2019 Class 2A Week 9 Weekly Schedule

Dist. 1
25-Oct Amarillo Highland Park 40 - 20 at *Sanford-Fritch 2A - 1 7:00 PM
25-Oct Boys Ranch 0 - 45 vs *Stinnett West Texas 2A - 1 7:00 PM
25-Oct Panhandle 69 - 12 vs *Sunray 2A - 1 7:00 PM
Dist. 2
25-Oct Floydada 7 - 43 vs *Olton 2A - 2 7:30 PM
25-Oct Hale Center 0 - 22 vs *New Deal 2A - 2 7:30 PM
25-Oct Post 41 - 27 vs *Sundown 2A - 2 7:30 PM
Dist. 3
25-Oct Forsan 13 - 20 vs *Winters 2A - 3 7:30 PM
25-Oct Hawley 61 - 28 at *Stamford 2A - 3 7:30 PM
25-Oct Ozona Open
Dist. 4
25-Oct Alvord 7 - 27 vs *Lindsay 2A - 4 7:00 PM
25-Oct Chico 37 - 7 at *Olney 2A - 4 7:00 PM
25-Oct Seymour Open
Dist. 5
25-Oct Celeste 14 - 6 at *Tom Bean 2A - 5 7:30 PM
25-Oct Collinsville Open
25-Oct Trenton 0 - 35 at *Valley View 2A - 5 7:30 PM
Dist. 6
25-Oct Bogata Rivercrest 52 - 14 at *Quinlan Boles 2A - 6 7:30 PM
25-Oct Como-Pickton 0 - 42 vs *Honey Grove 2A - 6 7:30 PM
25-Oct Wolfe City Open
Dist. 7
25-Oct Crawford 21 - 7 vs *DeLeon 2A - 7 7:30 PM
25-Oct Goldthwaite 47 - 0 at *Hico 2A - 7 7:30 PM
25-Oct San Saba 43 - 0 at *Valley Mills 2A - 7 7:30 PM
Dist. 8
25-Oct Axtell 8 - 54 at *Riesel 2A - 8 7:30 PM
25-Oct Bosqueville Open
25-Oct Bruceville-Eddy 34 - 7 at *Moody 2A - 8 7:30 PM
25-Oct Italy 41 - 8 vs *Itasca 2A - 8 7:30 PM
Dist. 9
25-Oct Cayuga 20 - 7 vs *Kerens 2A - 9 7:30 PM
25-Oct Centerville 48 - 7 vs *Normangee 2A - 9 7:30 PM
25-Oct Jewett Leon 42 - 6 vs *Malakoff Cross Roads 2A - 9 7:30 PM
Dist. 10
25-Oct Alto 61 - 0 at *Cushing 2A - 10 7:30 PM
25-Oct Big Sandy 6 - 18 at *Hawkins 2A - 10 7:30 PM
25-Oct Gladewater Union Grove 7 - 41 at *Price Carlisle 2A - 10 7:30 PM
Dist. 11
25-Oct Beckville 10 - 27 vs *Joaquin 2A - 11 7:30 PM
25-Oct Garrison 25 - 7 at *Tenaha 2A - 11 7:30 PM
25-Oct Harleton Open
25-Oct Linden-Kildaire 0 - 35 at *Timpson 2A - 11 7:30 PM
Dist. 12
25-Oct Deweyville 0 - 46 vs *Groveton 2A - 12 7:00 PM
25-Oct Hull-Daisetta 16 - 51 at *Shelbyville 2A - 12 7:00 PM
25-Oct Pineland West Sabine 8 - 77 at *San Augustine 2A - 12 7:00 PM
Dist. 13
25-Oct Hearne 28 - 63 at *Thorndale 2A - 13 7:30 PM
25-Oct Holland Open
25-Oct Marlin 38 - 14 vs *Milano 2A - 13 7:30 PM
25-Oct Rosebud-Lott 0 - 48 vs *Thrall 2A - 13 7:30 PM
Dist. 14
25-Oct Brackettville 64 - 12 at *Sabinal 2A - 14 7:30 PM
25-Oct Center Point 0 - 42 vs *Mason 2A - 14 7:30 PM
25-Oct Harper 16 - 34 at *Junction 2A - 14 7:30 PM
Dist. 15
25-Oct Kenedy 7 - 52 at *Shiner 2A - 15 7:30 PM
25-Oct Wallis Brazos 6 - 35 vs *Weimar 2A - 15 7:30 PM
25-Oct Yorktown Open
Dist. 16
25-Oct Ben Bolt 18 - 41 vs *Three Rivers 2A - 16 7:30 PM
26-Oct Freer 47 - 6 at *Riviera-Kaufer 2A - 16 7:30 PM
25-Oct Refugio 59 - 13 vs *Santa Maria 2A - 16 7:30 PM
Dist. 1
25-Oct Iraan 6 - 47 at *Wink 2A - 1 7:30 PM
25-Oct McCamey 32 - 44 vs *Van Horn 2A - 1 7:30 PM
Dist. 2
25-Oct Bovina 13 - 18 at *Seagraves 2A - 2 7:00 PM
25-Oct Farwell 48 - 7 at *Plains 2A - 2 7:00 PM
25-Oct Springlake-Earth 0 - 50 vs *Sudan 2A - 2 7:00 PM
Dist. 3
25-Oct Booker 0 - 64 at *Clarendon 2A - 3 7:00 PM
25-Oct Gruver 22 - 13 vs *Vega 2A - 3 7:00 PM
25-Oct Stratford Open
Dist. 4
25-Oct Crosbyton 14 - 36 vs *New Home 2A - 4 7:00 PM
25-Oct Lockney 16 - 36 vs *Smyer 2A - 4 7:00 PM
25-Oct Ralls 6 - 14 vs *Tahoka 2A - 4 7:00 PM
Dist. 5
25-Oct Memphis 0 - 50 vs *Wheeler 2A - 5 7:00 PM
25-Oct Munday 34 - 58 vs *Quanah 2A - 5 7:00 PM
25-Oct Shamrock 0 - 48 vs *Wellington 2A - 5 7:00 PM
Dist. 6
25-Oct Archer City 56 - 7 at *Petrolia 2A - 6 7:00 PM
25-Oct Electra 41 - 12 at *Ranger 2A - 6 7:00 PM
25-Oct Santo 12 - 27 vs *Windthorst 2A - 6 7:00 PM
Dist. 7
25-Oct Albany 41 - 13 at *Cross Plains 2A - 7 7:00 PM
25-Oct Hamlin Open
25-Oct Haskell 49 - 21 at *Roscoe 2A - 7 7:00 PM
Dist. 8
25-Oct Christoval 58 - 14 at *Menard 2A - 8 7:30 PM
25-Oct Eldorado 42 - 0 vs *Rocksprings 2A - 8 7:30 PM
25-Oct Miles Open
Dist. 9
25-Oct Cumby Open
25-Oct Era 6 - 28 vs Peaster 11M - Ind. 7:30 PM
25-Oct Muenster 50 - 6 at *Tioga 2A - 9 7:30 PM
Dist. 10
25-Oct Clarksville 12 - 18 at *Detroit 2A - 10 7:30 PM
25-Oct Maud 16 - 36 vs *Simms Bowie 2A - 10 7:30 PM
25-Oct Mount Enterprise 46 - 6 at *Overton 2A - 10 7:30 PM
Dist. 11
25-Oct Dawson 56 - 0 vs *Frost 2A - 11 7:30 PM
25-Oct Hubbard 6 - 46 vs *Mart 2A - 11 7:30 PM
25-Oct Meridian 0 - 44 at *Wortham 2A - 11 7:30 PM
Dist. 12
25-Oct Burkeville 0 - 30 vs *Evadale 2A - 12 7:00 PM
25-Oct Colmesneil Open
25-Oct Grapeland 7 - 34 at The Woodlands Christian 11MDiv. 3 - 4 7:30 PM
25-Oct Lovelady 42 - 6 vs *Saratoga West Hardin 2A - 12 7:00 PM
Dist. 13
25-Oct Bartlett 8 - 63 at *Granger 2A - 13 7:00 PM
25-Oct Bremond 40 - 14 at *Chilton 2A - 13 7:00 PM
25-Oct Iola Open
Dist. 14
25-Oct Burton Open
25-Oct Flatonia 34 - 8 vs *Snook 2A - 14 7:30 PM
25-Oct Louise 13 - 12 vs *Somerville 2A - 14 7:30 PM
Dist. 15
25-Oct Charlotte 0 - 56 vs *Falls City 2A - 15 7:00 PM
26-Oct D'Hanis 41 - 8 vs *Pettus 2A - 15 7:00 PM
25-Oct La Pryor 60 - 6 at *Runge 2A - 15 7:00 PM
Dist. 16
25-Oct Agua Dulce 52 - 0 at *Benavides 2A - 16 7:00 PM
25-Oct Bruni 27 - 31 vs *La Villa 2A - 16 7:00 PM
25-Oct Premont 41 - 0 at *Woodsboro 2A - 16 7:00 PM
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com