2019 Class 2A Week 2 Weekly Schedule

Dist. 1
6-Sep Amarillo Highland Park 20 - 19 vs Clarendon 2A - 3 7:00 PM
6-Sep Boys Ranch 0 - 61 vs Vega 2A - 3 7:00 PM
6-Sep Panhandle 50 - 7 at Memphis 2A - 5 7:30 PM
6-Sep Sanford-Fritch 6 - 53 at Spearman 3A - 3 7:00 PM
6-Sep Stinnett West Texas 32 - 27 at Stratford 2A - 3 7:00 PM
6-Sep Sunray 0 - 54 at Gruver 2A - 3 7:00 PM
Dist. 2
6-Sep Floydada 21 - 29 vs Tulia 3A - 3 7:30 PM
6-Sep Hale Center 0 - 45 vs Lubbock Christian 11MDiv. 3 - 1 7:30 PM
6-Sep New Deal 43 - 12 at Muleshoe 3A - 2 7:00 PM
6-Sep Olton 52 - 40 vs Dimmitt 3A - 3 7:00 PM
6-Sep Post 32 - 0 at Forsan 2A - 3 7:30 PM
6-Sep Sundown 9 - 42 vs Abernathy 3A - 2 7:30 PM
Dist. 3
6-Sep Forsan 0 - 32 vs Post 2A - 2 7:30 PM
6-Sep Hawley 36 - 9 at Bangs 3A - 4 7:30 PM
6-Sep Ozona 65 - 0 at Iraan 2A - 1 7:30 PM
6-Sep Stamford 30 - 13 vs Roscoe 2A - 7 7:30 PM
6-Sep Winters 26 - 20 vs Eldorado 2A - 8 7:30 PM
Dist. 4
6-Sep Alvord 27 - 54 vs Archer City 2A - 6 7:00 PM
6-Sep Chico 14 - 52 vs Electra 2A - 6 7:00 PM
6-Sep Lindsay 22 - 24 at Muenster 2A - 9 7:30 PM
6-Sep Olney 26 - 48 vs Petrolia 2A - 6 7:00 PM
6-Sep Seymour 40 - 34 vs Quanah 2A - 5 7:00 PM
Dist. 5
6-Sep Celeste 13 - 22 at Cumby 2A - 9 7:30 PM
6-Sep Collinsville 21 - 12 vs Quinlan Boles 2A - 6 7:30 PM
6-Sep Tom Bean 6 - 26 at Pattonville Prairiland 3A - 9 7:30 PM
6-Sep Trenton 52 - 0 vs Dallas Inspired Vision TCAF - 1 7:30 PM
6-Sep Valley View 35 - 6 at Willow Park Trinity Christian 11MDiv. 3 - 1 7:30 PM
Dist. 6
6-Sep Bogata Rivercrest 49 - 20 vs Cooper 3A - 9 7:30 PM
6-Sep Como-Pickton 16 - 34 at Detroit 2A - 10 7:30 PM
6-Sep Honey Grove 48 - 20 vs Whitewright 3A - 9 7:30 PM
6-Sep Quinlan Boles 12 - 21 at Collinsville 2A - 5 7:30 PM
6-Sep Wolfe City 26 - 21 vs Bells 3A - 9 7:30 PM
Dist. 7
6-Sep Crawford 16 - 12 at Clifton 3A - 8 7:30 PM
6-Sep DeLeon 17 - 23 at Tolar 3A - 6 7:30 PM
6-Sep Goldthwaite 36 - 27 at Junction 2A - 14 7:30 PM
6-Sep Hico 13 - 46 vs Hamilton 3A - 8 7:30 PM
6-Sep San Saba 59 - 0 at Harper 2A - 14 7:30 PM
6-Sep Valley Mills 20 - 19 at Santo 2A - 6 7:30 PM
Dist. 8
6-Sep Axtell 26 - 6 at Malakoff Cross Roads 2A - 9 7:30 PM
6-Sep Bosqueville 14 - 56 vs McGregor 3A - 9 7:30 PM
6-Sep Bruceville-Eddy 27 - 63 vs Rogers 3A - 8 7:30 PM
6-Sep Italy 33 - 35 at Corsicana Mildred 3A - 7 7:30 PM
6-Sep Itasca 0 - 20 vs Hubbard 2A - 11 7:30 PM
6-Sep Moody 14 - 41 vs Thrall 2A - 13 7:30 PM
6-Sep Riesel 40 - 0 at Meridian 2A - 11 7:30 PM
Dist. 9
6-Sep Cayuga 14 - 38 vs Grapeland 2A - 12 7:30 PM
6-Sep Centerville 12 - 27 vs Corrigan-Camden 3A - 12 7:30 PM
6-Sep Jewett Leon 20 - 41 vs Anderson-Shiro 3A - 12 7:30 PM
6-Sep Kerens 7 - 41 at Blooming Grove 3A - 7 7:30 PM
6-Sep Malakoff Cross Roads 6 - 26 vs Axtell 2A - 8 7:30 PM
6-Sep Normangee 29 - 32 at Iola 2A - 13 7:00 PM
Dist. 10
6-Sep Alto 45 - 0 at Timpson 2A - 11 7:30 PM
6-Sep Big Sandy 60 - 34 vs Alba-Golden 3A - 10 7:30 PM
6-Sep Cushing 16 - 32 vs Mount Enterprise 2A - 10 7:00 PM
6-Sep Gladewater Union Grove 37 - 6 vs Overton 2A - 10 7:30 PM
6-Sep Hawkins 28 - 38 vs Tyler All Saints 11MDiv. 5 - 1 7:30 PM
6-Sep Price Carlisle 23 - 33 vs Troup 3A - 10 7:30 PM
Dist. 11
6-Sep Beckville 41 - 44 vs Pineland West Sabine 2A - 12 7:30 PM
6-Sep Garrison 38 - 32 at Crockett 3A - 11 7:30 PM
6-Sep Harleton 40 - 8 at Simms Bowie 2A - 10 7:30 PM
6-Sep Joaquin 34 - 13 at Ore City 3A - 11 7:30 PM
6-Sep Linden-Kildaire 14 - 24 at Clarksville 2A - 10 7:30 PM
6-Sep Tenaha 47 - 0 vs Lovelady 2A - 12 7:30 PM
6-Sep Timpson 0 - 45 vs Alto 2A - 10 7:30 PM
Dist. 12
6-Sep Deweyville 36 - 30 vs Colmesneil 2A - 12 7:00 PM
6-Sep Groveton 56 - 14 vs Trinity 3A - 11 7:30 PM
6-Sep Hull-Daisetta 12 - 38 at Saratoga West Hardin 2A - 12 7:30 PM
6-Sep Pineland West Sabine 44 - 41 at Beckville 2A - 11 7:30 PM
6-Sep San Augustine Open
6-Sep Shelbyville 7 - 47 at Gladewater Sabine 3A - 8 7:30 PM
Dist. 13
6-Sep Hearne 31 - 13 at Groesbeck 3A - 9 7:30 PM
6-Sep Holland 20 - 3 at Mart 2A - 11 7:30 PM
6-Sep Marlin 0 - 47 at Whitney 3A - 9 7:30 PM
6-Sep Milano 7 - 28 at Burton 2A - 14 7:30 PM
6-Sep Rosebud-Lott 0 - 20 vs Chilton 2A - 13 7:30 PM
6-Sep Thorndale 18 - 20 at Bremond 2A - 13 7:30 PM
6-Sep Thrall 41 - 14 at Moody 2A - 8 7:30 PM
Dist. 14
6-Sep Brackettville 46 - 28 vs La Pryor 2A - 15 7:30 PM
6-Sep Center Point 75 - 18 vs San Antonio Brooks Academy 11M - Ind. 7:30 PM
6-Sep Harper 0 - 59 vs San Saba 2A - 7 7:30 PM
6-Sep Junction 27 - 36 vs Goldthwaite 2A - 7 7:30 PM
6-Sep Mason 43 - 0 at Johnson City 3A - 13 7:30 PM
6-Sep Sabinal 8 - 27 at Rocksprings 2A - 8 7:30 PM
Dist. 15
6-Sep Kenedy 49 - 6 vs Louise 2A - 14 7:30 PM
6-Sep Shiner 38 - 14 vs Vanderbilt Industrial 3A - 14 7:30 PM
6-Sep Wallis Brazos 6 - 49 at Ganado 3A - 14 7:30 PM
6-Sep Weimar 27 - 9 at Schulenburg 3A - 14 7:30 PM
6-Sep Yorktown 47 - 6 at Runge 2A - 15 7:30 PM
Dist. 16
6-Sep Ben Bolt 14 - 19 at Agua Dulce 2A - 16 7:00 PM
6-Sep Freer 31 - 20 at Bruni 2A - 16 7:30 PM
6-Sep Refugio 35 - 6 at Goliad 3A - 14 7:30 PM
6-Sep Riviera-Kaufer 26 - 2 at Woodsboro 2A - 16 7:00 PM
5-Sep Santa Maria 14 - 21 at Los Fresnos JV 7:00 PM
5-Sep Three Rivers 41 - 20 vs La Villa  (at Premont) 2A - 16 7:00 PM
Dist. 1
6-Sep Iraan 0 - 65 vs Ozona 2A - 3 7:30 PM
6-Sep McCamey 9 - 40 vs Coahoma 3A - 2 7:30 PM
6-Sep Van Horn 32 - 20 at Tornillo 3A - 1 7:30 PM
6-Sep Wink 8 - 2 vs Stanton 3A - 2 7:30 PM
Dist. 2
6-Sep Bovina 6 - 69 vs Friona 3A - 3 7:00 PM
6-Sep Farwell 48 - 0 vs Crosbyton 2A - 4 7:00 PM
6-Sep Plains 0 - 36 vs Smyer 2A - 4 7:30 PM
6-Sep Seagraves 25 - 7 at Lockney 2A - 4 7:00 PM
6-Sep Springlake-Earth 8 - 59 vs Ralls 2A - 4 7:30 PM
6-Sep Sudan 44 - 6 at New Home 2A - 4 7:30 PM
Dist. 3
6-Sep Booker 38 - 55 at Hooker, OK 7:00 PM
6-Sep Clarendon 19 - 20 at Amarillo Highland Park 2A - 1 7:00 PM
6-Sep Gruver 54 - 0 vs Sunray 2A - 1 7:00 PM
6-Sep Stratford 27 - 32 vs Stinnett West Texas 2A - 1 7:00 PM
6-Sep Vega 61 - 0 at Boys Ranch 2A - 1 7:00 PM
Dist. 4
6-Sep Crosbyton 0 - 48 at Farwell 2A - 2 7:00 PM
6-Sep Lockney 7 - 25 vs Seagraves 2A - 2 7:00 PM
6-Sep New Home 6 - 44 vs Sudan 2A - 2 7:30 PM
6-Sep Ralls 59 - 8 at Springlake-Earth 2A - 2 7:30 PM
6-Sep Smyer 36 - 0 at Plains 2A - 2 7:30 PM
6-Sep Tahoka 21 - 20 at Lubbock Roosevelt 3A - 2 7:30 PM
Dist. 5
6-Sep Memphis 7 - 50 vs Panhandle 2A - 1 7:30 PM
6-Sep Munday Open
6-Sep Quanah 34 - 40 at Seymour 2A - 4 7:00 PM
5-Sep Shamrock 23 - 40 vs Lubbock Trinity Christian 11MDiv. 3 - 1 7:00 PM
6-Sep Wellington 34 - 15 at Frederick, OK 7:00 PM
6-Sep Wheeler 15 - 44 vs Hamlin  (at Childress) 2A - 7 7:00 PM
Dist. 6
6-Sep Archer City 54 - 27 at Alvord 2A - 4 7:00 PM
6-Sep Electra 52 - 14 at Chico 2A - 4 7:00 PM
6-Sep Petrolia 48 - 26 at Olney 2A - 4 7:00 PM
6-Sep Ranger 0 - 55 vs Cross Plains 2A - 7 7:00 PM
6-Sep Santo 19 - 20 vs Valley Mills 2A - 7 7:30 PM
6-Sep Windthorst 34 - 12 at Jacksboro 3A - 6 7:30 PM
Dist. 7
6-Sep Albany 28 - 21 vs Dublin 3A - 6 7:30 PM
6-Sep Cross Plains 55 - 0 at Ranger 2A - 6 7:00 PM
6-Sep Hamlin 44 - 15 vs Wheeler  (at Childress) 2A - 5 7:00 PM
6-Sep Haskell 24 - 59 at Brady 3A - 13 7:30 PM
6-Sep Roscoe 13 - 30 at Stamford 2A - 3 7:30 PM
Dist. 8
6-Sep Christoval 47 - 0 vs San Angelo Grape Creek 3A - 4 7:30 PM
6-Sep Eldorado 20 - 26 at Winters 2A - 3 7:30 PM
6-Sep Menard 46 - 22 vs Fort Stockton JV 7:00 PM
6-Sep Miles 44 - 12 at San Angelo TLCA 3A - 4 7:30 PM
6-Sep Rocksprings 27 - 8 vs Sabinal 2A - 14 7:30 PM
Dist. 9
6-Sep Cumby 22 - 13 vs Celeste 2A - 5 7:30 PM
6-Sep Era 12 - 36 vs Muenster Sacred Heart 11MDiv. 4 - 1 7:30 PM
6-Sep Muenster 24 - 22 vs Lindsay 2A - 4 7:30 PM
6-Sep Tioga 13 - 42 vs Blue Ridge 3A - 9 7:30 PM
Dist. 10
6-Sep Clarksville 24 - 14 vs Linden-Kildaire 2A - 11 7:30 PM
6-Sep Detroit 34 - 16 vs Como-Pickton 2A - 6 7:30 PM
6-Sep Maud Open
6-Sep Mount Enterprise 32 - 16 at Cushing 2A - 10 7:00 PM
6-Sep Overton 6 - 37 at Gladewater Union Grove 2A - 10 7:30 PM
6-Sep Simms Bowie 8 - 40 vs Harleton 2A - 11 7:30 PM
Dist. 11
6-Sep Dawson 53 - 6 vs Bartlett 2A - 13 7:30 PM
6-Sep Frost 21 - 56 at Granger 2A - 13 7:00 PM
6-Sep Hubbard 20 - 0 at Itasca 2A - 8 7:30 PM
6-Sep Mart 3 - 20 vs Holland 2A - 13 7:30 PM
6-Sep Meridian 0 - 40 vs Riesel 2A - 8 7:30 PM
6-Sep Wortham 70 - 66 vs Dallas First Baptist Academy 11MDiv. 4 - 1 7:00 PM
Dist. 12
6-Sep Burkeville 22 - 32 at San Augustine JV 7:30 PM
6-Sep Colmesneil 30 - 36 at Deweyville 2A - 12 7:00 PM
6-Sep Evadale 48 - 34 at Warren 3A - 12 7:30 PM
6-Sep Grapeland 38 - 14 at Cayuga 2A - 9 7:30 PM
6-Sep Lovelady 0 - 47 at Tenaha 2A - 11 7:30 PM
6-Sep Saratoga West Hardin 38 - 12 vs Hull-Daisetta 2A - 12 7:30 PM
Dist. 13
6-Sep Bartlett 6 - 53 at Dawson 2A - 11 7:30 PM
6-Sep Bremond 20 - 18 vs Thorndale 2A - 13 7:30 PM
6-Sep Chilton 20 - 0 at Rosebud-Lott 2A - 13 7:30 PM
6-Sep Granger 56 - 21 vs Frost 2A - 11 7:00 PM
6-Sep Iola 32 - 29 vs Normangee 2A - 9 7:00 PM
Dist. 14
6-Sep Burton 28 - 7 vs Milano 2A - 13 7:30 PM
6-Sep Flatonia 33 - 7 at Hallettsville Sacred Heart 11MDiv. 4 - 3 7:30 PM
6-Sep Louise 6 - 49 at Kenedy 2A - 15 7:30 PM
6-Sep Snook 38 - 48 at Bryan Brazos Christian 11MDiv. 4 - 4 7:30 PM
6-Sep Somerville 24 - 8 at Waco Texas Wind 11M - Ind. 7:00 PM
Dist. 15
6-Sep Charlotte 12 - 6 at Premont (2OT) 2A - 16 7:00 PM
7-Sep D'Hanis 0 - 18 vs Ingram Moore 3A - 13 7:30 PM
6-Sep Falls City 8 - 41 at Poth 3A - 15 7:30 PM
6-Sep La Pryor 28 - 46 at Brackettville 2A - 14 7:30 PM
6-Sep Pettus 28 - 40 at San Antonio St. Gerard 11MDiv. 4 - 3 7:30 PM
6-Sep Runge 6 - 47 vs Yorktown 2A - 15 7:30 PM
Dist. 16
6-Sep Agua Dulce 19 - 14 vs Ben Bolt 2A - 16 7:00 PM
6-Sep Benavides 40 - 20 at Harlingen Marine Military 11M - Ind. 7:00 PM
6-Sep Bruni 20 - 31 vs Freer 2A - 16 7:30 PM
5-Sep La Villa 20 - 41 vs Three Rivers (at Premont) 2A - 16 7:00 PM
6-Sep Premont 6 - 12 vs Charlotte (2OT) 2A - 15 7:00 PM
6-Sep Woodsboro 2 - 26 vs Riviera-Kaufer 2A - 16 7:00 PM
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com