2019 Class 6A Week 9 Weekly Schedule

Dist. 1
25-Oct El Paso Americas 70 - 28 vs *El Paso Pebble Hills 6A - 1 4:00 PM
25-Oct El Paso Coronado 63 - 7 vs *El Paso Socorro 6A - 1 7:00 PM
24-Oct El Paso Franklin 16 - 36 at *El Paso Montwood 6A - 1 7:00 PM
Dist. 2
25-Oct Amarillo Tascosa 36 - 55 vs *Midland Lee 6A - 2 7:30 PM
25-Oct Midland 0 - 62 vs *Odessa Permian 6A - 2 7:30 PM
25-Oct Odessa 21 - 65 vs *Wolfforth Frenship 6A - 2 7:30 PM
Dist. 3
25-Oct Abilene 14 - 43 at *Weatherford 6A - 3 7:30 PM
25-Oct Euless Trinity Open
25-Oct Fort Worth Haltom 17 - 28 vs *Fort Worth Richland 6A - 3 7:30 PM
25-Oct Hurst Bell 21 - 42 at *San Angelo Central 6A - 3 7:00 PM
Dist. 4
25-Oct Arlington 49 - 7 at *North Crowley 6A - 4 7:00 PM
25-Oct Arlington Bowie 58 - 6 vs *Fort Worth Paschal 6A - 4 7:00 PM
25-Oct Arlington Lamar 45 - 13 vs *Arlington Sam Houston 6A - 4 7:00 PM
25-Oct Arlington Martin 61 - 0 vs *Fort Worth Trimble Tech 6A - 4 7:00 PM
Dist. 5
24-Oct Byron Nelson 0 - 15 at *Keller 6A - 5 7:00 PM
25-Oct Denton Guyer 56 - 20 at *Northwest Eaton 6A - 5 7:00 PM
25-Oct Keller Central 7 - 35 at *Southlake Carroll 6A - 5 7:00 PM
25-Oct Keller Fossil Ridge 14 - 16 at *Keller Timber Creek 6A - 5 7:00 PM
Dist. 6
25-Oct Coppell 55 - 7 vs *Irving 6A - 6 7:00 PM
25-Oct Flower Mound 31 - 34 vs *Flower Mound Marcus 6A - 6 7:00 PM
25-Oct Irving MacArthur 10 - 27 vs *Lewisville Hebron 6A - 6 7:00 PM
25-Oct Irving Nimitz 7 - 56 at *Lewisville 6A - 6 7:00 PM
Dist. 7
25-Oct Cedar Hill 39 - 0 vs *South Grand Prairie 6A - 7 7:30 PM
24-Oct DeSoto 26 - 27 at *Mansfield Summit 6A - 7 7:00 PM
25-Oct Grand Prairie 49 - 42 vs *Waxahachie 6A - 7 7:30 PM
25-Oct Mansfield 35 - 34 vs *Mansfield Lake Ridge 6A - 7 7:30 PM
Dist. 8
24-Oct Dallas Molina 0 - 56 at *Dallas Skyline 6A - 8 7:00 PM
24-Oct Dallas White 0 - 48 vs *Duncanville 6A - 8 7:00 PM
25-Oct Richardson 35 - 14 vs *Richardson Berkner 6A - 8 7:30 PM
25-Oct Richardson Lake Highlands 34 - 15 vs *Richardson Pearce 6A - 8 7:30 PM
Dist. 9
25-Oct Allen 24 - 0 at *McKinney Boyd 6A - 9 7:00 PM
25-Oct Dallas Jesuit 34 - 26 vs *Plano 6A - 9 7:00 PM
25-Oct McKinney 28 - 23 at *Plano East 6A - 9 7:00 PM
25-Oct Plano West 16 - 42 vs *Prosper 6A - 9 7:00 PM
Dist. 10
25-Oct Garland 24 - 26 vs *Garland Rowlett 6A - 10 7:00 PM
25-Oct Garland Naaman Forest 6 - 14 at *Wylie 6A - 10 7:00 PM
24-Oct Garland Sachse 17 - 14 vs *Lakeview Centennial 6A - 10 7:00 PM
25-Oct North Garland 55 - 14 at *South Garland 6A - 10 7:00 PM
Dist. 11
25-Oct Longview 55 - 0 at *North Mesquite 6A - 11 7:30 PM
25-Oct Mesquite Open
25-Oct Mesquite Horn 31 - 47 at *Rockwall-Heath 6A - 11 7:30 PM
25-Oct Rockwall 35 - 32 at *Tyler Lee 6A - 11 7:30 PM
Dist. 12
25-Oct Belton 14 - 12 vs *Killeen Ellison 6A - 12 7:30 PM
25-Oct Copperas Cove 21 - 16 at *Killeen Harker Heights 6A - 12 7:30 PM
24-Oct Hewitt Midway 35 - 15 at *Killeen Shoemaker 6A - 12 7:00 PM
25-Oct Killeen Open
25-Oct Temple 57 - 13 vs *Waco 6A - 12 7:30 PM
Dist. 13
25-Oct Austin Vandegrift Open
25-Oct Cedar Park Vista Ridge 35 - 32 vs *Pflugerville Hendrickson 6A - 13 7:00 PM
25-Oct Leander 20 - 49 at *Round Rock Westwood 6A - 13 7:00 PM
25-Oct Round Rock 47 - 58 vs *RR Cedar Ridge 6A - 13 7:00 PM
25-Oct Round Rock McNeil 38 - 28 vs *Round Rock Stony Point 6A - 13 4:00 PM
Dist. 14
25-Oct Bridgeland Open
25-Oct Bryan 37 - 19 vs *Cypress Springs 6A - 14 7:00 PM
25-Oct Cypress Lakes 33 - 24 at *Langham Creek 6A - 14 7:00 PM
25-Oct Cypress Park 35 - 36 at *Tomball Memorial 6A - 14 7:00 PM
26-Oct Cypress Ranch 55 - 7 at *Cypress Woods 6A - 14 1:00 PM
Dist. 15
25-Oct Conroe 23 - 29 vs *Klein Collins 6A - 15 7:00 PM
24-Oct Conroe Oak Ridge 7 - 36 at *Klein Cain 6A - 15 7:00 PM
25-Oct Klein 49 - 21 vs *Klein Forest 6A - 15 7:00 PM
26-Oct Klein Oak 9 - 7 vs *The Woodlands College Park 6A - 15 6:00 PM
25-Oct The Woodlands Open
Dist. 16
26-Oct Aldine 0 - 67 vs *Spring Westfield 6A - 16 2:00 PM
25-Oct Aldine Davis 35 - 42 at *Aldine Eisenhower 6A - 16 7:00 PM
24-Oct Aldine MacArthur 14 - 7 vs *Aldine Nimitz 6A - 16 7:00 PM
25-Oct Spring 26 - 23 at *Spring DeKaney (OT) 6A - 16 7:00 PM
Dist. 17
24-Oct Cypress Creek 59 - 0 at *Houston Northbrook 6A - 17 7:00 PM
25-Oct Cypress Falls 32 - 0 vs *Houston Stratford 6A - 17 7:00 PM
25-Oct Cypress Ridge 18 - 28 at *Houston Memorial 6A - 17 7:00 PM
24-Oct Cypress-Fairbanks 69 - 0 vs *Houston Spring Woods 6A - 17 7:00 PM
25-Oct Jersey Village Open
Dist. 18
25-Oct Houston Bellaire 36 - 29 at *Houston Westside 6A - 18 7:00 PM
25-Oct Houston Chavez 66 - 7 vs *Houston Sam Houston 6A - 18 7:00 PM
25-Oct Houston Heights Open
24-Oct Houston Lamar 33 - 14 vs *Houston Westbury 6A - 18 7:00 PM
Dist. 19
25-Oct Katy 42 - 0 at *Katy Cinco Ranch 6A - 19 6:30 PM
24-Oct Katy Mayde Creek 41 - 31 vs *Katy Seven Lakes 6A - 19 6:00 PM
25-Oct Katy Morton Ranch Open
25-Oct Katy Taylor 12 - 38 vs *Katy Tompkins 6A - 19 7:30 PM
Dist. 20
24-Oct Fort Bend Austin 14 - 21 at *Fort Bend Kempner 6A - 20 6:30 PM
25-Oct Fort Bend Bush 26 - 7 vs *Fort Bend Dulles 6A - 20 7:00 PM
26-Oct Fort Bend Clements 20 - 57 vs *Fort Bend Travis 6A - 20 1:00 PM
25-Oct Fort Bend Elkins 21 - 31 at *Fort Bend Ridge Point 6A - 20 7:00 PM
Dist. 21
25-Oct Baytown Sterling 14 - 49 vs *Deer Park 6A - 21 7:00 PM
25-Oct Beaumont United 44 - 35 vs *La Porte 6A - 21 7:00 PM
24-Oct Beaumont West Brook 25 - 54 vs *Galena Park North Shore 6A - 21 7:00 PM
25-Oct Channelview 6 - 55 at *Sheldon C.E. King 6A - 21 7:00 PM
Dist. 22
25-Oct Humble Open
25-Oct Humble Atascocita 63 - 14 vs *Humble Summer Creek 6A - 22 7:00 PM
24-Oct Humble Kingwood 58 - 12 vs *Pasadena 6A - 22 7:00 PM
24-Oct Pasadena Dobie 68 - 0 vs *Pasadena Sam Rayburn 6A - 22 6:00 PM
25-Oct Pasadena Memorial 45 - 34 vs *Pasadena South Houston 6A - 22 7:00 PM
Dist. 23
24-Oct Alief Elsik 13 - 29 vs *Richmond George Ranch 6A - 23 7:00 PM
25-Oct Alief Hastings 14 - 55 vs *Pearland 6A - 23 7:00 PM
25-Oct Alief Taylor 0 - 26 at *Pearland Dawson 6A - 23 7:00 PM
25-Oct Clute Brazoswood 0 - 52 at *Houston Strake Jesuit 6A - 23 7:00 PM
Dist. 24
25-Oct Alvin 0 - 28 vs *Clear Springs 6A - 24 7:00 PM
25-Oct Clear Brook 21 - 69 at *Dickinson 6A - 24 7:00 PM
25-Oct Clear Creek Open
25-Oct Clear Falls 34 - 20 at *Clear Lake 6A - 24 7:00 PM
Dist. 25
25-Oct Austin Akins Open
25-Oct Austin Anderson 34 - 20 vs *Kyle Lehman 6A - 25 3:00 PM
25-Oct Austin Bowie 26 - 28 vs *Austin High 6A - 25 7:30 PM
25-Oct Austin Del Valle 21 - 54 vs *Lake Travis 6A - 25 7:30 PM
25-Oct Austin Westlake 65 - 7 at *Buda Hays Consolidated 6A - 25 7:30 PM
Dist. 26
25-Oct Converse Judson 44 - 13 at *New Braunfels Canyon 6A - 26 7:30 PM
25-Oct New Braunfels 48 - 7 vs *San Marcos 6A - 26 7:30 PM
25-Oct San Antonio East Central 0 - 36 at *Schertz Clemens 6A - 26 7:30 PM
25-Oct Schertz Cibolo Steele 35 - 10 at *Smithson Valley 6A - 26 7:30 PM
Dist. 27
25-Oct San Antonio Churchill 17 - 14 at *South San Antonio 6A - 27 7:30 PM
26-Oct San Antonio Johnson 34 - 35 at *San Antonio Roosevelt (OT) 6A - 27 7:00 PM
25-Oct San Antonio Lee 6 - 35 vs *San Antonio Reagan 6A - 27 7:30 PM
25-Oct San Antonio MacArthur 27 - 38 vs *San Antonio Madison 6A - 27 7:30 PM
Dist. 28
25-Oct San Antonio Brandeis 31 - 14 vs *San Antonio Warren 6A - 28 4:00 PM
25-Oct San Antonio Brennan 42 - 6 vs *San Antonio Stevens 6A - 28 7:30 PM
25-Oct San Antonio Clark 0 - 49 vs *San Antonio O'Connor 6A - 28 7:30 PM
26-Oct San Antonio Holmes 7 - 41 at *San Antonio Marshall 6A - 28 7:00 PM
24-Oct San Antonio John Jay 25 - 8 at *San Antonio Taft 6A - 28 7:00 PM
Dist. 29
25-Oct Del Rio 21 - 24 vs *Laredo United South 6A - 29 7:00 PM
25-Oct Eagle Pass 30 - 42 vs *Laredo Alexander 6A - 29 7:00 PM
25-Oct Laredo Johnson Open
25-Oct Laredo Nixon 14 - 45 at *Laredo United 6A - 29 7:00 PM
Dist. 30
25-Oct La Joya 26 - 43 vs *PSJA North 6A - 30 7:30 PM
25-Oct La Joya Juarez-Lincoln 0 - 49 at *McAllen Memorial 6A - 30 7:30 PM
25-Oct McAllen 0 - 24 at *Pharr-San Juan-Alamo 6A - 30 7:30 PM
25-Oct McAllen Rowe 10 - 24 at *Mission 6A - 30 7:30 PM
Dist. 31
25-Oct Donna North 3 - 61 vs *Edinburg Vela 6A - 31 7:30 PM
25-Oct Edinburg 21 - 48 vs *Weslaco 6A - 31 7:30 PM
25-Oct Edinburg Economedes 9 - 40 at *Weslaco East 6A - 31 7:30 PM
25-Oct Edinburg North Open
Dist. 32
25-Oct Brownsville Hanna 19 - 49 vs *San Benito 6A - 32 7:30 PM
25-Oct Brownsville Rivera 15 - 36 at *Harlingen South 6A - 32 7:30 PM
25-Oct Harlingen 31 - 21 at *Los Fresnos 6A - 32 7:30 PM
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com