2019 Class 2A Week 12 Weekly Schedule

2A Div. I Bracket
15-Nov 2A - 1 Stinnett West Texas 79 - 26 vs Olton 2A - 2   at Amarillo's Wildcat (7:00 PM)
15-Nov 2A - 4 Seymour 40 - 6 vs Stamford 2A - 3   at Archer City (7:00 PM)
14-Nov 2A - 2 Post 54 - 0 vs Sanford-Fritch 2A - 1   at Tulia (7:00 PM)
15-Nov 2A - 3 Ozona 45 - 0 vs Alvord 2A - 4   at Abilene's Bulldog (7:30 PM)
14-Nov 2A - 3 Hawley 58 - 15 vs Chico 2A - 4   at Mineral Wells (7:00 PM)
14-Nov 2A - 2 New Deal 39 - 24 vs Amarillo Highland Park 2A - 1   at Dimmitt (7:00 PM)
14-Nov 2A - 4 Lindsay 26 - 7 vs Winters 2A - 3   at Archer City (7:00 PM)
15-Nov 2A - 1 Panhandle 56 - 60 vs Sundown 2A - 2   at Canyon's Kimbrough (4:00 PM)
15-Nov 2A - 5 Valley View 48 - 16 vs Como-Pickton 2A - 6   at Princeton (7:30 PM)
15-Nov 2A - 8 Italy 47 - 23 vs Valley Mills 2A - 7   at McGregor (7:30 PM)
15-Nov 2A - 6 Honey Grove 56 - 12 vs Trenton 2A - 5   at Denison's Munson (7:00 PM)
14-Nov 2A - 7 Crawford 32 - 7 vs Bosqueville 2A - 8   at Clifton (7:30 PM)
14-Nov 2A - 7 San Saba 57 - 20 vs Riesel 2A - 8   at McGregor (7:00 PM)
14-Nov 2A - 6 Wolfe City 14 - 15 vs Collinsville 2A - 5   at Anna's Coyote (7:00 PM)
15-Nov 2A - 8 Bruceville-Eddy 41 - 48 vs DeLeon (OT) 2A - 7   at Whitney (7:30 PM)
15-Nov 2A - 5 Tom Bean 30 - 74 vs Bogata Rivercrest 2A - 6   at Bells' Panther (7:30 PM)
15-Nov 2A - 9 Centerville 32 - 39 vs Big Sandy 2A - 10   at Palestine's Westwood (7:30 PM)
14-Nov 2A - 12 Groveton 47 - 12 vs Timpson 2A - 11   at Rusk (7:30 PM)
14-Nov 2A - 10 Alto 62 - 0 vs Cayuga 2A - 9   at Jacksonville (7:00 PM)
15-Nov 2A - 11 Joaquin 39 - 0 vs Shelbyville 2A - 12   at Henderson (7:00 PM)
14-Nov 2A - 11 Harleton 46 - 7 vs Deweyville 2A - 12   at Nacogdoches (7:00 PM)
14-Nov 2A - 10 Price Carlisle 37 - 36 vs Jewett Leon 2A - 9   at Palestine's Westwood (7:00 PM)
15-Nov 2A - 12 San Augustine 42 - 10 vs Garrison 2A - 11   at Nacogdoches (7:00 PM)
15-Nov 2A - 9 Normangee 51 - 36 vs Hawkins 2A - 10   at Arp (7:30 PM)
14-Nov 2A - 13 Holland 73 - 14 vs Junction 2A - 14   at Johnson's City (7:00 PM)
15-Nov 2A - 16 Three Rivers 41 - 32 vs Kenedy 2A - 15   at Mathis (7:30 PM)
14-Nov 2A - 14 Mason 41 - 20 vs Thrall 2A - 13   at Marble Falls (7:00 PM)
14-Nov 2A - 15 Weimar 35 - 13 vs Santa Maria 2A - 16   at Taft (7:30 PM)
14-Nov 2A - 15 Shiner 77 - 7 vs Freer 2A - 16   at Floresville (7:00 PM)
15-Nov 2A - 14 Brackettville 36 - 41 vs Hearne 2A - 13   SA's Wheatley (7:30 PM)
15-Nov 2A - 16 Refugio 63 - 12 vs Wallis Brazos 2A - 15   at Cuero (7:00 PM)
14-Nov 2A - 13 Thorndale 58 - 23 vs Center Point 2A - 14   at Llano (7:00 PM)
2A Div. II Bracket
14-Nov 2A - 1 Wink 60 - 7 vs Bovina 2A - 2   at Denver City (7:30 PM)
15-Nov 2A - 4 Ralls 32 - 19 vs Clarendon 2A - 3   at Tulia (7:00 PM)
15-Nov 2A - 2 Sudan 59 - 20 vs Iraan 2A - 1   at Stanton (7:00 PM)
14-Nov 2A - 3 Vega 56 - 0 vs Smyer 2A - 4   at Plainview (7:00 PM)
14-Nov 2A - 3 Stratford 69 - 18 vs New Home 2A - 4   at Canyon (4:00 PM)
15-Nov 2A - 2 Farwell 15 - 30 vs McCamey 2A - 1   at Lamesa (7:00 PM)
15-Nov 2A - 4 Tahoka 41 - 44 vs Gruver 2A - 3   at Canyon (8:00 PM)
15-Nov 2A - 1 Van Horn 8 - 6 vs Seagraves 2A - 2   at Monahans (7:00 PM)
14-Nov 2A - 5 Wellington 56 - 12 vs Electra 2A - 6   at Childress (7:00 PM)
14-Nov 2A - 8 Christoval 28 - 14 vs Cross Plains 2A - 7   at Ballinger (7:00 PM)
14-Nov 2A - 6 Windthorst 53 - 16 vs Shamrock 2A - 5   at Iowa Park (7:00 PM)
14-Nov 2A - 7 Albany 56 - 7 vs Miles 2A - 8   at Brownwood (7:00 PM)
15-Nov 2A - 7 Hamlin 64 - 16 vs Menard 2A - 8   at Bangs (7:00 PM)
15-Nov 2A - 6 Santo 26 - 28 vs Quanah 2A - 5   at Santo (7:00 PM)
15-Nov 2A - 8 Eldorado 30 - 14 vs Haskell 2A - 7   at San Angelo (7:00 PM)
14-Nov 2A - 5 Wheeler 54 - 47 vs Archer City 2A - 6   at Vernon (6:00 PM)
14-Nov 2A - 9 Muenster 61 - 32 vs Clarksville 2A - 10   at Bells' Panther (6:00 PM)
14-Nov 2A - 12 Lovelady 62 - 20 vs Wortham 2A - 11   at Centerville (7:00 PM)
15-Nov 2A - 10 Mount Enterprise 44 - 0 vs Era 2A - 9   at Eustace (7:30 PM)
15-Nov 2A - 11 Dawson 42 - 2 vs Evadale 2A - 12   at Crockett (7:00 PM)
14-Nov 2A - 11 Mart 81 - 14 vs Saratoga West Hardin 2A - 12   at Crockett (7:00 PM)
15-Nov 2A - 10 Detroit 66 - 42 vs Tioga 2A - 9   at Pattonville (7:30 PM)
14-Nov 2A - 12 Grapeland 63 - 14 vs Frost 2A - 11   at Groesbeck (7:00 PM)
15-Nov 2A - 9 Cumby 50 - 28 vs Simms Bowie 2A - 10   at Mount Pleasant (7:30 PM)
14-Nov 2A - 13 Bremond 50 - 13 vs Louise 2A - 14   at Brenham (7:00 PM)
16-Nov 2A - 16 Agua Dulce 28 - 22 vs D'Hanis 2A - 15   at Pettus (7:00 PM)
15-Nov 2A - 14 Flatonia 48 - 0 vs Iola 2A - 13   at Taylor (7:00 PM)
15-Nov 2A - 15 La Pryor 40 - 0 vs Premont 2A - 16   at Cotulla (7:30 PM)
15-Nov 2A - 15 Falls City 70 - 6 vs La Villa 2A - 16   at CC's Warrior (7:30 PM)
14-Nov 2A - 14 Burton 21 - 28 vs Chilton 2A - 13   at Taylor (7:00 PM)
16-Nov 2A - 16 Bruni 59 - 32 vs Runge 2A - 15   at Sinton (7:00 PM)
15-Nov 2A - 13 Granger 36 - 12 vs Snook 2A - 14   at Rockdale (7:30 PM)
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com