2019 Class 2A Week 8 Weekly Schedule

Dist. 1
16-Oct Boys Ranch 0 - 0 vs *Olton 2A - 1 7:00 PM
16-Oct Farwell 0 - 0 at *Sanford-Fritch 2A - 1 7:00 PM
16-Oct Panhandle 0 - 0 at *Stinnett West Texas 2A - 1 7:00 PM
Dist. 2
16-Oct Floydada 0 - 0 at *Sundown 2A - 2 7:00 PM
16-Oct Hale Center 0 - 0 at *Tahoka 2A - 2 7:00 PM
16-Oct New Deal 0 - 0 at *Post 2A - 2 7:00 PM
Dist. 3
16-Oct Anson 0 - 0 at *Forsan 2A - 3 7:30 PM
16-Oct Colorado City 0 - 0 vs *Haskell 2A - 3 7:30 PM
16-Oct Hawley 0 - 0 vs *Stamford 2A - 3 7:30 PM
Dist. 4
16-Oct Cisco 0 - 0 at *DeLeon 2A - 4 7:00 PM
16-Oct Coleman 0 - 0 vs *Goldthwaite 2A - 4 7:00 PM
16-Oct San Saba 0 - 0 at *Winters 2A - 4 7:00 PM
Dist. 5
16-Oct Alvord 0 - 0 vs *Collinsville 2A - 5 7:30 PM
16-Oct Lindsay 0 - 0 at *Tioga 2A - 5 7:30 PM
16-Oct Tom Bean 0 - 0 vs *Trenton 2A - 5 7:30 PM
Dist. 6
16-Oct Alba-Golden Open
16-Oct Bogata Rivercrest 0 - 0 vs *Cooper 2A - 6 7:30 PM
16-Oct Celeste 0 - 0 at *Honey Grove 2A - 6 7:30 PM
16-Oct Como-Pickton 0 - 0 vs *Wolfe City 2A - 6 7:30 PM
Dist. 7
16-Oct Bosqueville 0 - 0 at *Valley Mills 2A - 7 7:00 PM
16-Oct Crawford 0 - 0 vs *Rio Vista 2A - 7 7:00 PM
16-Oct Hamilton 0 - 0 at *Tolar 2A - 7 7:00 PM
16-Oct Itasca Open
Dist. 8
16-Oct Axtell 0 - 0 vs *Dawson 2A - 8 7:30 PM
16-Oct Cayuga 0 - 0 vs *Marlin 2A - 8 7:30 PM
16-Oct Italy 0 - 0 at *Kerens 2A - 8 7:30 PM
Dist. 9
16-Oct Beckville 0 - 0 at *Linden-Kildaire 2A - 9 7:30 PM
15-Oct Big Sandy 0 - 0 at *Gladewater Union Grove 2A - 9 6:00 PM
16-Oct Frankston 0 - 0 at *Hawkins 2A - 9 7:30 PM
16-Oct Price Carlisle Open
Dist. 10
15-Oct Garrison 0 - 0 vs *Shelbyville 2A - 10 7:00 PM
16-Oct Joaquin 0 - 0 vs *Saratoga West Hardin 2A - 10 7:00 PM
16-Oct San Augustine 0 - 0 at *Timpson 2A - 10 7:00 PM
Dist. 11
16-Oct Alto 0 - 0 vs *Jewett Leon 2A - 11 7:30 PM
16-Oct Centerville 0 - 0 at *Groveton 2A - 11 7:30 PM
16-Oct Grapeland 0 - 0 vs *Normangee 2A - 11 7:30 PM
Dist. 12
16-Oct Bruceville-Eddy 0 - 0 vs *Thorndale 2A - 12 7:30 PM
16-Oct Hearne 0 - 0 at *Thrall 2A - 12 7:30 PM
16-Oct Holland Open
16-Oct Moody 0 - 0 at *Rosebud-Lott 2A - 12 7:30 PM
Dist. 13
16-Oct Flatonia 0 - 0 at *Shiner 2A - 13 7:30 PM
16-Oct Ganado Open
16-Oct Schulenburg 0 - 0 vs *Weimar 2A - 13 7:30 PM
Dist. 14
16-Oct Brackettville 0 - 0 vs *Johnson City 2A - 14 7:30 PM
16-Oct Center Point 0 - 0 vs *Ozona 2A - 14 7:30 PM
16-Oct Harper 0 - 0 at *Mason 2A - 14 7:30 PM
Dist. 15
16-Oct Bloomington 0 - 0 at *Three Rivers 2A - 15 7:30 PM
16-Oct Freer 0 - 0 at *Kenedy 2A - 15 7:30 PM
16-Oct Refugio Open
Dist. 16
16-Oct Ben Bolt 0 - 0 at *Riviera-Kaufer 2A - 16 7:30 PM
16-Oct La Villa Open
16-Oct Premont 0 - 0 at *Santa Maria 2A - 16 7:30 PM
Dist. 1
16-Oct Iraan 0 - 0 at *Seagraves 2A - 1 7:00 PM
16-Oct McCamey 0 - 0 vs *Wink 2A - 1 7:30 PM
16-Oct Plains Open
Dist. 2
16-Oct Bovina 0 - 0 at *Ropesville Ropes 2A - 2 7:00 PM
16-Oct New Home 0 - 0 at *Smyer 2A - 2 7:00 PM
16-Oct Sudan Open
Dist. 3
16-Oct Booker 0 - 0 vs *Gruver 2A - 3 7:00 PM
16-Oct Stratford 0 - 0 vs *Sunray 2A - 3 7:00 PM
16-Oct Vega Open
Dist. 4
16-Oct Clarendon Open
16-Oct Memphis 0 - 0 at *Wellington 2A - 4 7:00 PM
16-Oct Shamrock 0 - 0 at *Wheeler 2A - 4 7:00 PM
Dist. 5
16-Oct Crosbyton 0 - 0 at *Hamlin 2A - 5 7:00 PM
16-Oct Lockney Open
16-Oct Ralls 0 - 0 at *Roscoe 2A - 5 7:00 PM
Dist. 6
16-Oct Archer City 0 - 0 at *Electra 2A - 6 7:00 PM
16-Oct Munday 0 - 0 vs *Quanah 2A - 6 7:00 PM
16-Oct Olney 0 - 0 at *Seymour 2A - 6 7:00 PM
Dist. 7
16-Oct Chico 0 - 0 at *Era 2A - 7 7:30 PM
16-Oct Muenster 0 - 0 at *Windthorst 2A - 7 7:00 PM
16-Oct Petrolia Open
Dist. 8
16-Oct Albany 0 - 0 at *Hico 2A - 8 7:00 PM
16-Oct Cross Plains 0 - 0 vs *Santo 2A - 8 7:00 PM
16-Oct Meridian 0 - 0 at *Ranger 2A - 8 7:00 PM
Dist. 9
16-Oct Clarksville 0 - 0 vs *Detroit 2A - 9 7:30 PM
16-Oct Cumby 0 - 0 at *Maud 2A - 9 7:30 PM
16-Oct Quinlan Boles 0 - 0 at *Simms Bowie 2A - 9 7:30 PM
Dist. 10
16-Oct Bremond 0 - 0 at *Mart 2A - 10 7:00 PM
16-Oct Chilton 0 - 0 at *Hubbard 2A - 10 7:00 PM
16-Oct Frost 0 - 0 at *Wortham 2A - 10 7:00 PM
Dist. 11
16-Oct Colmesneil Open
16-Oct Cushing 0 - 0 vs *Overton 2A - 11 7:30 PM
16-Oct Lovelady 0 - 0 at *Pineland West Sabine 2A - 11 7:30 PM
16-Oct Mount Enterprise 0 - 0 vs *Tenaha 2A - 11 7:30 PM
Dist. 12
16-Oct Burkeville 0 - 0 at *High Island 2A - 12 7:00 PM
16-Oct Deweyville 0 - 0 vs *Sabine Pass 2A - 12 7:00 PM
16-Oct Evadale 0 - 0 at *Hull-Daisetta 2A - 12 7:00 PM
Dist. 13
16-Oct Bartlett 0 - 0 at *Burton 2A - 13 7:00 PM
16-Oct Granger 0 - 0 at *Iola 2A - 13 7:00 PM
16-Oct Milano Open
16-Oct Snook 0 - 0 vs *Somerville 2A - 13 7:00 PM
Dist. 14
16-Oct Christoval 0 - 0 vs *Menard 2A - 14 7:30 PM
16-Oct Eldorado 0 - 0 at *Rocksprings 2A - 14 7:30 PM
16-Oct Junction 0 - 0 at *Miles 2A - 14 7:30 PM
Dist. 15
16-Oct Benavides 0 - 0 at *Bruni 2A - 15 7:00 PM
16-Oct Charlotte 0 - 0 vs *La Pryor 2A - 15 7:00 PM
16-Oct D'Hanis 0 - 0 at *Sabinal 2A - 15 7:00 PM
Dist. 16
16-Oct Agua Dulce Open
16-Oct Falls City 0 - 0 vs *Louise 2A - 16 7:30 PM
16-Oct Pettus 0 - 0 vs *Yorktown 2A - 16 7:00 PM
16-Oct Runge 0 - 0 at *Woodsboro 2A - 16 7:00 PM
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com