2019 Private Week 7 Weekly Schedule

Division I Dist. 1
11-Oct Addison Trinity Christian 7 - 56 at *Midland Christian 11MDiv. 1 - 1 7:00 PM
11-Oct Argyle Liberty Christian 14 - 41 at *Fort Worth Nolan Catholic 11MDiv. 1 - 1 7:00 PM
11-Oct Fort Worth All Saints Episcopal Open
Division I Dist. 2
11-Oct Dallas Bishop Dunne 14 - 37 at *Dallas Parish Episcopal 11MDiv. 1 - 2 7:00 PM
11-Oct Dallas Bishop Lynch Open
11-Oct Dallas Plano Prestonwood 22 - 10 at *Plano John Paul II 11MDiv. 1 - 2 7:00 PM
Division I Dist. 3
11-Oct Houston St. Pius X 27 - 56 vs *San Antonio Central Catholic 11MDiv. 1 - 3 7:00 PM
11-Oct Houston St. Thomas 31 - 7 vs *Tomball Concordia Lutheran 11MDiv. 1 - 3 7:00 PM
11-Oct San Antonio Antonian Prep Open
Division II Dist. 1
11-Oct Carrollton Prince of Peace Open
11-Oct Fort Worth Christian 19 - 16 vs *Fort Worth Southwest Christian 11MDiv. 2 - 1 7:30 PM
11-Oct Frisco Legacy Christian 0 - 35 vs *Grapevine Faith Christian 11MDiv. 2 - 1 7:30 PM
Division II Dist. 2
11-Oct Bullard Brook Hill 3 - 21 vs *Dallas Christian School 11MDiv. 2 - 2 7:30 PM
10-Oct Cedar Hill Trinity Christian 24 - 0 vs San Antonio Cornerstone 11M - Ind. 7:00 PM
11-Oct McKinney Christian 12 - 33 at *Tyler Grace Community 11MDiv. 2 - 2 7:30 PM
Division II Dist. 3
11-Oct Austin Brentwood Christian 30 - 31 vs Shiner St. Paul (OT) 11MDiv. 4 - 3 7:00 PM
10-Oct Austin Hyde Park Baptist 25 - 26 at San Antonio Christian 11MDiv. 2 - 4 7:00 PM
11-Oct Austin Regents School Open
10-Oct Austin St. Michael's 0 - 0 vs Lubbock Trinity Christian (at San Angelo) (Cancelled) 11MDiv. 3 - 1 6:00 PM
Division II Dist. 4
11-Oct Brownsville St. Joseph Open
11-Oct CC John Paul II 0 - 9 vs *San Antonio Holy Cross 11MDiv. 2 - 4 7:30 PM
10-Oct San Antonio Christian 26 - 25 vs Austin Hyde Park Baptist 11MDiv. 2 - 3 7:00 PM
Division II Dist. 5
11-Oct Cypress Community Christian 24 - 7 vs *Houston Westbury Christian 11MDiv. 2 - 5 7:00 PM
11-Oct Fort Bend Christian 35 - 70 vs *Houston Lutheran South 11MDiv. 2 - 5 7:00 PM
11-Oct Houston Second Baptist 30 - 12 at *Victoria St. Joseph 11MDiv. 2 - 5 7:00 PM
Division III Dist. 1
11-Oct Flower Mound Coram Deo 14 - 44 vs *Lubbock Christian 11MDiv. 3 - 1 7:30 PM
11-Oct Fort Worth Temple Christian 0 - 26 vs *Willow Park Trinity Christian 11MDiv. 3 - 1 7:30 PM
10-Oct Lubbock Trinity Christian 0 - 0 vs Austin St. Michael's  (at San Angelo) (Cancelled) 11MDiv. 2 - 3 6:00 PM
Division III Dist. 2
11-Oct Arlington Grace Prep 22 - 44 vs *Arlington Pantego Christian 11MDiv. 3 - 2 7:30 PM
12-Oct Colleyville Covenant Christian 42 - 14 at Fort Worth Lake Country 11MDiv. 4 - 1 1:00 PM
11-Oct Dallas Shelton School Open
Division III Dist. 3
12-Oct Austin Texas Sch for the Deaf 58 - 0 vs Waco Texas Wind 11M - Ind. 5:30 PM
11-Oct Boerne Geneva School 35 - 0 at *Schertz John Paul II 11MDiv. 3 - 3 7:30 PM
11-Oct San Marcos Baptist Academy 28 - 41 at *Waco Reicher 11MDiv. 3 - 3 7:30 PM
Division III Dist. 4
11-Oct Houston Lutheran North 8 - 41 at *The Woodlands Christian 11MDiv. 3 - 4 7:00 PM
11-Oct Houston Northland Christian 39 - 20 vs *Spring Frassati Catholic 11MDiv. 3 - 4 7:00 PM
11-Oct League City Bay Area Christian 25 - 6 at *Pasadena First Baptist 11MDiv. 3 - 4 7:00 PM
Division IV Dist. 1
11-Oct Dallas Covenant 0 - 29 at Temple Central Texas Chr. 11MDiv. 4 - 3 7:00 PM
11-Oct Dallas First Baptist Academy 28 - 66 at DasCHE 11M - Ind. 7:00 PM
11-Oct Fort Worth Calvary Academy 55 - 16 vs Tyler T. K. Gorman 11MDiv. 5 - 1 7:30 PM
12-Oct Fort Worth Lake Country 14 - 42 vs Colleyville Covenant Christian 11MDiv. 3 - 2 1:00 PM
11-Oct Muenster Sacred Heart 66 - 14 vs Founders Classical Academy 11M - Ind. 7:00 PM
Division IV Dist. 3
11-Oct Hallettsville Sacred Heart 14 - 16 at Austin St. Dominic Savio 11MDiv. 5 - 1 7:00 PM
11-Oct San Antonio St. Gerard Open
11-Oct Shiner St. Paul 31 - 30 at Austin Brentwood Christian (OT) 11MDiv. 2 - 3 7:00 PM
11-Oct Temple Central Texas Chr. 29 - 0 vs Dallas Covenant 11MDiv. 4 - 1 7:00 PM
Division IV Dist. 4
11-Oct Beaumont Legacy Christian 13 - 21 vs *Magnolia Legacy Prep 11MDiv. 4 - 4 7:00 PM
11-Oct Bryan Brazos Christian Open
11-Oct Galveston O'Connell Open
12-Oct Tomball Rosehill Christian Open
Division V Dist. 1
11-Oct Austin St. Dominic Savio 16 - 14 vs Hallettsville Sacred Heart 11MDiv. 4 - 3 7:00 PM
11-Oct Beaumont Msgr. Kelly 40 - 0 vs Evadale 2A - 12 7:00 PM
11-Oct El Paso Cathedral 29 - 0 vs Chaparral, NM 7:00 PM
11-Oct Houston Cristo Rey Jesuit 0 - 51 at *Katy St. John XXIII 11MDiv. 5 - 1 7:00 PM
11-Oct Houston The Village Open
11-Oct SA Saint Mary's Hall Open
11-Oct SA Texas Military Institute Open
11-Oct Tyler All Saints Open
11-Oct Tyler T. K. Gorman 16 - 55 at Fort Worth Calvary Academy 11MDiv. 4 - 1 7:30 PM
SPC Div. 4A
11-Oct Bellaire Episcopal 52 - 14 at *Dallas St. Mark's SPC - 4A 7:00 PM
11-Oct Dallas Greenhill Prep 6 - 62 at *Houston Kinkaid SPC - 4A 7:00 PM
11-Oct Episcopal School of Dallas 41 - 0 at Austin Saints SPC - 3A 7:00 PM
11-Oct Houston Christian 12 - 24 at *Houston St. John's SPC - 4A 7:00 PM
SPC Div. 3A
11-Oct Arlington Oakridge 28 - 14 at *Fort Worth Trinity Valley SPC - 3A 7:00 PM
11-Oct Austin Saints 0 - 41 vs Episcopal School of Dallas SPC - 4A 7:00 PM
11-Oct Fort Worth Country Day 28 - 34 at *Irving Cistercian Prep SPC - 3A 7:00 PM
11-Oct Oklahoma City (Okl.) Casady 28 - 35 vs *The Woodlands John Cooper () SPC - 3A 7:00 PM
TCAF Dist. 1
11-Oct Arlington Newman 0 - 37 vs *Houston ProVision Academy TCAF - 1 7:30 PM
11-Oct Cedar Hill Newman Open
11-Oct Dallas Inspired Vision 0 - 0 at Peaster (Cancelled) 11M - Ind. 7:00 PM
T-CAL Div. I Dist. 1
11-Oct Houston Legacy Open
11-Oct San Antonio St. Anthony's 66 - 7 at San Antonio Brooks Academy 11M - Ind. 7:30 PM
11-Oct Tomball Christian H/School 0 - 55 vs Crockett 3A - 11 7:30 PM
11-Man Ind. 11-Man Ind.
11-Oct Atlas HomeSchool 12 - 22 vs Kennedale Fellowship 11M - Ind. 7:30 PM
11-Oct Dallas Home School AA 20 - 0 at Houston Northside HomeSchool 11M - Ind. 6:00 PM
11-Oct DasCHE 66 - 28 vs Dallas First Baptist Academy 11MDiv. 4 - 1 7:00 PM
11-Oct Founders Classical Academy 14 - 66 at Muenster Sacred Heart 11MDiv. 4 - 1 7:00 PM
11-Oct Harlingen Marine Military 0 - 75 at Progreso 4A - 16 7:30 PM
11-Oct Houston Kipp Academy 0 - 42 vs Sabine Pass 11M - Ind. 7:00 PM
11-Oct Houston Kipp Generations 12 - 63 vs Grand Oaks JV 7:00 PM
11-Oct Houston KIPP Northeast Open
11-Oct Houston KIPP Sunnyside Open
11-Oct Peaster 0 - 0 vs Dallas Inspired Vision (Cancelled) TCAF - 1 7:00 PM
11-Oct San Antonio Brooks Academy 7 - 66 vs San Antonio St. Anthony's T-CAL I - 1 7:30 PM
10-Oct San Antonio Cornerstone 0 - 24 at Cedar Hill Trinity Christian 11MDiv. 2 - 2 7:00 PM
12-Oct Waco Texas Wind 0 - 58 at Austin Texas Sch for the Deaf 11MDiv. 3 - 3 5:30 PM
11-Man Ind. New Schools
10-Oct Buda Johnson 52 - 0 vs Buda Hays JV 6:30 PM
12-Oct Conroe Grand Oaks 56 - 0 vs Houston Sharpstown 5A - 11 12:00 PM
Division I Dist. 1
11-Oct Amarillo San Jacinto Christian Open
10-Oct Dallas Lakehill Prep 46 - 0 vs *Rockwall Heritage Christian 6MDiv. 1 - 1 6:00 PM
11-Oct Dallas Lutheran 20 - 38 vs *Lucas Christian Academy 6MDiv. 1 - 1 5:00 PM
11-Oct Denton Calvary 48 - 71 vs *Gainesville State School 6MDiv. 1 - 1 7:30 PM
Division I Dist. 2
11-Oct Austin Hill Country 52 - 57 vs *Waco Vanguard College Prep 6MDiv. 1 - 2 7:30 PM
11-Oct Austin Veritas Academy 48 - 0 vs *Marble Falls Faith Academy 6MDiv. 1 - 2 TBA
11-Oct Round Rock Christian 14 - 64 at *Round Rock Concordia 6MDiv. 1 - 2 7:30 PM
Division I Dist. 3
12-Oct Giddings State School 19 - 49 at *Houston Emery-Weiner School 6MDiv. 1 - 3 7:00 PM
11-Oct Katy Faith West Academy 54 - 24 vs *San Antonio Lutheran 6MDiv. 1 - 3 7:00 PM
11-Oct San Antonio Castle Hills Open
11-Oct Sugar Land Logos Prep Open
Division II Dist. 1
12-Oct Abilene Christian 64 - 8 vs *Plano Coram Deo 6MDiv. 2 - 1 7:00 PM
11-Oct Longview Christian Heritage 0 - 52 at *Watauga Harvest Christian 6MDiv. 2 - 1 7:30 PM
11-Oct Lubbock All Saints Open
Division II Dist. 2
11-Oct Bulverde Bracken Christian 53 - 8 at *Temple Holy Trinity 6MDiv. 2 - 2 7:00 PM
11-Oct Kerrville Our Lady of the Hills 34 - 58 at *New Braunfels Christian 6MDiv. 2 - 2 7:30 PM
11-Oct Victoria Faith Academy 0 - 50 at *Waco Live Oak 6MDiv. 2 - 2 7:00 PM
Division II Dist. 3
11-Oct Bryan Allen Academy 33 - 31 at *Bryan St. Joseph 6MDiv. 2 - 3 7:00 PM
11-Oct Conroe Covenant Open
11-Oct Houston Grace Christian 6 - 55 at *Huntsville Alpha Omega 6MDiv. 2 - 3 7:00 PM
11-Oct Lake Jackson Brazosport 49 - 0 at Alvin Living Stones Christian 6MDiv. 3 - 4 7:00 PM
Division III Dist. 1
11-Oct Lubbock Kingdom Prep Open
11-Oct Plainview Christian Open
11-Oct Wichita Falls Christian Open
11-Oct Wichita Falls Notre Dame 14 - 25 vs Dallas Tyler Street Christian 6MDiv. 3 - 2 7:30 PM
Division III Dist. 2
11-Oct Dallas Fairhill School Open
11-Oct Dallas Tyler Street Christian 25 - 14 at Wichita Falls Notre Dame 6MDiv. 3 - 1 7:30 PM
11-Oct Greenville Christian 82 - 48 vs *Tyler East Texas Christian 6MDiv. 3 - 2 4:00 PM
10-Oct Irving Faustina Academy 0 - 0 at Irving Universal Academy (Cancelled) 6M - Ind. 7:00 PM
11-Oct Longview Trinity S/of TX 0 - 46 at *Weatherford Christian 6MDiv. 3 - 2 7:00 PM
Division III Dist. 3
11-Oct Cedar Park Summit Christian 49 - 0 vs Leander Sterling Classical HS 7:30 PM
11-Oct Fredericksburg Heritage Sch. 46 - 0 at *San Marcos Hill Country 6MDiv. 3 - 3 7:30 PM
11-Oct SA Atonement Academy Open
11-Oct Spring Branch Living Rock 42 - 58 vs Nueces Canyon 1A - 16 7:30 PM
Division III Dist. 4
11-Oct Alvin Living Stones Christian 0 - 49 vs Lake Jackson Brazosport 6MDiv. 2 - 3 7:00 PM
11-Oct Baytown Christian Open
11-Oct Bellville Faith Academy Open
10-Oct Orange Community Christian 0 - 0 at High Island (Cancelled) 1A - 12 7:00 PM
TCAF Dist. 1
11-Oct Granbury Cornerstone Christian Open
11-Oct Killeen Memorial Christian Open
11-Oct Nazarene Christian Academy 44 - 47 vs Irving The Highlands School 6M - Ind. 7:30 PM
11-Oct Waco Methodist Children's Home 74 - 24 at Granbury NCTA T-CAL I - 1 7:30 PM
11-Oct Waco Parkview Christian 13 - 68 at Gorman 1A - 14 7:30 PM
TCAF Dist. 2
11-Oct Azle Christian School 32 - 24 vs *Westlake Academy TCAF - 2 7:00 PM
11-Oct Decatur Victory Christian 6 - 42 vs Haslet Heritage JV 7:00 PM
11-Oct El Paso Immanuel Baptist 0 - 0 vs Fort Hancock 6M - Ind. 7:00 PM
11-Oct Haslet Heritage Christian Open
TCAF Dist. 3
11-Oct Arlington St. Paul Prep Open
11-Oct Fort Worth Hill School 19 - 66 at *Mineral Wells Community TCAF - 3 7:00 PM
11-Oct FW Covenant Classical 54 - 44 vs *Wylie Prep Academy TCAF - 3 7:30 PM
TCAF Dist. 4
11-Oct Dallas Academy 6 - 53 at *Garland Christian Academy TCAF - 4 7:30 PM
11-Oct Haslet Legacy Classical 30 - 78 at *Lakeland Christian TCAF - 4 7:00 PM
11-Oct McKinney The Cornerstone Open
T-CAL Div. I Div. 1
11-Oct C.C. Arlington Heights 51 - 44 vs Corpus Christi Annapolis T-CAL I - 1 7:00 PM
11-Oct EP Faith Christian 0 - 45 at Fort Davis 1A - 7 7:30 PM
11-Oct Granbury NCTA 24 - 74 vs Waco Methodist Children's Home TCAF - 1 7:30 PM
11-Oct Grayson Christian Open
11-Oct Houston Texas Christian 55 - 33 at Houston Mount Carmel TAIAO - D1 7:00 PM
12-Oct New Braunfels Calvary Baptist 6 - 51 at Bastrop Tribe JV 6:00 PM
11-Oct Seguin Lifegate Christian 66 - 36 vs Red Oak Ovilla Christian 6M - Ind. 7:00 PM
11-Oct Smoking for Jesus Ministry 13 - 60 at Austin Achieve TAIAO - D1 7:30 PM
11-Oct Tyler Kings Academy 55 - 45 at Carrollton T.A.C.A 6M - Ind. 2:00 PM
6-Man Ind. TAIAO - 1
11-Oct Austin Achieve 60 - 13 vs Smoking for Jesus Ministry T-CAL I - 1 7:30 PM
11-Oct Austin Royals 40 - 86 at San Antonio FEAST Homesch. TAIAO - D1 6:30 PM
11-Oct Bastrop Tribe Consolidated 56 - 0 at Bryan Christian Homeschool TAIAO - D1 7:30 PM
11-Oct C.C. WINGS Home School Open
11-Oct FW THESA H/School 35 - 34 at Melissa CHANT TAIAO - D2 7:30 PM
11-Oct Houston Mount Carmel 33 - 55 vs Houston Texas Christian T-CAL I - 1 7:00 PM
11-Oct Lubbock Home School Christian 0 - 48 vs Nazareth  (at Wilson) 1A - 2 7:00 PM
11-Oct Williamson County Home School 64 - 18 vs McDade 1A - 14 7:30 PM
6-Man Ind. TAIAO - 2
11-Oct Austin NYOS Charter School 22 - 67 vs Victoria Home School TAIAO - D2 7:30 PM
11-Oct Fort Bend Chargers Home Sch 0 - 0 at San Antonio Winston (Cancelled) TAIAO - D2 7:30 PM
11-Oct Henderson Full Armor Open
12-Oct Joshua Johnson County 6 - 55 vs Tyler HEAT 6M - Ind. 1:00 PM
11-Oct Melissa CHANT 34 - 35 vs FW THESA H/School TAIAO - D1 7:30 PM
11-Oct Stephenville Faith 40 - 46 vs Zephyr  (at Three Way) 1A - 15 7:30 PM
11-Oct Tyler Willowbend 18 - 64 at Ladonia Fannindel 1A - 9 7:30 PM
11-Oct West Texas Homeschool Open
6-Man Ind. 6-Man Ind.
10-Oct Arlington TLCA 47 - 20 at Waco Methodist JV 6:00 PM
12-Oct Baird 12 - 59 vs McLean 1A - 1 2:00 PM
11-Oct Campbell 36 - 41 vs Dallas UME Prep 6M - Ind. 7:30 PM
11-Oct Carrollton T.A.C.A 45 - 55 vs Tyler Kings Academy T-CAL I - 1 2:00 PM
11-Oct CC Coastal Christian Open
11-Oct Claude 0 - 49 at White Deer 1A - 1 7:30 PM
11-Oct Dime Box Open
11-Oct Eagle Christian Academy 64 - 19 at Bluff Dale 1A - 10 7:30 PM
11-Oct Fayette County HomeSchool 25 - 70 vs Temple Centex H/Sch 6M - Ind. 7:30 PM
11-Oct Fort Hancock 0 - 0 at El Paso Immanuel Baptist TCAF - 2 7:00 PM
11-Oct Houston Sanchez 0 - 62 at Chester 1A - 13 7:00 PM
11-Oct Irion County 66 - 16 vs Roby 6M - Ind. 7:00 PM
11-Oct Irving The Highlands School 47 - 44 at Nazarene Christian Academy TCAF - 1 7:30 PM
10-Oct Irving Universal Academy 0 - 0 vs Irving Faustina Academy (Cancelled) 6MDiv. 3 - 2 7:00 PM
11-Oct Lubbock Christ The King 31 - 37 vs Valley JV 5:30 PM
11-Oct Mesquite Founders Classical Open
11-Oct Midland Trinity 0 - 46 at Balmorhea 1A - 7 7:30 PM
11-Oct Olfen Open
11-Oct Red Oak Ovilla Christian 36 - 66 at Seguin Lifegate Christian T-CAL I - 1 7:00 PM
11-Oct SA Brooks Collegiate Academy Open
11-Oct SA Jubilee Open
11-Oct San Antonio River City Open
11-Oct The Brigade of St. Michael Open
12-Oct Tyler HEAT 55 - 6 at Joshua Johnson County TAIAO - D2 1:00 PM
10-Oct Wildorado 33 - 7 vs Petersburg JV 7:30 PM
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com