2019 Private Week 8 Weekly Schedule

Division I Dist. 1
16-Oct Argyle Liberty Christian 0 - 0 at *Dallas Plano Prestonwood 11MDiv. 1 - 1 7:00 PM
16-Oct Dallas Bishop Lynch 0 - 0 at *Dallas Parish Episcopal 11MDiv. 1 - 1 7:00 PM
16-Oct Fort Worth All Saints Episcopal 0 - 0 at *Fort Worth Nolan Catholic 11MDiv. 1 - 1 7:00 PM
16-Oct Midland Christian 0 - 0 at *Plano John Paul II 11MDiv. 1 - 1 7:00 PM
Division I Dist. 2
16-Oct Houston St. Pius X 0 - 0 at *San Antonio Central Catholic 11MDiv. 1 - 2 7:00 PM
16-Oct Houston St. Thomas 0 - 0 vs *San Antonio Antonian Prep 11MDiv. 1 - 2 7:00 PM
16-Oct Katy St. John XXIII 0 - 0 at *Tomball Concordia Lutheran 11MDiv. 1 - 2 7:00 PM
16-Oct San Antonio Christian 0 - 0 vs SA Texas Military Institute 11M-League-1 7:00 PM
Division II Dist. 1
16-Oct Flower Mound Coram Deo 0 - 0 vs *Grapevine Faith Christian 11MDiv. 2 - 1 7:30 PM
16-Oct Fort Worth Christian 0 - 0 at Addison Trinity Christian 11M-League-2 7:30 PM
16-Oct Fort Worth Southwest Christian 0 - 0 at *Frisco Legacy Christian 11MDiv. 2 - 1 7:30 PM
Division II Dist. 2
16-Oct Bullard Brook Hill 0 - 0 at *Dallas Bishop Dunne 11MDiv. 2 - 2 7:30 PM
16-Oct Dallas Christian School 0 - 0 at *McKinney Christian 11MDiv. 2 - 2 7:30 PM
16-Oct Tyler Grace Community Open
Division II Dist. 3
16-Oct Austin Brentwood Christian 0 - 0 vs *San Antonio St. Anthony's 11MDiv. 2 - 3 7:00 PM
16-Oct Austin Hyde Park Baptist 0 - 0 vs *CC John Paul II 11MDiv. 2 - 3 7:00 PM
16-Oct Austin Regents School 0 - 0 vs *Boerne Geneva School 11MDiv. 2 - 3 7:00 PM
16-Oct Austin St. Michael's 0 - 0 at *Brownsville St. Joseph 11MDiv. 2 - 3 6:00 PM
Division II Dist. 4
16-Oct Fort Bend Christian 0 - 0 vs *Spring Frassati Catholic 11MDiv. 2 - 4 7:00 PM
16-Oct Houston Lutheran South 0 - 0 vs *Victoria St. Joseph 11MDiv. 2 - 4 7:30 PM
16-Oct Houston Second Baptist 0 - 0 at *The Woodlands Christian 11MDiv. 2 - 4 7:30 PM
Division III-IV Dist. 1
17-Oct Colleyville Covenant Christian 0 - 0 vs *Weatherford Christian 11MDiv 3/4-1 11:00 AM
16-Oct Fort Worth Calvary Academy 0 - 0 vs *Muenster Sacred Heart 11MDiv 3/4-1 7:00 PM
16-Oct Fort Worth Lake Country 0 - 0 at Austin Texas Sch for the Deaf 11MDiv 3/4-3 6:00 PM
16-Oct Fort Worth Temple Christian 0 - 0 at *Lubbock Trinity Christian 11MDiv 3/4-1 6:00 PM
16-Oct Lubbock Christian 0 - 0 at *Willow Park Trinity Christian 11MDiv 3/4-1 6:00 PM
Division III-IV Dist. 2
16-Oct Arlington Grace Prep 0 - 0 vs *Dallas Shelton School 11MDiv 3/4-2 7:00 PM
16-Oct Arlington Pantego Christian Open
16-Oct Dallas First Baptist Academy 0 - 0 vs *Tyler T. K. Gorman 11MDiv 3/4-2 7:00 PM
16-Oct Tyler All Saints 0 - 0 vs *Waco Reicher 11MDiv 3/4-2 7:00 PM
Division III-IV Dist. 3
16-Oct Austin Texas Sch for the Deaf 0 - 0 vs Fort Worth Lake Country 11MDiv 3/4-1 6:00 PM
16-Oct Hallettsville Sacred Heart 0 - 0 vs *San Antonio Holy Cross 11MDiv 3/4-3 7:00 PM
16-Oct San Antonio St. Gerard 0 - 0 vs *Shiner St. Paul 11MDiv 3/4-3 7:30 PM
16-Oct Schertz John Paul II 0 - 0 at *Temple Central Texas Chr. 11MDiv 3/4-3 7:30 PM
Division III-IV Dist. 4
16-Oct Bryan Brazos Christian 0 - 0 vs *Tomball Rosehill Christian 11MDiv 3/4-4 7:00 PM
16-Oct Cypress Community Christian 0 - 0 vs *Magnolia Legacy Prep 11MDiv 3/4-4 7:00 PM
16-Oct Houston Northland Christian Open
Division III-IV Dist. 5
16-Oct Beaumont Legacy Christian 0 - 0 at *League City Bay Area Christian 11MDiv 3/4-5 7:00 PM
16-Oct Houston Lutheran North 0 - 0 vs *Pasadena First Baptist 11MDiv 3/4-5 7:00 PM
16-Oct Houston Westbury Christian Open
League Zone 1
16-Oct Austin St. Dominic Savio 0 - 0 vs *El Paso Cathedral 11M-League-1 7:00 PM
16-Oct SA Texas Military Institute 0 - 0 at San Antonio Christian 11MDiv. 1 - 2 7:00 PM
League Zone 2
16-Oct Addison Trinity Christian 0 - 0 vs Fort Worth Christian 11MDiv. 2 - 1 7:30 PM
16-Oct Beaumont Msgr. Kelly Open
16-Oct Carrollton Prince of Peace 0 - 0 at *Houston The Village 11M-League-2 7:00 PM
SPC Div. 4A
16-Oct Bellaire Episcopal 0 - 0 at *Houston Kinkaid SPC - 4A 7:00 PM
16-Oct Dallas St. Mark's 0 - 0 vs *Houston St. John's SPC - 4A 7:00 PM
16-Oct Episcopal School of Dallas 0 - 0 vs *Houston Christian SPC - 4A 7:00 PM
SPC Div. 3A
16-Oct Arlington Oakridge 0 - 0 vs Austin Saints SPC - 3A 7:00 PM
16-Oct Dallas Greenhill Prep 0 - 0 at *The Woodlands John Cooper SPC - 3A 7:00 PM
16-Oct Fort Worth Country Day 0 - 0 at *Oklahoma City (Okl.) Casady SPC - 3A 7:00 PM
16-Oct Fort Worth Trinity Valley 0 - 0 at *Irving Cistercian Prep SPC - 3A 7:00 PM
TCAF Dist. 1
16-Oct Arlington Newman 0 - 0 vs *Houston Legacy TCAF - 1 7:30 PM
16-Oct Cedar Hill Newman 0 - 0 at *San Antonio Cornerstone TCAF - 1 7:30 PM
16-Oct Dallas Inspired Vision 0 - 0 vs *Founders Classical Academy TCAF - 1 7:00 PM
16-Oct Houston ProVision Academy Open
T-CAL Div. I Dist. 1
16-Oct Tomball Christian H/School Open
11-Man Ind. 11-Man Ind.
16-Oct Atlas HomeSchool 0 - 0 at DasCHE 11M - Ind. 7:30 PM
16-Oct Austin LASA 0 - 0 at San Antonio Davenport New Sch 7:00 PM
16-Oct Harlingen Marine Military 0 - 0 at Harlingen South JV 6:30 PM
16-Oct Houston Cristo Rey Jesuit Open
16-Oct Houston Kipp Academy Open
16-Oct Houston Kipp Generations 0 - 0 vs Houston KIPP Northeast 11M - Ind. 7:00 PM
16-Oct Houston KIPP Sunnyside Open
16-Oct Houston Northside HomeSchool Open
16-Oct Malakoff Cross Roads Open
16-Oct San Antonio Brooks Academy 0 - 0 at Spring Branch Living Rock 6MDiv. 3 - 4 7:30 PM
17-Oct Waco Texas Wind 0 - 0 vs CC Riverside Home HS 2:00 PM
11-Man Ind. New Schools
16-Oct Katy Jordan Open
15-Oct Lake Belton 0 - 0 at SA Central Catholic JV 6:30 PM
16-Oct San Antonio Davenport 0 - 0 vs Austin LASA 11M - Ind. 7:00 PM
Division I-II Dist. 1
16-Oct Amarillo San Jacinto Christian 0 - 0 vs *Wichita Falls Notre Dame 6MDiv. 3 - 1 7:00 PM
16-Oct Midland Trinity Open
Division I-II Dist. 2
16-Oct Dallas Lakehill Prep 0 - 0 vs *Gainesville State School 6MDiv 1/2-2 7:30 PM
16-Oct Dallas Lutheran Open
17-Oct Denton Calvary 0 - 0 at *Lucas Christian Academy 6MDiv 1/2-2 TBD
16-Oct Irving The Highlands School 0 - 0 vs *Watauga Harvest Christian 6MDiv 1/2-2 7:30 PM
Division I-II Dist. 3
16-Oct Kennedale Fellowship 0 - 0 vs *Waco Vanguard College Prep 6MDiv 1/2-3 7:30 PM
16-Oct Longview Trinity S/of TX 0 - 0 vs *Rockwall Heritage Christian 6MDiv 1/2-3 7:30 PM
16-Oct McKinney The Cornerstone 0 - 0 vs *Red Oak Ovilla Christian 6MDiv 1/2-3 7:30 PM
16-Oct Plano Coram Deo Open
16-Oct Waco Live Oak Open
Division I-II Dist. 4
16-Oct Austin Hill Country Open
17-Oct Austin Veritas Academy 0 - 0 vs *Marble Falls Faith Academy 6MDiv 1/2-4 5:00 PM
16-Oct Round Rock Christian 0 - 0 vs *San Marcos Baptist Academy 6MDiv 1/2-4 7:30 PM
16-Oct Round Rock Concordia 0 - 0 at *Temple Holy Trinity 6MDiv 1/2-4 7:30 PM
Division I-II Dist. 5
16-Oct Kerrville Our Lady of the Hills Open
16-Oct Laredo St. Augustine 0 - 0 at *San Antonio Lutheran 6MDiv 1/2-5 7:00 PM
16-Oct New Braunfels Christian 0 - 0 at *SA Saint Mary's Hall 6MDiv 1/2-5 7:00 PM
16-Oct San Antonio Castle Hills 0 - 0 vs *Victoria Faith Academy 6MDiv 1/2-5 7:30 PM
Division I-II Dist. 6
17-Oct Bryan Allen Academy 0 - 0 at *Houston Emery-Weiner School 6MDiv 1/2-6 7:00 PM
16-Oct Conroe Covenant 0 - 0 vs *Giddings State School 6MDiv 1/2-6 7:00 PM
16-Oct Galveston O'Connell 0 - 0 vs *Katy Faith West Academy 6MDiv 1/2-6 7:00 PM
16-Oct Huntsville Alpha Omega 0 - 0 vs *Sugar Land Logos Prep 6MDiv 1/2-6 7:00 PM
Division III Dist. 1
16-Oct Abilene Christian Open
16-Oct Lubbock All Saints Open
16-Oct Lubbock Kingdom Prep 0 - 0 vs *Wichita Falls Christian 6MDiv. 3 - 1 7:00 PM
16-Oct Wichita Falls Notre Dame 0 - 0 at *Amarillo San Jacinto Christian 6MDiv 1/2-1 7:00 PM
Division III Dist. 2
16-Oct Dallas Fairhill School Open
16-Oct FW Covenant Classical 0 - 0 at *Irving Faustina Academy 6MDiv. 3 - 2 7:00 PM
16-Oct Sherman Texoma Christian Open
Division III Dist. 3
16-Oct Dallas Tyler Street Christian Open
16-Oct Eagle Christian Academy 0 - 0 vs *Greenville Christian 6MDiv. 3 - 3 7:30 PM
16-Oct Garland Christian Academy Open
16-Oct Longview Christian Heritage Open
Division III Dist. 4
16-Oct Bulverde Bracken Christian 0 - 0 at *Fredericksburg Heritage Sch. 6MDiv. 3 - 4 7:30 PM
16-Oct Cedar Park Summit Christian 0 - 0 at *SA Atonement Academy 6MDiv. 3 - 4 7:30 PM
16-Oct San Marcos Hill Country Open
16-Oct Spring Branch Living Rock 0 - 0 vs San Antonio Brooks Academy 11M - Ind. 7:30 PM
Division III Dist. 5
16-Oct Alvin Living Stones Christian Open
16-Oct Baytown Christian Open
16-Oct Bellville Faith Academy 0 - 0 at *Lake Jackson Brazosport 6MDiv. 3 - 5 5:00 PM
16-Oct Bryan St. Joseph 0 - 0 vs *Houston Grace Christian 6MDiv. 3 - 5 7:00 PM
TCAF Div. 2 Dist. 1
16-Oct Fort Worth Hill School 0 - 0 vs *Nazarene Christian Academy TCAF II - 1 7:30 PM
16-Oct Haslet Heritage Christian 0 - 0 vs *Westlake Academy TCAF II - 1 7:30 PM
16-Oct Haslet Legacy Classical 0 - 0 at *Waco Parkview Christian TCAF II - 1 7:30 PM
16-Oct Mineral Wells Community 0 - 0 vs *Waco Methodist Children's Home TCAF II - 1 7:30 PM
TCAF Div. 2 Dist. 2
16-Oct Arlington St. Paul Prep 0 - 0 at *Lantana Harvest Christian TCAF II - 2 7:30 PM
16-Oct Azle Christian School 0 - 0 at *Dallas Academy TCAF II - 2 7:30 PM
16-Oct Decatur Victory Christian 0 - 0 at *Wylie Prep Academy TCAF II - 2 7:30 PM
16-Oct Irving Universal Academy 0 - 0 at *Mesquite Founders Classical TCAF II - 2 7:30 PM
T-CAL Div. I Div. 1
16-Oct C.C. Arlington Heights Open
16-Oct Corpus Christi Annapolis 0 - 0 vs Smoking for Jesus Ministry T-CAL I - 1 7:00 PM
16-Oct EP Faith Christian Open
16-Oct Granbury NCTA Open
16-Oct Grayson Christian Open
16-Oct Houston Texas Christian Open
16-Oct New Braunfels Calvary Baptist Open
16-Oct Seguin Lifegate Christian Open
16-Oct Tyler Kings Academy 0 - 0 vs Tyler HEAT 6M - Ind. 7:00 PM
6-Man Ind. TAIAO - 1
16-Oct Austin Royals 0 - 0 at Bastrop Tribe Consolidated TAIAO - D1 7:30 PM
15-Oct Bryan Christian Homeschool 0 - 0 vs Calvert 1A - 13 7:30 PM
16-Oct FW THESA H/School 0 - 0 at Joshua Johnson County TAIAO - D2 7:30 PM
16-Oct Houston Mount Carmel Open
16-Oct Lubbock Home School Christian Open
16-Oct San Antonio FEAST Homesch. Open
16-Oct Williamson County Home School Open
6-Man Ind. TAIAO - 2
16-Oct Austin NYOS Charter School 0 - 0 vs SA Jubilee 6M - Ind. 7:30 PM
16-Oct Fort Bend Chargers Home Sch Open
16-Oct Joshua Johnson County 0 - 0 vs FW THESA H/School TAIAO - D1 7:30 PM
16-Oct Melissa CHANT 0 - 0 vs Dallas UME Prep 6M - Ind. 7:30 PM
17-Oct Permian Basin Athletics CO-OP 0 - 0 at Throckmorton 1A - 9 7:00 PM
16-Oct San Antonio Winston Open
16-Oct Stephenville Faith Open
16-Oct Tyler Willowbend Open
16-Oct Victoria Home School Open
6-Man Ind. 6-Man Ind.
16-Oct Austin Harmony Open
16-Oct Carrollton T.A.C.A Open
16-Oct CC Coastal Christian Open
16-Oct Dallas UME Prep 0 - 0 at Melissa CHANT TAIAO - D2 7:30 PM
16-Oct El Paso Immanuel Baptist Open
16-Oct Fayette County HomeSchool Open
16-Oct Fort Hancock 0 - 0 at Marfa 1A - 5 7:30 PM
16-Oct Houston Sanchez Open
16-Oct Lakeland Christian Open
16-Oct Leander Sterling Classical Open
16-Oct Longview HEAT 0 - 0 at Trinidad 1A - 10 7:30 PM
16-Oct Lubbock Christ The King Open
16-Oct Morton 0 - 0 vs O'Donnell 1A - 4 7:30 PM
16-Oct SA Brooks Collegiate Academy Open
16-Oct SA Jubilee 0 - 0 at Austin NYOS Charter School TAIAO - D2 7:30 PM
16-Oct Temple Centex H/Sch Open
16-Oct Tyler HEAT 0 - 0 at Tyler Kings Academy T-CAL I - 1 7:00 PM
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com