2018 Class 2A Week 1 Weekly Schedule

Dist. 1
30-Aug Amarillo Highland Park 0 - 0 at Booker 2A - 3 7:00 PM
30-Aug Boys Ranch 0 - 0 vs Bovina 2A - 2 7:30 PM
30-Aug Panhandle 0 - 0 vs Tulia 3A - 3 7:00 PM
30-Aug Sanford-Fritch 0 - 0 at Slaton 3A - 2 7:30 PM
30-Aug Stinnett West Texas 0 - 0 vs Canadian 3A - 3 7:00 PM
30-Aug Sunray 0 - 0 vs Stratford 2A - 3 7:00 PM
Dist. 2
30-Aug Floydada 0 - 0 at Seagraves 2A - 2 7:30 PM
30-Aug Hale Center 0 - 0 vs New Home 2A - 4 7:30 PM
30-Aug New Deal 0 - 0 vs Lubbock Roosevelt 3A - 2 7:30 PM
30-Aug Olton 0 - 0 at Sudan 2A - 2 7:30 PM
30-Aug Post 0 - 0 vs Brownfield 3A - 1 7:30 PM
30-Aug Sundown 0 - 0 vs Wink 2A - 1 7:30 PM
Dist. 3
29-Aug Forsan 0 - 0 vs Coahoma  () 3A - 2 7:30 PM
30-Aug Hawley 0 - 0 at Roscoe 2A - 7 7:30 PM
30-Aug Ozona 0 - 0 at Sonora 3A - 13 7:30 PM
30-Aug Stamford 0 - 0 vs Merkel 3A - 4 7:30 PM
30-Aug Winters 0 - 0 at Goldthwaite 2A - 7 7:30 PM
Dist. 4
30-Aug Alvord 0 - 0 at Electra 2A - 6 7:30 PM
30-Aug Chico 0 - 0 vs Petrolia 2A - 6 7:00 PM
30-Aug Lindsay 0 - 0 vs Era 2A - 9 7:30 PM
30-Aug Seymour 0 - 0 at Munday 2A - 5 7:00 PM
Dist. 5
30-Aug Celeste 0 - 0 vs Dallas Gateway Charter 3A - 7 7:30 PM
30-Aug Collinsville 0 - 0 vs Muenster Sacred Heart 11MDiv. 4 - 1 7:30 PM
30-Aug Tom Bean 0 - 0 vs Tioga 2A - 9 7:30 PM
30-Aug Trenton 0 - 0 vs Detroit 2A - 10 7:30 PM
30-Aug Valley View 0 - 0 vs McKinney Christian 11MDiv. 2 - 2 7:30 PM
Dist. 6
30-Aug Bogata Rivercrest 0 - 0 at Paris Chisum 3A - 9 7:30 PM
30-Aug Como-Pickton 0 - 0 at Grand Saline 3A - 10 7:30 PM
30-Aug Honey Grove 0 - 0 at Bells 3A - 9 7:30 PM
30-Aug Quinlan Boles 0 - 0 vs Scurry-Rosser 3A - 7 7:30 PM
30-Aug Wolfe City 0 - 0 vs Leonard 3A - 9 7:30 PM
Dist. 7
30-Aug Crawford 0 - 0 vs Tolar 3A - 6 7:30 PM
30-Aug DeLeon 0 - 0 at Clyde 3A - 3 7:30 PM
30-Aug Goldthwaite 0 - 0 vs Winters 2A - 3 7:30 PM
30-Aug Hico 0 - 0 at Dublin 3A - 6 7:30 PM
30-Aug San Saba 0 - 0 vs Johnson City 3A - 13 7:30 PM
30-Aug Valley Mills 0 - 0 vs Clifton 3A - 8 7:30 PM
Dist. 8
29-Aug Axtell 0 - 0 vs Dawson  (at Waco ISD) 2A - 11 7:30 PM
30-Aug Bosqueville 0 - 0 vs Mart 2A - 11 7:30 PM
30-Aug Bruceville-Eddy 0 - 0 at Rio Vista 3A - 6 7:30 PM
30-Aug Italy 0 - 0 vs Palmer 3A - 7 7:30 PM
30-Aug Itasca 0 - 0 at Wortham 2A - 11 7:30 PM
30-Aug Moody 0 - 0 at Holland 2A - 13 7:30 PM
30-Aug Riesel 0 - 0 vs Thrall 2A - 13 7:30 PM
Dist. 9
30-Aug Cayuga 0 - 0 at Frost 2A - 11 7:30 PM
30-Aug Centerville 0 - 0 vs Elkhart 3A - 11 7:30 PM
30-Aug Jewett Leon 0 - 0 vs Corsicana Mildred 3A - 7 7:30 PM
30-Aug Kerens 0 - 0 at Waco Reicher 11MDiv. 3 - 3 7:30 PM
30-Aug Malakoff Cross Roads 0 - 0 vs Blooming Grove 3A - 7 7:30 PM
30-Aug Normangee 0 - 0 vs Bremond 2A - 13 7:30 PM
Dist. 10
30-Aug Alto 0 - 0 vs Palestine Westwood 3A - 11 7:30 PM
30-Aug Big Sandy 0 - 0 at San Augustine 2A - 12 7:00 PM
30-Aug Cushing 0 - 0 vs Chilton 2A - 13 7:00 PM
30-Aug Gladewater Union Grove 0 - 0 vs Simms Bowie 2A - 10 7:30 PM
30-Aug Hawkins 0 - 0 vs Alba-Golden 3A - 10 7:30 PM
30-Aug Price Carlisle 0 - 0 at Gladewater Sabine 3A - 8 7:30 PM
Dist. 11
30-Aug Beckville 0 - 0 at Shelbyville 2A - 12 7:30 PM
30-Aug Harleton 0 - 0 at Queen City 3A - 11 7:30 PM
30-Aug Joaquin 0 - 0 vs Deweyville 2A - 12 7:30 PM
30-Aug Linden-Kildaire 0 - 0 vs Hooks 3A - 7 7:30 PM
30-Aug Tenaha 0 - 0 at Troup 3A - 10 7:30 PM
30-Aug Timpson 0 - 0 at Hemphill 3A - 12 7:30 PM
Dist. 12
30-Aug Deweyville 0 - 0 at Joaquin 2A - 11 7:30 PM
30-Aug Groveton 0 - 0 at Lovelady 2A - 12 7:30 PM
30-Aug Hull-Daisetta 0 - 0 vs Burkeville 2A - 12 7:30 PM
30-Aug Pineland West Sabine 0 - 0 vs Frankston 3A - 10 7:30 PM
30-Aug San Augustine 0 - 0 vs Big Sandy 2A - 10 7:00 PM
30-Aug Shelbyville 0 - 0 vs Beckville 2A - 11 7:30 PM
Dist. 13
30-Aug Hearne 0 - 0 at Franklin 3A - 11 7:30 PM
30-Aug Holland 0 - 0 vs Moody 2A - 8 7:30 PM
30-Aug Marlin 0 - 0 at McGregor 3A - 9 7:30 PM
30-Aug Milano 0 - 0 vs Grapeland 2A - 12 7:30 PM
30-Aug Rosebud-Lott 0 - 0 at Anderson-Shiro 3A - 12 7:30 PM
30-Aug Thorndale Open
30-Aug Thrall 0 - 0 at Riesel 2A - 8 7:30 PM
Dist. 14
30-Aug Brackettville 0 - 0 at Woodsboro 2A - 16 7:00 PM
31-Aug Center Point 0 - 0 vs San Antonio St. Anthony's T-CAL I - 1 2:00 PM
30-Aug Harper 0 - 0 at Christoval 2A - 8 7:30 PM
30-Aug Junction 0 - 0 at Ingram Moore 3A - 13 7:30 PM
30-Aug Mason 0 - 0 vs Wall 3A - 3 7:30 PM
30-Aug Sabinal 0 - 0 at D'Hanis 2A - 15 7:30 PM
Dist. 15
30-Aug Kenedy 0 - 0 vs Karnes City 3A - 15 7:30 PM
30-Aug Shiner 0 - 0 at Hallettsville 3A - 14 7:30 PM
30-Aug Wallis Brazos 0 - 0 at Fort Bend Christian 11MDiv. 2 - 5 7:30 PM
30-Aug Weimar 0 - 0 at Manor New Tech 3A - 10 7:30 PM
30-Aug Yorktown 0 - 0 at Shiner St. Paul 11MDiv. 4 - 3 7:30 PM
Dist. 16
30-Aug Ben Bolt 0 - 0 vs Benavides 2A - 16 7:00 PM
30-Aug Freer 0 - 0 vs Hebbronville 3A - 16 7:30 PM
30-Aug Refugio 0 - 0 at Tidehaven 3A - 14 7:30 PM
30-Aug Riviera-Kaufer 0 - 0 vs Agua Dulce 2A - 16 7:00 PM
29-Aug Santa Maria 0 - 0 vs Harlingen Marine Military 11M - Ind. 7:00 PM
30-Aug Three Rivers 0 - 0 at Falls City 2A - 15 7:30 PM
Dist. 1
30-Aug Iraan 0 - 0 at Crane 3A - 1 7:30 PM
30-Aug Van Horn 0 - 0 vs Fabens 4A - 1 7:00 PM
30-Aug Wink 0 - 0 at Sundown 2A - 2 7:30 PM
Dist. 2
30-Aug Bovina 0 - 0 at Boys Ranch 2A - 1 7:30 PM
30-Aug Farwell 0 - 0 at Friona 3A - 3 7:00 PM
30-Aug Plains 0 - 0 at Tahoka 2A - 4 7:30 PM
30-Aug Seagraves 0 - 0 vs Floydada 2A - 2 7:30 PM
30-Aug Springlake-Earth 0 - 0 vs Smyer 2A - 4 7:30 PM
30-Aug Sudan 0 - 0 vs Olton 2A - 2 7:30 PM
Dist. 3
30-Aug Booker 0 - 0 vs Amarillo Highland Park 2A - 1 7:00 PM
30-Aug Clarendon 0 - 0 vs Lockney 2A - 4 7:00 PM
30-Aug Gruver 0 - 0 vs Texhoma, OK 7:00 PM
30-Aug Stratford 0 - 0 at Sunray 2A - 1 7:00 PM
30-Aug Vega 0 - 0 vs Crosbyton  () 2A - 4 7:30 PM
Dist. 4
30-Aug Crosbyton 0 - 0 vs Vega  () 2A - 3 7:30 PM
30-Aug Lockney 0 - 0 at Clarendon 2A - 3 7:00 PM
30-Aug New Home 0 - 0 at Hale Center 2A - 2 7:30 PM
30-Aug Ralls 0 - 0 at Shamrock 2A - 5 7:00 PM
30-Aug Smyer 0 - 0 at Springlake-Earth 2A - 2 7:30 PM
30-Aug Tahoka 0 - 0 vs Plains 2A - 2 7:30 PM
Dist. 5
30-Aug Memphis 0 - 0 at Spearman 3A - 3 7:30 PM
30-Aug Munday 0 - 0 vs Seymour 2A - 4 7:00 PM
30-Aug Quanah 0 - 0 at Haskell 2A - 7 7:00 PM
30-Aug Shamrock 0 - 0 vs Ralls 2A - 4 7:00 PM
30-Aug Wellington 0 - 0 vs Hollis, OK 7:00 PM
30-Aug Wheeler 0 - 0 vs Lubbock Trinity Christian () 11MDiv. 3 - 1 7:00 PM
Dist. 6
30-Aug Archer City Open
30-Aug Electra 0 - 0 vs Alvord 2A - 4 7:30 PM
30-Aug Petrolia 0 - 0 at Chico 2A - 4 7:00 PM
30-Aug Ranger 0 - 0 at Miles 2A - 8 7:00 PM
30-Aug Santo 0 - 0 at Meridian 2A - 11 7:30 PM
30-Aug Windthorst 0 - 0 vs Henrietta 3A - 5 7:00 PM
Dist. 7
30-Aug Albany 0 - 0 at Colorado City 3A - 2 7:30 PM
30-Aug Baird 0 - 0 at San Angelo Grape Creek 3A - 4 7:30 PM
30-Aug Cross Plains 0 - 0 at Menard 2A - 8 7:30 PM
30-Aug Hamlin 0 - 0 at Anson 3A - 4 7:30 PM
30-Aug Haskell 0 - 0 vs Quanah 2A - 5 7:00 PM
30-Aug Roscoe 0 - 0 vs Hawley 2A - 3 7:30 PM
Dist. 8
30-Aug Christoval 0 - 0 vs Harper 2A - 14 7:30 PM
30-Aug Eldorado 0 - 0 at San Angelo TLCA 3A - 4 7:30 PM
30-Aug Menard 0 - 0 vs Cross Plains 2A - 7 7:30 PM
30-Aug Miles 0 - 0 vs Ranger 2A - 6 7:00 PM
30-Aug Rocksprings 0 - 0 at San Antonio Brooks Academy 11M - Ind. 7:30 PM
Dist. 9
30-Aug Cumby 0 - 0 at Quitman 3A - 10 7:30 PM
30-Aug Era 0 - 0 at Lindsay 2A - 4 7:30 PM
30-Aug Muenster Open
30-Aug Tioga 0 - 0 at Tom Bean 2A - 5 7:30 PM
Dist. 10
30-Aug Clarksville 0 - 0 at Whitewright 3A - 9 7:30 PM
30-Aug Detroit 0 - 0 at Trenton 2A - 5 7:30 PM
30-Aug Maud 0 - 0 vs Ore City 3A - 11 7:30 PM
30-Aug Mount Enterprise 0 - 0 at Colmesneil 2A - 12 7:30 PM
30-Aug Simms Bowie 0 - 0 at Gladewater Union Grove 2A - 10 7:30 PM
Dist. 11
29-Aug Dawson 0 - 0 vs Axtell  (at Waco ISD) 2A - 8 7:30 PM
30-Aug Frost 0 - 0 vs Cayuga 2A - 9 7:30 PM
30-Aug Hubbard 0 - 0 at Bartlett 2A - 13 7:30 PM
30-Aug Mart 0 - 0 at Bosqueville 2A - 8 7:30 PM
30-Aug Meridian 0 - 0 vs Santo 2A - 6 7:30 PM
30-Aug Wortham 0 - 0 vs Itasca 2A - 8 7:30 PM
Dist. 12
30-Aug Burkeville 0 - 0 at Hull-Daisetta 2A - 12 7:30 PM
30-Aug Colmesneil 0 - 0 vs Mount Enterprise 2A - 10 7:30 PM
30-Aug Evadale 0 - 0 vs Houston Northland Christian 11MDiv. 3 - 4 7:00 PM
30-Aug Grapeland 0 - 0 at Milano 2A - 13 7:30 PM
30-Aug Lovelady 0 - 0 vs Groveton 2A - 12 7:30 PM
30-Aug Saratoga West Hardin 0 - 0 at Acadiana Christian, LA 7:30 PM
Dist. 13
30-Aug Bartlett 0 - 0 vs Hubbard 2A - 11 7:30 PM
30-Aug Bremond 0 - 0 at Normangee 2A - 9 7:30 PM
30-Aug Chilton 0 - 0 at Cushing 2A - 10 7:00 PM
30-Aug Granger 0 - 0 at Snook 2A - 14 7:00 PM
30-Aug Iola 0 - 0 at Somerville 2A - 14 7:30 PM
Dist. 14
30-Aug Burton 0 - 0 vs Lexington 3A - 8 7:30 PM
30-Aug Flatonia 0 - 0 at Runge 2A - 15 7:30 PM
30-Aug Louise 0 - 0 vs Ganado 3A - 14 7:30 PM
30-Aug Snook 0 - 0 vs Granger 2A - 13 7:00 PM
30-Aug Somerville 0 - 0 vs Iola 2A - 13 7:30 PM
Dist. 15
29-Aug Charlotte 0 - 0 vs San Marcos Baptist Academy 11MDiv. 3 - 3 7:00 PM
30-Aug D'Hanis 0 - 0 vs Sabinal 2A - 14 7:30 PM
30-Aug Falls City 0 - 0 vs Three Rivers 2A - 16 7:30 PM
30-Aug La Pryor 0 - 0 vs Cotulla 3A - 15 7:30 PM
30-Aug Pettus 0 - 0 at Nixon-Smiley 3A - 15 7:30 PM
30-Aug Runge 0 - 0 vs Flatonia 2A - 14 7:30 PM
Dist. 16
30-Aug Agua Dulce 0 - 0 at Riviera-Kaufer 2A - 16 7:00 PM
30-Aug Benavides 0 - 0 at Ben Bolt 2A - 16 7:00 PM
30-Aug Bruni Open
30-Aug La Villa 0 - 0 vs Progreso 4A - 16 7:30 PM
30-Aug Premont 0 - 0 at Monte Alto 3A - 16 7:30 PM
30-Aug Woodsboro 0 - 0 vs Brackettville 2A - 14 7:00 PM
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com