2018 Class 1A Week 1 Weekly Schedule

Dist. 1
31-Aug McLean 0 - 0 vs Strawn  () 1A - 10 8:00 PM
30-Aug Miami 0 - 0 at Hedley 1A - 1 7:30 PM
31-Aug Turkey Valley 0 - 0 vs Anton  () 1A - 3 12:30 PM
31-Aug White Deer 0 - 0 vs Hermleigh  () 1A - 4 5:30 PM
Dist. 2
31-Aug Happy 0 - 0 vs Ira  () 1A - 4 3:00 PM
30-Aug Hart 0 - 0 vs Lazbuddie 1A - 3 7:30 PM
30-Aug Lorenzo 0 - 0 vs Whiteface 1A - 5 7:30 PM
30-Aug Nazareth 0 - 0 at Valley JV 7:00 PM
30-Aug Petersburg 0 - 0 at Plainview Christian 6MDiv. 3 - 1 7:30 PM
Dist. 3
30-Aug Chillicothe 0 - 0 vs Higgins 1A - 1 7:30 PM
31-Aug Crowell 0 - 0 vs Spur  () 1A - 4 10:00 AM
29-Aug Knox City 0 - 0 vs Jayton  () 1A - 7 8:00 PM
29-Aug Paducah 0 - 0 vs Meadow  () 1A - 5 6:00 PM
30-Aug Vernon Northside 0 - 0 at Throckmorton 1A - 8 7:30 PM
Dist. 4
30-Aug Aspermont 0 - 0 vs Newcastle 1A - 9 7:30 PM
31-Aug Hermleigh 0 - 0 vs White Deer  () 1A - 1 5:30 PM
31-Aug Ira 0 - 0 vs Happy  () 1A - 2 3:00 PM
30-Aug Rotan 0 - 0 at Lubbock Kingdom Prep 6MDiv. 3 - 1 7:30 PM
31-Aug Spur 0 - 0 vs Crowell  () 1A - 3 10:00 AM
Dist. 5
29-Aug Meadow 0 - 0 vs Paducah  () 1A - 3 6:00 PM
30-Aug Morton 0 - 0 vs Motley County  () 1A - 2 6:00 PM
29-Aug Ropesville Ropes 0 - 0 at Amherst 1A - 3 7:30 PM
30-Aug Wellman-Union 0 - 0 vs Cotton Center 1A - 3 7:30 PM
30-Aug Whiteface 0 - 0 at Lorenzo 1A - 2 7:30 PM
Dist. 6
29-Aug Ackerly Sands 0 - 0 vs Balmorhea () 1A - 7 8:00 PM
30-Aug Borden County 0 - 0 vs Gilmer Union Hill () 1A - 12 8:00 PM
29-Aug Lamesa Klondike 0 - 0 vs Westbrook  () 1A - 8 5:00 PM
30-Aug Lenorah Grady 0 - 0 at Roscoe Highland 1A - 8 7:30 PM
30-Aug O'Donnell 0 - 0 vs Southland 1A - 4 7:30 PM
Dist. 7
29-Aug Balmorhea 0 - 0 vs Ackerly Sands  () 1A - 6 8:00 PM
30-Aug Fort Davis 0 - 0 vs Dell City 1A - 5 7:00 PM
30-Aug Marfa 0 - 0 vs Sierra Blanca 1A - 5 7:30 PM
31-Aug Rankin 0 - 0 vs Lubbock Home School Christian () TAIAO - D1 5:00 PM
Dist. 8
30-Aug Garden City 0 - 0 at Amarillo San Jacinto Christian 6MDiv. 1 - 1 8:00 PM
30-Aug Roscoe Highland 0 - 0 vs Lenorah Grady 1A - 6 7:30 PM
30-Aug Water Valley 0 - 0 vs Robert Lee 1A - 13 7:30 PM
29-Aug Westbrook 0 - 0 vs Lamesa Klondike  () 1A - 6 5:00 PM
Dist. 9
29-Aug Bryson 0 - 0 vs Waco Methodist Children's Home () TCAF - 1 7:00 PM
30-Aug Newcastle 0 - 0 at Aspermont 1A - 4 7:30 PM
30-Aug Perrin-Whitt 0 - 0 at Woodson 1A - 8 7:30 PM
30-Aug Saint Jo 0 - 0 at Ladonia Fannindel 1A - 9 7:30 PM
29-Aug Savoy 0 - 0 at Denton Calvary 6MDiv. 1 - 1 7:00 PM
Dist. 10
29-Aug Abbott 0 - 0 at Avalon 1A - 11 7:30 PM
30-Aug Aquilla 0 - 0 at Gordon 1A - 10 7:30 PM
29-Aug Blum 0 - 0 at Granbury NCTA 6MDiv. 2 - 1 7:00 PM
29-Aug Covington 0 - 0 at Kopperl 1A - 12 7:30 PM
30-Aug Gholson 0 - 0 at Morgan 1A - 12 7:30 PM
Dist. 11
29-Aug Avalon 0 - 0 vs Abbott 1A - 10 7:30 PM
31-Aug Coolidge 0 - 0 vs Zephyr  () 1A - 15 7:00 PM
30-Aug Milford 0 - 0 vs Gorman 1A - 14 5:00 PM
30-Aug Penelope 0 - 0 at Buckholts 1A - 14 7:00 PM
Dist. 12
30-Aug Fruitvale 0 - 0 at Longview Trinity S/of TX 6MDiv. 3 - 2 7:30 PM
30-Aug Gilmer Union Hill 0 - 0 vs Borden County () 1A - 6 8:00 PM
Dist. 13
31-Aug Bronte 0 - 0 vs Rising Star  () 1A - 15 7:30 PM
31-Aug Eden 0 - 0 vs Blackwell 1A - 6 7:30 PM
30-Aug Paint Rock 0 - 0 vs Wichita Falls Christian 6MDiv. 3 - 1 5:00 PM
30-Aug Robert Lee 0 - 0 at Water Valley 1A - 8 7:30 PM
31-Aug Veribest 0 - 0 vs Nueces Canyon  () 1A - 16 12:00 PM
Dist. 14
30-Aug Gorman 0 - 0 at Milford 1A - 11 5:00 PM
30-Aug Lingleville 0 - 0 vs Valera Panther Creek  () 1A - 16 7:00 PM
30-Aug May 0 - 0 at Richland Springs 1A - 16 7:30 PM
29-Aug Santa Anna 0 - 0 vs Brookesmith  () 1A - 15 5:00 PM
Dist. 15
30-Aug Evant 0 - 0 at Mullin 1A - 15 7:30 PM
30-Aug Jonesboro 0 - 0 at Carrollton T.A.C.A 6M - Ind. 7:30 PM
31-Aug Lometa 0 - 0 vs Iredell  () 1A - 11 5:00 PM
31-Aug Zephyr 0 - 0 vs Coolidge  () 1A - 11 7:00 PM
Dist. 16
29-Aug Leakey 0 - 0 vs Rochelle 1A - 16 5:00 PM
31-Aug Nueces Canyon 0 - 0 vs Veribest  () 1A - 13 12:00 PM
30-Aug Prairie Lea 0 - 0 vs Round Rock Concordia 6MDiv. 1 - 2 7:30 PM
Dist. 1
30-Aug Follett 0 - 0 vs Moscow, KS 7:00 PM
30-Aug Groom 0 - 0 at Silverton 1A - 2 7:30 PM
30-Aug Hedley 0 - 0 vs Miami 1A - 1 7:30 PM
30-Aug Higgins 0 - 0 at Chillicothe 1A - 3 7:30 PM
30-Aug Lefors 0 - 0 vs Kress 1A - 2 7:30 PM
Dist. 2
29-Aug Afton Patton Springs 0 - 0 at Claude 6M - Ind. 7:00 PM
30-Aug Kress 0 - 0 at Lefors 1A - 1 7:30 PM
30-Aug Motley County 0 - 0 vs Morton  () 1A - 5 6:00 PM
30-Aug Silverton 0 - 0 vs Groom 1A - 1 7:30 PM
Dist. 3
29-Aug Amherst 0 - 0 vs Ropesville Ropes 1A - 5 7:30 PM
31-Aug Anton 0 - 0 vs Turkey Valley  () 1A - 1 12:30 PM
30-Aug Cotton Center 0 - 0 at Wellman-Union 1A - 5 7:30 PM
30-Aug Lazbuddie 0 - 0 at Hart 1A - 2 7:30 PM
30-Aug Whitharral 0 - 0 vs Loop 1A - 4 7:30 PM
Dist. 4
30-Aug Loop 0 - 0 at Whitharral 1A - 3 7:30 PM
30-Aug Southland 0 - 0 at O'Donnell 1A - 6 7:30 PM
30-Aug Welch Dawson Open
29-Aug Wilson 0 - 0 at Whiteface JV 7:00 PM
Dist. 5
30-Aug Dell City 0 - 0 at Fort Davis 1A - 7 7:00 PM
31-Aug Grandfalls-Royalty 0 - 0 vs Loraine  () 1A - 6 8:00 PM
30-Aug Imperial Buena Vista 0 - 0 at West Texas Homeschool TAIAO - D2 7:00 PM
30-Aug Sanderson 0 - 0 at Fort Hancock 6M - Ind. 6:30 PM
30-Aug Sierra Blanca 0 - 0 at Marfa 1A - 7 7:30 PM
Dist. 6
31-Aug Blackwell 0 - 0 at Eden 1A - 13 7:30 PM
31-Aug Loraine 0 - 0 vs Grandfalls-Royalty  () 1A - 5 8:00 PM
30-Aug Moran 0 - 0 vs Benjamin 1A - 8 7:30 PM
30-Aug Trent 0 - 0 at Klondike JV 7:00 PM
Dist. 7
30-Aug Guthrie 0 - 0 vs Trent HS 7:30 PM
30-Aug Haskell Paint Creek Open
29-Aug Jayton 0 - 0 vs Knox City  () 1A - 3 8:00 PM
30-Aug Lueders-Avoca 0 - 0 at Lubbock All Saints 6MDiv. 2 - 1 7:30 PM
30-Aug Rule 0 - 0 vs Abilene Christian 6MDiv. 2 - 1 7:30 PM
Dist. 8
30-Aug Benjamin 0 - 0 at Moran 1A - 6 7:30 PM
30-Aug Harrold Open
30-Aug Throckmorton 0 - 0 vs Vernon Northside 1A - 3 7:30 PM
30-Aug Woodson 0 - 0 vs Perrin-Whitt 1A - 9 7:30 PM
Dist. 9
30-Aug Bowie Gold-burg 0 - 0 at Wichita Falls Notre Dame 6MDiv. 3 - 1 7:30 PM
30-Aug Forestburg 0 - 0 at Gainesville State School 6MDiv. 1 - 1 7:30 PM
30-Aug Ladonia Fannindel 0 - 0 vs Saint Jo 1A - 9 7:30 PM
Dist. 10
31-Aug Bluff Dale 0 - 0 vs Lohn  () 1A - 16 5:00 PM
30-Aug Gordon 0 - 0 vs Aquilla 1A - 10 7:30 PM
30-Aug Gustine 0 - 0 at Three Way 1A - 11 7:30 PM
31-Aug Strawn 0 - 0 vs McLean  () 1A - 1 8:00 PM
Dist. 11
30-Aug Cranfills Gap 0 - 0 at Mount Calm 1A - 12 7:30 PM
31-Aug Iredell 0 - 0 vs Lometa  () 1A - 15 5:00 PM
30-Aug Three Way 0 - 0 vs Gustine 1A - 10 7:30 PM
30-Aug Walnut Springs 0 - 0 vs Sidney 1A - 15 7:30 PM
Dist. 12
30-Aug Bynum 0 - 0 vs Oglesby 1A - 14 7:30 PM
29-Aug Kopperl 0 - 0 vs Covington 1A - 10 7:30 PM
30-Aug Morgan 0 - 0 vs Gholson 1A - 10 7:30 PM
30-Aug Mount Calm 0 - 0 vs Cranfills Gap 1A - 11 7:30 PM
Dist. 13
30-Aug Chester 0 - 0 at Longview Christian Heritage 6MDiv. 2 - 1 7:00 PM
30-Aug Oakwood 0 - 0 vs Strawn JV () 5:00 PM
30-Aug Trinidad 0 - 0 at Tyler HEAT 6M - Ind. 7:30 PM
Dist. 14
30-Aug Buckholts 0 - 0 vs Penelope 1A - 11 7:00 PM
30-Aug Calvert 0 - 0 at San Marcos Hill Country 6MDiv. 3 - 3 7:30 PM
30-Aug McDade 0 - 0 vs Round Rock Christian 6MDiv. 1 - 2 7:30 PM
30-Aug Oglesby 0 - 0 at Bynum 1A - 12 7:30 PM
Dist. 15
30-Aug Blanket 0 - 0 at Cherokee 1A - 16 7:30 PM
29-Aug Brookesmith 0 - 0 vs Santa Anna  () 1A - 14 5:00 PM
30-Aug Mullin 0 - 0 vs Evant 1A - 15 7:30 PM
31-Aug Rising Star 0 - 0 vs Bronte  () 1A - 13 7:30 PM
30-Aug Sidney 0 - 0 at Walnut Springs 1A - 11 7:30 PM
Dist. 16
30-Aug Cherokee 0 - 0 vs Blanket 1A - 15 7:30 PM
31-Aug Lohn 0 - 0 vs Bluff Dale () 1A - 10 5:00 PM
30-Aug Richland Springs 0 - 0 vs May 1A - 14 7:30 PM
29-Aug Rochelle 0 - 0 at Leakey 1A - 16 5:00 PM
30-Aug Valera Panther Creek 0 - 0 vs Lingleville () 1A - 14 7:00 PM
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com