2019 Class 1A Week 7 Weekly Schedule

Dist. 1
12-Oct McLean 59 - 12 at Baird 6M - Ind. 2:00 PM
11-Oct Miami 8 - 54 vs Groom 1A - 1 7:30 PM
11-Oct Turkey Valley 24 - 74 at Motley County 1A - 2 7:30 PM
11-Oct White Deer 49 - 0 vs Claude 6M - Ind. 7:30 PM
Dist. 2
11-Oct Happy 63 - 0 vs *Hart 1A - 2 7:00 PM
11-Oct Lorenzo 18 - 44 vs *Petersburg 1A - 2 7:30 PM
11-Oct Nazareth 48 - 0 vs Lubbock Home School Christian (at Wilson) TAIAO - D1 7:00 PM
Dist. 3
11-Oct Chillicothe 28 - 56 at *Vernon Northside 1A - 3 7:30 PM
11-Oct Crowell 58 - 62 vs *Knox City 1A - 3 7:30 PM
11-Oct Paducah Open
Dist. 4
11-Oct Aspermont 82 - 35 at *Hermleigh 1A - 4 7:30 PM
11-Oct Ira 70 - 0 at *Rotan 1A - 4 7:30 PM
11-Oct Spur Open
Dist. 5
11-Oct Meadow Open
11-Oct Morton 6 - 51 at *Ropesville Ropes 1A - 5 7:30 PM
11-Oct Wellman-Union 30 - 46 at *Whiteface 1A - 5 7:30 PM
Dist. 6
11-Oct Ackerly Sands 0 - 46 at *Lamesa Klondike 1A - 6 7:30 PM
11-Oct Borden County 54 - 8 vs *O'Donnell 1A - 6 7:30 PM
11-Oct Lenorah Grady Open
Dist. 7
11-Oct Balmorhea 46 - 0 vs Midland Trinity 6M - Ind. 7:30 PM
11-Oct Fort Davis 45 - 0 vs EP Faith Christian T-CAL I - 1 7:30 PM
11-Oct Marfa Open
11-Oct Rankin Open
Dist. 8
11-Oct Garden City Open
11-Oct Roscoe Highland 44 - 38 vs *Westbrook 1A - 8 7:30 PM
11-Oct Sterling City 56 - 8 vs *Water Valley 1A - 8 7:30 PM
Dist. 9
11-Oct Bryson Open
11-Oct Newcastle 36 - 40 at *Perrin-Whitt 1A - 9 7:30 PM
11-Oct Saint Jo 52 - 2 at *Savoy 1A - 9 7:30 PM
Dist. 10
11-Oct Abbott 18 - 42 at *Covington 1A - 10 7:30 PM
11-Oct Aquilla 26 - 68 vs *Blum 1A - 10 7:30 PM
11-Oct Gholson Open
Dist. 11
11-Oct Avalon 46 - 27 at Apple Springs 1A - 13 7:00 PM
11-Oct Coolidge 63 - 40 vs Oakwood 1A - 13 7:30 PM
11-Oct Milford 36 - 30 vs Calvert (OT) 1A - 14 7:30 PM
11-Oct Penelope 0 - 0 vs Kopperl (Cancelled) 1A - 12 7:30 PM
Dist. 12
11-Oct Fruitvale Open
11-Oct Gilmer Union Hill 52 - 7 at Trinidad 1A - 13 7:30 PM
10-Oct High Island 0 - 0 vs Orange Community Christian (Cancelled) 6MDiv. 3 - 4 7:00 PM
11-Oct Leverett's Chapel Open
Dist. 13
11-Oct Bronte 0 - 48 vs *Eden 1A - 13 7:30 PM
11-Oct Paint Rock Open
11-Oct Robert Lee 1 - 0 vs *Veribest 1A - 13 7:30 PM
Dist. 14
11-Oct Gorman 68 - 13 vs Waco Parkview Christian TCAF - 1 7:30 PM
11-Oct Lingleville 43 - 78 vs Rochelle 1A - 16 7:30 PM
11-Oct May 71 - 30 vs Strawn 1A - 10 7:30 PM
11-Oct Santa Anna 6 - 68 vs Blackwell 1A - 6 7:30 PM
Dist. 15
11-Oct Evant 20 - 66 vs Leakey 1A - 16 7:30 PM
11-Oct Jonesboro 40 - 0 vs Iredell 1A - 11 7:00 PM
11-Oct Lometa 36 - 2 at Bynum 1A - 12 7:30 PM
11-Oct Zephyr 46 - 40 vs Stephenville Faith (at Three Way) TAIAO - D2 7:30 PM
Dist. 16
11-Oct Leakey 66 - 20 at Evant 1A - 15 7:30 PM
11-Oct Medina 0 - 52 vs Richland Springs  (at Marble Falls) 1A - 16 7:30 PM
11-Oct Nueces Canyon 58 - 42 at Spring Branch Living Rock 6MDiv. 3 - 3 7:30 PM
11-Oct Prairie Lea 27 - 54 vs Buckholts 1A - 14 7:30 PM
Dist. 1
11-Oct Follett 34 - 60 vs *Lefors 1A - 1 7:30 PM
11-Oct Groom 54 - 8 at Miami 1A - 1 7:30 PM
10-Oct Hedley 50 - 30 at *Higgins 1A - 1 7:30 PM
Dist. 2
11-Oct Afton Patton Springs 13 - 44 vs Southland 1A - 4 7:30 PM
11-Oct Kress Open
11-Oct Motley County 74 - 24 vs Turkey Valley 1A - 1 7:30 PM
11-Oct Silverton 22 - 53 at Loop 1A - 4 7:30 PM
Dist. 3
11-Oct Amherst Open
11-Oct Anton 77 - 32 at *Lazbuddie 1A - 3 7:30 PM
11-Oct Cotton Center 8 - 56 vs *Whitharral 1A - 3 7:30 PM
Dist. 4
11-Oct Loop 53 - 22 vs Silverton 1A - 2 7:30 PM
11-Oct Southland 44 - 13 at Afton Patton Springs 1A - 2 7:30 PM
11-Oct Wilson 22 - 68 at Rule 1A - 7 7:30 PM
Dist. 5
11-Oct Grandfalls-Royalty 67 - 34 vs *Sanderson 1A - 5 7:30 PM
11-Oct Imperial Buena Vista Open
11-Oct Sierra Blanca Open
Dist. 6
11-Oct Blackwell 68 - 6 at Santa Anna 1A - 14 7:30 PM
11-Oct Loraine 48 - 26 vs Throckmorton 1A - 8 7:30 PM
11-Oct Moran 14 - 44 at Woodson 1A - 8 7:30 PM
11-Oct Trent Open
Dist. 7
11-Oct Guthrie 0 - 50 at *Jayton 1A - 7 7:30 PM
11-Oct Lueders-Avoca Open
11-Oct Rule 68 - 22 vs Wilson 1A - 4 7:30 PM
Dist. 8
11-Oct Benjamin 47 - 0 vs Paducah JV 7:30 PM
11-Oct Harrold Open
11-Oct Throckmorton 26 - 48 at Loraine 1A - 6 7:30 PM
11-Oct Woodson 44 - 14 vs Moran 1A - 6 7:30 PM
Dist. 9
11-Oct Bowie Gold-burg Open
11-Oct Forestburg Open
11-Oct Ladonia Fannindel 64 - 18 vs Tyler Willowbend TAIAO - D2 7:30 PM
Dist. 10
11-Oct Bluff Dale 19 - 64 vs Eagle Christian Academy 6M - Ind. 7:30 PM
11-Oct Gordon 58 - 0 vs Morgan 1A - 12 7:30 PM
11-Oct Gustine 94 - 62 at Oglesby 1A - 14 7:30 PM
11-Oct Strawn 30 - 71 at May 1A - 14 7:30 PM
Dist. 11
11-Oct Cranfills Gap Open
11-Oct Iredell 0 - 40 at Jonesboro 1A - 15 7:00 PM
11-Oct Three Way Open
12-Oct Walnut Springs 38 - 46 vs Mount Calm 1A - 12 7:00 PM
Dist. 12
11-Oct Bynum 2 - 36 vs Lometa 1A - 15 7:30 PM
11-Oct Kopperl 0 - 0 at Penelope (Cancelled) 1A - 11 7:30 PM
11-Oct Morgan 0 - 58 at Gordon 1A - 10 7:30 PM
12-Oct Mount Calm 46 - 38 at Walnut Springs 1A - 11 7:00 PM
Dist. 13
11-Oct Apple Springs 27 - 46 vs Avalon 1A - 11 7:00 PM
11-Oct Chester 62 - 0 vs Houston Sanchez 6M - Ind. 7:00 PM
11-Oct Oakwood 40 - 63 at Coolidge 1A - 11 7:30 PM
11-Oct Trinidad 7 - 52 vs Gilmer Union Hill 1A - 12 7:30 PM
Dist. 14
11-Oct Buckholts 54 - 27 at Prairie Lea 1A - 16 7:30 PM
11-Oct Calvert 30 - 36 at Milford (OT) 1A - 11 7:30 PM
11-Oct McDade 18 - 64 at Williamson County Home School TAIAO - D1 7:30 PM
11-Oct Oglesby 62 - 94 vs Gustine 1A - 10 7:30 PM
Dist. 15
11-Oct Blanket 38 - 28 at *Brookesmith 1A - 15 7:30 PM
11-Oct Mullin 6 - 58 at *Sidney 1A - 15 7:30 PM
10-Oct Rising Star 0 - 0 at Zephyr JV (Cancelled) 7:00 PM
Dist. 16
11-Oct Cherokee Open
11-Oct Lohn Open
11-Oct Richland Springs 52 - 0 vs Medina  (at Marble Falls) 1A - 16 7:30 PM
11-Oct Rochelle 78 - 43 at Lingleville 1A - 14 7:30 PM
11-Oct Valera Panther Creek Open
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com