2019 Class 3A Week 8 Weekly Schedule

Dist. 1
16-Oct Brownfield 0 - 0 at *Kermit 3A - 1 7:00 PM
16-Oct Denver City 0 - 0 at *Slaton 3A - 1 7:00 PM
16-Oct Lamesa 0 - 0 at *Shallowater 3A - 1 7:00 PM
Dist. 2
16-Oct Amarillo River Road 0 - 0 vs *Bushland 3A - 2 7:00 PM
16-Oct Dalhart 0 - 0 vs *Littlefield 3A - 2 7:00 PM
16-Oct Muleshoe Open
Dist. 3
16-Oct Breckenridge 0 - 0 vs *Early 3A - 3 7:30 PM
16-Oct Clyde 0 - 0 vs *San Angelo TLCA 3A - 3 7:30 PM
16-Oct Tuscola Jim Ned 0 - 0 vs *Wall 3A - 3 7:30 PM
Dist. 4
16-Oct Bowie 0 - 0 vs *Paradise 3A - 4 7:30 PM
16-Oct Boyd 0 - 0 vs *Peaster 3A - 4 7:30 PM
16-Oct Brock 0 - 0 vs *Ponder 3A - 4 7:30 PM
16-Oct Pilot Point 0 - 0 vs *Whitesboro 3A - 4 7:30 PM
Dist. 5
16-Oct Bonham 0 - 0 vs *Mount Vernon 3A - 5 7:30 PM
16-Oct Commerce 0 - 0 vs *Howe 3A - 5 7:30 PM
16-Oct Emory Rains 0 - 0 at *Winnsboro 3A - 5 7:30 PM
16-Oct Mineola 0 - 0 vs *Pottsboro 3A - 5 7:30 PM
Dist. 6
16-Oct Atlanta 0 - 0 vs *Tatum 3A - 6 7:30 PM
16-Oct Gladewater 0 - 0 at *Jefferson 3A - 6 7:30 PM
16-Oct Gladewater Sabine 0 - 0 at *White Oak 3A - 6 7:30 PM
16-Oct New Boston Open
Dist. 7
15-Oct Dallas A+ Academy 0 - 0 vs *Grandview 3A - 7 7:00 PM
16-Oct Dallas Life Oak Cliff Open
15-Oct Dallas Madison 0 - 0 vs *Maypearl 3A - 7 7:30 PM
16-Oct West 0 - 0 at *Whitney 3A - 7 7:30 PM
Dist. 8
16-Oct Eustace 0 - 0 vs *Groesbeck 3A - 8 7:30 PM
16-Oct Fairfield 0 - 0 vs *Kemp 3A - 8 7:30 PM
16-Oct Malakoff 0 - 0 vs *Teague 3A - 8 7:30 PM
Dist. 9
16-Oct Coldspring-Oakhurst 0 - 0 vs *Elkhart 3A - 9 7:00 PM
16-Oct Crockett Open
16-Oct Diboll 0 - 0 vs *Palestine Westwood 3A - 9 7:00 PM
16-Oct Huntington 0 - 0 at *Trinity 3A - 9 7:00 PM
Dist. 10
16-Oct Anahuac Open
16-Oct Buna 0 - 0 vs *East Chambers 3A - 10 7:30 PM
16-Oct Cleveland Tarkington 0 - 0 at *Woodville 3A - 10 7:30 PM
16-Oct Hardin 0 - 0 at *Kirbyville 3A - 10 7:30 PM
Dist. 11
16-Oct Caldwell 0 - 0 at *Little River Academy 3A - 11 7:30 PM
16-Oct Cameron Yoe 0 - 0 at *Troy 3A - 11 7:30 PM
16-Oct Lorena 0 - 0 vs *McGregor 3A - 11 7:30 PM
16-Oct Rockdale Open
Dist. 12
16-Oct Boling 0 - 0 vs *Hallettsville 3A - 12 7:30 PM
16-Oct Columbus 0 - 0 at *Yoakum 3A - 12 7:30 PM
16-Oct Hempstead 0 - 0 vs *Hitchcock 3A - 12 7:30 PM
Dist. 13
16-Oct Blanco 0 - 0 vs *Luling 3A - 13 7:30 PM
16-Oct Comfort Open
16-Oct Lago Vista 0 - 0 vs *Llano 3A - 13 7:30 PM
Dist. 14
16-Oct Cotulla 0 - 0 at *Poteet 3A - 14 7:30 PM
16-Oct Jourdanton 0 - 0 at *Universal City Randolph 3A - 14 7:30 PM
16-Oct Lytle 0 - 0 at *San Antonio Cole 3A - 14 7:30 PM
16-Oct Marion Open
Dist. 15
16-Oct Aransas Pass 0 - 0 vs *Goliad 3A - 15 7:30 PM
16-Oct Edna 0 - 0 at *Orange Grove 3A - 15 7:30 PM
16-Oct Mathis Open
16-Oct Palacios 0 - 0 vs *Vanderbilt Industrial 3A - 15 7:30 PM
Dist. 16
16-Oct Bishop Open
16-Oct Corpus Christi London 0 - 0 at *Falfurrias 3A - 16 7:30 PM
16-Oct Lyford 0 - 0 vs *San Diego 3A - 16 7:30 PM
16-Oct Progreso 0 - 0 vs *Santa Gertrudis Academy 3A - 16 7:30 PM
Dist. 1
16-Oct Alpine 0 - 0 vs *Tornillo 3A - 1 6:30 PM
16-Oct Anthony 0 - 0 vs *Crane 3A - 1 7:30 PM
16-Oct Odessa Compass Academy Open
Dist. 2
16-Oct Ballinger 0 - 0 vs *San Angelo Grape Creek 3A - 2 7:30 PM
16-Oct Bangs 0 - 0 vs *Ingram Moore 3A - 2 7:30 PM
16-Oct Brady 0 - 0 vs *Sonora 3A - 2 7:00 PM
Dist. 3
16-Oct Amarillo Highland Park 0 - 0 at *Spearman 3A - 3 7:00 PM
16-Oct Canadian 0 - 0 vs *Dimmitt 3A - 3 7:00 PM
16-Oct Childress 0 - 0 vs *Friona 3A - 3 7:00 PM
16-Oct Tulia Open
Dist. 4
16-Oct Abernathy 0 - 0 at *Idalou 3A - 4 7:30 PM
16-Oct Coahoma 0 - 0 vs *Stanton 3A - 4 7:30 PM
16-Oct Lubbock Roosevelt 0 - 0 vs *Reagan County 3A - 4 7:30 PM
Dist. 5
16-Oct Comanche 0 - 0 vs *Eastland 3A - 5 7:00 PM
16-Oct Dublin 0 - 0 at *Jacksboro 3A - 5 7:00 PM
16-Oct Merkel 0 - 0 vs *Millsap 3A - 5 7:00 PM
Dist. 6
16-Oct Callisburg 0 - 0 at *Holliday 3A - 6 7:30 PM
16-Oct Henrietta 0 - 0 vs *Nocona 3A - 6 7:30 PM
16-Oct Valley View 0 - 0 at *Wichita Falls City View 3A - 6 7:30 PM
Dist. 7
16-Oct Blooming Grove Open
16-Oct Corsicana Mildred 0 - 0 at *Rice 3A - 7 7:30 PM
16-Oct Dallas Gateway Charter 0 - 0 vs *Edgewood 3A - 7 7:30 PM
16-Oct Palmer 0 - 0 vs *Scurry-Rosser 3A - 7 7:30 PM
Dist. 8
16-Oct Bells 0 - 0 at *Lone Oak 3A - 8 7:30 PM
16-Oct Blue Ridge 0 - 0 vs *Leonard 3A - 8 7:30 PM
16-Oct Gunter Open
16-Oct Sadler S&S Consolidated 0 - 0 vs *Whitewright 3A - 8 7:30 PM
Dist. 9
16-Oct Arp Open
16-Oct Gilmer Harmony 0 - 0 vs *Troup 3A - 9 7:30 PM
16-Oct Grand Saline 0 - 0 vs *Quitman 3A - 9 7:30 PM
16-Oct New London West Rusk 0 - 0 at *Winona 3A - 9 TBD
Dist. 10
16-Oct Daingerfield 0 - 0 at *Redwater 3A - 10 7:30 PM
16-Oct DeKalb 0 - 0 at *Paul Pewitt 3A - 10 7:30 PM
16-Oct Hooks 0 - 0 vs *Paris Chisum 3A - 10 7:30 PM
16-Oct Pattonville Prairiland Open
Dist. 11
15-Oct Elysian Fields 0 - 0 vs *New Diana 3A - 11 7:30 PM
15-Oct Harleton 0 - 0 vs *Ore City 3A - 11 7:30 PM
16-Oct Hughes Springs Open
16-Oct Queen City 0 - 0 vs *Waskom 3A - 11 7:30 PM
Dist. 12
16-Oct Anderson-Shiro 0 - 0 vs *Corrigan-Camden 3A - 12 7:30 PM
16-Oct Hemphill 0 - 0 at *New Waverly 3A - 12 7:30 PM
16-Oct Kountze Open
16-Oct Newton 0 - 0 at *Warren 3A - 12 7:30 PM
Dist. 13
16-Oct Buffalo 0 - 0 vs *Clifton 3A - 13 7:30 PM
16-Oct Florence 0 - 0 vs *Franklin 3A - 13 7:30 PM
16-Oct Lexington 0 - 0 at *Rogers 3A - 13 7:30 PM
16-Oct Riesel Open
Dist. 14
16-Oct Altair Rice Consolidated 0 - 0 vs *Van Vleck 3A - 14 7:30 PM
16-Oct Danbury 0 - 0 vs *East Bernard 3A - 14 7:30 PM
16-Oct Tidehaven 0 - 0 vs *Wallis Brazos 3A - 14 7:30 PM
Dist. 15
16-Oct Dilley Open
16-Oct George West 0 - 0 vs *Poth 3A - 15 7:30 PM
16-Oct Karnes City 0 - 0 at *Stockdale 3A - 15 7:30 PM
16-Oct Natalia 0 - 0 at *Nixon-Smiley 3A - 15 7:30 PM
Dist. 16
16-Oct Banquete 0 - 0 vs *Santa Rosa 3A - 16 7:30 PM
16-Oct Hebbronville 0 - 0 at *Skidmore-Tynan 3A - 16 7:30 PM
16-Oct Monte Alto 0 - 0 vs *Odem 3A - 16 7:30 PM
16-Oct Taft Open
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com