2019 Class 4A Week 2 Weekly Schedule

Dist. 1
6-Sep Clint 35 - 14 at El Paso Irvin 5A - 2 7:00 PM
6-Sep Clint Mountain View 30 - 7 vs Silver City, NM 6:30 PM
6-Sep Fabens 7 - 27 vs San Angelo Lake View 4A - 2 6:00 PM
6-Sep San Elizario 6 - 24 vs El Paso Jefferson 5A - 2 7:00 PM
Dist. 2
6-Sep Andrews 44 - 6 at Monahans 4A - 1 7:00 PM
6-Sep Big Spring 27 - 48 vs Sweetwater 4A - 1 7:30 PM
6-Sep San Angelo Lake View 27 - 7 at Fabens 4A - 1 6:00 PM
6-Sep Seminole 22 - 21 at Idalou 3A - 2 7:30 PM
Dist. 3
6-Sep Canyon 22 - 7 at Canyon Randall 5A - 3 7:00 PM
5-Sep Dumas 48 - 28 at Amarillo Caprock 5A - 2 7:00 PM
6-Sep Hereford 14 - 35 vs Midland Greenwood 4A - 1 7:00 PM
6-Sep Pampa 24 - 30 vs Lubbock Estacado 4A - 2 7:00 PM
Dist. 4
6-Sep Burkburnett 21 - 56 vs Lawton High, OK 7:30 PM
6-Sep Decatur 49 - 42 at Alvarado 4A - 8 7:30 PM
5-Sep Gainesville 34 - 10 at Fort Worth Southwest 5A - 4 7:00 PM
6-Sep Mineral Wells 0 - 56 at Graham 4A - 3 7:00 PM
6-Sep Springtown 66 - 7 vs Sanger 4A - 7 7:00 PM
6-Sep Wichita Falls Hirschi 38 - 37 vs Wolfforth Frenship (OT) 6A - 2 7:00 PM
Dist. 5
6-Sep Brownwood 70 - 3 vs Snyder 4A - 1 7:30 PM
6-Sep China Spring 34 - 14 at Addison Trinity Christian 11MDiv. 1 - 1 7:30 PM
6-Sep Gatesville 3 - 55 vs Robinson 4A - 8 7:30 PM
6-Sep Stephenville 13 - 10 vs Everman 5A - 5 7:00 PM
6-Sep Waco La Vega 35 - 49 vs Argyle 4A - 7 7:00 PM
Dist. 6
5-Sep Fort Worth Benbrook 0 - 33 vs Ferris 4A - 4 7:30 PM
7-Sep Fort Worth Castleberry 42 - 21 at Fort Worth North Side 5A - 4 7:00 PM
7-Sep Fort Worth Dunbar 0 - 42 vs Dallas Madison 3A - 6 7:00 PM
6-Sep Fort Worth Western Hills 56 - 0 at FW Carter-Riverside 5A - 4 7:00 PM
6-Sep FW Diamond Hill-Jarvis 19 - 15 at North Dallas 4A - 8 7:30 PM
6-Sep Kennedale 35 - 28 vs Midlothian Heritage 4A - 9 7:30 PM
6-Sep Lake Worth 65 - 54 vs Joshua 5A - 5 7:30 PM
Dist. 7
7-Sep Anna 46 - 26 at Fort Worth Eastern Hills 5A - 4 7:00 PM
6-Sep Argyle 49 - 35 at Waco La Vega 4A - 5 7:00 PM
6-Sep Celina 67 - 35 vs Argyle Liberty Christian 11MDiv. 1 - 1 7:00 PM
6-Sep Melissa 41 - 48 vs Frisco 5A - 7 7:30 PM
6-Sep Paris 42 - 7 vs Terrell 5A - 8 7:30 PM
6-Sep Paris North Lamar 14 - 45 vs Mount Pleasant 5A - 9 7:30 PM
6-Sep Sanger 7 - 66 at Springtown 4A - 4 7:00 PM
Dist. 8
6-Sep Alvarado 42 - 49 vs Decatur 4A - 4 7:30 PM
6-Sep Carrollton Ranchview 14 - 7 vs Wills Point 4A - 7 7:30 PM
7-Sep Dallas Carter 13 - 16 vs Dallas Kimball 5A - 6 6:00 PM
6-Sep Dallas Hillcrest 69 - 0 at Dallas Sunset 5A - 6 7:30 PM
6-Sep Dallas Pinkston 30 - 31 vs Dallas Life Oak Cliff 3A - 6 7:30 PM
6-Sep North Dallas 15 - 19 vs FW Diamond Hill-Jarvis 4A - 6 7:30 PM
5-Sep Wilmer-Hutchins 32 - 33 vs Dallas Spruce 5A - 6 7:00 PM
Dist. 9
6-Sep Athens 28 - 16 vs Rusk 4A - 7 7:30 PM
6-Sep Crandall 48 - 0 at Kaufman 5A - 8 7:30 PM
6-Sep Mabank 48 - 0 vs Kemp 3A - 6 7:30 PM
6-Sep Midlothian Heritage 28 - 35 at Kennedale 4A - 6 7:30 PM
6-Sep Quinlan Ford 62 - 7 vs Dallas Molina 6A - 8 7:30 PM
6-Sep Waxahachie Life 26 - 74 at Fort Worth Nolan Catholic 11MDiv. 1 - 1 7:00 PM
Dist. 10
6-Sep Carthage 49 - 7 vs Texarkana Liberty-Eylau 4A - 6 7:30 PM
6-Sep Henderson 7 - 40 vs Texarkana Pleasant Grove 4A - 6 7:30 PM
6-Sep Kilgore 48 - 24 at Hallsville 5A - 9 7:30 PM
6-Sep Palestine 48 - 49 vs Jacksonville 5A - 9 7:30 PM
6-Sep Tyler Chapel Hill 39 - 46 vs Whitehouse  (at Tyler Rose) 5A - 9 7:30 PM
6-Sep Van 21 - 41 vs Gilmer 4A - 6 7:30 PM
Dist. 11
6-Sep Bridge City 14 - 65 vs Jasper 4A - 9 7:30 PM
6-Sep Huffman Hargrave 42 - 7 vs Fulshear 4A - 13 7:00 PM
6-Sep Little Cypress-Mauriceville 14 - 36 at West Orange-Stark 4A - 10 7:30 PM
6-Sep Livingston 14 - 20 at Orangefield 3A - 12 7:00 PM
6-Sep Lumberton 52 - 7 at Kirbyville 3A - 12 7:00 PM
5-Sep Splendora 35 - 75 at Baytown Lee 5A - 12 7:00 PM
Dist. 12
5-Sep Houston Furr 54 - 6 at Houston Kashmere 4A - 11 7:00 PM
6-Sep Houston North Forest 7 - 62 vs New Caney Porter 5A - 9 7:00 PM
7-Sep Houston Wheatley 20 - 45 vs Van Vleck 3A - 14 6:00 PM
5-Sep Houston Worthing 28 - 19 vs Houston Northside 5A - 11 7:00 PM
6-Sep Houston Yates 0 - 9 at Galveston Ball 5A - 10 7:00 PM
6-Sep Navasota 0 - 29 vs Sealy 4A - 13 7:30 PM
6-Sep Stafford 14 - 63 at Port Lavaca Calhoun 5A - 15 7:00 PM
Dist. 13
6-Sep Bay City 7 - 43 at Bellville 4A - 12 7:30 PM
6-Sep El Campo 34 - 6 vs Rockport-Fulton 4A - 15 7:30 PM
6-Sep Freeport Brazosport 27 - 12 at Sweeny 4A - 11 7:30 PM
6-Sep Fulshear 7 - 42 at Huffman Hargrave 4A - 11 7:00 PM
6-Sep Needville 35 - 34 at Houston St. Thomas 11MDiv. 1 - 3 7:00 PM
6-Sep Sealy 29 - 0 at Navasota 4A - 12 7:30 PM
6-Sep West Columbia 34 - 20 at Wharton 4A - 11 7:30 PM
Dist. 14
6-Sep Burnet 41 - 6 vs Marble Falls 5A - 13 7:30 PM
6-Sep Fischer Canyon Lake 21 - 20 at Pflugerville Weiss 5A - 13 7:30 PM
6-Sep Fredericksburg 35 - 42 vs Kerrville Tivy 5A - 14 7:30 PM
6-Sep Lampasas 66 - 27 at Lago Vista 3A - 10 7:30 PM
6-Sep Liberty Hill 14 - 42 vs Hutto 5A - 11 7:30 PM
6-Sep Taylor 0 - 35 at Lockhart 5A - 14 7:30 PM
Dist. 15
6-Sep Beeville Jones 49 - 8 vs Orange Grove 4A - 15 7:30 PM
5-Sep Boerne 7 - 6 vs Castroville Medina Valley 5A - 14 7:00 PM
6-Sep Gonzales 14 - 0 at Austin Crockett 5A - 12 7:30 PM
6-Sep La Vernia 63 - 10 vs San Antonio McCollum 5A - 14 7:30 PM
6-Sep Pleasanton 49 - 33 vs San Antonio Lanier 5A - 13 7:30 PM
Dist. 16
6-Sep Hidalgo 35 - 20 at Lyford 3A - 16 7:30 PM
6-Sep Kingsville King 13 - 46 at Alice 5A - 15 7:30 PM
6-Sep La Feria 63 - 0 vs Santa Rosa 3A - 16 7:30 PM
6-Sep RGC La Grulla 19 - 31 vs Raymondville 4A - 16 7:30 PM
6-Sep Zapata 16 - 17 vs Rio Hondo (OT) 4A - 16 7:30 PM
Dist. 1
6-Sep Fort Stockton 21 - 6 vs Alpine 3A - 1 7:30 PM
6-Sep Lamesa 0 - 50 vs Sonora 3A - 13 7:00 PM
6-Sep Midland Greenwood 35 - 14 at Hereford 4A - 3 7:00 PM
6-Sep Monahans 6 - 44 vs Andrews 4A - 2 7:00 PM
6-Sep Pecos 38 - 26 vs Kermit 3A - 1 7:30 PM
6-Sep Snyder 3 - 70 at Brownwood 4A - 5 7:30 PM
6-Sep Sweetwater 48 - 27 at Big Spring 4A - 2 7:30 PM
Dist. 2
6-Sep Borger 33 - 23 at Lubbock 5A - 2 7:30 PM
6-Sep Dalhart 8 - 61 at Bushland 3A - 2 7:00 PM
6-Sep Levelland 20 - 28 at Shallowater 3A - 2 7:00 PM
6-Sep Lubbock Estacado 30 - 24 at Pampa 4A - 3 7:00 PM
6-Sep Perryton 22 - 14 vs Childress 3A - 3 7:00 PM
Dist. 3
6-Sep Aubrey 21 - 7 at Whitesboro 3A - 4 7:30 PM
6-Sep Bridgeport 54 - 19 at Bowie 3A - 4 7:30 PM
6-Sep Graham 56 - 0 vs Mineral Wells 4A - 4 7:00 PM
6-Sep Iowa Park 7 - 21 vs Brock 3A - 4 7:30 PM
6-Sep Krum 0 - 25 at Pilot Point 3A - 4 7:30 PM
6-Sep Vernon 20 - 35 vs Altus, OK 7:00 PM
Dist. 4
5-Sep Ferris 33 - 0 at Fort Worth Benbrook 4A - 6 7:30 PM
6-Sep Glen Rose 17 - 35 at Waco Connally 4A - 8 7:30 PM
5-Sep Godley 52 - 0 at Fort Worth Trimble Tech 6A - 4 7:00 PM
6-Sep Hillsboro 17 - 45 vs Grandview 3A - 9 7:30 PM
6-Sep Venus 20 - 40 vs Nocona 3A - 5 7:30 PM
Dist. 5
6-Sep Caddo Mills 52 - 0 vs Edgewood 3A - 7 7:30 PM
6-Sep Dallas Lincoln 12 - 45 vs Greenville 5A - 8 7:30 PM
6-Sep Dallas Roosevelt 54 - 12 at Dallas Jefferson 5A - 6 7:30 PM
6-Sep Farmersville 20 - 50 vs Mount Vernon 3A - 7 7:30 PM
6-Sep Nevada Community 56 - 21 vs Bonham 3A - 5 7:30 PM
6-Sep Sunnyvale 52 - 13 vs Van Alstyne 3A - 5 7:30 PM
Dist. 6
6-Sep Gilmer 41 - 21 at Van 4A - 10 7:30 PM
6-Sep Longview Spring Hill 28 - 36 vs Bullard 4A - 7 7:30 PM
6-Sep Pittsburg 42 - 30 at Longview Pine Tree 5A - 9 7:30 PM
6-Sep Texarkana Liberty-Eylau 7 - 49 at Carthage 4A - 10 7:30 PM
6-Sep Texarkana Pleasant Grove 40 - 7 at Henderson 4A - 10 7:30 PM
Dist. 7
6-Sep Brownsboro 6 - 14 vs Fairfield 4A - 8 7:30 PM
6-Sep Bullard 36 - 28 at Longview Spring Hill 4A - 6 7:30 PM
6-Sep Canton 28 - 27 vs Mineola 3A - 8 7:30 PM
6-Sep Rusk 16 - 28 at Athens 4A - 9 7:30 PM
6-Sep Wills Point 7 - 14 at Carrollton Ranchview 4A - 8 7:30 PM
Dist. 8
6-Sep Fairfield 14 - 6 at Brownsboro 4A - 7 7:30 PM
6-Sep Lorena 42 - 21 vs Franklin 3A - 11 7:30 PM
6-Sep Madisonville 55 - 12 at Woodville 3A - 12 7:30 PM
6-Sep Mexia 49 - 22 vs Teague 3A - 9 7:30 PM
6-Sep Robinson 55 - 3 at Gatesville 4A - 5 7:30 PM
6-Sep Salado 52 - 21 vs Little River Academy 3A - 10 7:30 PM
6-Sep Waco Connally 35 - 17 vs Glen Rose 4A - 4 7:30 PM
Dist. 9
6-Sep Center 28 - 51 vs Jefferson 3A - 7 7:30 PM
6-Sep Cleveland Tarkington 31 - 7 at Houston Washington 4A - 11 7:00 PM
6-Sep Huntington 0 - 61 at Diboll 3A - 11 7:30 PM
6-Sep Jasper 65 - 14 at Bridge City 4A - 11 7:30 PM
6-Sep Shepherd 40 - 34 vs Coldspring-Oakhurst (2OT) 3A - 11 7:00 PM
Dist. 10
6-Sep Hamshire-Fannett 53 - 7 vs Kountze 3A - 12 7:30 PM
6-Sep Hardin-Jefferson 20 - 37 vs East Chambers 3A - 12 7:30 PM
6-Sep Liberty 69 - 13 vs Cleveland 5A - 10 7:30 PM
6-Sep Silsbee 21 - 52 vs Newton 3A - 12 7:30 PM
6-Sep West Orange-Stark 36 - 14 vs Little Cypress-Mauriceville 4A - 11 7:30 PM
Dist. 11
5-Sep Houston Kashmere 6 - 54 vs Houston Furr 4A - 12 7:00 PM
5-Sep Houston Scarborough 33 - 20 vs Houston Kipp Generations 11M - Ind. 7:00 PM
6-Sep Houston Washington 7 - 31 vs Cleveland Tarkington 4A - 9 7:00 PM
6-Sep La Marque 26 - 13 vs Houston St. Pius X 11MDiv. 1 - 3 7:00 PM
6-Sep Sweeny 12 - 27 vs Freeport Brazosport 4A - 13 7:30 PM
6-Sep Wharton 20 - 34 vs West Columbia 4A - 13 7:30 PM
Dist. 12
6-Sep Bellville 43 - 7 vs Bay City 4A - 13 7:30 PM
6-Sep Brookshire Royal 8 - 41 vs Hempstead 3A - 13 7:30 PM
6-Sep Caldwell 36 - 44 at Rockdale 3A - 10 7:30 PM
6-Sep Giddings 22 - 29 at Wimberley 4A - 13 7:30 PM
6-Sep La Grange 24 - 21 vs Columbus 3A - 13 7:30 PM
6-Sep Smithville 76 - 13 at Austin Navarro 5A - 12 7:30 PM
Dist. 13
6-Sep Austin Eastside Memorial 0 - 52 at Manor New Tech 3A - 10 7:30 PM
6-Sep Bandera 42 - 28 vs San Antonio Christian 11MDiv. 2 - 4 7:30 PM
6-Sep Cuero 21 - 40 vs Yoakum 3A - 14 7:30 PM
6-Sep Geronimo Navarro 55 - 15 vs Marion 3A - 15 7:30 PM
6-Sep Llano 59 - 14 vs Luling 3A - 14 7:30 PM
6-Sep Wimberley 29 - 22 vs Giddings 4A - 12 7:30 PM
Dist. 14
6-Sep Carrizo Springs 14 - 31 vs Laredo Martin 5A - 14 7:30 PM
6-Sep Crystal City Open
6-Sep Devine 28 - 33 vs Somerset 5A - 15 7:30 PM
6-Sep Hondo 27 - 12 vs Lytle 3A - 15 7:30 PM
6-Sep Pearsall Open
6-Sep Poteet 40 - 20 vs San Antonio Cole 3A - 15 7:30 PM
Dist. 15
6-Sep Corpus Christi West Oso 36 - 28 vs Taft 3A - 16 7:30 PM
6-Sep Ingleside 6 - 21 at Aransas Pass 3A - 16 7:30 PM
6-Sep Orange Grove 8 - 49 at Beeville Jones 4A - 15 7:30 PM
6-Sep Robstown 0 - 32 vs Corpus Christi London 3A - 16 7:30 PM
6-Sep Rockport-Fulton 6 - 34 at El Campo 4A - 13 7:30 PM
6-Sep Sinton 9 - 51 vs Corpus Christi Miller 5A - 15 7:30 PM
Dist. 16
6-Sep Port Isabel 37 - 16 vs Pharr Valley View 5A - 16 7:30 PM
6-Sep Progreso 22 - 35 at Brownsville St. Joseph 11MDiv. 2 - 4 7:30 PM
6-Sep Raymondville 31 - 19 at RGC La Grulla 4A - 16 7:30 PM
6-Sep Rio Hondo 17 - 16 at Zapata (OT) 4A - 16 7:30 PM
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com