2019 Class 2A Week 3 Weekly Schedule

Dist. 1
13-Sep Amarillo Highland Park 24 - 73 at Vega 2A - 3 7:00 PM
13-Sep Boys Ranch 6 - 57 at Hale Center 2A - 2 7:30 PM
13-Sep Panhandle 54 - 13 vs Childress 3A - 3 7:00 PM
13-Sep Sanford-Fritch 30 - 50 at Tulia 3A - 3 7:00 PM
13-Sep Stinnett West Texas 74 - 46 vs Gruver 2A - 3 7:00 PM
13-Sep Sunray 8 - 40 vs Spearman 3A - 3 7:00 PM
Dist. 2
13-Sep Floydada 28 - 7 at Lockney 2A - 4 7:00 PM
13-Sep Hale Center 57 - 6 vs Boys Ranch 2A - 1 7:30 PM
13-Sep New Deal 21 - 14 at Slaton 3A - 2 7:30 PM
13-Sep Olton 36 - 26 vs Farwell 2A - 2 7:30 PM
13-Sep Post 63 - 6 vs Lubbock Roosevelt 3A - 2 7:30 PM
13-Sep Sundown 28 - 48 at Lubbock Christian 11MDiv. 3 - 1 7:30 PM
Dist. 3
13-Sep Forsan 22 - 19 at Stanton 3A - 2 7:30 PM
13-Sep Hawley 46 - 44 vs Hamlin 2A - 7 7:30 PM
13-Sep Ozona 36 - 0 vs Reagan County 3A - 1 7:30 PM
13-Sep Stamford 24 - 44 at Anson 3A - 4 7:30 PM
13-Sep Winters 27 - 42 at Bangs 3A - 4 7:30 PM
Dist. 4
13-Sep Alvord 21 - 29 vs Santo 2A - 6 7:30 PM
13-Sep Chico 34 - 12 vs Era 2A - 9 7:00 PM
13-Sep Lindsay 21 - 6 vs Callisburg 3A - 5 7:30 PM
13-Sep Olney 24 - 57 at Electra 2A - 6 7:00 PM
13-Sep Seymour 6 - 49 vs Wichita Falls City View 3A - 5 7:00 PM
Dist. 5
13-Sep Celeste 13 - 20 at Blue Ridge 3A - 9 7:30 PM
13-Sep Collinsville 42 - 28 at Sadler S&S Consolidated 3A - 5 7:30 PM
13-Sep Tom Bean 26 - 34 vs Maud 2A - 10 7:30 PM
13-Sep Trenton 43 - 0 vs Dallas A+ Academy 3A - 6 7:30 PM
13-Sep Valley View 16 - 42 at Fort Worth Christian 11MDiv. 2 - 1 7:30 PM
Dist. 6
13-Sep Bogata Rivercrest 47 - 7 vs Simms Bowie 2A - 10 7:30 PM
13-Sep Como-Pickton 6 - 42 vs Whitewright 3A - 9 7:30 PM
13-Sep Honey Grove 36 - 0 at Alba-Golden 3A - 10 7:30 PM
13-Sep Quinlan Boles 12 - 58 at Detroit 2A - 10 7:30 PM
13-Sep Wolfe City 35 - 22 at Cumby 2A - 9 7:30 PM
Dist. 7
13-Sep Crawford 28 - 7 vs Rice 3A - 7 7:30 PM
13-Sep DeLeon 7 - 31 vs Dublin 3A - 6 7:30 PM
13-Sep Goldthwaite 6 - 20 at Coleman 3A - 4 7:30 PM
13-Sep Hico Open
13-Sep San Saba 63 - 0 vs Junction 2A - 14 7:30 PM
13-Sep Valley Mills 19 - 41 vs Dawson 2A - 11 7:30 PM
Dist. 8
13-Sep Axtell 0 - 69 at Thorndale 2A - 13 7:30 PM
13-Sep Bosqueville 60 - 12 at Waco Reicher 11MDiv. 3 - 3 7:30 PM
13-Sep Bruceville-Eddy 31 - 13 at Chilton 2A - 13 7:30 PM
13-Sep Italy 28 - 13 vs Blooming Grove 3A - 7 7:30 PM
13-Sep Itasca 46 - 18 vs Frost 2A - 11 7:30 PM
13-Sep Moody 14 - 56 vs Hamilton 3A - 8 7:30 PM
13-Sep Riesel 34 - 37 vs Jarrell 3A - 10 7:30 PM
Dist. 9
13-Sep Cayuga 14 - 36 at Mount Enterprise 2A - 10 7:30 PM
13-Sep Centerville 22 - 13 at Trinity 3A - 11 7:30 PM
13-Sep Jewett Leon 20 - 23 at New Waverly 3A - 12 7:30 PM
13-Sep Kerens 20 - 39 vs Corsicana Mildred 3A - 7 7:30 PM
13-Sep Malakoff Cross Roads 6 - 49 at Hubbard 2A - 11 7:30 PM
13-Sep Normangee 37 - 12 vs Lovelady 2A - 12 7:30 PM
Dist. 10
13-Sep Alto 50 - 0 vs New Diana 3A - 11 7:30 PM
13-Sep Big Sandy 31 - 43 at Timpson 2A - 11 7:30 PM
13-Sep Cushing 36 - 14 at Burkeville 2A - 12 7:30 PM
13-Sep Gladewater Union Grove 33 - 20 at Quitman 3A - 10 7:30 PM
13-Sep Hawkins 12 - 22 vs Beckville 2A - 11 7:30 PM
13-Sep Price Carlisle 76 - 0 vs Overton 2A - 10 7:30 PM
Dist. 11
13-Sep Beckville 22 - 12 at Hawkins 2A - 10 7:30 PM
13-Sep Garrison 28 - 36 vs San Augustine 2A - 12 7:30 PM
13-Sep Harleton 14 - 48 vs Gladewater Sabine 3A - 8 7:30 PM
13-Sep Joaquin 21 - 22 vs Shelbyville 2A - 12 7:30 PM
13-Sep Linden-Kildaire 14 - 57 at DeKalb 3A - 11 7:30 PM
13-Sep Tenaha 54 - 0 vs Tyler T. K. Gorman 11MDiv. 5 - 1 7:30 PM
13-Sep Timpson 43 - 31 vs Big Sandy 2A - 10 7:30 PM
Dist. 12
13-Sep Deweyville 32 - 13 at Kountze 3A - 12 7:00 PM
13-Sep Groveton 36 - 46 vs Buffalo 3A - 7 7:30 PM
13-Sep Hull-Daisetta 36 - 22 at Sabine Pass 11M - Ind. 7:30 PM
13-Sep Pineland West Sabine Open
13-Sep San Augustine 36 - 28 at Garrison 2A - 11 7:30 PM
13-Sep Shelbyville 22 - 21 at Joaquin 2A - 11 7:30 PM
Dist. 13
13-Sep Hearne 7 - 51 vs San Antonio Cornerstone 11M - Ind. 7:30 PM
13-Sep Holland 59 - 7 at Florence 3A - 8 7:30 PM
13-Sep Marlin 19 - 22 vs Groesbeck 3A - 9 7:30 PM
13-Sep Milano 6 - 44 vs Bremond 2A - 13 7:30 PM
13-Sep Rosebud-Lott 6 - 24 vs Rio Vista 3A - 6 7:30 PM
13-Sep Thorndale 69 - 0 vs Axtell 2A - 8 7:30 PM
13-Sep Thrall 14 - 33 vs Flatonia 2A - 14 7:30 PM
Dist. 14
13-Sep Brackettville 22 - 46 at Eldorado 2A - 8 7:30 PM
12-Sep Center Point 38 - 7 vs SA Texas Military Institute 11MDiv. 5 - 1 7:00 PM
13-Sep Harper 6 - 32 vs Ingram Moore 3A - 13 7:30 PM
13-Sep Junction 0 - 63 at San Saba 2A - 7 7:30 PM
13-Sep Mason 33 - 0 at Sonora 3A - 13 7:30 PM
13-Sep Sabinal 20 - 31 vs Schertz John Paul II 11MDiv. 3 - 3 7:30 PM
Dist. 15
13-Sep Kenedy 54 - 14 at Pettus 2A - 15 7:00 PM
13-Sep Shiner 49 - 0 at Burton 2A - 14 7:30 PM
13-Sep Wallis Brazos 28 - 8 vs Danbury 3A - 14 7:30 PM
13-Sep Weimar 41 - 14 vs Austin St. Michael's 11MDiv. 2 - 3 7:30 PM
13-Sep Yorktown 50 - 49 vs Buda Johnson (OT) New Sch 7:30 PM
Dist. 16
13-Sep Ben Bolt 42 - 28 at D'Hanis 2A - 15 7:30 PM
13-Sep Freer 57 - 23 at Woodsboro 2A - 16 7:00 PM
13-Sep Refugio 48 - 7 vs Aransas Pass 3A - 16 7:30 PM
13-Sep Riviera-Kaufer 12 - 21 at Charlotte 2A - 15 7:00 PM
13-Sep Santa Maria 34 - 0 at Premont 2A - 16 7:30 PM
13-Sep Three Rivers 61 - 20 vs Bruni 2A - 16 7:00 PM
Dist. 1
13-Sep Iraan 20 - 48 at Menard 2A - 8 7:30 PM
13-Sep McCamey 27 - 51 at Crane 3A - 1 7:30 PM
13-Sep Van Horn 14 - 43 vs Christoval 2A - 8 7:30 PM
13-Sep Wink 22 - 55 at Coahoma 3A - 2 7:30 PM
Dist. 2
13-Sep Bovina 16 - 8 at Smyer 2A - 4 7:30 PM
13-Sep Farwell 26 - 36 at Olton 2A - 2 7:30 PM
13-Sep Plains 6 - 69 at New Home 2A - 4 7:30 PM
13-Sep Seagraves 6 - 34 vs Ralls 2A - 4 7:30 PM
13-Sep Springlake-Earth Open
13-Sep Sudan 40 - 14 vs Crosbyton 2A - 4 7:30 PM
Dist. 3
13-Sep Booker 26 - 62 at Bible Academy, OK 7:00 PM
13-Sep Clarendon 8 - 33 at Wheeler 2A - 5 7:00 PM
13-Sep Gruver 46 - 74 at Stinnett West Texas 2A - 1 7:00 PM
13-Sep Stratford 64 - 0 at Guymon, OK 7:00 PM
13-Sep Vega 73 - 24 vs Amarillo Highland Park 2A - 1 7:00 PM
Dist. 4
13-Sep Crosbyton 14 - 40 at Sudan 2A - 2 7:30 PM
13-Sep Lockney 7 - 28 vs Floydada 2A - 2 7:00 PM
13-Sep New Home 69 - 6 vs Plains 2A - 2 7:30 PM
13-Sep Ralls 34 - 6 at Seagraves 2A - 2 7:30 PM
13-Sep Smyer 8 - 16 vs Bovina 2A - 2 7:30 PM
13-Sep Tahoka 28 - 24 at Brownfield 3A - 1 7:30 PM
Dist. 5
13-Sep Memphis Open
13-Sep Munday Open
13-Sep Quanah Open
13-Sep Shamrock 36 - 14 at Dimmitt 3A - 3 7:00 PM
13-Sep Wellington 6 - 51 at Abernathy 3A - 2 7:30 PM
13-Sep Wheeler 33 - 8 vs Clarendon 2A - 3 7:00 PM
Dist. 6
13-Sep Archer City 6 - 33 at Arlington Pantego Christian 11MDiv. 3 - 2 7:00 PM
13-Sep Electra 57 - 24 vs Olney 2A - 4 7:00 PM
13-Sep Petrolia Open
13-Sep Ranger 35 - 6 vs Dallas Inspired Vision TCAF - 1 7:00 PM
13-Sep Santo 29 - 21 at Alvord 2A - 4 7:30 PM
13-Sep Windthorst 20 - 47 vs Holliday 3A - 5 7:00 PM
Dist. 7
13-Sep Albany 28 - 60 at Eastland 3A - 3 7:30 PM
13-Sep Cross Plains 62 - 12 vs San Angelo TLCA 3A - 4 7:30 PM
13-Sep Hamlin 44 - 46 at Hawley 2A - 3 7:30 PM
13-Sep Haskell 14 - 13 vs Peaster 11M - Ind. 7:00 PM
13-Sep Roscoe 28 - 49 at Miles 2A - 8 7:30 PM
Dist. 8
13-Sep Christoval 43 - 14 at Van Horn 2A - 1 7:30 PM
13-Sep Eldorado 46 - 22 vs Brackettville 2A - 14 7:30 PM
13-Sep Menard 48 - 20 vs Iraan 2A - 1 7:30 PM
13-Sep Miles 49 - 28 vs Roscoe 2A - 7 7:30 PM
13-Sep Rocksprings 0 - 40 at San Angelo Grape Creek 3A - 4 7:30 PM
Dist. 9
13-Sep Cumby 22 - 35 vs Wolfe City 2A - 6 7:30 PM
13-Sep Era 12 - 34 at Chico 2A - 4 7:00 PM
13-Sep Muenster 12 - 39 vs Pottsboro 3A - 5 7:30 PM
13-Sep Tioga 18 - 22 at Muenster Sacred Heart 11MDiv. 4 - 1 7:30 PM
Dist. 10
13-Sep Clarksville 38 - 22 vs Pattonville Prairiland 3A - 9 7:30 PM
13-Sep Detroit 58 - 12 vs Quinlan Boles 2A - 6 7:30 PM
13-Sep Maud 34 - 26 at Tom Bean 2A - 5 7:30 PM
13-Sep Mount Enterprise 36 - 14 vs Cayuga 2A - 9 7:30 PM
13-Sep Overton 0 - 76 at Price Carlisle 2A - 10 7:30 PM
13-Sep Simms Bowie 7 - 47 at Bogata Rivercrest 2A - 6 7:30 PM
Dist. 11
13-Sep Dawson 41 - 19 at Valley Mills 2A - 7 7:30 PM
13-Sep Frost 18 - 46 at Itasca 2A - 8 7:30 PM
13-Sep Hubbard 49 - 6 vs Malakoff Cross Roads 2A - 9 7:30 PM
13-Sep Mart 16 - 20 at Franklin 3A - 11 7:30 PM
13-Sep Meridian 0 - 62 at Granger 2A - 13 7:00 PM
13-Sep Wortham 24 - 0 vs Bartlett 2A - 13 7:30 PM
Dist. 12
13-Sep Burkeville 14 - 36 vs Cushing 2A - 10 7:30 PM
13-Sep Colmesneil 22 - 13 at Houston Northside HomeSchool 11M - Ind. 7:30 PM
13-Sep Evadale 0 - 0 at Galveston O'Connell (Cancelled) 11MDiv. 4 - 4 7:00 PM
13-Sep Grapeland 8 - 48 vs Crockett 3A - 11 7:30 PM
13-Sep Lovelady 12 - 37 at Normangee 2A - 9 7:30 PM
13-Sep Saratoga West Hardin 14 - 43 vs Warren 3A - 12 7:30 PM
Dist. 13
13-Sep Bartlett 0 - 24 at Wortham 2A - 11 7:30 PM
13-Sep Bremond 44 - 6 at Milano 2A - 13 7:30 PM
13-Sep Chilton 13 - 31 vs Bruceville-Eddy 2A - 8 7:30 PM
13-Sep Granger 62 - 0 vs Meridian 2A - 11 7:00 PM
13-Sep Iola 0 - 26 at Anderson-Shiro 3A - 12 7:30 PM
Dist. 14
13-Sep Burton 0 - 49 vs Shiner 2A - 15 7:30 PM
13-Sep Flatonia 33 - 14 at Thrall 2A - 13 7:30 PM
13-Sep Louise 7 - 20 vs Bloomington 3A - 14 7:30 PM
13-Sep Snook 60 - 12 vs Waco Texas Wind 11M - Ind. 7:00 PM
13-Sep Somerville 6 - 57 at Grand Oaks JV 7:00 PM
Dist. 15
13-Sep Charlotte 21 - 12 vs Riviera-Kaufer 2A - 16 7:00 PM
13-Sep D'Hanis 28 - 42 vs Ben Bolt 2A - 16 7:30 PM
13-Sep Falls City 20 - 3 at Stockdale 3A - 15 7:30 PM
13-Sep La Pryor 6 - 35 vs Jourdanton 3A - 15 7:30 PM
13-Sep Pettus 14 - 54 vs Kenedy 2A - 15 7:00 PM
13-Sep Runge 20 - 42 vs Agua Dulce 2A - 16 7:00 PM
Dist. 16
13-Sep Agua Dulce 42 - 20 at Runge 2A - 15 7:00 PM
13-Sep Benavides 0 - 41 vs Skidmore-Tynan 3A - 15 7:30 PM
13-Sep Bruni 20 - 61 at Three Rivers 2A - 16 7:00 PM
13-Sep La Villa 28 - 38 at Santa Rosa 3A - 16 7:30 PM
13-Sep Premont 0 - 34 vs Santa Maria 2A - 16 7:30 PM
13-Sep Woodsboro 23 - 57 vs Freer 2A - 16 7:00 PM
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com