2019 Class 6A Week 13 Weekly Schedule

6A Div. I Bracket
23-Nov 6A - 2 Midland Lee 55 - 49 vs Arlington Lamar 6A - 4   at Arlington's Cravens (4:00 PM)
22-Nov 6A - 5 Southlake Carroll 37 - 15 vs DeSoto 6A - 7   at Arlington's AT&T (4:30 PM)
22-Nov 6A - 2 Odessa Permian 28 - 71 vs Arlington Martin 6A - 4   at Odessa's Ratliff (7:00 PM)
23-Nov 6A - 6 Flower Mound 13 - 59 vs Duncanville 6A - 8   at Arlington's AT&T (3:00 PM)
22-Nov 6A - 9 Allen 59 - 60 vs Rockwall 6A - 11   at Arlington's AT&T (8:00 PM)
23-Nov 6A - 14 Cypress Ranch 7 - 41 vs Klein Oak 6A - 15   at Waller ISD (3:00 PM)
22-Nov 6A - 9 Prosper 45 - 18 vs Mesquite 6A - 11   at Allen's Eagle (7:00 PM)
22-Nov 6A - 14 Cypress Woods 28 - 34 vs The Woodlands (3OT) 6A - 15   at Cy-Fair FCU (7:00 PM)
22-Nov 6A - 17 Cypress-Fairbanks 14 - 27 vs Katy 6A - 19   at Houston's Tully (7:00 PM)
22-Nov 6A - 21 Galena Park North Shore 58 - 35 vs Pearland Dawson 6A - 23   at Pasadena's Vets Mem (7:00 PM)
22-Nov 6A - 17 Cypress Falls 27 - 30 vs Katy Tompkins (2OT) 6A - 19   at Katy's Legacy (7:00 PM)
23-Nov 6A - 22 Humble Atascocita 46 - 27 vs Dickinson 6A - 24   at Houston's NRG (2:00 PM)
22-Nov 6A - 25 Lake Travis 49 - 21 vs San Antonio Madison 6A - 27   at San Marcos' Rattler (7:30 PM)
22-Nov 6A - 30 McAllen Memorial 34 - 41 vs Weslaco 6A - 31   at Weslaco's Lackey (7:30 PM)
22-Nov 6A - 26 Converse Judson 49 - 20 vs San Antonio Reagan 6A - 27   SA's Alamo (7:30 PM)
22-Nov 6A - 29 Laredo United 45 - 28 vs San Benito 6A - 32   at RGC's Sanchez (7:30 PM)
6A Div. II Bracket
23-Nov 6A - 1 El Paso Americas 14 - 34 vs Arlington 6A - 4   at Midland's Grande (2:00 PM)
23-Nov 6A - 5 Denton Guyer 50 - 41 vs Cedar Hill 6A - 7   at Arlington's AT&T (12:00 PM)
22-Nov 6A - 2 Amarillo Tascosa 45 - 37 vs Arlington Bowie 6A - 4   at WF Memorial (6:00 PM)
23-Nov 6A - 6 Flower Mound Marcus 36 - 27 vs Richardson Lake Highlands 6A - 8   at Frisco's Ford (1:00 PM)
22-Nov 6A - 9 Dallas Jesuit 27 - 25 vs Longview 6A - 11   at Dallas' Kincaide (7:30 PM)
22-Nov 6A - 13 Austin Vandegrift 14 - 28 vs Klein Collins 6A - 15   at Austin's Monroe (7:00 PM)
22-Nov 6A - 9 McKinney 27 - 38 vs Hewitt Midway 6A - 12   at Mansfield's Newsom (7:30 PM)
22-Nov 6A - 14 Tomball Memorial 26 - 36 vs Spring Westfield 6A - 16   at Houston's Crenshaw (7:00 PM)
21-Nov 6A - 17 Cypress Creek 35 - 14 vs Katy Mayde Creek 6A - 19   at Cypress' Pridgeon (7:00 PM)
22-Nov 6A - 21 Beaumont West Brook 35 - 63 vs Houston Strake Jesuit 6A - 23   at Webster's Challenger (7:00 PM)
23-Nov 6A - 17 Houston Memorial 14 - 21 vs Katy Taylor 6A - 19   at Katy's Legacy (1:00 PM)
23-Nov 6A - 22 Humble 28 - 21 vs Richmond George Ranch 6A - 23   at Houston's TDECU (4:00 PM)
22-Nov 6A - 25 Austin Westlake 24 - 6 vs San Antonio Brennan 6A - 28   at San Marcos (7:00 PM)
22-Nov 6A - 30 McAllen Rowe 10 - 31 vs Weslaco East 6A - 31   at McAllen's Mem (7:30 PM)
22-Nov 6A - 26 Schertz Clemens 21 - 35 vs San Antonio Brandeis 6A - 28   at SA's Alamodome (7:30 PM)
22-Nov 6A - 29 Eagle Pass 21 - 45 vs Edinburg Vela 6A - 31   at Laredo SAC (7:00 PM)
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com