2019 Class 1A Week 9 Weekly Schedule

Dist. 1
25-Oct McLean 66 - 22 at *White Deer 1A - 1 7:30 PM
25-Oct Miami 40 - 70 at *Turkey Valley 1A - 1 7:00 PM
Dist. 2
25-Oct Happy Open
25-Oct Hart 0 - 46 at *Petersburg 1A - 2 7:30 PM
25-Oct Lorenzo 0 - 1 vs *Nazareth 1A - 2 7:00 PM
Dist. 3
25-Oct Chillicothe Open
25-Oct Crowell 48 - 0 at *Vernon Northside 1A - 3 7:30 PM
25-Oct Knox City 60 - 51 at *Paducah 1A - 3 7:30 PM
Dist. 4
25-Oct Aspermont 26 - 72 at *Spur 1A - 4 7:30 PM
25-Oct Hermleigh 53 - 38 at *Rotan 1A - 4 7:30 PM
25-Oct Ira Open
Dist. 5
25-Oct Meadow 20 - 22 vs *Morton 1A - 5 7:30 PM
25-Oct Ropesville Ropes 66 - 20 at *Whiteface 1A - 5 7:30 PM
25-Oct Wellman-Union Open
Dist. 6
25-Oct Ackerly Sands 38 - 79 at *Lenorah Grady 1A - 6 7:30 PM
25-Oct Borden County 60 - 14 vs *Lamesa Klondike 1A - 6 7:30 PM
25-Oct O'Donnell Open
Dist. 7
25-Oct Balmorhea 84 - 6 at *Marfa 1A - 7 7:30 PM
24-Oct Fort Davis 14 - 62 at *Rankin 1A - 7 7:30 PM
Dist. 8
25-Oct Garden City 50 - 32 vs *Westbrook 1A - 8 7:30 PM
25-Oct Roscoe Highland 6 - 54 at *Sterling City 1A - 8 7:30 PM
25-Oct Water Valley Open
Dist. 9
25-Oct Bryson 16 - 62 vs *Newcastle 1A - 9 7:30 PM
25-Oct Perrin-Whitt 62 - 13 at *Savoy 1A - 9 7:30 PM
25-Oct Saint Jo 62 - 0 vs Forestburg 1A - 9 7:30 PM
Dist. 10
25-Oct Abbott Open
25-Oct Aquilla 50 - 29 at *Covington 1A - 10 7:30 PM
25-Oct Blum 46 - 0 at *Gholson 1A - 10 7:30 PM
Dist. 11
25-Oct Avalon 82 - 62 at *Coolidge 1A - 11 7:30 PM
25-Oct Milford 56 - 6 at *Penelope 1A - 11 7:30 PM
Dist. 12
25-Oct Fruitvale 26 - 40 vs *Leverett's Chapel 1A - 12 7:30 PM
26-Oct Gilmer Union Hill 62 - 13 at *High Island 1A - 12 2:00 PM
Dist. 13
25-Oct Bronte 24 - 68 vs *Robert Lee 1A - 13 7:30 PM
25-Oct Eden Open
25-Oct Paint Rock 18 - 52 vs *Veribest 1A - 13 7:30 PM
Dist. 14
25-Oct Gorman 68 - 18 at *Lingleville 1A - 14 7:30 PM
24-Oct May 60 - 6 vs *Santa Anna 1A - 14 7:30 PM
Dist. 15
25-Oct Evant 46 - 64 vs *Zephyr 1A - 15 7:30 PM
25-Oct Jonesboro 60 - 10 vs *Lometa 1A - 15 7:30 PM
Dist. 16
25-Oct Leakey 44 - 50 at *Nueces Canyon 1A - 16 7:30 PM
25-Oct Medina 59 - 12 at *Prairie Lea 1A - 16 7:30 PM
Dist. 1
24-Oct Follett 48 - 0 at *Higgins 1A - 1 7:30 PM
25-Oct Groom 60 - 14 vs *Lefors 1A - 1 7:30 PM
25-Oct Hedley Open
Dist. 2
24-Oct Afton Patton Springs 6 - 54 at *Motley County 1A - 2 7:30 PM
25-Oct Kress 42 - 40 at *Silverton 1A - 2 7:30 PM
Dist. 3
25-Oct Amherst 38 - 54 vs *Whitharral 1A - 3 7:30 PM
25-Oct Anton Open
25-Oct Cotton Center 20 - 70 at *Lazbuddie 1A - 3 7:30 PM
Dist. 4
24-Oct Loop 45 - 0 at *Southland 1A - 4 7:30 PM
25-Oct Wilson Open
Dist. 5
25-Oct Grandfalls-Royalty 57 - 8 at *Sierra Blanca 1A - 5 7:30 PM
25-Oct Imperial Buena Vista 0 - 45 vs *Sanderson 1A - 5 7:30 PM
Dist. 6
25-Oct Blackwell 50 - 0 vs *Moran 1A - 6 7:30 PM
25-Oct Loraine 48 - 0 vs *Trent 1A - 6 7:30 PM
Dist. 7
25-Oct Guthrie 6 - 57 at *Lueders-Avoca 1A - 7 7:30 PM
25-Oct Jayton 53 - 0 at *Rule 1A - 7 7:30 PM
Dist. 8
25-Oct Benjamin 24 - 74 at *Throckmorton 1A - 8 7:30 PM
25-Oct Harrold Open
25-Oct Woodson Open
Dist. 9
25-Oct Bowie Gold-burg 6 - 44 at *Ladonia Fannindel 1A - 9 7:30 PM
25-Oct Forestburg 0 - 62 at Saint Jo 1A - 9 7:30 PM
Dist. 10
25-Oct Bluff Dale 0 - 56 vs *Gordon 1A - 10 7:30 PM
25-Oct Gustine 0 - 46 at *Strawn 1A - 10 7:30 PM
Dist. 11
25-Oct Cranfills Gap 57 - 20 at *Three Way 1A - 11 7:00 PM
25-Oct Iredell 70 - 89 vs *Walnut Springs 1A - 11 7:00 PM
Dist. 12
25-Oct Bynum 1 - 0 at *Kopperl 1A - 12 7:30 PM
25-Oct Morgan 53 - 48 vs *Mount Calm 1A - 12 7:30 PM
Dist. 13
25-Oct Apple Springs 15 - 28 vs *Trinidad 1A - 13 7:00 PM
25-Oct Chester 0 - 48 vs *Oakwood 1A - 13 7:00 PM
Dist. 14
25-Oct Buckholts 20 - 14 vs *McDade 1A - 14 7:30 PM
25-Oct Calvert 59 - 0 at *Oglesby 1A - 14 7:30 PM
Dist. 15
25-Oct Blanket Open
25-Oct Brookesmith 48 - 0 vs *Sidney 1A - 15 7:30 PM
25-Oct Mullin 6 - 33 at *Rising Star 1A - 15 7:30 PM
Dist. 16
25-Oct Cherokee 68 - 85 vs *Rochelle 1A - 16 7:30 PM
25-Oct Lohn 0 - 1 at *Richland Springs 1A - 16 7:30 PM
25-Oct Valera Panther Creek Open
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com