2019 Class 4A Week 3 Weekly Schedule

Dist. 1
13-Sep Clint 0 - 0 vs El Paso Bowie (Cancelled) 5A - 2 7:00 PM
13-Sep Clint Mountain View 14 - 27 vs Canutillo 5A - 1 7:00 PM
13-Sep Fabens 0 - 0 vs El Paso Hanks (Cancelled) 5A - 1 7:00 PM
13-Sep San Elizario 9 - 17 vs El Paso Cathedral  (at Bowie) 11MDiv. 5 - 1 7:00 PM
Dist. 2
13-Sep Andrews 44 - 19 vs Levelland 4A - 2 7:00 PM
13-Sep Big Spring 21 - 13 at Monahans 4A - 1 7:00 PM
12-Sep San Angelo Lake View 32 - 19 vs Snyder 4A - 1 7:00 PM
13-Sep Seminole 27 - 21 at Pecos 4A - 1 7:30 PM
Dist. 3
13-Sep Canyon 55 - 6 vs Lamesa 4A - 1 7:00 PM
13-Sep Dumas 7 - 0 vs Wichita Falls 5A - 3 7:00 PM
13-Sep Hereford 30 - 14 vs Canyon Randall 5A - 3 7:00 PM
13-Sep Pampa 47 - 6 at Vernon 4A - 3 7:00 PM
Dist. 4
13-Sep Burkburnett 22 - 40 vs Iowa Park 4A - 3 7:30 PM
13-Sep Decatur 41 - 28 vs Midlothian Heritage 4A - 9 7:00 PM
13-Sep Gainesville 58 - 8 vs Fort Worth Castleberry 4A - 6 7:30 PM
13-Sep Mineral Wells Open
13-Sep Springtown 54 - 16 at Glen Rose 4A - 4 7:00 PM
13-Sep Wichita Falls Hirschi 70 - 41 at Sweetwater 4A - 1 7:30 PM
Dist. 5
13-Sep Brownwood 28 - 14 vs Graham 4A - 3 7:30 PM
13-Sep China Spring 20 - 21 vs Waco Connally 4A - 8 7:30 PM
13-Sep Gatesville 34 - 68 at Cameron Yoe 3A - 10 7:30 PM
13-Sep Stephenville 34 - 0 vs Abilene Wylie 5A - 3 7:00 PM
13-Sep Waco La Vega 21 - 7 vs Austin LBJ 5A - 12 7:00 PM
Dist. 6
13-Sep Fort Worth Benbrook 28 - 27 at Krum 4A - 3 7:30 PM
13-Sep Fort Worth Castleberry 8 - 58 at Gainesville 4A - 4 7:30 PM
13-Sep Fort Worth Dunbar 7 - 8 at Fort Worth Eastern Hills 5A - 4 7:00 PM
12-Sep Fort Worth Western Hills 58 - 0 vs Carrollton Turner 5A - 4 7:00 PM
14-Sep FW Diamond Hill-Jarvis 20 - 42 at Fort Worth North Side 5A - 4 7:00 PM
13-Sep Kennedale 28 - 35 vs Alvarado (2OT) 4A - 8 7:30 PM
13-Sep Lake Worth 22 - 26 at Boyd 3A - 4 7:30 PM
Dist. 7
13-Sep Anna 35 - 19 at Van Alstyne 3A - 5 7:30 PM
13-Sep Argyle 62 - 7 vs Tyler Chapel Hill 4A - 10 7:00 PM
13-Sep Celina 12 - 27 at Fort Worth Nolan Catholic 11MDiv. 1 - 1 7:00 PM
13-Sep Melissa 36 - 14 vs Whitehouse  (at Emory) 5A - 9 7:30 PM
13-Sep Paris 37 - 20 at Gilmer 4A - 6 7:30 PM
13-Sep Paris North Lamar 6 - 27 vs Crandall 4A - 9 7:30 PM
13-Sep Sanger 28 - 56 at Bridgeport 4A - 3 7:30 PM
Dist. 8
13-Sep Alvarado 35 - 28 at Kennedale (2OT) 4A - 6 7:30 PM
12-Sep Carrollton Ranchview 47 - 14 vs Dallas Spruce 5A - 6 7:00 PM
13-Sep Dallas Carter 24 - 14 at Dallas White 6A - 8 7:30 PM
12-Sep Dallas Hillcrest 65 - 0 at Dallas Conrad 5A - 6 7:00 PM
12-Sep Dallas Pinkston 49 - 6 vs Dallas Sunset 5A - 6 7:00 PM
14-Sep North Dallas 29 - 7 at FW Carter-Riverside 5A - 4 7:00 PM
13-Sep Wilmer-Hutchins 0 - 61 vs Dallas South Oak Cliff 5A - 6 7:30 PM
Dist. 9
13-Sep Athens 25 - 45 at Fairfield 4A - 8 7:30 PM
13-Sep Crandall 27 - 6 at Paris North Lamar 4A - 7 7:30 PM
13-Sep Mabank 17 - 14 at Wills Point 4A - 7 7:30 PM
13-Sep Midlothian Heritage 28 - 41 at Decatur 4A - 4 7:00 PM
13-Sep Quinlan Ford 48 - 41 at Ferris 4A - 4 7:30 PM
13-Sep Waxahachie Life 40 - 0 at Kemp 3A - 6 7:30 PM
Dist. 10
13-Sep Carthage 38 - 6 vs Marshall 5A - 9 7:30 PM
13-Sep Henderson 67 - 40 at Jacksonville 5A - 9 7:30 PM
13-Sep Kilgore 64 - 62 vs Longview Pine Tree (3OT) 5A - 9 7:30 PM
13-Sep Palestine 32 - 14 at Rusk 4A - 7 7:30 PM
13-Sep Tyler Chapel Hill 7 - 62 at Argyle 4A - 7 7:00 PM
13-Sep Van 34 - 7 at Lindale 5A - 9 7:30 PM
Dist. 11
13-Sep Bridge City 35 - 21 at Anahuac 3A - 12 7:30 PM
13-Sep Huffman Hargrave 50 - 8 vs Houston Worthing 4A - 12 7:00 PM
13-Sep Little Cypress-Mauriceville 14 - 42 vs Jasper 4A - 9 7:00 PM
13-Sep Livingston 7 - 48 vs Liberty 4A - 10 7:00 PM
13-Sep Lumberton 34 - 13 vs Houston Furr 4A - 12 7:00 PM
13-Sep Splendora Open
Dist. 12
13-Sep Houston Furr 13 - 34 at Lumberton 4A - 11 7:00 PM
13-Sep Houston North Forest 48 - 7 at Houston Washington 4A - 11 7:00 PM
13-Sep Houston Wheatley 12 - 13 vs Galveston Ball 5A - 10 7:00 PM
13-Sep Houston Worthing 8 - 50 at Huffman Hargrave 4A - 11 7:00 PM
14-Sep Houston Yates 31 - 38 vs Wharton 4A - 11 6:00 PM
13-Sep Navasota 24 - 41 vs Bryan Rudder 5A - 10 7:30 PM
13-Sep Stafford 7 - 21 vs Bellville 4A - 12 7:30 PM
Dist. 13
13-Sep Bay City 7 - 37 vs Gregory-Portland 5A - 15 7:30 PM
13-Sep El Campo 42 - 0 vs Cuero 4A - 13 7:30 PM
13-Sep Freeport Brazosport 27 - 30 vs Edna 3A - 14 7:30 PM
12-Sep Fulshear 21 - 28 vs Montgomery Lake Creek 5A - 10 7:00 PM
13-Sep Needville 19 - 20 vs CC Calallen 5A - 15 7:30 PM
13-Sep Sealy 0 - 0 vs Waller (Cancelled) 5A - 8 7:30 PM
13-Sep West Columbia 38 - 7 vs Sweeny 4A - 11 7:30 PM
Dist. 14
13-Sep Burnet 54 - 31 vs Lockhart 5A - 14 7:30 PM
13-Sep Fischer Canyon Lake 7 - 45 vs Wimberley 4A - 13 7:30 PM
12-Sep Fredericksburg 12 - 20 at Bastrop Cedar Creek 5A - 13 7:00 PM
13-Sep Lampasas 30 - 31 vs Lorena 4A - 8 7:30 PM
13-Sep Liberty Hill 28 - 33 vs Manor 5A - 11 7:30 PM
13-Sep Taylor 0 - 44 at Giddings 4A - 12 7:30 PM
Dist. 15
13-Sep Beeville Jones 28 - 14 at CC Tuloso-Midway 5A - 15 7:30 PM
13-Sep Boerne 26 - 24 vs San Antonio Holy Cross 11MDiv. 2 - 4 7:30 PM
13-Sep Gonzales 27 - 25 at Yoakum 3A - 14 7:30 PM
13-Sep La Vernia 39 - 43 vs La Grange 4A - 12 7:30 PM
13-Sep Pleasanton 28 - 0 vs Pearsall 4A - 14 7:30 PM
Dist. 16
13-Sep Hidalgo 21 - 13 vs Port Isabel 4A - 16 7:30 PM
13-Sep Kingsville King 26 - 42 at Ingleside 4A - 15 7:30 PM
13-Sep La Feria 35 - 31 vs Mercedes 5A - 16 7:30 PM
12-Sep RGC La Grulla 33 - 12 at Donna North 6A - 31 7:00 PM
13-Sep Zapata 20 - 22 at Crystal City 4A - 14 7:30 PM
Dist. 1
13-Sep Fort Stockton 38 - 7 at El Paso Riverside 5A - 1 7:00 PM
13-Sep Lamesa 6 - 55 at Canyon 4A - 3 7:00 PM
13-Sep Midland Greenwood 49 - 14 vs Shallowater 3A - 2 7:30 PM
13-Sep Monahans 13 - 21 vs Big Spring 4A - 2 7:00 PM
13-Sep Pecos 21 - 27 vs Seminole 4A - 2 7:30 PM
12-Sep Snyder 19 - 32 at San Angelo Lake View 4A - 2 7:00 PM
13-Sep Sweetwater 41 - 70 vs Wichita Falls Hirschi 4A - 4 7:30 PM
Dist. 2
13-Sep Borger 0 - 38 vs Bushland 3A - 2 7:00 PM
13-Sep Dalhart 27 - 10 at Amarillo River Road 3A - 2 7:00 PM
13-Sep Levelland 19 - 44 at Andrews 4A - 2 7:00 PM
13-Sep Lubbock Estacado 35 - 14 vs Amarillo Caprock 5A - 2 7:30 PM
13-Sep Perryton 0 - 48 vs Canadian 3A - 3 7:00 PM
Dist. 3
13-Sep Aubrey 27 - 48 vs Pilot Point 3A - 4 7:30 PM
13-Sep Bridgeport 56 - 28 vs Sanger 4A - 7 7:30 PM
13-Sep Graham 14 - 28 at Brownwood 4A - 5 7:30 PM
13-Sep Iowa Park 40 - 22 at Burkburnett 4A - 4 7:30 PM
13-Sep Krum 27 - 28 vs Fort Worth Benbrook 4A - 6 7:30 PM
13-Sep Vernon 6 - 47 vs Pampa 4A - 3 7:00 PM
Dist. 4
13-Sep Ferris 41 - 48 vs Quinlan Ford 4A - 9 7:30 PM
13-Sep Glen Rose 16 - 54 vs Springtown 4A - 4 7:00 PM
13-Sep Godley 36 - 14 vs West 3A - 9 7:30 PM
13-Sep Hillsboro 24 - 33 at Whitney 3A - 9 7:30 PM
13-Sep Venus 6 - 62 at Grandview 3A - 9 7:30 PM
Dist. 5
13-Sep Caddo Mills 29 - 35 vs Grapevine Faith Christian 11MDiv. 2 - 1 7:30 PM
14-Sep Dallas Lincoln 6 - 34 at Dallas Madison 3A - 6 6:00 PM
13-Sep Dallas Roosevelt 31 - 14 vs Dallas Adamson 5A - 6 7:30 PM
13-Sep Farmersville 3 - 40 at Mineola 3A - 8 7:30 PM
13-Sep Nevada Community 48 - 17 vs Commerce 3A - 5 7:30 PM
13-Sep Sunnyvale 57 - 41 vs Brownsboro 4A - 7 7:30 PM
Dist. 6
13-Sep Gilmer 20 - 37 vs Paris 4A - 7 7:30 PM
13-Sep Longview Spring Hill 27 - 0 at White Oak 3A - 8 7:30 PM
13-Sep Pittsburg 16 - 31 vs Tatum 3A - 8 7:30 PM
13-Sep Texarkana Liberty-Eylau 13 - 62 at Texarkana Texas 5A - 7 7:00 PM
13-Sep Texarkana Pleasant Grove 48 - 17 vs Atlanta 3A - 7 7:30 PM
Dist. 7
13-Sep Brownsboro 41 - 57 at Sunnyvale 4A - 5 7:30 PM
13-Sep Bullard 13 - 16 vs Hallsville (OT) 5A - 9 7:30 PM
13-Sep Canton 0 - 57 at Mount Vernon 3A - 7 7:30 PM
13-Sep Rusk 14 - 32 vs Palestine 4A - 10 7:30 PM
13-Sep Wills Point 14 - 17 vs Mabank 4A - 9 7:30 PM
Dist. 8
13-Sep Fairfield 45 - 25 vs Athens 4A - 9 7:30 PM
13-Sep Lorena 31 - 30 at Lampasas 4A - 14 7:30 PM
13-Sep Madisonville 6 - 12 vs Caldwell 4A - 12 7:30 PM
13-Sep Mexia 14 - 17 vs Malakoff 3A - 6 7:30 PM
13-Sep Robinson 63 - 35 at Troy 3A - 10 7:30 PM
13-Sep Salado 50 - 0 vs Austin Travis 5A - 12 7:30 PM
13-Sep Waco Connally 21 - 20 at China Spring 4A - 5 7:30 PM
Dist. 9
13-Sep Center 28 - 48 vs Gladewater 3A - 8 7:30 PM
13-Sep Cleveland Tarkington 23 - 27 vs Beaumont Msgr. Kelly 11MDiv. 5 - 1 7:30 PM
13-Sep Huntington 34 - 64 at Bullard Brook Hill 11MDiv. 2 - 2 7:30 PM
13-Sep Jasper 42 - 14 at Little Cypress-Mauriceville 4A - 11 7:00 PM
13-Sep Shepherd 21 - 27 at Orangefield 3A - 12 7:00 PM
Dist. 10
13-Sep Hamshire-Fannett 26 - 19 vs East Chambers 3A - 12 7:30 PM
13-Sep Hardin-Jefferson 35 - 36 vs Woodville 3A - 12 7:30 PM
13-Sep Liberty 48 - 7 at Livingston 4A - 11 7:00 PM
13-Sep Silsbee 43 - 27 at Nederland 5A - 12 7:30 PM
13-Sep West Orange-Stark 14 - 20 at Newton 3A - 12 7:30 PM
Dist. 11
13-Sep Houston Kashmere 8 - 43 at Van Vleck 3A - 14 7:00 PM
13-Sep Houston Scarborough 0 - 48 at Brookshire Royal 4A - 12 7:30 PM
13-Sep Houston Washington 7 - 48 vs Houston North Forest 4A - 12 7:00 PM
13-Sep La Marque 31 - 6 at Hitchcock 3A - 13 7:30 PM
13-Sep Sweeny 7 - 38 at West Columbia 4A - 13 7:30 PM
14-Sep Wharton 38 - 31 at Houston Yates 4A - 12 6:00 PM
Dist. 12
13-Sep Bellville 21 - 7 at Stafford 4A - 12 7:30 PM
13-Sep Brookshire Royal 48 - 0 vs Houston Scarborough 4A - 11 7:30 PM
13-Sep Caldwell 12 - 6 at Madisonville 4A - 8 7:30 PM
13-Sep Giddings 44 - 0 vs Taylor 4A - 14 7:30 PM
13-Sep La Grange 43 - 39 at La Vernia 4A - 15 7:30 PM
13-Sep Smithville 14 - 33 vs Columbus 3A - 13 7:30 PM
Dist. 13
12-Sep Austin Eastside Memorial 0 - 49 vs Austin Navarro 5A - 12 7:30 PM
14-Sep Bandera 40 - 12 at San Antonio St. Anthony's T-CAL I - 1 2:00 PM
13-Sep Cuero 0 - 42 at El Campo 4A - 13 7:30 PM
13-Sep Geronimo Navarro 33 - 7 at Marble Falls 5A - 13 7:30 PM
13-Sep Llano 49 - 24 vs Brady 3A - 13 7:30 PM
13-Sep Wimberley 45 - 7 at Fischer Canyon Lake 4A - 14 7:30 PM
Dist. 14
13-Sep Carrizo Springs 20 - 48 at Floresville 5A - 15 7:30 PM
13-Sep Crystal City 22 - 20 vs Zapata 4A - 16 7:30 PM
13-Sep Devine 7 - 31 at SA Southwest Legacy 5A - 14 7:30 PM
13-Sep Hondo 14 - 41 at Castroville Medina Valley 5A - 14 7:30 PM
13-Sep Pearsall 0 - 28 at Pleasanton 4A - 15 7:30 PM
13-Sep Poteet 12 - 31 at Austin Brentwood Christian 11MDiv. 2 - 3 7:30 PM
Dist. 15
13-Sep Corpus Christi West Oso 14 - 28 vs San Diego 3A - 16 7:30 PM
13-Sep Ingleside 42 - 26 vs Kingsville King 4A - 16 7:30 PM
13-Sep Orange Grove 26 - 47 vs Mathis 3A - 16 7:30 PM
13-Sep Robstown 20 - 15 at Banquete 3A - 16 7:30 PM
13-Sep Rockport-Fulton 15 - 23 vs Alice 5A - 15 7:30 PM
13-Sep Sinton Open
Dist. 16
13-Sep Port Isabel 13 - 21 at Hidalgo 4A - 16 7:30 PM
13-Sep Progreso 14 - 7 at Santa Gertrudis Academy 3A - 16 7:30 PM
13-Sep Raymondville 42 - 0 at Lyford 3A - 16 7:30 PM
13-Sep Rio Hondo 35 - 28 at Brownsville St. Joseph 11MDiv. 2 - 4 7:30 PM
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com