2019 Private Week 9 Weekly Schedule

Division I Dist. 1
25-Oct Addison Trinity Christian Open
25-Oct Argyle Liberty Christian 7 - 45 at *Fort Worth All Saints Episcopal 11MDiv. 1 - 1 7:00 PM
25-Oct Fort Worth Nolan Catholic 28 - 13 at *Midland Christian 11MDiv. 1 - 1 7:00 PM
Division I Dist. 2
25-Oct Dallas Bishop Dunne 15 - 43 at *Dallas Bishop Lynch 11MDiv. 1 - 2 7:00 PM
25-Oct Dallas Parish Episcopal 44 - 19 at *Dallas Plano Prestonwood 11MDiv. 1 - 2 7:00 PM
25-Oct Plano John Paul II Open
Division I Dist. 3
25-Oct Houston St. Pius X Open
25-Oct Houston St. Thomas 21 - 19 vs *San Antonio Central Catholic 11MDiv. 1 - 3 7:00 PM
25-Oct San Antonio Antonian Prep 52 - 19 at *Tomball Concordia Lutheran 11MDiv. 1 - 3 7:00 PM
Division II Dist. 1
25-Oct Carrollton Prince of Peace 14 - 34 vs *Fort Worth Southwest Christian 11MDiv. 2 - 1 7:30 PM
25-Oct Fort Worth Christian 21 - 44 at *Frisco Legacy Christian 11MDiv. 2 - 1 7:30 PM
25-Oct Grapevine Faith Christian Open
Division II Dist. 2
25-Oct Bullard Brook Hill 41 - 0 vs *McKinney Christian 11MDiv. 2 - 2 7:30 PM
25-Oct Cedar Hill Trinity Christian 40 - 16 vs *Dallas Christian School 11MDiv. 2 - 2 7:30 PM
25-Oct Tyler Grace Community Open
Division II Dist. 3
25-Oct Austin Brentwood Christian 6 - 35 vs *Austin Regents School 11MDiv. 2 - 3 7:00 PM
25-Oct Austin Hyde Park Baptist 6 - 21 at *Austin St. Michael's 11MDiv. 2 - 3 7:30 PM
Division II Dist. 4
25-Oct Brownsville St. Joseph 7 - 28 at *San Antonio Christian 11MDiv. 2 - 4 7:00 PM
25-Oct CC John Paul II Open
25-Oct San Antonio Holy Cross Open
Division II Dist. 5
25-Oct Cypress Community Christian 3 - 41 vs *Houston Second Baptist 11MDiv. 2 - 5 7:00 PM
25-Oct Fort Bend Christian 17 - 31 at *Victoria St. Joseph 11MDiv. 2 - 5 7:00 PM
25-Oct Houston Lutheran South 44 - 14 at *Houston Westbury Christian 11MDiv. 2 - 5 7:00 PM
Division III Dist. 1
25-Oct Flower Mound Coram Deo 21 - 48 at *Lubbock Trinity Christian 11MDiv. 3 - 1 7:30 PM
25-Oct Fort Worth Temple Christian 0 - 39 vs *Lubbock Christian 11MDiv. 3 - 1 6:00 PM
25-Oct Willow Park Trinity Christian Open
Division III Dist. 2
25-Oct Arlington Grace Prep 7 - 42 vs *Colleyville Covenant Christian 11MDiv. 3 - 2 7:30 PM
25-Oct Arlington Pantego Christian 23 - 7 vs *Dallas Shelton School 11MDiv. 3 - 2 7:30 PM
Division III Dist. 3
25-Oct Austin Texas Sch for the Deaf 21 - 0 vs *San Marcos Baptist Academy 11MDiv. 3 - 3 7:30 PM
25-Oct Boerne Geneva School Open
25-Oct Schertz John Paul II 27 - 33 vs *Waco Reicher 11MDiv. 3 - 3 7:30 PM
Division III Dist. 4
25-Oct Houston Lutheran North 52 - 6 vs *Houston Northland Christian 11MDiv. 3 - 4 7:00 PM
25-Oct League City Bay Area Christian 63 - 8 vs Houston Cristo Rey Jesuit 11MDiv. 5 - 1 7:00 PM
25-Oct Pasadena First Baptist 20 - 26 at *Spring Frassati Catholic 11MDiv. 3 - 4 7:00 PM
25-Oct The Woodlands Christian 34 - 7 vs Grapeland 2A - 12 7:30 PM
Division IV Dist. 1
26-Oct Dallas Covenant 21 - 14 vs *Fort Worth Lake Country 11MDiv. 4 - 1 7:30 PM
25-Oct Dallas First Baptist Academy 14 - 12 vs Temple Central Texas Chr. 11MDiv. 4 - 3 7:00 PM
26-Oct Fort Worth Calvary Academy 28 - 54 vs *Muenster Sacred Heart 11MDiv. 4 - 1 7:00 PM
Division IV Dist. 3
25-Oct Hallettsville Sacred Heart Open
25-Oct San Antonio St. Gerard Open
25-Oct Shiner St. Paul Open
25-Oct Temple Central Texas Chr. 12 - 14 at Dallas First Baptist Academy 11MDiv. 4 - 1 7:00 PM
Division IV Dist. 4
25-Oct Beaumont Legacy Christian 13 - 45 at *Bryan Brazos Christian 11MDiv. 4 - 4 7:00 PM
26-Oct Galveston O'Connell 0 - 1 vs *Tomball Rosehill Christian 11MDiv. 4 - 4 2:00 PM
25-Oct Magnolia Legacy Prep Open
Division V Dist. 1
25-Oct Austin St. Dominic Savio 53 - 20 at *SA Texas Military Institute 11MDiv. 5 - 1 7:00 PM
25-Oct Beaumont Msgr. Kelly 27 - 40 at *Houston The Village 11MDiv. 5 - 1 7:00 PM
25-Oct El Paso Cathedral 1 - 0 vs Cloudcroft, NM 7:00 PM
25-Oct Houston Cristo Rey Jesuit 8 - 63 at League City Bay Area Christian 11MDiv. 3 - 4 7:00 PM
25-Oct Katy St. John XXIII 41 - 7 vs Tyler T. K. Gorman 11MDiv. 5 - 1 7:00 PM
25-Oct SA Saint Mary's Hall Open
25-Oct Tyler All Saints 66 - 6 at Founders Classical Academy 11M - Ind. 7:00 PM
SPC Div. 4A
25-Oct Bellaire Episcopal 28 - 14 vs Houston Legacy T-CAL I - 1 7:00 PM
25-Oct Dallas Greenhill Prep 0 - 25 at *Dallas St. Mark's SPC - 4A 7:00 PM
25-Oct Episcopal School of Dallas 38 - 41 at *Houston St. John's (2OT) SPC - 4A 7:00 PM
25-Oct Houston Christian 12 - 21 vs *Houston Kinkaid SPC - 4A 7:00 PM
SPC Div. 3A
25-Oct Arlington Oakridge 7 - 17 vs *Fort Worth Country Day SPC - 3A 7:00 PM
25-Oct Austin Saints 0 - 29 at *Oklahoma City (Okl.) Casady SPC - 3A 7:00 PM
25-Oct Fort Worth Trinity Valley 24 - 14 vs *Irving Cistercian Prep SPC - 3A 7:00 PM
25-Oct The Woodlands John Cooper Open
TCAF Dist. 1
25-Oct Arlington Newman 8 - 68 at *Cedar Hill Newman TCAF - 1 7:30 PM
25-Oct Dallas Inspired Vision 36 - 14 vs Atlas HomeSchool 11M - Ind. 7:30 PM
25-Oct Houston ProVision Academy 27 - 21 at Tomball Christian H/School T-CAL I - 1 7:00 PM
T-CAL Div. I Dist. 1
25-Oct Houston Legacy 14 - 28 at Bellaire Episcopal SPC - 4A 7:00 PM
25-Oct San Antonio St. Anthony's Open
25-Oct Tomball Christian H/School 21 - 27 vs Houston ProVision Academy TCAF - 1 7:00 PM
11-Man Ind. 11-Man Ind.
25-Oct Atlas HomeSchool 14 - 36 at Dallas Inspired Vision TCAF - 1 7:30 PM
25-Oct Dallas Home School AA 42 - 0 at Kennedale Fellowship 11M - Ind. 7:00 PM
25-Oct DasCHE Open
25-Oct Founders Classical Academy 6 - 66 vs Tyler All Saints 11MDiv. 5 - 1 7:00 PM
25-Oct Harlingen Marine Military Open
25-Oct Houston Kipp Academy Open
25-Oct Houston Kipp Generations 0 - 26 at Houston KIPP Northeast 11M - Ind. 7:00 PM
25-Oct Houston KIPP Sunnyside Open
26-Oct Houston Northside HomeSchool 0 - 64 vs Acadiana, LA 7:00 PM
25-Oct Peaster 28 - 6 at Era 2A - 9 7:30 PM
25-Oct Sabine Pass Open
25-Oct San Antonio Brooks Academy 8 - 6 at Waco Texas Wind 11M - Ind. 7:00 PM
25-Oct San Antonio Cornerstone Open
11-Man Ind. New Schools
24-Oct Buda Johnson 0 - 0 vs SA Central Catholic JV (Cancelled) 7:00 PM
25-Oct Conroe Grand Oaks Open
Division I Dist. 1
25-Oct Amarillo San Jacinto Christian 14 - 62 at *Dallas Lutheran 6MDiv. 1 - 1 7:30 PM
25-Oct Dallas Lakehill Prep 48 - 0 vs Irving The Highlands School 6M - Ind. 7:30 PM
25-Oct Denton Calvary 38 - 34 vs *Rockwall Heritage Christian 6MDiv. 1 - 1 7:30 PM
25-Oct Gainesville State School 48 - 0 vs *Lucas Christian Academy 6MDiv. 1 - 1 7:30 PM
Division I Dist. 2
25-Oct Austin Hill Country 60 - 0 at *Round Rock Christian 6MDiv. 1 - 2 7:30 PM
25-Oct Austin Veritas Academy 68 - 62 at *Round Rock Concordia 6MDiv. 1 - 2 7:30 PM
25-Oct Marble Falls Faith Academy 40 - 48 at *Waco Vanguard College Prep 6MDiv. 1 - 2 7:30 PM
Division I Dist. 3
25-Oct Giddings State School 1 - 0 at *San Antonio Lutheran 6MDiv. 1 - 3 7:00 PM
26-Oct Houston Emery-Weiner School 57 - 0 at *Sugar Land Logos Prep 6MDiv. 1 - 3 7:00 PM
25-Oct Katy Faith West Academy 68 - 19 at *San Antonio Castle Hills 6MDiv. 1 - 3 7:00 PM
Division II Dist. 1
25-Oct Abilene Christian 63 - 33 at *Lubbock All Saints 6MDiv. 2 - 1 5:00 PM
25-Oct Longview Christian Heritage Open
25-Oct Plano Coram Deo 6 - 62 vs *Watauga Harvest Christian 6MDiv. 2 - 1 7:30 PM
Division II Dist. 2
25-Oct Bulverde Bracken Christian 80 - 66 vs *Waco Live Oak 6MDiv. 2 - 2 7:30 PM
25-Oct Kerrville Our Lady of the Hills 54 - 6 vs *Temple Holy Trinity 6MDiv. 2 - 2 6:00 PM
25-Oct New Braunfels Christian 61 - 14 vs *Victoria Faith Academy 6MDiv. 2 - 2 7:30 PM
Division II Dist. 3
25-Oct Bryan Allen Academy 28 - 60 at *Conroe Covenant 6MDiv. 2 - 3 7:00 PM
25-Oct Bryan St. Joseph 42 - 45 at *Huntsville Alpha Omega 6MDiv. 2 - 3 7:00 PM
25-Oct Houston Grace Christian Open
25-Oct Lake Jackson Brazosport Open
Division III Dist. 1
26-Oct Lubbock Kingdom Prep 54 - 44 at *Wichita Falls Notre Dame 6MDiv. 3 - 1 3:00 PM
25-Oct Plainview Christian Open
25-Oct Wichita Falls Christian Open
Division III Dist. 2
26-Oct Dallas Fairhill School 0 - 48 at *Irving Faustina Academy 6MDiv. 3 - 2 11:00 AM
24-Oct Dallas Tyler Street Christian 64 - 18 at *Tyler East Texas Christian 6MDiv. 3 - 2 4:00 PM
25-Oct Greenville Christian 14 - 62 vs *Weatherford Christian 6MDiv. 3 - 2 7:30 PM
25-Oct Longview Trinity S/of TX Open
Division III Dist. 3
25-Oct Cedar Park Summit Christian 82 - 35 at *San Marcos Hill Country 6MDiv. 3 - 3 7:30 PM
25-Oct Fredericksburg Heritage Sch. Open
25-Oct SA Atonement Academy Open
25-Oct Spring Branch Living Rock 75 - 26 at SA Brooks Collegiate Academy 6M - Ind. 7:30 PM
Division III Dist. 4
25-Oct Alvin Living Stones Christian Open
25-Oct Baytown Christian 45 - 0 vs *Orange Community Christian 6MDiv. 3 - 4 7:30 PM
25-Oct Bellville Faith Academy 36 - 42 vs Fort Bend Chargers Home Sch TAIAO - D2 7:00 PM
TCAF Dist. 1
25-Oct Granbury Cornerstone Christian Open
25-Oct Killeen Memorial Christian Open
25-Oct Nazarene Christian Academy 38 - 26 at *Waco Parkview Christian TCAF - 1 7:30 PM
25-Oct Waco Methodist Children's Home 43 - 50 at FW THESA H/School TAIAO - D1 7:30 PM
TCAF Dist. 2
25-Oct Azle Christian School 57 - 12 at Joshua Johnson County TAIAO - D2 7:30 PM
25-Oct Decatur Victory Christian Open
25-Oct El Paso Immanuel Baptist Open
25-Oct Haslet Heritage Christian Open
25-Oct Westlake Academy 56 - 8 at Granbury NCTA T-CAL I - 1 7:00 PM
TCAF Dist. 3
25-Oct Arlington St. Paul Prep 63 - 0 vs *Fort Worth Hill School TCAF - 3 7:00 PM
25-Oct FW Covenant Classical 56 - 6 at *Mineral Wells Community TCAF - 3 7:00 PM
26-Oct Wylie Prep Academy 72 - 26 vs Stephenville Faith TAIAO - D2 2:00 PM
TCAF Dist. 4
25-Oct Dallas Academy 27 - 31 at *Haslet Legacy Classical TCAF - 4 7:00 PM
26-Oct Garland Christian Academy 59 - 14 at Red Oak Ovilla Christian 6M - Ind. 2:00 PM
25-Oct Lakeland Christian 60 - 67 vs *McKinney The Cornerstone TCAF - 4 7:00 PM
T-CAL Div. I Div. 1
26-Oct C.C. Arlington Heights 46 - 44 at SA Jubilee 6M - Ind. 12:00 PM
25-Oct Corpus Christi Annapolis 31 - 78 at Houston Texas Christian T-CAL I - 1 7:00 PM
25-Oct EP Faith Christian 55 - 32 vs Fort Hancock 6M - Ind. 7:00 PM
25-Oct Granbury NCTA 8 - 56 vs Westlake Academy TCAF - 2 7:00 PM
25-Oct Grayson Christian Open
25-Oct New Braunfels Calvary Baptist 19 - 59 at San Antonio Winston TAIAO - D2 7:30 PM
26-Oct Seguin Lifegate Christian 66 - 19 vs Houston Mount Carmel TAIAO - D1 5:00 PM
25-Oct Smoking for Jesus Ministry 60 - 20 at Fayette County HomeSchool 6M - Ind. 7:00 PM
26-Oct Tyler Kings Academy 54 - 7 at Marshall River Crossing HS 5:30 PM
6-Man Ind. TAIAO - 1
25-Oct Austin Achieve Open
25-Oct Austin Royals 68 - 23 at Bryan Christian Homeschool TAIAO - D1 7:30 PM
25-Oct Bastrop Tribe Consolidated 46 - 0 vs Austin NYOS Charter School TAIAO - D2 7:30 PM
25-Oct C.C. WINGS Home School Open
25-Oct FW THESA H/School 50 - 43 vs Waco Methodist Children's Home TCAF - 1 7:30 PM
26-Oct Houston Mount Carmel 19 - 66 at Seguin Lifegate Christian T-CAL I - 1 5:00 PM
26-Oct Lubbock Home School Christian 36 - 0 vs West Texas Homeschool TAIAO - D2 2:00 PM
25-Oct San Antonio FEAST Homesch. 32 - 37 at Williamson County Home School TAIAO - D1 7:30 PM
6-Man Ind. TAIAO - 2
25-Oct Austin NYOS Charter School 0 - 46 at Bastrop Tribe Consolidated TAIAO - D1 7:30 PM
25-Oct Fort Bend Chargers Home Sch 42 - 36 at Bellville Faith Academy 6MDiv. 3 - 4 7:00 PM
25-Oct Henderson Full Armor Open
25-Oct Joshua Johnson County 12 - 57 vs Azle Christian School TCAF - 2 7:30 PM
26-Oct Melissa CHANT 0 - 45 vs Tyler HEAT 6M - Ind. 1:00 PM
25-Oct San Antonio Winston 59 - 19 vs New Braunfels Calvary Baptist T-CAL I - 1 7:30 PM
26-Oct Stephenville Faith 26 - 72 at Wylie Prep Academy TCAF - 3 2:00 PM
25-Oct Tyler Willowbend Open
25-Oct Victoria Home School 41 - 24 at CC Coastal Christian 6M - Ind. 7:30 PM
26-Oct West Texas Homeschool 0 - 36 at Lubbock Home School Christian TAIAO - D1 2:00 PM
6-Man Ind. 6-Man Ind.
26-Oct Arlington TLCA 0 - 0 at Mesquite Founders Classical 6M - Ind. 1:00 PM
25-Oct Baird 46 - 24 at Irion County 6M - Ind. 7:30 PM
25-Oct Campbell Open
25-Oct Carrollton T.A.C.A 7 - 49 at Dallas UME Prep 6M - Ind. 1:00 PM
25-Oct CC Coastal Christian 24 - 41 vs Victoria Home School TAIAO - D2 7:30 PM
24-Oct Claude 0 - 0 vs Happy JV (Cancelled) 7:00 PM
25-Oct Dime Box Open
25-Oct Eagle Christian Academy 56 - 0 vs Irving Universal Academy 6M - Ind. 7:30 PM
25-Oct Fayette County HomeSchool 20 - 60 vs Smoking for Jesus Ministry T-CAL I - 1 7:00 PM
25-Oct Fort Hancock 32 - 55 at EP Faith Christian T-CAL I - 1 7:00 PM
25-Oct Houston Sanchez Open
25-Oct Irving The Highlands School 0 - 48 at Dallas Lakehill Prep 6MDiv. 1 - 1 7:30 PM
25-Oct Lubbock Christ The King 0 - 0 at Valley JV (Cancelled) 4:00 PM
25-Oct Midland Trinity Open
25-Oct Olfen Open
26-Oct Red Oak Ovilla Christian 14 - 59 vs Garland Christian Academy TCAF - 4 2:00 PM
25-Oct Roby 0 - 0 vs Lueders-Avoca HS 7:30 PM
25-Oct SA Brooks Collegiate Academy 26 - 75 vs Spring Branch Living Rock 6MDiv. 3 - 3 7:30 PM
26-Oct SA Jubilee 44 - 46 vs C.C. Arlington Heights T-CAL I - 1 12:00 PM
25-Oct San Antonio River City Open
25-Oct Temple Centex H/Sch 0 - 0 at SA FEAST Homeschool JV (Cancelled) 5:00 PM
25-Oct The Brigade of St. Michael Open
26-Oct Tyler HEAT 45 - 0 at Melissa CHANT TAIAO - D2 1:00 PM
24-Oct Wildorado 0 - 0 at White Deer JV (Cancelled) 6:30 PM
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com