grande City 14 - 49 vs CC Flour Bluff 5A - 15   at RGC's Sanchez (7:00 PM)
15-Nov 5A - 14 Northside Harlan 49 - 7 vs San Antonio Burbank 5A - 13   at SA's Gustafson (7:30 PM)
15-Nov 5A - 15 Victoria West 44 - 7 vs La Joya Palmview 5A - 16   at Victoria's Memorial (7:30 PM)
14-Nov 5A - 15 Corpus Christi Miller 28 - 21 vs Brownsville Pace 5A - 16   at CC's Buccaneer (7:00 PM)
15-Nov 5A - 14 San Antonio Southwest 17 - 14 vs San Antonio Brackenridge 5A - 13   at SA's Southwest (7:30 PM)
15-Nov 5A - 16 Mission Memorial 37 - 66 vs CC Veterans Memorial 5A - 15   at Mission's Tom Landry (7:30 PM)
16-Nov 5A - 13 SA Veterans Memorial 48 - 7 vs Laredo Martin 5A - 14   at Converse's Rutledge (4:30 PM)
5A Div. II Bracket
15-Nov 5A - 1 El Paso Parkland 64 - 28 vs El Paso Bowie 5A - 2   at EP's Matador (8:00 PM)
15-Nov 5A - 4 Fort Worth North Side 21 - 40 vs Wichita Falls 5A - 3   at FW's Farrington (7:00 PM)
14-Nov 5A - 2 El Paso Austin 14 - 34 vs El Paso Hanks 5A - 1   at EP's McKee (8:00 PM)
15-Nov 5A - 3 Wichita Falls Rider 61 - 43 vs Fort Worth Southwest 5A - 4   at Wichita Falls' Memorial (7:00 PM)
15-Nov 5A - 3 Lubbock-Cooper 66 - 0 vs Fort Worth Wyatt 5A - 4   at Woodrow's Pirate (6:00 PM)
15-Nov 5A - 2 El Paso Burges 45 - 13 vs El Paso Ysleta 5A - 1   at EP's Mustang (8:00 PM)
15-Nov 5A - 4 Justin Northwest 17 - 24 vs Canyon Randall 5A - 3   at Justin's Northwest (6:30 PM)
14-Nov 5A - 1 Canutillo 27 - 9 vs El Paso Andress 5A - 2   at Canutillo (8:00 PM)
15-Nov 5A - 5 Aledo 77 - 7 vs Dallas Kimball 5A - 6   at Aledo's Bearcat (7:30 PM)
15-Nov 5A - 8 Royse City 42 - 21 vs Lucas Lovejoy 5A - 7   at Royse City (7:30 PM)
15-Nov 5A - 6 Red Oak 55 - 24 vs Everman 5A - 5   at Red Oak's Goodloe (7:30 PM)
15-Nov 5A - 7 Denton Braswell 49 - 28 vs Corsicana 5A - 8   at Denton's Collins (7:00 PM)
14-Nov 5A - 7 Frisco 44 - 12 vs Greenville 5A - 8   at Frisco's Ford (7:00 PM)
14-Nov 5A - 6 Dallas South Oak Cliff 21 - 7 vs Midlothian 5A - 5   at Dallas' Sprague (7:30 PM)
15-Nov 5A - 8 Ennis 34 - 0 vs Frisco Reedy 5A - 7   at Ennis (7:30 PM)
15-Nov 5A - 5 Burleson Centennial 53 - 6 vs Dallas Seagoville 5A - 6   at Burleson (7:30 PM)
15-Nov 5A - 9 Marshall 12 - 35 vs Huntsville 5A - 10   at Marshall's Maverick (7:30 PM)
15-Nov 5A - 12 Crosby 70 - 42 vs Fort Bend Willowridge 5A - 11   at Crosby's Cougar (7:30 PM)
15-Nov 5A - 10 A&M Consolidated 42 - 14 vs Longview Pine Tree 5A - 9   at CS's Tigerland (7:00 PM)
15-Nov 5A - 11 Fort Bend Marshall 48 - 14 vs Port Neches-Groves 5A - 12   at Missouri City's Hall (7:30 PM)
14-Nov 5A - 11 Manvel 49 - 14 vs Nederland 5A - 12   at Colony's Freedom (7:30 PM)
15-Nov 5A - 10 Lamar Consolidated 48 - 43 vs Lindale 5A - 9   at Rosenberg's Traylor (7:30 PM)
15-Nov 5A - 12 Barbers Hill 42 - 0 vs Houston Sterling 5A - 11   at Mont Belvieu's Eagle (7:00 PM)
15-Nov 5A - 9 Whitehouse 35 - 10 vs Katy Paetow 5A - 10   at Whitehouse (7:30 PM)
15-Nov 5A - 13 Brenham 35 - 28 vs Castroville Medina Valley 5A - 14   at Brenham's Cub (7:30 PM)
15-Nov 5A - 16 Mercedes 17 - 21 vs Alice 5A - 15   at Mercedes' Tiger (7:30 PM)
15-Nov 5A - 14 Kerrville Tivy 56 - 33 vs Georgetown East View 5A - 13   at Kerrville's Antler (7:00 PM)
15-Nov 5A - 15 CC Calallen 35 - 0 vs Edcouch-Elsa 5A - 16   at CC's Wildcat (7:30 PM)
15-Nov 5A - 15 Port Lavaca Calhoun 70 - 14 vs Mission Sharyland 5A - 16   at PL's Sandcrab (7:30 PM)
15-Nov 5A - 14 Boerne Champion 70 - 34 vs Leander Glenn 5A - 13   at Boerne ISD (7:00 PM)
15-Nov 5A - 16 Sharyland Pioneer 59 - 14 vs San Antonio Southside 5A - 15   at Mission's Thompson (7:30 PM)
15-Nov 5A - 13 Pflugerville Weiss 24 - 14 vs Lockhart 5A - 14   at Pflugerville (7:00 PM)
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com