2019 Class 3A Week 9 Weekly Schedule

Dist. 1
25-Oct Brownfield 14 - 44 at *Denver City 3A - 1 7:30 PM
25-Oct Kermit 49 - 14 at *Tornillo 3A - 1 7:30 PM
Dist. 2
25-Oct Amarillo River Road 50 - 28 vs *Muleshoe 3A - 2 7:00 PM
25-Oct Bushland 28 - 24 at *Shallowater 3A - 2 7:00 PM
25-Oct Littlefield 40 - 38 vs *Slaton 3A - 2 7:00 PM
Dist. 3
25-Oct Breckenridge 40 - 7 vs *Early 3A - 3 7:30 PM
25-Oct Clyde 14 - 7 vs *Tuscola Jim Ned 3A - 3 7:30 PM
25-Oct Eastland 14 - 28 at *Wall 3A - 3 7:30 PM
Dist. 4
25-Oct Bowie 6 - 35 vs *Boyd 3A - 4 7:30 PM
25-Oct Brock 68 - 6 vs *Ponder 3A - 4 7:30 PM
25-Oct Paradise 0 - 24 at *Pilot Point 3A - 4 7:30 PM
25-Oct Whitesboro Open
Dist. 5
25-Oct Bonham 7 - 14 at *Lone Oak 3A - 5 7:30 PM
25-Oct Commerce 20 - 14 vs *Howe 3A - 5 7:30 PM
25-Oct Emory Rains 27 - 41 at *Pottsboro 3A - 5 7:30 PM
25-Oct Van Alstyne Open
Dist. 6
25-Oct Dallas A+ Academy 6 - 44 at *Eustace 3A - 6 7:30 PM
25-Oct Dallas Life Oak Cliff 20 - 7 at *Kemp 3A - 6 7:30 PM
25-Oct Dallas Madison 25 - 42 at *Malakoff 3A - 6 7:30 PM
Dist. 7
25-Oct Atlanta 28 - 24 vs *Jefferson 3A - 7 7:30 PM
25-Oct Hooks 31 - 14 vs *Mount Vernon 3A - 7 7:30 PM
25-Oct Hughes Springs 48 - 0 at *Redwater 3A - 7 7:30 PM
25-Oct New Boston Open
Dist. 8
25-Oct Gladewater 44 - 0 at *White Oak 3A - 8 7:30 PM
25-Oct Gladewater Sabine 31 - 6 vs *Mineola 3A - 8 7:30 PM
25-Oct New London West Rusk 24 - 29 at *Tatum 3A - 8 7:30 PM
25-Oct Winnsboro Open
Dist. 9
25-Oct Grandview 47 - 19 vs *McGregor 3A - 9 7:30 PM
25-Oct Groesbeck Open
25-Oct Maypearl 18 - 27 at *West 3A - 9 7:30 PM
25-Oct Teague 28 - 61 vs *Whitney 3A - 9 7:30 PM
Dist. 10
25-Oct Cameron Yoe 31 - 3 at *Rockdale 3A - 10 7:30 PM
25-Oct Jarrell 37 - 35 at *Little River Academy 3A - 10 7:30 PM
25-Oct Lago Vista Open
25-Oct Manor New Tech 6 - 75 vs *Troy 3A - 10 7:30 PM
Dist. 11
25-Oct Coldspring-Oakhurst Open
25-Oct Crockett 28 - 6 vs *Elkhart 3A - 11 7:30 PM
25-Oct Diboll 55 - 0 vs *Palestine Westwood 3A - 11 7:30 PM
25-Oct Franklin 60 - 12 at *Trinity 3A - 11 7:30 PM
Dist. 12
25-Oct Anahuac 41 - 13 vs *Hardin 3A - 12 7:30 PM
25-Oct Buna 16 - 42 vs *East Chambers 3A - 12 7:30 PM
25-Oct Kirbyville 35 - 22 vs *Warren 3A - 12 7:30 PM
25-Oct Orangefield 31 - 0 vs *Woodville 3A - 12 7:30 PM
Dist. 13
25-Oct Altair Rice Consolidated 39 - 20 at *Hitchcock 3A - 13 7:30 PM
25-Oct Boling 7 - 21 vs *Palacios 3A - 13 7:30 PM
25-Oct Columbus 48 - 6 vs *Hempstead 3A - 13 7:30 PM
Dist. 14
25-Oct Edna 21 - 14 vs *Yoakum 3A - 14 7:30 PM
25-Oct Goliad 0 - 47 at *Hallettsville 3A - 14 7:30 PM
25-Oct Luling 0 - 47 at *Vanderbilt Industrial 3A - 14 7:30 PM
Dist. 15
25-Oct Cotulla 10 - 14 at *Karnes City 3A - 15 7:30 PM
25-Oct Jourdanton 63 - 0 vs *Lytle 3A - 15 7:30 PM
25-Oct Marion Open
25-Oct San Antonio Cole 10 - 41 vs *Universal City Randolph 3A - 15 7:30 PM
Dist. 16
25-Oct Aransas Pass 16 - 37 at *San Diego 3A - 16 7:30 PM
25-Oct Bishop 0 - 24 at *Falfurrias 3A - 16 7:30 PM
25-Oct George West 79 - 7 at *Santa Gertrudis Academy 3A - 16 7:30 PM
25-Oct Lyford 7 - 29 at *Mathis 3A - 16 7:30 PM
Dist. 1
25-Oct Alpine 65 - 0 vs *Anthony 3A - 1 7:30 PM
25-Oct Crane 56 - 6 vs *Reagan County 3A - 1 7:30 PM
Dist. 2
25-Oct Abernathy 52 - 6 at *Colorado City 3A - 2 7:30 PM
25-Oct Coahoma 61 - 8 vs *Stanton 3A - 2 7:30 PM
25-Oct Idalou 49 - 7 at *Lubbock Roosevelt 3A - 2 7:30 PM
Dist. 3
25-Oct Canadian 57 - 0 vs *Friona 3A - 3 7:00 PM
25-Oct Childress 42 - 0 at *Dimmitt 3A - 3 7:00 PM
25-Oct Spearman 41 - 14 vs *Tulia 3A - 3 7:00 PM
Dist. 4
25-Oct Anson 81 - 0 at *San Angelo TLCA 3A - 4 7:30 PM
25-Oct Ballinger 53 - 0 at *Merkel 3A - 4 7:30 PM
25-Oct Bangs 44 - 21 at *Coleman 3A - 4 7:30 PM
25-Oct Cisco 53 - 0 vs *San Angelo Grape Creek 3A - 4 7:30 PM
Dist. 5
25-Oct Callisburg 0 - 42 at *Holliday 3A - 5 7:30 PM
25-Oct Gunter Open
25-Oct Henrietta 6 - 49 at *Wichita Falls City View 3A - 5 7:30 PM
25-Oct Nocona 25 - 8 at *Sadler S&S Consolidated 3A - 5 7:30 PM
Dist. 6
25-Oct Comanche 46 - 14 at *Rio Vista 3A - 6 7:00 PM
25-Oct Dublin 16 - 23 at *Jacksboro 3A - 6 7:00 PM
25-Oct Millsap 13 - 14 vs *Tolar 3A - 6 7:00 PM
Dist. 7
25-Oct Blooming Grove 48 - 8 vs *Dallas Gateway Charter 3A - 7 7:30 PM
25-Oct Buffalo 71 - 30 at *Corsicana Mildred 3A - 7 7:30 PM
25-Oct Edgewood 25 - 0 vs *Rice 3A - 7 7:30 PM
25-Oct Palmer 51 - 20 vs *Scurry-Rosser 3A - 7 7:30 PM
Dist. 8
25-Oct Clifton 60 - 6 vs *Florence 3A - 8 7:30 PM
25-Oct Hamilton Open
25-Oct Lexington 6 - 14 at *Rogers 3A - 8 7:30 PM
Dist. 9
25-Oct Bells 33 - 14 at *Blue Ridge 3A - 9 7:30 PM
25-Oct Cooper Open
25-Oct Leonard 41 - 34 at *Whitewright 3A - 9 7:30 PM
25-Oct Paris Chisum 54 - 20 vs *Pattonville Prairiland 3A - 9 7:30 PM
Dist. 10
25-Oct Alba-Golden 26 - 42 vs *Troup 3A - 10 7:30 PM
25-Oct Arp 0 - 42 at *Gilmer Harmony 3A - 10 7:30 PM
25-Oct Frankston 46 - 0 vs *Quitman 3A - 10 7:30 PM
25-Oct Grand Saline 24 - 34 at *Winona 3A - 10 7:30 PM
Dist. 11
25-Oct Daingerfield 56 - 35 vs *Waskom 3A - 11 7:30 PM
25-Oct DeKalb 2 - 15 vs *New Diana 3A - 11 7:30 PM
25-Oct Elysian Fields 33 - 45 vs *Paul Pewitt 3A - 11 7:30 PM
25-Oct Ore City 49 - 21 vs *Queen City 3A - 11 7:30 PM
Dist. 12
25-Oct Anderson-Shiro 6 - 23 at *Corrigan-Camden 3A - 12 7:30 PM
25-Oct Hemphill 58 - 8 vs *Kountze 3A - 12 7:30 PM
25-Oct New Waverly 7 - 54 vs *Newton 3A - 12 7:30 PM
Dist. 13
25-Oct Blanco 21 - 28 at *Brady 3A - 13 7:30 PM
25-Oct Comfort 17 - 14 vs *Sonora 3A - 13 7:30 PM
25-Oct Ingram Moore 14 - 24 vs *Johnson City 3A - 13 7:30 PM
Dist. 14
25-Oct Bloomington 0 - 54 vs *East Bernard 3A - 14 7:30 PM
25-Oct Danbury Open
25-Oct Ganado 35 - 8 vs *Van Vleck 3A - 14 7:30 PM
25-Oct Schulenburg 22 - 19 vs *Tidehaven 3A - 14 7:30 PM
Dist. 15
25-Oct Dilley 0 - 30 vs *Stockdale 3A - 15 7:30 PM
25-Oct Natalia 14 - 34 at *Poth 3A - 15 7:30 PM
25-Oct Nixon-Smiley 40 - 12 vs *Skidmore-Tynan 3A - 15 7:30 PM
Dist. 16
25-Oct Banquete 16 - 49 vs *Odem 3A - 16 7:30 PM
25-Oct Corpus Christi London Open
25-Oct Hebbronville 65 - 0 at *Monte Alto 3A - 16 7:30 PM
25-Oct Santa Rosa 7 - 32 at *Taft 3A - 16 7:30 PM
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com