2019 Class 4A Week 8 Weekly Schedule

Dist. 1
18-Oct Clint Open
18-Oct Clint Mountain View Open
18-Oct Fabens 7 - 13 vs Tornillo 3A - 1 7:00 PM
18-Oct San Elizario Open
Dist. 2
18-Oct Andrews Open
18-Oct Big Spring Open
18-Oct San Angelo Lake View Open
18-Oct Seminole Open
Dist. 3
18-Oct Canyon Open
18-Oct Dumas Open
18-Oct Hereford Open
18-Oct Pampa Open
Dist. 4
18-Oct Burkburnett 54 - 28 vs *Mineral Wells 4A - 4 7:00 PM
18-Oct Decatur 38 - 31 vs *Springtown 4A - 4 7:00 PM
18-Oct Gainesville 24 - 21 vs *Wichita Falls Hirschi 4A - 4 7:00 PM
Dist. 5
18-Oct Brownwood Open
18-Oct China Spring 52 - 13 at *Gatesville 4A - 5 7:00 PM
18-Oct Stephenville 10 - 42 vs *Waco La Vega 4A - 5 7:00 PM
Dist. 6
18-Oct Fort Worth Benbrook 49 - 0 vs *FW Diamond Hill-Jarvis 4A - 6 7:00 PM
18-Oct Fort Worth Castleberry 42 - 41 vs *Lake Worth 4A - 6 7:30 PM
18-Oct Fort Worth Dunbar 0 - 49 at *Kennedale 4A - 6 7:30 PM
18-Oct Fort Worth Western Hills Open
Dist. 7
18-Oct Anna Open
18-Oct Argyle 65 - 44 at *Paris 4A - 7 7:00 PM
18-Oct Celina 17 - 29 at *Melissa 4A - 7 7:00 PM
18-Oct Paris North Lamar 22 - 14 vs *Sanger 4A - 7 7:00 PM
Dist. 8
18-Oct Alvarado Open
17-Oct Carrollton Ranchview 66 - 6 vs *Dallas Pinkston 4A - 8 7:00 PM
17-Oct Dallas Carter 33 - 0 vs *Dallas Hillcrest 4A - 8 7:00 PM
17-Oct North Dallas 16 - 34 vs *Wilmer-Hutchins 4A - 8 7:00 PM
Dist. 9
18-Oct Athens 42 - 75 vs *Midlothian Heritage 4A - 9 7:30 PM
18-Oct Crandall 35 - 8 vs *Waxahachie Life 4A - 9 7:30 PM
18-Oct Mabank 21 - 0 vs *Quinlan Ford 4A - 9 7:30 PM
Dist. 10
18-Oct Carthage 40 - 14 vs *Tyler Chapel Hill 4A - 10 7:30 PM
18-Oct Henderson 36 - 29 vs *Kilgore 4A - 10 7:30 PM
18-Oct Palestine 14 - 21 at *Van 4A - 10 7:30 PM
Dist. 11
18-Oct Bridge City 21 - 44 vs *Huffman Hargrave 4A - 11 7:00 PM
18-Oct Little Cypress-Mauriceville 34 - 27 at *Splendora 4A - 11 7:00 PM
18-Oct Livingston 9 - 21 vs *Lumberton 4A - 11 7:00 PM
Dist. 12
18-Oct Houston Furr 23 - 13 vs *Houston Worthing 4A - 12 7:00 PM
18-Oct Houston North Forest Open
18-Oct Houston Wheatley 23 - 13 vs *Houston Yates 4A - 12 7:00 PM
18-Oct Navasota 10 - 7 vs *Stafford 4A - 12 7:00 PM
Dist. 13
18-Oct Bay City 20 - 34 vs *Freeport Brazosport 4A - 13 7:30 PM
18-Oct El Campo 28 - 0 vs *Sealy 4A - 13 7:30 PM
18-Oct Fulshear 7 - 56 at *West Columbia 4A - 13 7:30 PM
18-Oct Needville Open
Dist. 14
18-Oct Burnet 20 - 28 vs *Fischer Canyon Lake 4A - 14 7:30 PM
18-Oct Fredericksburg 35 - 10 vs *Taylor 4A - 14 7:30 PM
18-Oct Lampasas 52 - 10 vs *Liberty Hill 4A - 14 7:30 PM
Dist. 15
18-Oct Beeville Jones 27 - 3 vs *Gonzales 4A - 15 7:30 PM
18-Oct Boerne 41 - 7 at *Pleasanton 4A - 15 7:30 PM
18-Oct La Vernia Open
Dist. 16
18-Oct Hidalgo 35 - 14 vs *RGC La Grulla 4A - 16 7:30 PM
18-Oct Kingsville King Open
18-Oct La Feria 55 - 15 vs *Zapata 4A - 16 7:30 PM
Dist. 1
18-Oct Fort Stockton 26 - 13 at *Monahans 4A - 1 7:00 PM
18-Oct Lamesa Open
18-Oct Midland Greenwood 41 - 0 vs *Snyder 4A - 1 7:00 PM
18-Oct Pecos 62 - 49 at *Sweetwater 4A - 1 7:00 PM
Dist. 2
18-Oct Borger 14 - 41 vs *Levelland 4A - 2 7:00 PM
18-Oct Dalhart 0 - 27 vs *Lubbock Estacado 4A - 2 7:00 PM
18-Oct Perryton Open
Dist. 3
18-Oct Aubrey 59 - 3 vs *Krum 4A - 3 7:00 PM
18-Oct Bridgeport 14 - 49 at *Graham 4A - 3 7:00 PM
18-Oct Iowa Park 42 - 0 at *Vernon 4A - 3 7:00 PM
Dist. 4
18-Oct Ferris 15 - 34 vs *Glen Rose 4A - 4 7:30 PM
18-Oct Godley Open
18-Oct Hillsboro 69 - 0 vs *Venus 4A - 4 7:30 PM
Dist. 5
18-Oct Caddo Mills 55 - 6 vs *Dallas Roosevelt 4A - 5 7:30 PM
17-Oct Dallas Lincoln 34 - 29 vs *Farmersville 4A - 5 7:00 PM
18-Oct Nevada Community 17 - 58 at *Sunnyvale 4A - 5 7:30 PM
Dist. 6
18-Oct Gilmer 24 - 37 at *Texarkana Pleasant Grove 4A - 6 7:30 PM
18-Oct Longview Spring Hill 56 - 7 vs *Texarkana Liberty-Eylau 4A - 6 7:30 PM
18-Oct Pittsburg Open
Dist. 7
18-Oct Brownsboro 21 - 49 vs *Wills Point 4A - 7 7:30 PM
18-Oct Bullard 14 - 32 vs *Rusk 4A - 7 7:30 PM
18-Oct Canton Open
Dist. 8
18-Oct Fairfield Open
18-Oct Lorena 21 - 35 vs *Salado 4A - 8 7:30 PM
18-Oct Madisonville 35 - 55 vs *Robinson 4A - 8 7:30 PM
18-Oct Mexia 26 - 42 vs *Waco Connally 4A - 8 7:30 PM
Dist. 9
18-Oct Center Open
18-Oct Cleveland Tarkington 25 - 42 vs *Shepherd 4A - 9 7:30 PM
18-Oct Huntington 7 - 53 at *Jasper 4A - 9 7:30 PM
Dist. 10
18-Oct Hamshire-Fannett 36 - 24 at *Liberty 4A - 10 7:30 PM
18-Oct Hardin-Jefferson 24 - 58 vs *Silsbee 4A - 10 7:30 PM
18-Oct West Orange-Stark Open
Dist. 11
17-Oct Houston Kashmere 22 - 10 vs *Houston Washington 4A - 11 7:00 PM
18-Oct Houston Scarborough 0 - 55 at *La Marque 4A - 11 7:00 PM
18-Oct Sweeny 27 - 6 vs *Wharton 4A - 11 7:00 PM
Dist. 12
18-Oct Bellville 16 - 30 vs *Giddings 4A - 12 7:30 PM
18-Oct Brookshire Royal 6 - 44 vs *Smithville 4A - 12 7:30 PM
18-Oct Caldwell 15 - 25 at *La Grange 4A - 12 7:30 PM
Dist. 13
17-Oct Austin Eastside Memorial 0 - 54 vs *Geronimo Navarro 4A - 13 7:30 PM
18-Oct Bandera 28 - 56 at *Wimberley 4A - 13 7:30 PM
18-Oct Cuero 16 - 35 at *Llano 4A - 13 7:30 PM
Dist. 14
18-Oct Carrizo Springs 18 - 25 at *Pearsall 4A - 14 7:30 PM
18-Oct Crystal City 12 - 48 vs *Devine 4A - 14 7:30 PM
18-Oct Hondo 26 - 24 vs *Poteet 4A - 14 7:30 PM
Dist. 15
18-Oct Corpus Christi West Oso 7 - 42 vs *Rockport-Fulton 4A - 15 7:30 PM
18-Oct Ingleside 48 - 50 vs *Orange Grove 4A - 15 7:30 PM
18-Oct Robstown 6 - 51 vs *Sinton 4A - 15 7:30 PM
Dist. 16
18-Oct Port Isabel 63 - 0 vs *Progreso 4A - 16 7:30 PM
18-Oct Raymondville 35 - 21 at *Rio Hondo 4A - 16 7:30 PM
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com