2019 Private Week 12 Weekly Schedule

Private 11M Div. I
16-Nov 11MDiv. 1 - 1 Fort Worth Nolan Catholic 45 - 14 vs Dallas Bishop Dunne 11MDiv. 1 - 2   at FW Nolan (6:00 PM)
15-Nov 11MDiv. 1 - 3 San Antonio Central Catholic 16 - 21 vs Plano John Paul II 11MDiv. 1 - 2   at Copperas Cove (7:30 PM)
15-Nov 11MDiv. 1 - 2 Dallas Plano Prestonwood 63 - 21 vs Tomball Concordia Lutheran 11MDiv. 1 - 3   at Plano (7:00 PM)
16-Nov 11MDiv. 1 - 3 San Antonio Antonian Prep 27 - 22 vs Argyle Liberty Christian 11MDiv. 1 - 1   at SA Antonian (2:00 PM)
16-Nov 11MDiv. 1 - 1 Midland Christian 46 - 22 vs Houston St. Pius X 11MDiv. 1 - 3   at Midland (4:00 PM)
16-Nov 11MDiv. 1 - 3 Houston St. Thomas 51 - 35 vs Addison Trinity Christian 11MDiv. 1 - 1   at Hou. St. Thomas (1:00 PM )
15-Nov 11MDiv. 1 - 1 Fort Worth All Saints Episcopal 14 - 21 vs Dallas Bishop Lynch 11MDiv. 1 - 2   at FW All Saints (7:00 PM)
Private 11M Div. II
15-Nov 11MDiv. 2 - 1 Grapevine Faith Christian 48 - 28 vs Tyler Grace Community 11MDiv. 2 - 2   at Grapevine (7:30 PM)
15-Nov 11MDiv. 2 - 2 Dallas Christian School 46 - 21 vs Fort Worth Christian 11MDiv. 2 - 1   at Dallas Chr (7:30 PM)
15-Nov 11MDiv. 2 - 1 Frisco Legacy Christian 15 - 48 vs Bullard Brook Hill 11MDiv. 2 - 2   at Frisco Legacy (7:30 PM)
15-Nov 11MDiv. 2 - 1 Fort Worth Southwest Christian 0 - 66 vs Cedar Hill Trinity Christian 11MDiv. 2 - 2   at CH Trinity (7:30 PM)
15-Nov 11MDiv. 2 - 3 Austin Regents School 45 - 14 vs Fort Bend Christian 11MDiv. 2 - 5   at Austin Regents (7:00 PM)
15-Nov 11MDiv. 2 - 5 Houston Lutheran South 56 - 36 vs CC John Paul II 11MDiv. 2 - 4   at Edna (7:00 PM)
15-Nov 11MDiv. 2 - 4 San Antonio Holy Cross 21 - 24 vs Victoria St. Joseph 11MDiv. 2 - 5   at SA Memorial (7:00 PM)
15-Nov 11MDiv. 2 - 5 Houston Second Baptist 43 - 29 vs Austin Brentwood Christian 11MDiv. 2 - 3   at Hou Second (7:00 PM)
Private 11M Div. III
15-Nov 11MDiv. 3 - 1 Lubbock Christian 52 - 12 vs Arlington Grace Prep 11MDiv. 3 - 2   at Lubbock (6:00 PM)
15-Nov 11MDiv. 3 - 1 Flower Mound Coram Deo 21 - 12 vs Dallas Shelton School 11MDiv. 3 - 2   at John Paul (7:00 PM)
15-Nov 11MDiv. 3 - 1 Lubbock Trinity Christian 42 - 52 vs Colleyville Covenant Christian 11MDiv. 3 - 2   at Lubbock Mem (6:00 PM)
15-Nov 11MDiv. 3 - 1 Willow Park Trinity Christian 14 - 42 vs Arlington Pantego Christian 11MDiv. 3 - 2   at Pantego (7:30 PM)
15-Nov 11MDiv. 3 - 3 Boerne Geneva School 69 - 0 vs Houston Northland Christian 11MDiv. 3 - 4   at Boerne (7:00 PM)
15-Nov 11MDiv. 3 - 3 Waco Reicher 22 - 49 vs League City Bay Area Christian 11MDiv. 3 - 4   at Bay Area (7:00 PM)
15-Nov 11MDiv. 3 - 3 Austin Texas Sch for the Deaf 19 - 16 vs Houston Lutheran North 11MDiv. 3 - 4   at Austin (7:00 PM)
15-Nov 11MDiv. 3 - 3 San Marcos Baptist Academy 7 - 48 vs The Woodlands Christian 11MDiv. 3 - 4   at The Woodlands Chr (7:00 PM)
Private 11M Div. IV
15-Nov 11MDiv. 4 - 4 Magnolia Legacy Prep 28 - 14 vs Temple Central Texas Chr. 11MDiv. 4 - 3   at Giddings (7:00 PM)
15-Nov 11MDiv. 4 - 3 Hallettsville Sacred Heart 47 - 20 vs Dallas First Baptist Academy 11MDiv. 4 - 1   at Hallettsville (7:00 PM)
15-Nov 11MDiv. 4 - 1 Fort Worth Calvary Academy 28 - 48 vs Bryan Brazos Christian 11MDiv. 4 - 4   at Bryan (6:30 PM)
16-Nov 11MDiv. 4 - 4 Beaumont Legacy Christian 7 - 31 vs Dallas Covenant 11MDiv. 4 - 1   at Dallas Cov. (1:00 PM)
15-Nov 11MDiv. 4 - 1 Fort Worth Lake Country 54 - 30 vs San Antonio St. Gerard 11MDiv. 4 - 3   at Fort Worth (7:00 PM)
Private 6M Div. I
16-Nov 6MDiv. 1 - 1 Dallas Lakehill Prep 66 - 16 vs Round Rock Concordia 6MDiv. 1 - 2   at Lakehill (1:00 PM)
15-Nov 6MDiv. 1 - 1 Lucas Christian Academy 54 - 28 vs Katy Faith West Academy 6MDiv. 1 - 3   at Katy Faith (7:00 PM )
15-Nov 6MDiv. 1 - 2 Waco Vanguard College Prep 54 - 0 vs Sugar Land Logos Prep 6MDiv. 1 - 3   at Waco Tyson (7:00 PM)
15-Nov 6MDiv. 1 - 1 Rockwall Heritage Christian 38 - 55 vs Giddings State School 6MDiv. 1 - 3   at Buckholts (7:00 PM)
15-Nov 6MDiv. 1 - 2 Austin Veritas Academy 46 - 0 vs San Antonio Lutheran 6MDiv. 1 - 3   at Austin SS (7:30 PM)
16-Nov 6MDiv. 1 - 2 Austin Hill Country 40 - 72 vs Gainesville State School 6MDiv. 1 - 1   at Forestburg (2:00 PM )
16-Nov 6MDiv. 1 - 2 Marble Falls Faith Academy 6 - 54 vs Denton Calvary 6MDiv. 1 - 1   at Groesbeck (1:00 PM)
Private 6M Div. II
15-Nov 6MDiv. 2 - 1 Watauga Harvest Christian 66 - 0 vs Houston Grace Christian 6MDiv. 2 - 3   at Watauga (7:30 PM)
15-Nov 6MDiv. 2 - 3 Huntsville Alpha Omega 28 - 36 vs Kerrville Our Lady of the Hills 6MDiv. 2 - 2   at L. Rouse (7:00 PM)
15-Nov 6MDiv. 2 - 3 Bryan Allen Academy 66 - 16 vs Longview Christian Heritage 6MDiv. 2 - 1   at Bryan (7:00 PM)
16-Nov 6MDiv. 2 - 3 Bryan St. Joseph 30 - 45 vs Bulverde Bracken Christian 6MDiv. 2 - 2   at Bulverde (3:00 PM)
16-Nov 6MDiv. 2 - 2 Victoria Faith Academy 14 - 62 vs Abilene Christian 6MDiv. 2 - 1   at Abilene (2:00 PM)
15-Nov 6MDiv. 2 - 1 Plano Coram Deo 56 - 50 vs Waco Live Oak 6MDiv. 2 - 2   at Allen (7:30 PM)
TCAF 6M Div. I
15-Nov TCAF - 4 McKinney The Cornerstone 30 - 58 vs Westlake Academy TCAF - 2   at Rich Pearce (7:00 PM)
15-Nov TCAF - 3 Wylie Prep Academy 67 - 62 vs Nazarene Christian Academy TCAF - 1   at Decatur (7:30 PM)
T-CAL 6M Div. I
16-Nov T-CAL I - 1 Seguin Lifegate Christian 67 - 6 vs Granbury NCTA T-CAL I - 1   at SA St. Mary's (5:00 PM)
16-Nov T-CAL I - 1 Houston Texas Christian 50 - 38 vs EP Faith Christian T-CAL I - 1   at SA St. Mary's (2:00 PM)
TCAF 6M Div. II
14-Nov TCAF - 4 Garland Christian Academy 66 - 92 vs Haslet Heritage Christian TCAF - 2   at Dal Life Oak (6:30 PM)
15-Nov TCAF - 4 Lakeland Christian 32 - 53 vs FW Covenant Classical TCAF - 3   at St. Mary's (7:30 PM)
Private 6M Div. III
16-Nov 6MDiv. 3 - 3 Spring Branch Living Rock 30 - 28 vs Dallas Tyler Street Christian 6MDiv. 3 - 2   at Dallas Tyler (1:30 PM)
15-Nov 6MDiv. 3 - 1 Wichita Falls Notre Dame 30 - 56 vs Greenville Christian 6MDiv. 3 - 2   at WF Notre (6:00 PM)
15-Nov 6MDiv. 3 - 3 San Marcos Hill Country 12 - 68 vs Weatherford Christian 6MDiv. 3 - 2   at Weatherford (6:00 PM)
16-Nov 6MDiv. 3 - 3 Fredericksburg Heritage Sch. 38 - 14 vs Tyler East Texas Christian 6MDiv. 3 - 2   at Fredericksburg (12:00 PM)
15-Nov 6MDiv. 3 - 2 Irving Faustina Academy 82 - 35 vs Orange Community Christian 6MDiv. 3 - 4   at Orange Comm (2:00 PM)
16-Nov 6MDiv. 3 - 3 Cedar Park Summit Christian 72 - 32 vs Longview Trinity S/of TX 6MDiv. 3 - 2   at L. Rouse (3:00 PM)
TAIAO - Div. 1
16-Nov TAIAO - D1 Williamson County Home School 58 - 0 vs Tyler Willowbend TAIAO - D2   at Leander (1:00 PM )
14-Nov TAIAO - D1 San Antonio FEAST Homesch. 1 - 0 vs Austin Achieve TAIAO - D1   at SA Winston (7:00 PM)
15-Nov TAIAO - D1 Bastrop Tribe Consolidated 79 - 0 vs Houston Mount Carmel TAIAO - D1   at Bastrop (6:30 PM)
16-Nov TAIAO - D1 FW THESA H/School 53 - 20 vs Austin Royals TAIAO - D1   at Aquilla (7:00 PM)
TAIAO - Div. 2
16-Nov TAIAO - D2 Stephenville Faith 58 - 22 vs Lubbock Home School Christian TAIAO - D1   at Trent (2:00 PM)
15-Nov TAIAO - D2 Austin NYOS Charter School 32 - 47 vs Bryan Christian Homeschool TAIAO - D1   at RR Multi (8:00 PM)
16-Nov TAIAO - D2 Victoria Home School 67 - 26 vs San Antonio Winston TAIAO - D2   at Victoria (2:00 PM)
15-Nov TAIAO - D2 Melissa CHANT 88 - 39 vs Joshua Johnson County TAIAO - D2   at Lub Lowery (7:30 PM)
TCAF 11M Div. I
15-Nov TCAF - 1 Cedar Hill Newman 1 - 0 vs Dallas Inspired Vision TCAF - 1   at DeSoto (7:30 PM)
15-Nov TCAF - 1 Houston ProVision Academy 61 - 14 vs Arlington Newman TCAF - 1   at Bryan Rudder (7:00 PM)
T-CAL 6M Div. II
16-Nov T-CAL I - 1 Smoking for Jesus Ministry 65 - 38 vs Corpus Christi Annapolis T-CAL I - 1   at SA St. Mary's (11:00 AM)
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com