2019 Class 6A Week 8 Weekly Schedule

Dist. 1
17-Oct El Paso Americas 72 - 12 vs *El Paso Socorro 6A - 1 7:00 PM
17-Oct El Paso Coronado 14 - 28 vs *El Paso Franklin (at Sun Bowl) 6A - 1 6:00 PM
18-Oct El Paso Montwood 49 - 36 at *El Paso Pebble Hills 6A - 1 7:30 PM
Dist. 2
18-Oct Amarillo Tascosa 27 - 35 at *Odessa Permian 6A - 2 7:30 PM
18-Oct Midland 0 - 33 at *Wolfforth Frenship 6A - 2 7:30 PM
18-Oct Midland Lee 62 - 7 vs *Odessa 6A - 2 7:30 PM
Dist. 3
18-Oct Abilene 35 - 18 vs *Fort Worth Haltom 6A - 3 7:30 PM
18-Oct Euless Trinity 41 - 20 vs *Weatherford 6A - 3 7:30 PM
18-Oct Fort Worth Richland 30 - 27 vs *San Angelo Central 6A - 3 7:00 PM
18-Oct Hurst Bell Open
Dist. 4
18-Oct Arlington 3 - 21 vs *Arlington Martin 6A - 4 7:00 PM
18-Oct Arlington Bowie 55 - 3 at *Fort Worth Trimble Tech 6A - 4 7:00 PM
18-Oct Arlington Lamar 52 - 0 at *Fort Worth Paschal 6A - 4 7:00 PM
17-Oct Arlington Sam Houston 14 - 42 vs *North Crowley 6A - 4 7:00 PM
Dist. 5
17-Oct Byron Nelson 28 - 41 vs *Keller Timber Creek 6A - 5 7:00 PM
18-Oct Denton Guyer 42 - 10 vs *Keller 6A - 5 7:00 PM
18-Oct Keller Central 17 - 14 vs *Northwest Eaton 6A - 5 7:00 PM
17-Oct Keller Fossil Ridge 7 - 62 vs *Southlake Carroll 6A - 5 7:00 PM
Dist. 6
18-Oct Coppell 7 - 15 at *Flower Mound Marcus (OT) 6A - 6 7:00 PM
18-Oct Flower Mound 11 - 31 at *Lewisville Hebron 6A - 6 7:00 PM
17-Oct Irving 7 - 66 vs *Lewisville 6A - 6 7:00 PM
18-Oct Irving MacArthur 28 - 14 at *Irving Nimitz 6A - 6 7:00 PM
Dist. 7
18-Oct Cedar Hill 28 - 24 at *Mansfield Lake Ridge 6A - 7 7:30 PM
18-Oct DeSoto 54 - 7 vs *Grand Prairie 6A - 7 7:30 PM
18-Oct Mansfield 56 - 30 at *Waxahachie 6A - 7 7:30 PM
18-Oct Mansfield Summit 21 - 17 at *South Grand Prairie 6A - 7 7:30 PM
Dist. 8
18-Oct Dallas Molina 7 - 41 vs *Richardson Berkner 6A - 8 7:30 PM
18-Oct Dallas Skyline 29 - 9 vs *Richardson 6A - 8 7:30 PM
18-Oct Dallas White 0 - 49 at *Richardson Lake Highlands 6A - 8 7:30 PM
18-Oct Duncanville 39 - 7 at *Richardson Pearce 6A - 8 7:30 PM
Dist. 9
18-Oct Allen 58 - 33 vs *Dallas Jesuit 6A - 9 7:00 PM
18-Oct McKinney 29 - 14 vs *Plano West 6A - 9 7:00 PM
18-Oct McKinney Boyd 3 - 29 at *Prosper 6A - 9 7:00 PM
18-Oct Plano 42 - 20 vs *Plano East 6A - 9 7:00 PM
Dist. 10
17-Oct Garland 23 - 63 at *Lakeview Centennial 6A - 10 7:00 PM
17-Oct Garland Naaman Forest 35 - 7 vs *South Garland 6A - 10 7:00 PM
18-Oct Garland Rowlett 13 - 14 vs *Wylie 6A - 10 7:00 PM
18-Oct Garland Sachse 24 - 21 at *North Garland 6A - 10 7:00 PM
Dist. 11
18-Oct Longview 49 - 13 vs *Rockwall-Heath 6A - 11 7:30 PM
18-Oct Mesquite 18 - 14 vs *Tyler Lee 6A - 11 7:30 PM
18-Oct Mesquite Horn Open
18-Oct North Mesquite 7 - 76 at *Rockwall 6A - 11 7:30 PM
Dist. 12
17-Oct Belton 17 - 44 at *Killeen 6A - 12 7:00 PM
18-Oct Copperas Cove Open
18-Oct Hewitt Midway 14 - 17 vs *Killeen Harker Heights 6A - 12 7:30 PM
18-Oct Killeen Ellison 38 - 64 vs *Temple 6A - 12 7:30 PM
18-Oct Killeen Shoemaker 42 - 31 at *Waco 6A - 12 7:30 PM
Dist. 13
18-Oct Austin Vandegrift 42 - 17 vs *Round Rock Westwood 6A - 13 7:00 PM
18-Oct Cedar Park Vista Ridge 49 - 42 at *RR Cedar Ridge 6A - 13 7:00 PM
18-Oct Leander 3 - 28 vs *Round Rock McNeil 6A - 13 7:00 PM
18-Oct Pflugerville Hendrickson Open
18-Oct Round Rock 34 - 31 at *Round Rock Stony Point (OT) 6A - 13 7:00 PM
Dist. 14
18-Oct Bridgeland 29 - 0 vs *Langham Creek 6A - 14 7:00 PM
17-Oct Bryan 24 - 34 at *Cypress Park 6A - 14 7:00 PM
19-Oct Cypress Lakes 70 - 73 vs *Tomball Memorial 6A - 14 1:00 PM
18-Oct Cypress Ranch Open
19-Oct Cypress Springs 15 - 31 vs *Cypress Woods 6A - 14 7:00 PM
Dist. 15
18-Oct Conroe 16 - 31 at *The Woodlands 6A - 15 7:00 PM
17-Oct Conroe Oak Ridge 14 - 34 vs *Klein Oak 6A - 15 7:00 PM
19-Oct Klein 10 - 14 at *Klein Collins 6A - 15 6:00 PM
18-Oct Klein Cain 63 - 27 at *Klein Forest 6A - 15 7:00 PM
18-Oct The Woodlands College Park Open
Dist. 16
17-Oct Aldine 0 - 68 at *Spring 6A - 16 7:00 PM
17-Oct Aldine Davis 28 - 58 vs *Spring DeKaney 6A - 16 7:00 PM
18-Oct Aldine Eisenhower 27 - 14 at *Aldine Nimitz 6A - 16 7:00 PM
18-Oct Aldine MacArthur 6 - 49 at *Spring Westfield 6A - 16 7:00 PM
Dist. 17
18-Oct Cypress Creek Open
18-Oct Cypress Falls 42 - 0 at *Jersey Village 6A - 17 7:00 PM
17-Oct Cypress Ridge 45 - 0 vs *Houston Northbrook 6A - 17 7:00 PM
19-Oct Cypress-Fairbanks 35 - 0 at *Houston Stratford 6A - 17 1:00 PM
18-Oct Houston Memorial 35 - 6 at *Houston Spring Woods 6A - 17 7:00 PM
Dist. 18
19-Oct Houston Bellaire 18 - 34 vs *Houston Lamar 6A - 18 1:00 PM
18-Oct Houston Chavez 63 - 14 at *Houston Westbury 6A - 18 7:00 PM
18-Oct Houston Heights 45 - 44 vs *Houston Westside 6A - 18 7:00 PM
18-Oct Houston Sam Houston Open
Dist. 19
18-Oct Katy 47 - 0 vs *Katy Seven Lakes 6A - 19 6:30 PM
18-Oct Katy Cinco Ranch Open
18-Oct Katy Mayde Creek 14 - 10 vs *Katy Taylor 6A - 19 7:30 PM
19-Oct Katy Morton Ranch 16 - 29 at *Katy Tompkins 6A - 19 11:00 AM
Dist. 20
18-Oct Fort Bend Austin 44 - 14 vs *Fort Bend Clements 6A - 20 7:00 PM
19-Oct Fort Bend Bush 13 - 40 at *Fort Bend Elkins 6A - 20 1:00 PM
18-Oct Fort Bend Dulles 14 - 28 vs *Fort Bend Kempner 6A - 20 7:00 PM
17-Oct Fort Bend Ridge Point 23 - 27 at *Fort Bend Travis 6A - 20 6:30 PM
Dist. 21
18-Oct Baytown Sterling 0 - 63 at *Galena Park North Shore 6A - 21 7:00 PM
18-Oct Beaumont United 25 - 28 at *Channelview 6A - 21 7:00 PM
18-Oct Beaumont West Brook 35 - 12 at *La Porte 6A - 21 7:00 PM
18-Oct Deer Park 27 - 20 vs *Sheldon C.E. King 6A - 21 7:00 PM
Dist. 22
17-Oct Humble 49 - 7 vs *Pasadena 6A - 22 7:00 PM
18-Oct Humble Atascocita 61 - 6 at *Pasadena Dobie 6A - 22 7:00 PM
18-Oct Humble Kingwood 24 - 7 vs *Humble Summer Creek 6A - 22 7:00 PM
17-Oct Pasadena Memorial 49 - 0 at *Pasadena Sam Rayburn 6A - 22 6:00 PM
18-Oct Pasadena South Houston Open
Dist. 23
18-Oct Alief Elsik 42 - 13 at *Clute Brazoswood 6A - 23 7:00 PM
18-Oct Alief Hastings 23 - 24 at *Alief Taylor 6A - 23 7:00 PM
18-Oct Houston Strake Jesuit 21 - 14 at *Pearland 6A - 23 7:00 PM
18-Oct Pearland Dawson 33 - 14 at *Richmond George Ranch 6A - 23 7:00 PM
Dist. 24
19-Oct Alvin 7 - 49 at *Clear Falls 6A - 24 1:00 PM
18-Oct Clear Brook Open
18-Oct Clear Creek 35 - 9 vs *Clear Lake 6A - 24 7:00 PM
18-Oct Clear Springs 17 - 33 vs *Dickinson 6A - 24 7:00 PM
Dist. 25
18-Oct Austin Akins 20 - 23 vs *Austin Bowie 6A - 25 7:30 PM
18-Oct Austin Anderson 70 - 49 at *Austin High 6A - 25 7:30 PM
18-Oct Austin Del Valle 31 - 69 at *Austin Westlake 6A - 25 7:30 PM
18-Oct Buda Hays Consolidated 62 - 7 at *Kyle Lehman 6A - 25 7:30 PM
18-Oct Lake Travis Open
Dist. 26
18-Oct Converse Judson 30 - 13 vs *Smithson Valley 6A - 26 7:30 PM
18-Oct New Braunfels 14 - 35 at *Schertz Cibolo Steele 6A - 26 7:30 PM
18-Oct New Braunfels Canyon 14 - 42 at *San Antonio East Central 6A - 26 7:30 PM
18-Oct San Marcos 24 - 58 vs *Schertz Clemens 6A - 26 7:30 PM
Dist. 27
18-Oct San Antonio Churchill 30 - 14 vs *San Antonio MacArthur 6A - 27 7:30 PM
17-Oct San Antonio Johnson 33 - 7 vs *South San Antonio 6A - 27 7:00 PM
18-Oct San Antonio Lee 14 - 56 at *San Antonio Madison 6A - 27 7:30 PM
19-Oct San Antonio Reagan 21 - 28 vs *San Antonio Roosevelt 6A - 27 7:00 PM
Dist. 28
17-Oct San Antonio Brandeis 47 - 0 at *San Antonio Holmes 6A - 28 7:00 PM
19-Oct San Antonio Brennan 64 - 7 vs *San Antonio Clark 6A - 28 7:00 PM
18-Oct San Antonio John Jay 39 - 36 at *San Antonio Stevens 6A - 28 7:30 PM
17-Oct San Antonio Marshall 19 - 37 at *San Antonio O'Connor 6A - 28 7:00 PM
18-Oct San Antonio Taft 10 - 21 at *San Antonio Warren 6A - 28 7:30 PM
Dist. 29
17-Oct Del Rio 31 - 21 at *Laredo Nixon 6A - 29 7:00 PM
18-Oct Eagle Pass 21 - 49 at *Laredo United South 6A - 29 7:00 PM
18-Oct Laredo Alexander Open
17-Oct Laredo Johnson 7 - 49 vs *Laredo United 6A - 29 7:00 PM
Dist. 30
18-Oct La Joya 42 - 49 at *La Joya Juarez-Lincoln 6A - 30 7:30 PM
18-Oct McAllen 7 - 41 vs *McAllen Memorial 6A - 30 7:30 PM
17-Oct McAllen Rowe 34 - 41 vs *Pharr-San Juan-Alamo 6A - 30 7:00 PM
18-Oct Mission 30 - 13 at *PSJA North 6A - 30 7:30 PM
Dist. 31
18-Oct Donna North 7 - 41 at *Weslaco 6A - 31 7:30 PM
18-Oct Edinburg 41 - 28 at *Edinburg Economedes 6A - 31 7:30 PM
17-Oct Edinburg North 0 - 42 vs *Weslaco East 6A - 31 7:00 PM
18-Oct Edinburg Vela Open
Dist. 32
18-Oct Brownsville Hanna 8 - 42 at *Harlingen 6A - 32 7:30 PM
17-Oct Brownsville Rivera 21 - 20 vs *Los Fresnos 6A - 32 7:00 PM
18-Oct Harlingen South 17 - 27 at *San Benito 6A - 32 7:30 PM
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com