2019 Class 1A Week 6 Weekly Schedule

Dist. 1
4-Oct McLean 53 - 6 vs Happy 1A - 2 7:00 PM
4-Oct Miami 36 - 12 vs Hedley 1A - 1 7:30 PM
4-Oct Turkey Valley 63 - 16 vs Lefors 1A - 1 7:30 PM
5-Oct White Deer 64 - 42 vs Milford  (at Knox City) 1A - 11 3:00 PM
Dist. 2
4-Oct Happy 6 - 53 at McLean 1A - 1 7:00 PM
4-Oct Hart 18 - 63 at Silverton 1A - 2 7:30 PM
3-Oct Lorenzo 59 - 12 at Southland 1A - 4 7:30 PM
4-Oct Nazareth 70 - 50 vs Meadow 1A - 5 7:30 PM
4-Oct Petersburg 76 - 36 vs Amherst 1A - 3 7:30 PM
Dist. 3
4-Oct Chillicothe 48 - 26 at Moran 1A - 6 7:30 PM
4-Oct Crowell 48 - 54 vs Bryson 1A - 9 7:30 PM
4-Oct Knox City 116 - 94 vs Motley County 1A - 2 7:30 PM
4-Oct Paducah 75 - 30 at Whitharral 1A - 3 7:30 PM
4-Oct Vernon Northside 62 - 41 vs Wichita Falls Christian 6MDiv. 3 - 1 7:30 PM
Dist. 4
4-Oct Aspermont 56 - 6 vs Rule 1A - 7 7:30 PM
4-Oct Hermleigh 59 - 20 vs Bronte 1A - 13 7:30 PM
4-Oct Ira 56 - 8 vs Ropesville Ropes 1A - 5 7:30 PM
4-Oct Rotan 0 - 53 at Jayton 1A - 7 7:30 PM
4-Oct Spur 52 - 0 vs O'Donnell 1A - 6 7:30 PM
Dist. 5
4-Oct Meadow 50 - 70 at Nazareth 1A - 2 7:30 PM
4-Oct Morton 36 - 71 vs Anton 1A - 3 7:30 PM
4-Oct Ropesville Ropes 8 - 56 at Ira 1A - 4 7:30 PM
4-Oct Wellman-Union 14 - 59 vs Loop 1A - 4 7:30 PM
4-Oct Whiteface 48 - 46 at Lubbock All Saints 6MDiv. 2 - 1 5:30 PM
Dist. 6
4-Oct Ackerly Sands 0 - 46 at Westbrook 1A - 8 7:30 PM
4-Oct Borden County Open
4-Oct Lamesa Klondike Open
4-Oct Lenorah Grady 6 - 52 at Robert Lee 1A - 13 7:30 PM
4-Oct O'Donnell 0 - 52 at Spur 1A - 4 7:30 PM
Dist. 7
4-Oct Balmorhea 82 - 15 vs EP Faith Christian T-CAL I - 1 7:30 PM
4-Oct Fort Davis 0 - 48 at Grandfalls-Royalty 1A - 5 7:30 PM
4-Oct Marfa 45 - 14 at Imperial Buena Vista 1A - 5 7:30 PM
4-Oct Rankin 66 - 74 vs Sterling City 1A - 8 7:30 PM
Dist. 8
4-Oct Garden City 78 - 32 at Strawn 1A - 10 7:30 PM
4-Oct Roscoe Highland 44 - 62 vs Irion County 6M - Ind. 7:30 PM
4-Oct Sterling City 74 - 66 at Rankin 1A - 7 7:30 PM
4-Oct Water Valley 49 - 0 vs Paint Rock 1A - 13 7:30 PM
4-Oct Westbrook 46 - 0 vs Ackerly Sands 1A - 6 7:30 PM
Dist. 9
4-Oct Bryson 54 - 48 at Crowell 1A - 3 7:30 PM
4-Oct Newcastle 22 - 34 at May 1A - 14 7:30 PM
4-Oct Perrin-Whitt Open
4-Oct Saint Jo 58 - 8 vs Carrollton T.A.C.A 6M - Ind. 7:30 PM
4-Oct Savoy 0 - 1 at Forestburg 1A - 9 7:30 PM
Dist. 10
4-Oct Abbott 59 - 74 at Waco Methodist Children's Home TCAF - 1 7:30 PM
4-Oct Aquilla 0 - 50 at Jonesboro 1A - 15 7:00 PM
4-Oct Blum 66 - 19 vs Medina  (at TBA) 1A - 16 7:30 PM
4-Oct Covington 72 - 38 vs Penelope 1A - 11 7:30 PM
4-Oct Gholson 52 - 44 at Kopperl 1A - 12 7:30 PM
Dist. 11
4-Oct Avalon 52 - 42 vs Trinidad 1A - 13 7:30 PM
4-Oct Coolidge 34 - 31 vs Calvert 1A - 14 7:30 PM
5-Oct Milford 42 - 64 vs White Deer  (at Knox City) 1A - 1 3:00 PM
4-Oct Penelope 38 - 72 at Covington 1A - 10 7:30 PM
Dist. 12
4-Oct Fruitvale 26 - 42 at Tyler HEAT 6M - Ind. 7:30 PM
4-Oct Gilmer Union Hill 52 - 6 at Oakwood 1A - 13 7:30 PM
3-Oct High Island 48 - 0 vs Houston Sanchez 6M - Ind. 5:00 PM
4-Oct Leverett's Chapel 0 - 0 at Longview Christian Heritage (Cancelled) 6MDiv. 2 - 1 7:30 PM
Dist. 13
4-Oct Bronte 20 - 59 at Hermleigh 1A - 4 7:30 PM
4-Oct Eden 6 - 52 at Leakey 1A - 16 7:30 PM
4-Oct Paint Rock 0 - 49 at Water Valley 1A - 8 7:30 PM
4-Oct Robert Lee 52 - 6 vs Lenorah Grady 1A - 6 7:30 PM
4-Oct Veribest 6 - 52 vs Blackwell 1A - 6 7:30 PM
Dist. 14
4-Oct Gorman 50 - 0 vs Morgan 1A - 12 7:30 PM
4-Oct Lingleville 61 - 36 vs Walnut Springs 1A - 11 7:00 PM
4-Oct May 34 - 22 vs Newcastle 1A - 9 7:30 PM
4-Oct Santa Anna 0 - 47 at Blanket 1A - 15 7:30 PM
Dist. 15
4-Oct Evant 52 - 0 vs Three Way 1A - 11 7:30 PM
4-Oct Jonesboro 50 - 0 vs Aquilla 1A - 10 7:00 PM
4-Oct Lometa 16 - 61 vs Brookesmith 1A - 15 7:30 PM
4-Oct Zephyr 6 - 53 at Gordon 1A - 10 7:30 PM
Dist. 16
4-Oct Leakey 52 - 6 vs Eden 1A - 13 7:30 PM
4-Oct Medina 19 - 66 vs Blum  (at TBA) 1A - 10 7:30 PM
4-Oct Nueces Canyon 64 - 0 at Trent 1A - 6 7:30 PM
4-Oct Prairie Lea 39 - 80 vs Oglesby 1A - 14 7:30 PM
Dist. 1
3-Oct Follett 0 - 0 vs White Deer JV (Cancelled) 7:00 PM
4-Oct Groom Open
4-Oct Hedley 12 - 36 at Miami 1A - 1 7:30 PM
4-Oct Higgins 0 - 1 at Claude 6M - Ind. 7:30 PM
4-Oct Lefors 16 - 63 at Turkey Valley 1A - 1 7:30 PM
Dist. 2
4-Oct Afton Patton Springs Open
4-Oct Kress 46 - 36 at Lazbuddie 1A - 3 7:30 PM
4-Oct Motley County 94 - 116 at Knox City 1A - 3 7:30 PM
4-Oct Silverton 63 - 18 vs Hart 1A - 2 7:30 PM
Dist. 3
4-Oct Amherst 36 - 76 at Petersburg 1A - 2 7:30 PM
4-Oct Anton 71 - 36 at Morton 1A - 5 7:30 PM
4-Oct Cotton Center 32 - 51 at Wilson 1A - 4 7:30 PM
4-Oct Lazbuddie 36 - 46 vs Kress 1A - 2 7:30 PM
4-Oct Whitharral 30 - 75 vs Paducah 1A - 3 7:30 PM
Dist. 4
4-Oct Loop 59 - 14 at Wellman-Union 1A - 5 7:30 PM
3-Oct Southland 12 - 59 vs Lorenzo 1A - 2 7:30 PM
4-Oct Wilson 51 - 32 vs Cotton Center 1A - 3 7:30 PM
Dist. 5
4-Oct Grandfalls-Royalty 48 - 0 vs Fort Davis 1A - 7 7:30 PM
4-Oct Imperial Buena Vista 14 - 45 vs Marfa 1A - 7 7:30 PM
4-Oct Sanderson Open
4-Oct Sierra Blanca Open
Dist. 6
4-Oct Blackwell 52 - 6 at Veribest 1A - 13 7:30 PM
4-Oct Loraine 34 - 58 at Lueders-Avoca 1A - 7 7:30 PM
4-Oct Moran 26 - 48 vs Chillicothe 1A - 3 7:30 PM
4-Oct Trent 0 - 64 vs Nueces Canyon 1A - 16 7:30 PM
Dist. 7
3-Oct Guthrie 14 - 35 vs Valley JV 7:00 PM
4-Oct Jayton 53 - 0 vs Rotan 1A - 4 7:30 PM
4-Oct Lueders-Avoca 58 - 34 vs Loraine 1A - 6 7:30 PM
4-Oct Rule 6 - 56 at Aspermont 1A - 4 7:30 PM
Dist. 8
4-Oct Benjamin 28 - 37 vs Roby 6M - Ind. 7:30 PM
4-Oct Harrold Open
5-Oct Throckmorton 14 - 62 at Abilene Christian 6MDiv. 2 - 1 5:30 PM
4-Oct Woodson 56 - 8 vs Bowie Gold-burg 1A - 9 7:30 PM
Dist. 9
4-Oct Bowie Gold-burg 8 - 56 at Woodson 1A - 8 7:30 PM
4-Oct Forestburg 1 - 0 vs Savoy 1A - 9 7:30 PM
4-Oct Ladonia Fannindel Open
Dist. 10
4-Oct Bluff Dale 14 - 64 at Cranfills Gap 1A - 11 7:30 PM
4-Oct Gordon 53 - 6 vs Zephyr 1A - 15 7:30 PM
4-Oct Gustine 26 - 34 at Sidney 1A - 15 7:30 PM
4-Oct Strawn 32 - 78 vs Garden City 1A - 8 7:30 PM
Dist. 11
4-Oct Cranfills Gap 64 - 14 vs Bluff Dale 1A - 10 7:30 PM
4-Oct Iredell 44 - 46 vs Bynum 1A - 12 7:30 PM
4-Oct Three Way 0 - 52 at Evant 1A - 15 7:30 PM
4-Oct Walnut Springs 36 - 61 at Lingleville 1A - 14 7:00 PM
Dist. 12
4-Oct Bynum 46 - 44 at Iredell 1A - 11 7:30 PM
4-Oct Kopperl 44 - 52 vs Gholson 1A - 10 7:30 PM
4-Oct Morgan 0 - 50 at Gorman 1A - 14 7:30 PM
5-Oct Mount Calm 32 - 64 at McDade 1A - 14 2:00 PM
Dist. 13
4-Oct Apple Springs 22 - 6 vs FW THESA H/School TAIAO - D1 7:00 PM
4-Oct Chester Open
4-Oct Oakwood 6 - 52 vs Gilmer Union Hill 1A - 12 7:30 PM
4-Oct Trinidad 42 - 52 at Avalon 1A - 11 7:30 PM
Dist. 14
4-Oct Buckholts 40 - 42 at Round Rock Christian 6MDiv. 1 - 2 7:30 PM
4-Oct Calvert 31 - 34 at Coolidge 1A - 11 7:30 PM
5-Oct McDade 64 - 32 vs Mount Calm 1A - 12 2:00 PM
4-Oct Oglesby 80 - 39 at Prairie Lea 1A - 16 7:30 PM
Dist. 15
4-Oct Blanket 47 - 0 vs Santa Anna 1A - 14 7:30 PM
4-Oct Brookesmith 61 - 16 at Lometa 1A - 15 7:30 PM
4-Oct Mullin 0 - 65 at Rochelle 1A - 16 7:30 PM
4-Oct Rising Star Open
4-Oct Sidney 34 - 26 vs Gustine 1A - 10 7:30 PM
Dist. 16
4-Oct Cherokee 32 - 52 at Cedar Park Summit Christian 6MDiv. 3 - 3 7:30 PM
4-Oct Lohn Open
4-Oct Richland Springs 88 - 60 vs San Antonio FEAST Homesch. TAIAO - D1 7:00 PM
4-Oct Rochelle 65 - 0 vs Mullin 1A - 15 7:30 PM
4-Oct Valera Panther Creek Open
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com