2019 Class 1A Week 5 Weekly Schedule

Dist. 1
27-Sep McLean 45 - 0 at Lefors 1A - 1 7:30 PM
27-Sep Miami 66 - 6 at Higgins 1A - 1 7:30 PM
27-Sep Turkey Valley 54 - 28 at Groom 1A - 1 7:30 PM
26-Sep White Deer 37 - 66 vs Borden County (at Petersburg) 1A - 6 7:30 PM
Dist. 2
27-Sep Happy 62 - 6 vs Silverton 1A - 2 7:00 PM
27-Sep Hart 16 - 51 at Meadow 1A - 5 7:30 PM
26-Sep Lorenzo 49 - 0 at Guthrie 1A - 7 7:30 PM
27-Sep Nazareth Open
27-Sep Petersburg 26 - 75 vs Jayton 1A - 7 7:30 PM
Dist. 3
27-Sep Chillicothe 22 - 28 vs Throckmorton (2OT) 1A - 8 7:30 PM
27-Sep Crowell 58 - 12 at Claude 6M - Ind. 7:30 PM
27-Sep Knox City 55 - 6 at Bryson 1A - 9 7:30 PM
27-Sep Paducah 88 - 46 vs Motley County 1A - 2 7:30 PM
27-Sep Vernon Northside 48 - 0 at Bowie Gold-burg 1A - 9 7:30 PM
Dist. 4
27-Sep Aspermont 70 - 24 vs Roby 6M - Ind. 7:30 PM
27-Sep Hermleigh 0 - 46 at Blackwell 1A - 6 7:30 PM
27-Sep Ira 56 - 6 vs Valera Panther Creek 1A - 16 7:00 PM
27-Sep Rotan 71 - 24 vs Lueders-Avoca 1A - 7 7:30 PM
27-Sep Spur 54 - 40 at Ropesville Ropes 1A - 5 7:30 PM
Dist. 5
27-Sep Meadow 51 - 16 vs Hart 1A - 2 7:30 PM
27-Sep Morton 26 - 30 vs Amherst 1A - 3 7:30 PM
27-Sep Ropesville Ropes 40 - 54 vs Spur 1A - 4 7:30 PM
27-Sep Wellman-Union 49 - 33 at Ackerly Sands 1A - 6 7:30 PM
27-Sep Whiteface 72 - 42 vs Lubbock Home School Christian TAIAO - D1 7:30 PM
Dist. 6
27-Sep Ackerly Sands 33 - 49 vs Wellman-Union 1A - 5 7:30 PM
26-Sep Borden County 66 - 37 vs White Deer  (at Petersburg) 1A - 1 7:30 PM
26-Sep Lamesa Klondike 53 - 0 vs Imperial Buena Vista 1A - 5 7:30 PM
26-Sep Lenorah Grady 0 - 46 vs Westbrook 1A - 8 7:30 PM
27-Sep O'Donnell 32 - 46 at Anton 1A - 3 7:30 PM
Dist. 7
27-Sep Balmorhea 46 - 28 at Grandfalls-Royalty 1A - 5 7:30 PM
27-Sep Fort Davis 60 - 68 vs Nueces Canyon 1A - 16 6:00 PM
27-Sep Marfa 0 - 46 vs EP Faith Christian T-CAL I - 1 7:30 PM
27-Sep Rankin 60 - 46 at Garden City 1A - 8 7:30 PM
Dist. 8
27-Sep Garden City 46 - 60 vs Rankin 1A - 7 7:30 PM
27-Sep Roscoe Highland 64 - 22 at Robert Lee 1A - 13 7:30 PM
27-Sep Sterling City 64 - 0 vs Bronte 1A - 13 7:30 PM
27-Sep Water Valley 22 - 52 at Eden 1A - 13 7:30 PM
26-Sep Westbrook 46 - 0 at Lenorah Grady 1A - 6 7:30 PM
Dist. 9
27-Sep Bryson 6 - 55 vs Knox City 1A - 3 7:30 PM
27-Sep Newcastle 63 - 12 vs Forestburg 1A - 9 7:30 PM
27-Sep Perrin-Whitt 40 - 34 vs Wichita Falls Notre Dame 6MDiv. 3 - 1 7:30 PM
27-Sep Saint Jo 56 - 6 at Wichita Falls Christian 6MDiv. 3 - 1 7:30 PM
27-Sep Savoy 0 - 0 at Ladonia Fannindel (Cancelled) 1A - 9 7:30 PM
Dist. 10
27-Sep Abbott 78 - 28 vs Waco Live Oak 6MDiv. 2 - 2 7:30 PM
27-Sep Aquilla 59 - 14 vs Oglesby 1A - 14 7:30 PM
27-Sep Blum 54 - 26 at Penelope 1A - 11 7:30 PM
27-Sep Covington 61 - 16 at Walnut Springs 1A - 11 7:00 PM
27-Sep Gholson 70 - 21 vs Buckholts 1A - 14 7:30 PM
Dist. 11
26-Sep Avalon 56 - 6 at Mount Calm 1A - 12 7:00 PM
27-Sep Coolidge 32 - 30 vs FW THESA H/School TAIAO - D1 7:30 PM
27-Sep Milford 34 - 50 vs Strawn 1A - 10 7:30 PM
27-Sep Penelope 26 - 54 vs Blum 1A - 10 7:30 PM
Dist. 12
27-Sep Fruitvale 62 - 13 vs Tyler Willowbend TAIAO - D2 7:30 PM
27-Sep Gilmer Union Hill 54 - 6 vs Campbell 6M - Ind. 7:30 PM
27-Sep High Island 66 - 19 at Chester 1A - 13 7:00 PM
27-Sep Leverett's Chapel 42 - 40 vs Trinidad 1A - 13 7:30 PM
Dist. 13
27-Sep Bronte 0 - 64 at Sterling City 1A - 8 7:30 PM
27-Sep Eden 52 - 22 vs Water Valley 1A - 8 7:30 PM
27-Sep Paint Rock 16 - 66 at Brookesmith 1A - 15 7:30 PM
27-Sep Robert Lee 22 - 64 vs Roscoe Highland 1A - 8 7:30 PM
27-Sep Veribest 24 - 70 at Irion County 6M - Ind. 7:30 PM
Dist. 14
27-Sep Gorman 56 - 54 vs Lometa 1A - 15 7:30 PM
27-Sep Lingleville 42 - 35 vs Cherokee 1A - 16 7:30 PM
27-Sep May 48 - 0 at Zephyr 1A - 15 7:30 PM
27-Sep Santa Anna 52 - 0 vs Mullin 1A - 15 7:30 PM
Dist. 15
27-Sep Evant 62 - 13 at Round Rock Concordia 6MDiv. 1 - 2 7:30 PM
27-Sep Jonesboro 48 - 0 vs Temple Holy Trinity 6MDiv. 2 - 2 7:00 PM
27-Sep Lometa 54 - 56 at Gorman 1A - 14 7:30 PM
27-Sep Zephyr 0 - 48 vs May 1A - 14 7:30 PM
Dist. 16
27-Sep Leakey 1 - 0 vs Kerrville Our Lady of the Hills 6MDiv. 2 - 2 7:30 PM
27-Sep Medina 8 - 54 vs Fredericksburg Heritage Sch. 6MDiv. 3 - 3 7:30 PM
27-Sep Nueces Canyon 68 - 60 at Fort Davis 1A - 7 6:00 PM
27-Sep Prairie Lea Open
Dist. 1
27-Sep Follett Open
27-Sep Groom 28 - 54 vs Turkey Valley 1A - 1 7:30 PM
27-Sep Hedley 12 - 26 vs Lazbuddie 1A - 3 7:30 PM
27-Sep Higgins 6 - 66 vs Miami 1A - 1 7:30 PM
27-Sep Lefors 0 - 45 vs McLean 1A - 1 7:30 PM
Dist. 2
27-Sep Afton Patton Springs 7 - 52 at Loop 1A - 4 7:30 PM
27-Sep Kress 60 - 13 at Lubbock Christ The King 6M - Ind. 6:00 PM
27-Sep Motley County 46 - 88 at Paducah 1A - 3 7:30 PM
27-Sep Silverton 6 - 62 at Happy 1A - 2 7:00 PM
Dist. 3
27-Sep Amherst 30 - 26 at Morton 1A - 5 7:30 PM
27-Sep Anton 46 - 32 vs O'Donnell 1A - 6 7:30 PM
27-Sep Cotton Center Open
27-Sep Lazbuddie 26 - 12 at Hedley 1A - 1 7:30 PM
27-Sep Whitharral 46 - 0 at Southland 1A - 4 7:30 PM
Dist. 4
27-Sep Loop 52 - 7 vs Afton Patton Springs 1A - 2 7:30 PM
27-Sep Southland 0 - 46 vs Whitharral 1A - 3 7:30 PM
27-Sep Wilson Open
Dist. 5
27-Sep Grandfalls-Royalty 28 - 46 vs Balmorhea 1A - 7 7:30 PM
26-Sep Imperial Buena Vista 0 - 53 at Lamesa Klondike 1A - 6 7:30 PM
27-Sep Sanderson 20 - 34 at Midland Trinity 6M - Ind. 7:30 PM
27-Sep Sierra Blanca 57 - 24 at Fort Hancock 6M - Ind. 7:00 PM
Dist. 6
27-Sep Blackwell 46 - 0 vs Hermleigh 1A - 4 7:30 PM
27-Sep Loraine Open
27-Sep Moran Open
26-Sep Trent 0 - 0 vs Abilene Christian JV (Cancelled) 7:30 PM
Dist. 7
26-Sep Guthrie 0 - 49 vs Lorenzo 1A - 2 7:30 PM
27-Sep Jayton 75 - 26 at Petersburg 1A - 2 7:30 PM
27-Sep Lueders-Avoca 24 - 71 at Rotan 1A - 4 7:30 PM
27-Sep Rule 12 - 58 vs Woodson 1A - 8 7:30 PM
Dist. 8
26-Sep Benjamin 24 - 25 vs Crowell JV 7:00 PM
27-Sep Harrold Open
27-Sep Throckmorton 28 - 22 at Chillicothe (2OT) 1A - 3 7:30 PM
27-Sep Woodson 58 - 12 at Rule 1A - 7 7:30 PM
Dist. 9
27-Sep Bowie Gold-burg 0 - 48 vs Vernon Northside 1A - 3 7:30 PM
27-Sep Forestburg 12 - 63 at Newcastle 1A - 9 7:30 PM
27-Sep Ladonia Fannindel 0 - 0 vs Savoy (Cancelled) 1A - 9 7:30 PM
Dist. 10
27-Sep Bluff Dale 51 - 43 at Morgan 1A - 12 7:30 PM
27-Sep Gordon 64 - 16 at Blanket 1A - 15 7:30 PM
27-Sep Gustine 62 - 16 vs Kopperl 1A - 12 7:30 PM
27-Sep Strawn 50 - 34 at Milford 1A - 11 7:30 PM
Dist. 11
26-Sep Cranfills Gap 59 - 12 at Bynum 1A - 12 7:30 PM
27-Sep Iredell 20 - 55 at Granbury NCTA T-CAL I - 1 7:30 PM
27-Sep Three Way 28 - 27 vs Sidney 1A - 15 7:30 PM
27-Sep Walnut Springs 16 - 61 vs Covington 1A - 10 7:00 PM
Dist. 12
26-Sep Bynum 12 - 59 vs Cranfills Gap 1A - 11 7:30 PM
27-Sep Kopperl 16 - 62 at Gustine 1A - 10 7:30 PM
27-Sep Morgan 43 - 51 vs Bluff Dale 1A - 10 7:30 PM
26-Sep Mount Calm 6 - 56 vs Avalon 1A - 11 7:00 PM
Dist. 13
28-Sep Apple Springs 64 - 14 at Tyler Kings Academy T-CAL I - 1 5:00 PM
27-Sep Chester 19 - 66 vs High Island 1A - 12 7:00 PM
27-Sep Oakwood 14 - 47 at Calvert 1A - 14 7:30 PM
27-Sep Trinidad 40 - 42 at Leverett's Chapel 1A - 12 7:30 PM
Dist. 14
27-Sep Buckholts 21 - 70 at Gholson 1A - 10 7:30 PM
27-Sep Calvert 47 - 14 vs Oakwood 1A - 13 7:30 PM
27-Sep McDade 0 - 48 at Austin Achieve TAIAO - D1 7:30 PM
27-Sep Oglesby 14 - 59 at Aquilla 1A - 10 7:30 PM
Dist. 15
27-Sep Blanket 16 - 64 vs Gordon 1A - 10 7:30 PM
27-Sep Brookesmith 66 - 16 vs Paint Rock 1A - 13 7:30 PM
27-Sep Mullin 0 - 52 at Santa Anna 1A - 14 7:30 PM
27-Sep Rising Star 21 - 56 vs Rochelle 1A - 16 7:30 PM
27-Sep Sidney 27 - 28 at Three Way 1A - 11 7:30 PM
Dist. 16
27-Sep Cherokee 35 - 42 at Lingleville 1A - 14 7:30 PM
27-Sep Lohn Open
27-Sep Richland Springs Open
27-Sep Rochelle 56 - 21 at Rising Star 1A - 15 7:30 PM
27-Sep Valera Panther Creek 6 - 56 at Ira 1A - 4 7:00 PM
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com