2019 Class 1A Week 3 Weekly Schedule

Dist. 1
14-Sep McLean 67 - 6 vs Joshua Johnson County (at WF Notre Dame) TAIAO - D2 7:30 PM
14-Sep Miami 61 - 0 vs Cotton Center  (at Happy) 1A - 3 4:00 PM
13-Sep Turkey Valley 36 - 40 at Happy 1A - 2 7:00 PM
13-Sep White Deer 60 - 14 vs Lefors 1A - 1 7:30 PM
Dist. 2
13-Sep Happy 40 - 36 vs Turkey Valley 1A - 1 7:00 PM
13-Sep Hart 36 - 50 vs Amherst 1A - 3 7:30 PM
13-Sep Lorenzo 64 - 14 at Lubbock All Saints 6MDiv. 2 - 1 5:30 PM
13-Sep Nazareth 46 - 82 vs Groom 1A - 1 7:30 PM
13-Sep Petersburg 33 - 44 at Whitharral 1A - 3 7:30 PM
Dist. 3
13-Sep Chillicothe 8 - 58 at Jayton 1A - 7 7:30 PM
13-Sep Crowell 54 - 8 vs Aspermont 1A - 4 7:30 PM
13-Sep Knox City 44 - 90 vs Borden County 1A - 6 7:30 PM
13-Sep Paducah 78 - 28 vs Claude 6M - Ind. 7:30 PM
13-Sep Vernon Northside 62 - 14 vs Hedley 1A - 1 7:30 PM
Dist. 4
13-Sep Aspermont 8 - 54 at Crowell 1A - 3 7:30 PM
13-Sep Hermleigh 0 - 52 vs Sterling City 1A - 8 7:30 PM
13-Sep Ira 72 - 0 vs Lueders-Avoca 1A - 7 7:30 PM
13-Sep Rotan 0 - 50 at Loraine 1A - 6 7:30 PM
13-Sep Spur 76 - 74 vs Motley County 1A - 2 7:30 PM
Dist. 5
13-Sep Meadow 75 - 31 vs Anton 1A - 3 7:30 PM
13-Sep Morton 18 - 63 at Amarillo San Jacinto Christian 6MDiv. 1 - 1 7:30 PM
13-Sep Ropesville Ropes 44 - 32 at O'Donnell 1A - 6 7:30 PM
13-Sep Wellman-Union 70 - 35 at Southland 1A - 4 7:30 PM
13-Sep Whiteface 64 - 26 vs Ackerly Sands 1A - 6 7:30 PM
Dist. 6
13-Sep Ackerly Sands 26 - 64 at Whiteface 1A - 5 7:30 PM
13-Sep Borden County 90 - 44 at Knox City 1A - 3 7:30 PM
13-Sep Lamesa Klondike 66 - 18 at Wilson 1A - 4 7:30 PM
13-Sep Lenorah Grady 73 - 44 at Silverton 1A - 2 7:30 PM
13-Sep O'Donnell 32 - 44 vs Ropesville Ropes 1A - 5 7:30 PM
Dist. 7
13-Sep Balmorhea 68 - 22 vs Garden City 1A - 8 7:30 PM
13-Sep Fort Davis 58 - 28 at Sierra Blanca 1A - 5 7:30 PM
13-Sep Marfa 0 - 45 at Nueces Canyon 1A - 16 6:00 PM
13-Sep Rankin 54 - 0 vs Imperial Buena Vista 1A - 5 7:30 PM
Dist. 8
13-Sep Garden City 22 - 68 at Balmorhea 1A - 7 7:30 PM
13-Sep Roscoe Highland 62 - 0 at Bronte 1A - 13 7:30 PM
13-Sep Sterling City 52 - 0 at Hermleigh 1A - 4 7:30 PM
13-Sep Water Valley 56 - 48 vs Zephyr 1A - 15 7:30 PM
13-Sep Westbrook 50 - 0 vs Veribest 1A - 13 7:30 PM
Dist. 9
13-Sep Bryson 25 - 71 at Strawn 1A - 10 7:30 PM
13-Sep Newcastle 38 - 77 at Blackwell 1A - 6 7:30 PM
13-Sep Perrin-Whitt 52 - 0 vs Bynum 1A - 12 7:30 PM
13-Sep Saint Jo 60 - 14 vs Throckmorton 1A - 8 7:30 PM
12-Sep Savoy 26 - 39 vs Campbell 6M - Ind. 7:30 PM
Dist. 10
13-Sep Abbott 26 - 12 at Penelope 1A - 11 7:30 PM
13-Sep Aquilla 46 - 50 vs Richland Springs 1A - 16 7:30 PM
13-Sep Blum 66 - 14 vs Iredell 1A - 11 7:30 PM
13-Sep Covington 57 - 12 at Oglesby 1A - 14 7:30 PM
13-Sep Gholson 52 - 6 vs Mount Calm 1A - 12 7:30 PM
Dist. 11
13-Sep Avalon 60 - 38 vs Gilmer Union Hill 1A - 12 7:00 PM
13-Sep Coolidge 54 - 62 at Weatherford Christian 6MDiv. 3 - 2 7:30 PM
13-Sep Milford 76 - 54 at Oakwood 1A - 13 7:30 PM
13-Sep Penelope 12 - 26 vs Abbott 1A - 10 7:30 PM
Dist. 12
13-Sep Fruitvale 19 - 49 vs Tyler Kings Academy T-CAL I - 1 7:00 PM
13-Sep Gilmer Union Hill 38 - 60 at Avalon 1A - 11 7:00 PM
13-Sep High Island 18 - 36 at Apple Springs 1A - 13 7:00 PM
14-Sep Leverett's Chapel 56 - 31 vs Ladonia Fannindel 1A - 9 6:30 PM
Dist. 13
13-Sep Bronte 0 - 62 vs Roscoe Highland 1A - 8 7:30 PM
13-Sep Eden 53 - 62 vs Irion County 6M - Ind. 7:30 PM
14-Sep Paint Rock 6 - 51 at Abilene Christian 6MDiv. 2 - 1 7:00 PM
13-Sep Robert Lee 55 - 6 at Santa Anna 1A - 14 7:30 PM
13-Sep Veribest 0 - 50 at Westbrook 1A - 8 7:30 PM
Dist. 14
13-Sep Gorman 82 - 35 at Cherokee 1A - 16 7:30 PM
13-Sep Lingleville 0 - 52 at Blanket 1A - 15 7:30 PM
13-Sep May 64 - 14 vs Lometa 1A - 15 7:30 PM
13-Sep Santa Anna 6 - 55 vs Robert Lee 1A - 13 7:30 PM
Dist. 15
13-Sep Evant 30 - 40 at Brookesmith 1A - 15 7:30 PM
13-Sep Jonesboro 68 - 20 at Waco Live Oak 6MDiv. 2 - 2 7:00 PM
13-Sep Lometa 14 - 64 at May 1A - 14 7:30 PM
13-Sep Zephyr 48 - 56 at Water Valley 1A - 8 7:30 PM
Dist. 16
13-Sep Leakey 46 - 0 at San Antonio Lutheran 6MDiv. 1 - 3 7:30 PM
13-Sep Medina 70 - 24 vs San Antonio Winston TAIAO - D2 7:30 PM
13-Sep Nueces Canyon 45 - 0 vs Marfa 1A - 7 6:00 PM
12-Sep Prairie Lea 49 - 52 at Temple Centex H/Sch 6M - Ind. 7:00 PM
Dist. 1
13-Sep Follett Open
13-Sep Groom 82 - 46 at Nazareth 1A - 2 7:30 PM
13-Sep Hedley 14 - 62 at Vernon Northside 1A - 3 7:30 PM
12-Sep Higgins 30 - 80 at Paducah JV 6:00 PM
13-Sep Lefors 14 - 60 at White Deer 1A - 1 7:30 PM
Dist. 2
13-Sep Afton Patton Springs Open
13-Sep Kress 44 - 50 vs Loop 1A - 4 7:30 PM
13-Sep Motley County 74 - 76 at Spur 1A - 4 7:30 PM
13-Sep Silverton 44 - 73 vs Lenorah Grady 1A - 6 7:30 PM
Dist. 3
13-Sep Amherst 50 - 36 at Hart 1A - 2 7:30 PM
13-Sep Anton 31 - 75 at Meadow 1A - 5 7:30 PM
14-Sep Cotton Center 0 - 61 vs Miami (at Happy) 1A - 1 4:00 PM
12-Sep Lazbuddie 0 - 46 vs Lubbock Kingdom Prep (at Wilson) 6MDiv. 3 - 1 7:30 PM
13-Sep Whitharral 44 - 33 vs Petersburg 1A - 2 7:30 PM
Dist. 4
13-Sep Loop 50 - 44 at Kress 1A - 2 7:30 PM
13-Sep Southland 35 - 70 vs Wellman-Union 1A - 5 7:30 PM
13-Sep Wilson 18 - 66 vs Lamesa Klondike 1A - 6 7:30 PM
Dist. 5
13-Sep Grandfalls-Royalty 71 - 20 vs EP Faith Christian T-CAL I - 1 7:30 PM
13-Sep Imperial Buena Vista 0 - 54 at Rankin 1A - 7 7:30 PM
13-Sep Sanderson Open
13-Sep Sierra Blanca 28 - 58 vs Fort Davis 1A - 7 7:30 PM
Dist. 6
13-Sep Blackwell 77 - 38 vs Newcastle 1A - 9 7:30 PM
13-Sep Loraine 50 - 0 vs Rotan 1A - 4 7:30 PM
13-Sep Moran 34 - 18 at Sidney 1A - 15 7:30 PM
12-Sep Trent 46 - 67 vs Newcastle JV 7:30 PM
Dist. 7
12-Sep Guthrie 1 - 0 at Aspermont JV 7:00 PM
13-Sep Jayton 58 - 8 vs Chillicothe 1A - 3 7:30 PM
13-Sep Lueders-Avoca 0 - 72 at Ira 1A - 4 7:30 PM
13-Sep Rule 58 - 27 at Benjamin 1A - 8 7:30 PM
Dist. 8
13-Sep Benjamin 27 - 58 vs Rule 1A - 7 7:30 PM
13-Sep Harrold Open
13-Sep Throckmorton 14 - 60 at Saint Jo 1A - 9 7:30 PM
13-Sep Woodson Open
Dist. 9
13-Sep Bowie Gold-burg 26 - 75 at Forestburg 1A - 9 7:30 PM
14-Sep Ladonia Fannindel 31 - 56 at Leverett's Chapel 1A - 12 6:30 PM
Dist. 10
13-Sep Bluff Dale 0 - 40 vs Baird 6M - Ind. 7:30 PM
13-Sep Gordon 52 - 0 vs Walnut Springs 1A - 11 7:00 PM
13-Sep Gustine 44 - 20 vs Rising Star 1A - 15 6:00 PM
13-Sep Strawn 71 - 25 vs Bryson 1A - 9 7:30 PM
Dist. 11
13-Sep Cranfills Gap 59 - 12 vs Mullin 1A - 15 7:30 PM
13-Sep Iredell 14 - 66 at Blum 1A - 10 7:30 PM
13-Sep Three Way 0 - 46 vs Morgan 1A - 12 7:30 PM
13-Sep Walnut Springs 0 - 52 at Gordon 1A - 10 7:00 PM
Dist. 12
13-Sep Bynum 0 - 52 at Perrin-Whitt 1A - 9 7:30 PM
13-Sep Kopperl 33 - 63 vs Rochelle 1A - 16 7:30 PM
13-Sep Morgan 46 - 0 at Three Way 1A - 11 7:30 PM
13-Sep Mount Calm 6 - 52 at Gholson 1A - 10 7:30 PM
Dist. 13
13-Sep Apple Springs 36 - 18 vs High Island 1A - 12 7:00 PM
12-Sep Chester 53 - 6 vs Marshall River Crossing HS 6:00 PM
13-Sep Oakwood 54 - 76 vs Milford 1A - 11 7:30 PM
13-Sep Trinidad 34 - 82 at Waco Methodist Children's Home TCAF - 1 7:30 PM
Dist. 14
13-Sep Buckholts Open
13-Sep Calvert 20 - 36 at Bastrop Tribe Consolidated TAIAO - D1 7:30 PM
13-Sep McDade 18 - 67 at Round Rock Concordia 6MDiv. 1 - 2 7:30 PM
13-Sep Oglesby 12 - 57 vs Covington 1A - 10 7:30 PM
Dist. 15
13-Sep Blanket 52 - 0 vs Lingleville 1A - 14 7:30 PM
13-Sep Brookesmith 40 - 30 vs Evant 1A - 15 7:30 PM
13-Sep Mullin 12 - 59 at Cranfills Gap 1A - 11 7:30 PM
13-Sep Rising Star 20 - 44 at Gustine 1A - 10 6:00 PM
13-Sep Sidney 18 - 34 vs Moran 1A - 6 7:30 PM
Dist. 16
13-Sep Cherokee 35 - 82 vs Gorman 1A - 14 7:30 PM
13-Sep Lohn Open
13-Sep Richland Springs 50 - 46 at Aquilla 1A - 10 7:30 PM
13-Sep Rochelle 63 - 33 at Kopperl 1A - 12 7:30 PM
12-Sep Valera Panther Creek 44 - 6 vs Gustine JV 7:00 PM
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com