2019 Class 6A Week 3 Weekly Schedule

Dist. 1
13-Sep El Paso Americas 55 - 13 at Onate, NM 7:00 PM
13-Sep El Paso Coronado 20 - 33 at Carlsbad, NM 7:00 PM
13-Sep El Paso Franklin 55 - 21 vs Midland 6A - 2 7:00 PM
13-Sep El Paso Montwood 7 - 72 at Midland Lee 6A - 2 7:30 PM
13-Sep El Paso Pebble Hills 31 - 13 vs El Paso Chapin 5A - 1 7:30 PM
12-Sep El Paso Socorro 0 - 35 vs El Paso Austin 5A - 2 7:00 PM
Dist. 2
13-Sep Amarillo Tascosa 49 - 7 vs Amarillo Palo Duro 5A - 2 7:30 PM
13-Sep Midland 21 - 55 at El Paso Franklin 6A - 1 7:00 PM
13-Sep Midland Lee 72 - 7 vs El Paso Montwood 6A - 1 7:30 PM
12-Sep Odessa 27 - 44 at Lubbock Coronado 5A - 2 7:00 PM
13-Sep Odessa Permian 7 - 48 vs Southlake Carroll 6A - 5 7:00 PM
13-Sep Wolfforth Frenship 61 - 53 vs Lubbock-Cooper (4OT) 5A - 3 7:00 PM
Dist. 3
13-Sep Abilene 14 - 23 at Abilene Cooper 5A - 2 7:30 PM
13-Sep Euless Trinity 31 - 17 at Colleyville Heritage 5A - 4 7:00 PM
13-Sep Fort Worth Haltom 26 - 28 at Richardson Lake Highlands 6A - 8 7:30 PM
13-Sep Fort Worth Richland 18 - 47 vs Rockwall-Heath 6A - 11 7:30 PM
13-Sep Hurst Bell 36 - 22 at Irving MacArthur 6A - 6 7:00 PM
13-Sep San Angelo Central 35 - 41 vs Cedar Park (OT) 5A - 11 7:00 PM
13-Sep Weatherford 33 - 32 vs N. Richland Hills Birdville 5A - 4 7:30 PM
Dist. 4
13-Sep Arlington Open
13-Sep Arlington Bowie 33 - 58 at Rockwall 6A - 11 7:00 PM
13-Sep Arlington Lamar Open
13-Sep Arlington Martin Open
13-Sep Arlington Sam Houston 21 - 39 at Dallas Skyline 6A - 8 7:30 PM
12-Sep Fort Worth Paschal 27 - 48 vs North Mesquite 6A - 11 7:00 PM
14-Sep Fort Worth Trimble Tech 22 - 14 at Fort Worth Wyatt 5A - 4 1:00 PM
12-Sep North Crowley 7 - 55 at Denton Guyer 6A - 5 7:00 PM
Dist. 5
13-Sep Byron Nelson 51 - 55 vs The Colony 5A - 5 7:00 PM
12-Sep Denton Guyer 55 - 7 vs North Crowley 6A - 4 7:00 PM
12-Sep Keller 22 - 7 vs Grand Prairie 6A - 7 7:00 PM
14-Sep Keller Central 33 - 16 vs Little Elm 5A - 5 7:00 PM
13-Sep Keller Fossil Ridge 7 - 21 at Lewisville Hebron 6A - 6 7:00 PM
13-Sep Keller Timber Creek 34 - 31 vs West Mesquite 5A - 7 7:00 PM
12-Sep Northwest Eaton 31 - 0 at Garland Naaman Forest 6A - 10 7:00 PM
13-Sep Southlake Carroll 48 - 7 at Odessa Permian 6A - 2 7:00 PM
Dist. 6
13-Sep Coppell 21 - 28 at Allen 6A - 9 7:00 PM
13-Sep Flower Mound 34 - 57 vs Prosper 6A - 9 7:00 PM
13-Sep Flower Mound Marcus 55 - 38 vs Waxahachie 6A - 7 7:00 PM
13-Sep Irving 20 - 52 at Dallas Kimball 5A - 6 7:30 PM
13-Sep Irving MacArthur 22 - 36 vs Hurst Bell 6A - 3 7:00 PM
12-Sep Irving Nimitz 12 - 21 vs Carrollton Creekview 5A - 4 7:00 PM
13-Sep Lewisville 41 - 16 vs McKinney Boyd 6A - 9 7:00 PM
13-Sep Lewisville Hebron 21 - 7 vs Keller Fossil Ridge 6A - 5 7:00 PM
Dist. 7
13-Sep Cedar Hill 49 - 21 vs Mesquite Horn 6A - 11 7:30 PM
14-Sep DeSoto 49 - 0 at Dallas Bishop Dunne 11MDiv. 1 - 2 6:00 PM
12-Sep Grand Prairie 7 - 22 at Keller 6A - 5 7:00 PM
13-Sep Mansfield 37 - 7 at Mansfield Legacy 5A - 6 7:30 PM
13-Sep Mansfield Lake Ridge 31 - 64 at Mansfield Timberview 5A - 6 7:30 PM
13-Sep Mansfield Summit 33 - 21 at Mesquite Poteet 5A - 7 7:00 PM
13-Sep South Grand Prairie 27 - 42 vs Lancaster 5A - 6 7:30 PM
13-Sep Waxahachie 38 - 55 at Flower Mound Marcus 6A - 6 7:00 PM
Dist. 8
13-Sep Dallas Molina 12 - 34 vs South Garland 6A - 10 7:30 PM
13-Sep Dallas Skyline 39 - 21 vs Arlington Sam Houston 6A - 4 7:30 PM
13-Sep Dallas White 14 - 24 vs Dallas Carter 4A - 8 7:30 PM
14-Sep Duncanville 35 - 14 vs St. John's Washington, DC 6:00 PM
13-Sep Richardson 24 - 31 at Garland 6A - 10 7:00 PM
13-Sep Richardson Berkner 0 - 7 at Lakeview Centennial 6A - 10 7:00 PM
13-Sep Richardson Lake Highlands 28 - 26 vs Fort Worth Haltom 6A - 3 7:30 PM
13-Sep Richardson Pearce 21 - 57 vs McKinney 6A - 9 7:30 PM
Dist. 9
13-Sep Allen 28 - 21 vs Coppell 6A - 6 7:00 PM
13-Sep Dallas Jesuit 31 - 10 at Wylie 6A - 10 7:30 PM
13-Sep McKinney 57 - 21 at Richardson Pearce 6A - 8 7:30 PM
13-Sep McKinney Boyd 16 - 41 at Lewisville 6A - 6 7:00 PM
13-Sep Plano 55 - 34 vs Garland Rowlett 6A - 10 7:00 PM
13-Sep Plano East 14 - 36 vs Garland Sachse 6A - 10 7:00 PM
13-Sep Plano West 21 - 48 at Mesquite 6A - 11 7:30 PM
13-Sep Prosper 57 - 34 at Flower Mound 6A - 6 7:00 PM
Dist. 10
13-Sep Garland 31 - 24 vs Richardson 6A - 8 7:00 PM
12-Sep Garland Naaman Forest 0 - 31 vs Northwest Eaton 6A - 5 7:00 PM
13-Sep Garland Rowlett 34 - 55 at Plano 6A - 9 7:00 PM
13-Sep Garland Sachse 36 - 14 at Plano East 6A - 9 7:00 PM
13-Sep Lakeview Centennial 7 - 0 vs Richardson Berkner 6A - 8 7:00 PM
13-Sep North Garland 47 - 12 at Carrollton Smith 5A - 4 7:00 PM
13-Sep South Garland 34 - 12 at Dallas Molina 6A - 8 7:30 PM
13-Sep Wylie 10 - 31 vs Dallas Jesuit 6A - 9 7:30 PM
Dist. 11
12-Sep Longview 42 - 0 at Tyler John Tyler 5A - 7 7:00 PM
13-Sep Mesquite 48 - 21 vs Plano West 6A - 9 7:30 PM
13-Sep Mesquite Horn 21 - 49 at Cedar Hill 6A - 7 7:30 PM
12-Sep North Mesquite 48 - 27 at Fort Worth Paschal 6A - 4 7:00 PM
13-Sep Rockwall 58 - 33 vs Arlington Bowie 6A - 4 7:00 PM
13-Sep Rockwall-Heath 47 - 18 at Fort Worth Richland 6A - 3 7:30 PM
14-Sep Tyler Lee 35 - 28 vs Nacogdoches 5A - 9 7:00 PM
Dist. 12
13-Sep Belton 62 - 40 at *Copperas Cove 6A - 12 7:30 PM
13-Sep Hewitt Midway 35 - 7 vs *Killeen 6A - 12 7:30 PM
13-Sep Killeen Ellison 16 - 0 at *Waco 6A - 12 7:30 PM
13-Sep Killeen Harker Heights 3 - 37 vs *Temple 6A - 12 7:30 PM
13-Sep Killeen Shoemaker Open
Dist. 13
13-Sep Austin Vandegrift 28 - 7 at *RR Cedar Ridge 6A - 13 7:00 PM
13-Sep Cedar Park Vista Ridge 42 - 14 vs *Round Rock McNeil 6A - 13 7:00 PM
13-Sep Leander 14 - 66 at *Round Rock Stony Point 6A - 13 7:00 PM
13-Sep Pflugerville Hendrickson 27 - 28 vs *Round Rock Westwood 6A - 13 7:00 PM
13-Sep Round Rock Open
Dist. 14
13-Sep Bridgeland 38 - 0 at *Cypress Springs 6A - 14 7:00 PM
13-Sep Bryan Open
14-Sep Cypress Lakes 61 - 28 at *Cypress Park 6A - 14 6:00 PM
12-Sep Cypress Ranch 55 - 7 vs *Langham Creek 6A - 14 6:30 PM
13-Sep Cypress Woods 31 - 28 vs *Tomball Memorial 6A - 14 7:00 PM
Dist. 15
13-Sep Conroe 28 - 17 at *The Woodlands College Park 6A - 15 7:00 PM
13-Sep Conroe Oak Ridge 14 - 20 vs *The Woodlands 6A - 15 7:00 PM
12-Sep Klein 31 - 28 at *Klein Oak 6A - 15 7:00 PM
13-Sep Klein Cain Open
13-Sep Klein Collins 49 - 21 at *Klein Forest 6A - 15 7:00 PM
Dist. 16
13-Sep Aldine 42 - 21 at Houston Sam Houston 6A - 18 7:00 PM
14-Sep Aldine Davis 44 - 0 at Houston Westbury 6A - 18 6:00 PM
12-Sep Aldine Eisenhower 30 - 37 vs Houston Strake Jesuit 6A - 23 7:00 PM
14-Sep Aldine MacArthur 13 - 28 vs Houston Bellaire 6A - 18 6:00 PM
14-Sep Aldine Nimitz 21 - 45 vs Katy Mayde Creek 6A - 19 7:00 PM
13-Sep Spring 49 - 53 at Fort Bend Travis 6A - 20 7:00 PM
13-Sep Spring DeKaney 41 - 42 vs Fort Bend Ridge Point 6A - 20 7:00 PM
13-Sep Spring Westfield 21 - 24 at Galena Park North Shore 6A - 21 7:00 PM
Dist. 17
12-Sep Cypress Creek 17 - 28 vs *Cypress Falls 6A - 17 7:00 PM
14-Sep Cypress Ridge 42 - 34 vs *Jersey Village 6A - 17 6:00 PM
12-Sep Cypress-Fairbanks 56 - 0 at *Houston Northbrook 6A - 17 7:00 PM
13-Sep Houston Memorial Open
13-Sep Houston Spring Woods 0 - 44 vs *Houston Stratford 6A - 17 7:00 PM
Dist. 18
14-Sep Houston Bellaire 28 - 13 at Aldine MacArthur 6A - 16 6:00 PM
12-Sep Houston Chavez 20 - 44 at Fort Bend Elkins 6A - 20 7:00 PM
14-Sep Houston Heights 38 - 42 vs Brenham 5A - 13 6:00 PM
13-Sep Houston Lamar 34 - 36 vs Beaumont West Brook 6A - 21 7:00 PM
13-Sep Houston Sam Houston 21 - 42 vs Aldine 6A - 16 7:00 PM
14-Sep Houston Westbury 0 - 44 vs Aldine Davis 6A - 16 6:00 PM
12-Sep Houston Westside 19 - 42 vs Katy Morton Ranch 6A - 19 7:00 PM
Dist. 19
13-Sep Katy 65 - 0 vs Aguilas Blancas IPN, MX 6:30 PM
13-Sep Katy Cinco Ranch 0 - 45 at Pearland 6A - 23 7:00 PM
14-Sep Katy Mayde Creek 45 - 21 at Aldine Nimitz 6A - 16 7:00 PM
12-Sep Katy Morton Ranch 42 - 19 at Houston Westside 6A - 18 7:00 PM
13-Sep Katy Seven Lakes 38 - 14 vs Fort Bend Austin 6A - 20 7:30 PM
14-Sep Katy Taylor 65 - 34 vs Deer Park 6A - 21 6:00 PM
14-Sep Katy Tompkins 63 - 0 vs Alvin 6A - 24 7:00 PM
Dist. 20
13-Sep Fort Bend Austin 14 - 38 at Katy Seven Lakes 6A - 19 7:30 PM
14-Sep Fort Bend Bush 13 - 23 vs Alief Taylor 6A - 23 6:00 PM
12-Sep Fort Bend Clements 7 - 48 at Katy Paetow 5A - 10 6:00 PM
13-Sep Fort Bend Dulles 6 - 32 at Fort Bend Hightower 5A - 10 7:00 PM
12-Sep Fort Bend Elkins 44 - 20 vs Houston Chavez 6A - 18 7:00 PM
13-Sep Fort Bend Kempner 14 - 26 at Alief Hastings 6A - 23 7:00 PM
13-Sep Fort Bend Ridge Point 42 - 41 at Spring DeKaney 6A - 16 7:00 PM
13-Sep Fort Bend Travis 53 - 49 vs Spring 6A - 16 7:00 PM
Dist. 21
13-Sep Baytown Sterling 41 - 6 at Houston Austin 5A - 9 7:00 PM
14-Sep Beaumont United 35 - 6 at Port Arthur Memorial 5A - 9 6:00 PM
13-Sep Beaumont West Brook 36 - 34 at Houston Lamar 6A - 18 7:00 PM
13-Sep Channelview 24 - 17 vs Clear Creek 6A - 24 6:00 PM
14-Sep Deer Park 34 - 65 at Katy Taylor 6A - 19 6:00 PM
13-Sep Galena Park North Shore 24 - 21 vs Spring Westfield 6A - 16 7:00 PM
13-Sep La Porte 17 - 29 at Friendswood 5A - 10 7:00 PM
13-Sep Sheldon C.E. King Open
Dist. 22
13-Sep Humble 66 - 0 at *Pasadena Sam Rayburn 6A - 22 7:00 PM
13-Sep Humble Atascocita 70 - 10 vs *Humble Kingwood 6A - 22 7:00 PM
12-Sep Humble Summer Creek 38 - 3 vs *Pasadena Memorial 6A - 22 7:00 PM
12-Sep Pasadena 7 - 35 at *Pasadena South Houston 6A - 22 6:00 PM
13-Sep Pasadena Dobie Open
Dist. 23
13-Sep Alief Elsik 7 - 63 at Alvin Shadow Creek 5A - 10 7:00 PM
13-Sep Alief Hastings 26 - 14 vs Fort Bend Kempner 6A - 20 7:00 PM
14-Sep Alief Taylor 23 - 13 at Fort Bend Bush 6A - 20 6:00 PM
13-Sep Clute Brazoswood 17 - 21 at Santa Fe 5A - 12 7:00 PM
12-Sep Houston Strake Jesuit 37 - 30 at Aldine Eisenhower 6A - 16 7:00 PM
13-Sep Pearland 45 - 0 vs Katy Cinco Ranch 6A - 19 7:00 PM
13-Sep Pearland Dawson 24 - 42 at Dickinson 6A - 24 7:00 PM
13-Sep Richmond George Ranch 14 - 42 at Clear Springs 6A - 24 7:00 PM
Dist. 24
14-Sep Alvin 0 - 63 at Katy Tompkins 6A - 19 7:00 PM
13-Sep Clear Brook 7 - 45 vs Angleton 5A - 10 7:00 PM
13-Sep Clear Creek 17 - 24 at Channelview 6A - 21 6:00 PM
13-Sep Clear Falls 62 - 21 at Baytown Goose Creek Memorial 5A - 9 7:00 PM
13-Sep Clear Lake 31 - 7 at Texas City 5A - 10 7:00 PM
13-Sep Clear Springs 42 - 14 vs Richmond George Ranch 6A - 23 7:00 PM
13-Sep Dickinson 42 - 24 vs Pearland Dawson 6A - 23 7:00 PM
Dist. 25
13-Sep Austin Akins 7 - 58 at *Austin Westlake 6A - 25 7:30 PM
13-Sep Austin Anderson 20 - 17 at *Austin Del Valle 6A - 25 7:30 PM
13-Sep Austin Bowie 10 - 52 at *Lake Travis 6A - 25 7:30 PM
13-Sep Austin High 38 - 14 at *Kyle Lehman 6A - 25 7:30 PM
13-Sep Buda Hays Consolidated Open
Dist. 26
13-Sep Converse Judson 39 - 0 vs Harlingen 6A - 32 7:00 PM
13-Sep New Braunfels 28 - 21 vs San Antonio Johnson 6A - 27 7:30 PM
13-Sep New Braunfels Canyon 38 - 54 vs Dripping Springs 5A - 12 7:30 PM
13-Sep San Antonio East Central 35 - 28 vs San Antonio Alamo Heights 5A - 14 7:30 PM
13-Sep San Marcos 23 - 28 vs Laredo United 6A - 29 7:30 PM
13-Sep Schertz Cibolo Steele 28 - 0 at San Antonio Churchill 6A - 27 7:30 PM
13-Sep Schertz Clemens 28 - 35 vs San Antonio Reagan 6A - 27 7:30 PM
12-Sep Smithson Valley 44 - 0 at San Antonio Madison 6A - 27 7:00 PM
Dist. 27
13-Sep San Antonio Churchill 0 - 28 vs Schertz Cibolo Steele 6A - 26 7:30 PM
13-Sep San Antonio Johnson 21 - 28 at New Braunfels 6A - 26 7:30 PM
13-Sep San Antonio Lee 24 - 47 at San Antonio Antonian Prep 11MDiv. 1 - 3 7:30 PM
14-Sep San Antonio MacArthur 21 - 44 vs Boerne Champion 5A - 14 7:00 PM
12-Sep San Antonio Madison 0 - 44 vs Smithson Valley 6A - 26 7:00 PM
13-Sep San Antonio Reagan 35 - 28 at Schertz Clemens 6A - 26 7:30 PM
13-Sep San Antonio Roosevelt 62 - 35 vs Laredo Alexander 6A - 29 7:30 PM
13-Sep South San Antonio 8 - 11 vs Georgetown 5A - 11 7:30 PM
Dist. 28
13-Sep San Antonio Brandeis 56 - 6 at *San Antonio Marshall 6A - 28 7:30 PM
12-Sep San Antonio Brennan 49 - 6 vs *San Antonio John Jay 6A - 28 7:00 PM
12-Sep San Antonio Clark 21 - 34 vs *San Antonio Taft 6A - 28 7:00 PM
14-Sep San Antonio Holmes 0 - 46 at *San Antonio Stevens 6A - 28 7:00 PM
13-Sep San Antonio O'Connor 35 - 21 vs *San Antonio Warren 6A - 28 7:30 PM
Dist. 29
13-Sep Del Rio 14 - 48 vs Kerrville Tivy 5A - 14 7:30 PM
13-Sep Eagle Pass 24 - 0 vs Eagle Pass Winn 5A - 14 7:30 PM
13-Sep Laredo Alexander 35 - 62 at San Antonio Roosevelt 6A - 27 7:30 PM
13-Sep Laredo Johnson 16 - 7 vs Edinburg Economedes 6A - 31 7:00 PM
12-Sep Laredo Nixon 36 - 35 vs Roma 5A - 16 7:00 PM
13-Sep Laredo United 28 - 23 at San Marcos 6A - 26 7:30 PM
14-Sep Laredo United South 14 - 28 at Northside Harlan 5A - 14 7:00 PM
Dist. 30
13-Sep La Joya 0 - 23 vs Mission Sharyland 5A - 16 7:30 PM
12-Sep La Joya Juarez-Lincoln 14 - 20 at Edinburg 6A - 31 7:00 PM
12-Sep McAllen 14 - 44 vs Harlingen South 6A - 32 7:00 PM
13-Sep McAllen Memorial 33 - 22 at Edinburg Vela 6A - 31 7:30 PM
13-Sep McAllen Rowe 36 - 14 vs Edinburg North 6A - 31 7:30 PM
13-Sep Mission 28 - 56 at Sharyland Pioneer 5A - 16 7:30 PM
12-Sep Pharr-San Juan-Alamo 13 - 34 vs San Benito 6A - 32 7:00 PM
13-Sep PSJA North 7 - 24 at Weslaco 6A - 31 7:30 PM
Dist. 31
12-Sep Donna North 12 - 33 vs RGC La Grulla 4A - 16 7:00 PM
12-Sep Edinburg 20 - 14 vs La Joya Juarez-Lincoln 6A - 30 7:00 PM
13-Sep Edinburg Economedes 7 - 16 at Laredo Johnson 6A - 29 7:00 PM
13-Sep Edinburg North 14 - 36 at McAllen Rowe 6A - 30 7:30 PM
13-Sep Edinburg Vela 22 - 33 vs McAllen Memorial 6A - 30 7:30 PM
13-Sep Weslaco 24 - 7 vs PSJA North 6A - 30 7:30 PM
14-Sep Weslaco East 19 - 21 at Brownsville Hanna 6A - 32 7:00 PM
Dist. 32
14-Sep Brownsville Hanna 21 - 19 vs Weslaco East 6A - 31 7:00 PM
13-Sep Brownsville Rivera 32 - 0 vs Pharr Valley View 5A - 16 7:30 PM
13-Sep Harlingen 0 - 39 at Converse Judson 6A - 26 7:00 PM
12-Sep Harlingen South 44 - 14 at McAllen 6A - 30 7:00 PM
13-Sep Los Fresnos 28 - 41 vs Edcouch-Elsa 5A - 16 7:30 PM
12-Sep San Benito 34 - 13 at Pharr-San Juan-Alamo 6A - 30 7:00 PM
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com