2019 Class 6A Week 6 Weekly Schedule

Dist. 1
4-Oct El Paso Americas Open
4-Oct El Paso Coronado Open
4-Oct El Paso Franklin Open
4-Oct El Paso Montwood Open
4-Oct El Paso Pebble Hills Open
4-Oct El Paso Socorro Open
Dist. 2
4-Oct Amarillo Tascosa Open
4-Oct Midland Open
4-Oct Midland Lee Open
4-Oct Odessa Open
4-Oct Odessa Permian Open
4-Oct Wolfforth Frenship Open
Dist. 3
4-Oct Abilene 13 - 0 vs *Hurst Bell 6A - 3 7:30 PM
4-Oct Euless Trinity 49 - 24 vs *San Angelo Central 6A - 3 7:00 PM
3-Oct Fort Worth Haltom 52 - 66 at *Weatherford 6A - 3 7:00 PM
4-Oct Fort Worth Richland Open
Dist. 4
4-Oct Arlington 73 - 14 vs *Fort Worth Paschal 6A - 4 7:00 PM
3-Oct Arlington Bowie 44 - 13 at *Arlington Sam Houston 6A - 4 7:00 PM
4-Oct Arlington Lamar 50 - 0 vs *Fort Worth Trimble Tech 6A - 4 7:00 PM
4-Oct Arlington Martin 57 - 0 at *North Crowley 6A - 4 7:00 PM
Dist. 5
4-Oct Byron Nelson 14 - 15 vs *Keller Central 6A - 5 7:00 PM
4-Oct Denton Guyer 34 - 46 vs *Southlake Carroll 6A - 5 7:00 PM
4-Oct Keller 34 - 7 vs *Keller Timber Creek 6A - 5 7:00 PM
3-Oct Keller Fossil Ridge 7 - 15 vs *Northwest Eaton 6A - 5 7:00 PM
Dist. 6
4-Oct Coppell 27 - 35 vs *Lewisville Hebron 6A - 6 7:00 PM
4-Oct Flower Mound 55 - 0 at *Irving 6A - 6 7:00 PM
3-Oct Flower Mound Marcus 53 - 7 at *Irving Nimitz 6A - 6 7:00 PM
4-Oct Irving MacArthur 7 - 45 at *Lewisville 6A - 6 7:00 PM
Dist. 7
4-Oct Cedar Hill Open
4-Oct DeSoto Open
4-Oct Grand Prairie Open
4-Oct Mansfield Open
4-Oct Mansfield Lake Ridge Open
4-Oct Mansfield Summit Open
4-Oct South Grand Prairie Open
4-Oct Waxahachie Open
Dist. 8
4-Oct Dallas Molina 7 - 55 at *Dallas White 6A - 8 7:30 PM
4-Oct Dallas Skyline 0 - 61 at *Duncanville 6A - 8 7:30 PM
4-Oct Richardson 16 - 30 at *Richardson Pearce 6A - 8 7:30 PM
4-Oct Richardson Berkner 7 - 38 at *Richardson Lake Highlands 6A - 8 7:30 PM
Dist. 9
4-Oct Allen Open
4-Oct Dallas Jesuit Open
4-Oct McKinney Open
4-Oct McKinney Boyd Open
4-Oct Plano Open
4-Oct Plano East Open
4-Oct Plano West Open
4-Oct Prosper Open
Dist. 10
3-Oct Garland 17 - 45 at *Garland Sachse 6A - 10 7:00 PM
4-Oct Garland Naaman Forest 42 - 18 at *North Garland 6A - 10 7:00 PM
4-Oct Garland Rowlett 44 - 28 at *South Garland 6A - 10 7:00 PM
3-Oct Lakeview Centennial 27 - 20 at *Wylie 6A - 10 7:00 PM
Dist. 11
4-Oct Longview Open
4-Oct Mesquite 49 - 39 vs *Rockwall-Heath 6A - 11 7:30 PM
4-Oct Mesquite Horn 7 - 45 at *Rockwall 6A - 11 7:30 PM
4-Oct North Mesquite 17 - 35 at *Tyler Lee 6A - 11 7:30 PM
Dist. 12
4-Oct Belton 34 - 66 vs *Temple 6A - 12 7:30 PM
4-Oct Copperas Cove 41 - 24 at *Waco 6A - 12 7:30 PM
4-Oct Hewitt Midway Open
4-Oct Killeen 28 - 52 vs *Killeen Shoemaker 6A - 12 7:30 PM
3-Oct Killeen Ellison 21 - 24 vs *Killeen Harker Heights (OT) 6A - 12 7:00 PM
Dist. 13
4-Oct Austin Vandegrift 32 - 25 vs *Round Rock 6A - 13 7:00 PM
4-Oct Cedar Park Vista Ridge 64 - 20 at *Leander 6A - 13 7:00 PM
4-Oct Pflugerville Hendrickson 21 - 24 at *Round Rock Stony Point 6A - 13 7:00 PM
4-Oct Round Rock McNeil 34 - 38 at *Round Rock Westwood 6A - 13 7:00 PM
4-Oct RR Cedar Ridge Open
Dist. 14
3-Oct Bridgeland 49 - 24 vs *Bryan 6A - 14 7:00 PM
5-Oct Cypress Lakes 28 - 31 vs *Cypress Woods 6A - 14 6:00 PM
4-Oct Cypress Park 14 - 24 vs *Cypress Ranch 6A - 14 7:00 PM
4-Oct Cypress Springs Open
5-Oct Langham Creek 14 - 49 vs *Tomball Memorial 6A - 14 6:00 PM
Dist. 15
4-Oct Conroe 38 - 13 vs *Klein 6A - 15 7:00 PM
4-Oct Conroe Oak Ridge Open
4-Oct Klein Cain 28 - 14 at *The Woodlands 6A - 15 7:00 PM
4-Oct Klein Collins 33 - 35 vs *Klein Oak 6A - 15 7:00 PM
3-Oct Klein Forest 9 - 28 vs *The Woodlands College Park 6A - 15 7:00 PM
Dist. 16
5-Oct Aldine 0 - 40 vs *Aldine Davis 6A - 16 6:00 PM
4-Oct Aldine Eisenhower 29 - 32 at *Aldine MacArthur 6A - 16 7:00 PM
3-Oct Aldine Nimitz 0 - 35 vs *Spring 6A - 16 7:00 PM
4-Oct Spring DeKaney 16 - 31 at *Spring Westfield 6A - 16 7:00 PM
Dist. 17
5-Oct Cypress Creek 63 - 0 at *Houston Spring Woods 6A - 17 6:00 PM
4-Oct Cypress Falls 20 - 37 vs *Cypress-Fairbanks 6A - 17 7:00 PM
4-Oct Cypress Ridge Open
3-Oct Houston Memorial 28 - 14 at *Jersey Village 6A - 17 7:00 PM
4-Oct Houston Northbrook 14 - 53 at *Houston Stratford 6A - 17 7:00 PM
Dist. 18
3-Oct Houston Bellaire 49 - 0 vs *Houston Sam Houston 6A - 18 7:00 PM
3-Oct Houston Chavez 26 - 36 at *Houston Heights 6A - 18 7:00 PM
4-Oct Houston Lamar 50 - 14 at *Houston Westside 6A - 18 7:00 PM
4-Oct Houston Westbury Open
Dist. 19
3-Oct Katy 35 - 30 at *Katy Tompkins 6A - 19 6:00 PM
4-Oct Katy Cinco Ranch 10 - 41 vs *Katy Morton Ranch 6A - 19 7:30 PM
4-Oct Katy Mayde Creek Open
4-Oct Katy Seven Lakes 10 - 45 at *Katy Taylor 6A - 19 6:30 PM
Dist. 20
5-Oct Fort Bend Austin 7 - 48 at *Fort Bend Ridge Point 6A - 20 6:00 PM
5-Oct Fort Bend Bush 21 - 12 vs *Fort Bend Kempner 6A - 20 1:00 PM
4-Oct Fort Bend Clements 0 - 58 at *Fort Bend Elkins 6A - 20 7:00 PM
3-Oct Fort Bend Dulles 7 - 48 vs *Fort Bend Travis 6A - 20 6:30 PM
Dist. 21
4-Oct Baytown Sterling 14 - 41 at *Channelview 6A - 21 7:00 PM
5-Oct Beaumont United 23 - 46 vs *Beaumont West Brook 6A - 21 6:00 PM
4-Oct Deer Park 14 - 20 at *La Porte 6A - 21 7:00 PM
4-Oct Galena Park North Shore 52 - 14 at *Sheldon C.E. King 6A - 21 7:00 PM
Dist. 22
5-Oct Humble 7 - 21 vs *Pasadena Dobie 6A - 22 6:00 PM
3-Oct Humble Atascocita 70 - 7 vs *Pasadena South Houston 6A - 22 7:00 PM
4-Oct Humble Kingwood 44 - 15 at *Pasadena Memorial 6A - 22 7:00 PM
3-Oct Humble Summer Creek 49 - 6 at *Pasadena 6A - 22 7:00 PM
4-Oct Pasadena Sam Rayburn Open
Dist. 23
4-Oct Alief Elsik 14 - 41 at *Houston Strake Jesuit 6A - 23 7:00 PM
4-Oct Alief Hastings 0 - 28 vs *Richmond George Ranch 6A - 23 7:00 PM
4-Oct Alief Taylor 36 - 0 at *Clute Brazoswood 6A - 23 7:00 PM
4-Oct Pearland 29 - 40 at *Pearland Dawson 6A - 23 7:00 PM
Dist. 24
5-Oct Alvin 10 - 35 at *Clear Lake 6A - 24 1:00 PM
4-Oct Clear Brook 34 - 42 at *Clear Falls 6A - 24 7:00 PM
4-Oct Clear Creek 21 - 41 vs *Dickinson 6A - 24 7:00 PM
4-Oct Clear Springs Open
Dist. 25
3-Oct Austin Akins 7 - 45 vs *Buda Hays Consolidated 6A - 25 7:30 PM
4-Oct Austin Anderson 21 - 22 at *Austin Bowie 6A - 25 7:30 PM
3-Oct Austin Del Valle 77 - 34 at *Austin High 6A - 25 7:30 PM
4-Oct Austin Westlake Open
4-Oct Kyle Lehman 7 - 59 vs *Lake Travis 6A - 25 7:30 PM
Dist. 26
4-Oct Converse Judson Open
4-Oct New Braunfels Open
4-Oct New Braunfels Canyon Open
4-Oct San Antonio East Central Open
4-Oct San Marcos Open
4-Oct Schertz Cibolo Steele Open
4-Oct Schertz Clemens Open
4-Oct Smithson Valley Open
Dist. 27
4-Oct San Antonio Churchill Open
4-Oct San Antonio Johnson Open
4-Oct San Antonio Lee Open
4-Oct San Antonio MacArthur Open
4-Oct San Antonio Madison Open
4-Oct San Antonio Reagan Open
4-Oct San Antonio Roosevelt Open
4-Oct South San Antonio Open
Dist. 28
4-Oct San Antonio Brandeis Open
4-Oct San Antonio Brennan Open
4-Oct San Antonio Clark Open
4-Oct San Antonio Holmes Open
4-Oct San Antonio John Jay Open
4-Oct San Antonio Marshall Open
4-Oct San Antonio O'Connor Open
4-Oct San Antonio Stevens Open
4-Oct San Antonio Taft Open
4-Oct San Antonio Warren Open
Dist. 29
4-Oct Del Rio 3 - 54 at *Laredo United 6A - 29 7:00 PM
3-Oct Eagle Pass 36 - 10 at *Laredo Johnson 6A - 29 7:00 PM
4-Oct Laredo Alexander 41 - 14 at *Laredo Nixon 6A - 29 7:00 PM
4-Oct Laredo United South Open
Dist. 30
3-Oct La Joya 35 - 62 at *McAllen Memorial 6A - 30 7:00 PM
4-Oct La Joya Juarez-Lincoln 12 - 44 vs *McAllen Rowe 6A - 30 7:30 PM
4-Oct McAllen 10 - 13 vs *Mission (OT) 6A - 30 7:30 PM
4-Oct Pharr-San Juan-Alamo 20 - 14 at *PSJA North 6A - 30 7:30 PM
Dist. 31
3-Oct Donna North 24 - 41 at *Edinburg North 6A - 31 7:00 PM
4-Oct Edinburg 0 - 28 at *Weslaco East 6A - 31 7:30 PM
4-Oct Edinburg Economedes 0 - 45 vs *Edinburg Vela 6A - 31 7:30 PM
4-Oct Weslaco Open
Dist. 32
4-Oct Brownsville Hanna Open
4-Oct Brownsville Rivera Open
4-Oct Harlingen Open
4-Oct Harlingen South Open
4-Oct Los Fresnos Open
4-Oct San Benito Open
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com