2019 Class 1A Week 8 Weekly Schedule

Dist. 1
18-Oct McLean Open
18-Oct Miami 44 - 39 vs Follett 1A - 1 7:30 PM
18-Oct Turkey Valley Open
18-Oct White Deer Open
Dist. 2
18-Oct Happy 50 - 22 at *Nazareth 1A - 2 7:00 PM
18-Oct Hart 64 - 47 vs *Lorenzo 1A - 2 7:30 PM
18-Oct Petersburg Open
Dist. 3
18-Oct Chillicothe 28 - 76 vs *Paducah 1A - 3 7:30 PM
18-Oct Crowell Open
18-Oct Knox City 58 - 6 vs *Vernon Northside 1A - 3 7:30 PM
Dist. 4
18-Oct Aspermont 44 - 0 vs *Rotan 1A - 4 7:30 PM
18-Oct Hermleigh Open
18-Oct Ira 54 - 24 vs *Spur 1A - 4 7:30 PM
Dist. 5
18-Oct Meadow 46 - 0 at *Wellman-Union 1A - 5 7:30 PM
18-Oct Morton 46 - 45 vs *Whiteface 1A - 5 7:30 PM
18-Oct Ropesville Ropes Open
Dist. 6
18-Oct Ackerly Sands 0 - 53 vs *Borden County 1A - 6 7:30 PM
18-Oct Lamesa Klondike 58 - 12 vs Loraine 1A - 6 7:30 PM
18-Oct Lenorah Grady 6 - 52 at *O'Donnell 1A - 6 7:30 PM
Dist. 7
18-Oct Balmorhea Open
18-Oct Fort Davis Open
18-Oct Marfa 13 - 38 at Fort Hancock 6M - Ind. 6:00 PM
18-Oct Rankin 68 - 14 vs Nueces Canyon 1A - 16 7:30 PM
Dist. 8
18-Oct Garden City 58 - 12 at *Water Valley 1A - 8 7:30 PM
18-Oct Roscoe Highland Open
18-Oct Sterling City 60 - 12 at *Westbrook 1A - 8 7:30 PM
Dist. 9
18-Oct Bryson 8 - 56 at *Saint Jo 1A - 9 7:30 PM
18-Oct Newcastle 70 - 7 vs *Savoy 1A - 9 7:30 PM
18-Oct Perrin-Whitt 54 - 8 vs Wichita Falls Christian 6MDiv. 3 - 1 7:30 PM
Dist. 10
18-Oct Abbott 51 - 6 vs *Gholson 1A - 10 7:30 PM
18-Oct Aquilla Open
18-Oct Blum 54 - 6 vs *Covington 1A - 10 7:30 PM
Dist. 11
18-Oct Avalon Open
18-Oct Coolidge Open
18-Oct Milford Open
18-Oct Penelope Open
Dist. 12
19-Oct Fruitvale 39 - 66 vs *High Island 1A - 12 1:00 PM
18-Oct Gilmer Union Hill 58 - 12 vs *Leverett's Chapel 1A - 12 7:30 PM
Dist. 13
18-Oct Bronte 0 - 46 at *Veribest 1A - 13 7:30 PM
18-Oct Eden 0 - 1 vs *Paint Rock 1A - 13 7:30 PM
18-Oct Robert Lee Open
Dist. 14
18-Oct Gorman Open
18-Oct Lingleville Open
18-Oct May Open
18-Oct Santa Anna Open
Dist. 15
18-Oct Evant Open
18-Oct Jonesboro Open
18-Oct Lometa Open
18-Oct Zephyr Open
Dist. 16
18-Oct Leakey Open
18-Oct Medina Open
18-Oct Nueces Canyon 14 - 68 at Rankin 1A - 7 7:30 PM
19-Oct Prairie Lea 45 - 0 vs Arlington TLCA (at W. Parkview) 6M - Ind. 2:00 PM
Dist. 1
18-Oct Follett 39 - 44 at Miami 1A - 1 7:30 PM
17-Oct Groom 58 - 8 at *Hedley 1A - 1 7:30 PM
17-Oct Higgins 7 - 53 at *Lefors 1A - 1 7:30 PM
Dist. 2
18-Oct Afton Patton Springs Open
18-Oct Kress 1 - 0 at Wilson 1A - 4 7:30 PM
18-Oct Motley County Open
18-Oct Silverton Open
Dist. 3
18-Oct Amherst 36 - 40 at *Anton 1A - 3 7:30 PM
18-Oct Cotton Center 41 - 86 vs Loop 1A - 4 7:30 PM
18-Oct Lazbuddie 30 - 44 at *Whitharral 1A - 3 7:30 PM
Dist. 4
18-Oct Loop 86 - 41 at Cotton Center 1A - 3 7:30 PM
18-Oct Southland Open
18-Oct Wilson 0 - 1 vs Kress 1A - 2 7:30 PM
Dist. 5
17-Oct Grandfalls-Royalty 65 - 20 at Lueders-Avoca 1A - 7 7:00 PM
18-Oct Imperial Buena Vista Open
18-Oct Sanderson 54 - 8 vs *Sierra Blanca 1A - 5 7:30 PM
Dist. 6
17-Oct Blackwell 70 - 42 vs Lubbock Kingdom Prep 6MDiv. 3 - 1 7:30 PM
18-Oct Loraine 12 - 58 at Lamesa Klondike 1A - 6 7:30 PM
18-Oct Moran 52 - 12 vs Three Way 1A - 11 7:30 PM
17-Oct Trent 0 - 49 vs Benjamin 1A - 8 7:30 PM
Dist. 7
18-Oct Guthrie 0 - 68 vs *Rule 1A - 7 7:30 PM
18-Oct Jayton 54 - 6 vs Roby 6M - Ind. 7:30 PM
17-Oct Lueders-Avoca 20 - 65 vs Grandfalls-Royalty 1A - 5 7:00 PM
Dist. 8
17-Oct Benjamin 49 - 0 at Trent 1A - 6 7:30 PM
18-Oct Harrold Open
18-Oct Throckmorton 56 - 7 vs Bowie Gold-burg 1A - 9 7:30 PM
18-Oct Woodson 78 - 44 at Forestburg 1A - 9 7:30 PM
Dist. 9
18-Oct Bowie Gold-burg 7 - 56 at Throckmorton 1A - 8 7:30 PM
18-Oct Forestburg 44 - 78 vs Woodson 1A - 8 7:30 PM
18-Oct Ladonia Fannindel 7 - 44 vs Campbell 6M - Ind. 7:30 PM
Dist. 10
18-Oct Bluff Dale Open
18-Oct Gordon Open
18-Oct Gustine Open
18-Oct Strawn Open
Dist. 11
18-Oct Cranfills Gap 54 - 79 vs Williamson County Home School TAIAO - D1 7:30 PM
18-Oct Iredell Open
18-Oct Three Way 12 - 52 at Moran 1A - 6 7:30 PM
18-Oct Walnut Springs Open
Dist. 12
18-Oct Bynum Open
18-Oct Kopperl Open
18-Oct Morgan Open
18-Oct Mount Calm Open
Dist. 13
18-Oct Apple Springs Open
18-Oct Chester Open
18-Oct Oakwood Open
19-Oct Trinidad 50 - 52 vs Bryan St. Joseph 6MDiv. 2 - 3 6:30 PM
Dist. 14
18-Oct Buckholts 39 - 19 vs Fayette County HomeSchool 6M - Ind. 7:30 PM
18-Oct Calvert 45 - 0 vs Bryan Christian Homeschool TAIAO - D1 7:30 PM
18-Oct McDade Open
18-Oct Oglesby Open
Dist. 15
18-Oct Blanket 57 - 0 vs *Rising Star 1A - 15 7:30 PM
18-Oct Brookesmith 51 - 0 at *Mullin 1A - 15 7:30 PM
18-Oct Sidney Open
Dist. 16
18-Oct Cherokee 1 - 0 vs *Lohn 1A - 16 7:30 PM
18-Oct Richland Springs 1 - 0 at *Valera Panther Creek 1A - 16 7:30 PM
18-Oct Rochelle Open
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com