2022 Class 4A Week 1 Weekly Schedule

Dist. 1
26-Aug El Paso Austin 16 - 18 at Fort Stockton 4A - 1 7:00 PM
26-Aug El Paso Bowie 15 - 40 vs El Paso Hanks 5A - 1 7:00 PM
26-Aug El Paso Irvin 21 - 56 at El Paso Bel Air 5A - 1 7:00 PM
26-Aug El Paso Riverside 55 - 42 vs El Paso Ysleta 5A - 1 7:00 PM
26-Aug San Elizario 16 - 22 vs Anthony 2A - 3 7:00 PM
Dist. 2
26-Aug Andrews 11 - 7 vs Canyon Randall 4A - 3 7:00 PM
26-Aug Big Spring 20 - 27 vs Pampa 4A - 3 7:00 PM
26-Aug Brownwood 24 - 30 vs Abilene Wylie 5A - 2 7:30 PM
27-Aug Lubbock Estacado 28 - 24 at Midland Greenwood 4A - 3 2:30 PM
26-Aug San Angelo Lake View 44 - 28 vs Lamesa 3A - 1 7:00 PM
Dist. 3
26-Aug Canyon 42 - 6 at Clovis, NM 7:30 PM
26-Aug Canyon Randall 7 - 11 at Andrews 4A - 2 7:00 PM
26-Aug Dumas 8 - 27 vs Lubbock-Cooper 5A - 2 7:30 PM
26-Aug Hereford 7 - 54 at Amarillo Caprock 5A - 2 7:00 PM
26-Aug Pampa 27 - 20 at Big Spring 4A - 2 7:00 PM
Dist. 4
26-Aug Burkburnett 62 - 34 vs Bridgeport 4A - 5 7:30 PM
26-Aug Decatur 35 - 54 vs Anna 4A - 8 7:00 PM
26-Aug Mineral Wells 53 - 13 vs Fort Worth Castleberry 4A - 6 7:30 PM
26-Aug Springtown 7 - 41 at Alvarado 4A - 5 7:00 PM
26-Aug Wichita Falls 10 - 58 vs Wichita Falls Rider 5A - 2 7:00 PM
Dist. 5
26-Aug Alvarado 41 - 7 vs Springtown 4A - 4 7:00 PM
26-Aug China Spring 38 - 20 vs Lorena 3A - 11 7:30 PM
26-Aug Stephenville 49 - 42 at Midlothian Heritage 5A - 5 7:00 PM
26-Aug Waco La Vega 34 - 7 vs Kennedale 4A - 6 7:30 PM
26-Aug Waxahachie Life Open
Dist. 6
26-Aug Fort Worth Castleberry 13 - 53 at Mineral Wells 4A - 4 7:30 PM
27-Aug Fort Worth Dunbar 19 - 45 vs Wilmer-Hutchins 4A - 7 10:00 AM
27-Aug Fort Worth Eastern Hills 39 - 7 at Dallas Madison 3A - 7 6:00 PM
26-Aug Fort Worth Western Hills 54 - 53 at Maypearl 3A - 7 7:30 PM
26-Aug FW Carter-Riverside 36 - 7 at Dallas Jefferson 5A - 6 7:30 PM
25-Aug FW Diamond Hill-Jarvis 0 - 52 vs Dallas Conrad 5A - 6 7:00 PM
26-Aug Kennedale 7 - 34 at Waco La Vega 4A - 5 7:30 PM
26-Aug Lake Worth 36 - 30 vs Ferris  (at Denton) (OT) 4A - 4 7:00 PM
Dist. 7
26-Aug Carrollton Ranchview 14 - 17 vs Paris North Lamar 4A - 7 7:00 PM
26-Aug Celina 45 - 14 at Paris 4A - 8 7:30 PM
27-Aug Dallas Carter 46 - 26 at Houston Yates 4A - 11 6:00 PM
26-Aug Dallas Pinkston 33 - 14 vs Wills Point 4A - 6 7:30 PM
26-Aug Frisco Panther Creek 14 - 49 at Frisco Independence 5A - 3 7:00 PM
26-Aug North Dallas 32 - 6 at Dallas Samuell 5A - 6 7:30 PM
27-Aug Wilmer-Hutchins 45 - 19 at Fort Worth Dunbar 4A - 6 10:00 AM
Dist. 8
26-Aug Anna 54 - 35 at Decatur 4A - 4 7:00 PM
26-Aug Kaufman 24 - 17 vs Lindale 4A - 9 7:30 PM
26-Aug Mabank 22 - 28 vs Bullard 4A - 8 7:30 PM
26-Aug Nevada Community 0 - 29 at Caddo Mills 4A - 6 7:30 PM
26-Aug Paris 14 - 45 vs Celina 4A - 7 7:30 PM
26-Aug Sulphur Springs 21 - 6 vs Jacksonville 4A - 9 7:30 PM
Dist. 9
26-Aug Athens 34 - 27 vs Brownsboro 4A - 8 7:30 PM
26-Aug Henderson 22 - 26 vs Texarkana Liberty-Eylau 4A - 7 7:30 PM
26-Aug Jacksonville 6 - 21 at Sulphur Springs 4A - 8 7:30 PM
26-Aug Kilgore 10 - 45 at Carthage 4A - 8 7:30 PM
26-Aug Lindale 17 - 24 at Kaufman 4A - 8 7:30 PM
26-Aug Palestine 37 - 31 at Nacogdoches 5A - 8 7:30 PM
26-Aug Tyler Chapel Hill 27 - 51 vs Gilmer 4A - 7 7:30 PM
Dist. 10
26-Aug Huffman Hargrave 28 - 27 vs Houston Legacy TCSAAL 7:00 PM
26-Aug Little Cypress-Mauriceville 35 - 0 vs Hardin-Jefferson  (at Beaumont ISD) 4A - 9 7:00 PM
26-Aug Livingston 7 - 42 vs Bellaire Episcopal SPC - 4A 7:30 PM
26-Aug Lumberton 38 - 31 at Hamshire-Fannett 4A - 9 7:30 PM
26-Aug Splendora 24 - 21 at Cleveland 6A - 13 7:00 PM
26-Aug Vidor 7 - 48 at Silsbee 4A - 9 7:30 PM
Dist. 11
25-Aug Houston Furr 61 - 0 at Houston Chavez 6A - 18 7:00 PM
27-Aug Houston Kashmere 22 - 6 at Houston Sharpstown 5A - 9 6:00 PM
26-Aug Houston North Forest 14 - 53 vs Houston Waltrip 5A - 9 7:00 PM
26-Aug Houston Scarborough 30 - 8 vs Houston ProVision Academy TCAF - 1 7:00 PM
26-Aug Houston Washington 34 - 6 at Wharton 4A - 10 7:00 PM
27-Aug Houston Wheatley 77 - 0 at Houston Austin 5A - 9 6:00 PM
26-Aug Houston Worthing 0 - 43 at Brookshire Royal 4A - 10 7:00 PM
27-Aug Houston Yates 26 - 46 vs Dallas Carter 4A - 7 6:00 PM
Dist. 12
26-Aug Alvin Iowa Colony 7 - 51 at Fort Bend Christian 11MDiv. 2 - 4 7:00 PM
26-Aug Bay City 68 - 0 at Sweeny 4A - 10 7:30 PM
26-Aug El Campo 14 - 43 vs Cuero 4A - 12 7:30 PM
26-Aug Freeport Brazosport 20 - 39 at Sealy 4A - 10 7:00 PM
26-Aug Navasota 41 - 14 vs Geronimo Navarro 4A - 13 7:00 PM
26-Aug Needville 21 - 20 vs West Columbia 4A - 10 7:00 PM
26-Aug Stafford 35 - 7 vs Port Lavaca Calhoun 4A - 15 7:00 PM
Dist. 13
26-Aug Burnet 36 - 25 vs La Vernia 4A - 15 7:30 PM
26-Aug Fischer Canyon Lake 14 - 21 vs Wimberley 4A - 13 7:30 PM
26-Aug Lampasas 20 - 29 at Elgin 5A - 11 7:00 PM
25-Aug Marble Falls 52 - 7 at Pflugerville Connally 5A - 11 7:00 PM
26-Aug San Antonio Davenport 33 - 26 at Victoria West 5A - 14 7:30 PM
26-Aug Taylor 21 - 22 vs Gatesville 4A - 11 7:30 PM
Dist. 14
25-Aug Boerne 35 - 32 vs CC Flour Bluff 5A - 15 7:00 PM
26-Aug Fredericksburg 17 - 53 vs Salado  (at UMHB) 4A - 11 7:30 PM
26-Aug San Antonio Kennedy 7 - 22 vs San Antonio Edison 5A - 14 7:00 PM
26-Aug San Antonio Memorial 0 - 42 at Devine 4A - 14 7:00 PM
26-Aug Somerset 42 - 14 vs San Antonio Highlands 5A - 14 7:00 PM
26-Aug Uvalde 21 - 13 at Carrizo Springs 4A - 14 7:00 PM
Dist. 15
26-Aug Beeville Jones 20 - 17 vs Sinton 4A - 15 7:30 PM
26-Aug Floresville 48 - 7 vs San Antonio Lanier 5A - 14 7:00 PM
26-Aug La Vernia 25 - 36 at Burnet 4A - 13 7:30 PM
26-Aug Pleasanton 12 - 29 vs San Antonio Antonian Prep 11MDiv. 1 - 2 7:00 PM
26-Aug Port Lavaca Calhoun 7 - 35 at Stafford 4A - 12 7:00 PM
26-Aug Rockport-Fulton 14 - 35 vs Corpus Christi Miller 5A - 14 7:30 PM
Dist. 16
26-Aug Alice 49 - 7 vs Corpus Christi King 5A - 14 7:30 PM
25-Aug CC Calallen 22 - 12 vs Gregory-Portland 5A - 15 7:00 PM
26-Aug CC Tuloso-Midway 20 - 7 vs Corpus Christi Moody 5A - 14 7:30 PM
26-Aug Hidalgo 48 - 16 at Pharr Valley View 5A - 15 7:30 PM
26-Aug Kingsville King 12 - 52 at Robstown 4A - 15 7:30 PM
26-Aug La Feria 21 - 42 at Donna 5A - 16 7:30 PM
25-Aug Zapata 3 - 28 at Laredo Cigarroa 5A - 13 7:00 PM
Dist. 1
25-Aug Clint 7 - 48 vs Wichita Falls Hirschi  (at Greenwood) 4A - 3 7:00 PM
26-Aug Clint Mountain View 40 - 13 vs Alpine 3A - 1 7:00 PM
26-Aug Fabens 53 - 8 vs Chaparral, NM 7:00 PM
26-Aug Fort Stockton 18 - 16 vs El Paso Austin 4A - 1 7:00 PM
26-Aug Monahans 27 - 47 at Shallowater 3A - 2 7:00 PM
26-Aug Pecos Open
Dist. 2
26-Aug Borger 20 - 21 vs Denver City (OT) 3A - 1 7:00 PM
26-Aug Canyon West Plains 6 - 52 vs Bushland 3A - 2 7:00 PM
26-Aug Levelland 3 - 42 at Plainview 5A - 2 7:00 PM
26-Aug Perryton 48 - 20 at Dalhart 3A - 2 7:00 PM
26-Aug Seminole 46 - 6 at Lovington, NM 7:00 PM
Dist. 3
26-Aug Graham 41 - 22 vs Bowie 3A - 3 7:30 PM
27-Aug Midland Greenwood 24 - 28 vs Lubbock Estacado 4A - 2 2:30 PM
26-Aug Snyder 28 - 14 vs Slaton 3A - 1 7:00 PM
26-Aug Sweetwater 20 - 38 at Idalou 3A - 4 7:00 PM
25-Aug Wichita Falls Hirschi 48 - 7 vs Clint  (at Greenwood) 4A - 1 7:00 PM
Dist. 4
26-Aug Ferris 30 - 36 vs Lake Worth  (at Denton) (OT) 4A - 6 7:00 PM
26-Aug Fort Worth Benbrook 35 - 49 vs Sanger 4A - 5 7:30 PM
26-Aug Glen Rose 43 - 22 vs Grandview 3A - 7 7:30 PM
26-Aug Godley 20 - 42 vs West 3A - 7 7:30 PM
26-Aug Hillsboro 45 - 22 vs McGregor 3A - 11 7:30 PM
26-Aug Venus 20 - 63 at Palmer 3A - 7 7:30 PM
Dist. 5
26-Aug Aubrey 28 - 24 at Sunnyvale 4A - 6 7:30 PM
26-Aug Bridgeport 34 - 62 at Burkburnett 4A - 4 7:30 PM
26-Aug Farmersville 21 - 27 at Eustace 3A - 8 7:30 PM
27-Aug Gainesville 12 - 43 vs Cedar Hill Trinity Leadership (at UTA) 3A - 7 2:00 PM
26-Aug Krum 16 - 41 vs Whitesboro 3A - 4 7:30 PM
26-Aug Sanger 49 - 35 at Fort Worth Benbrook 4A - 4 7:30 PM
26-Aug Van Alstyne 36 - 39 vs Pottsboro 3A - 5 7:30 PM
Dist. 6
26-Aug Caddo Mills 29 - 0 vs Nevada Community 4A - 8 7:30 PM
26-Aug Dallas Lincoln 39 - 40 vs Fort Worth Wyatt 5A - 4 7:30 PM
26-Aug Dallas Roosevelt 14 - 42 vs Fort Worth North Side 5A - 4 7:30 PM
26-Aug Quinlan Ford 28 - 48 vs Mount Vernon 3A - 5 7:30 PM
26-Aug Sunnyvale 24 - 28 vs Aubrey 4A - 5 7:30 PM
26-Aug Wills Point 14 - 33 at Dallas Pinkston 4A - 7 7:30 PM
Dist. 7
26-Aug Gilmer 51 - 27 at Tyler Chapel Hill 4A - 9 7:30 PM
25-Aug Longview Spring Hill 44 - 34 vs Gladewater Sabine 3A - 6 7:30 PM
26-Aug Paris North Lamar 17 - 14 at Carrollton Ranchview 4A - 7 7:00 PM
26-Aug Pittsburg 16 - 22 at Mount Pleasant 5A - 8 7:30 PM
26-Aug Texarkana Liberty-Eylau 26 - 22 at Henderson 4A - 9 7:30 PM
27-Aug Texarkana Pleasant Grove 28 - 7 vs Brock (at Greenville) 3A - 4 7:00 PM
Dist. 8
26-Aug Brownsboro 27 - 34 at Athens 4A - 9 7:30 PM
26-Aug Bullard 28 - 22 at Mabank 4A - 8 7:30 PM
26-Aug Canton 34 - 27 at Mineola 3A - 5 7:30 PM
26-Aug Carthage 45 - 10 vs Kilgore 4A - 9 7:30 PM
26-Aug Center 44 - 42 at Tatum (4OT) 3A - 6 7:30 PM
26-Aug Rusk 35 - 3 at Fairfield 3A - 8 7:30 PM
26-Aug Van 28 - 14 at Longview Pine Tree 5A - 8 7:30 PM
Dist. 9
26-Aug Bridge City 9 - 28 at Orangefield 3A - 10 7:30 PM
26-Aug Hamshire-Fannett 31 - 38 vs Lumberton 4A - 10 7:30 PM
26-Aug Hardin-Jefferson 0 - 35 vs Little Cypress-Mauriceville  (at Beaumont ISD) 4A - 10 7:00 PM
26-Aug Jasper 20 - 15 vs Houston Kinkaid SPC - 4A 7:00 PM
26-Aug Liberty 21 - 28 vs Coldspring-Oakhurst 3A - 9 7:00 PM
26-Aug Silsbee 48 - 7 vs Vidor 4A - 10 7:30 PM
26-Aug West Orange-Stark 32 - 0 vs Nederland 5A - 9 7:30 PM
Dist. 10
26-Aug Bellville 24 - 14 at La Grange 4A - 12 7:30 PM
26-Aug Brookshire Royal 43 - 0 vs Houston Worthing 4A - 11 7:00 PM
26-Aug La Marque 7 - 49 at Galveston Ball 5A - 9 7:00 PM
26-Aug Sealy 39 - 20 vs Freeport Brazosport 4A - 12 7:00 PM
26-Aug Sweeny 0 - 68 vs Bay City 4A - 12 7:30 PM
26-Aug West Columbia 20 - 21 at Needville 4A - 12 7:00 PM
26-Aug Wharton 6 - 34 vs Houston Washington 4A - 11 7:00 PM
Dist. 11
26-Aug Gatesville 22 - 21 at Taylor 4A - 13 7:30 PM
26-Aug Madisonville 42 - 0 at Diboll 3A - 9 7:00 PM
26-Aug Robinson 17 - 15 at Waco University 5A - 11 7:00 PM
26-Aug Salado 53 - 17 vs Fredericksburg  (at UMHB) 4A - 14 7:30 PM
26-Aug Waco Connally 65 - 20 vs Mexia 3A - 8 7:30 PM
Dist. 12
26-Aug Caldwell 0 - 41 at Groesbeck 3A - 8 7:30 PM
26-Aug Cuero 43 - 14 at El Campo 4A - 12 7:30 PM
26-Aug Giddings 7 - 42 at Columbus 3A - 12 7:30 PM
26-Aug Gonzales 34 - 16 vs Bastrop Cedar Creek 5A - 13 7:00 PM
26-Aug La Grange 14 - 24 vs Bellville 4A - 10 7:30 PM
25-Aug Smithville 56 - 0 at Austin Travis 5A - 12 7:30 PM
Dist. 13
26-Aug Austin Achieve 0 - 56 at Austin Hyde Park Baptist 11MDiv. 2 - 3 7:30 PM
26-Aug Geronimo Navarro 14 - 41 at Navasota 4A - 12 7:00 PM
26-Aug Jarrell 26 - 48 vs Llano 3A - 13 7:30 PM
26-Aug Lago Vista 35 - 71 vs Cameron Yoe 3A - 11 7:30 PM
26-Aug Manor New Tech 58 - 14 at Austin Eastside Memorial 5A - 12 7:30 PM
26-Aug Wimberley 21 - 14 at Fischer Canyon Lake 4A - 13 7:30 PM
Dist. 14
26-Aug Bandera 13 - 38 vs Poteet 3A - 14 7:00 PM
26-Aug Carrizo Springs 13 - 21 vs Uvalde 4A - 14 7:00 PM
26-Aug Devine 42 - 0 vs San Antonio Memorial 4A - 14 7:00 PM
26-Aug Pearsall 42 - 6 vs SA South West Campus 3A - 15 7:00 PM
26-Aug San Antonio YMLA 13 - 49 vs San Antonio Sam Houston 5A - 14 7:00 PM
Dist. 15
26-Aug Corpus Christi West Oso 40 - 42 at Cotulla 3A - 14 7:30 PM
26-Aug Ingleside 46 - 7 vs Mathis 3A - 15 7:30 PM
26-Aug Orange Grove 53 - 0 at Hebbronville 3A - 16 7:30 PM
26-Aug Robstown 52 - 12 vs Kingsville King 4A - 16 7:30 PM
26-Aug Sinton 17 - 20 at Beeville Jones 4A - 15 7:30 PM
Dist. 16
27-Aug Bishop 24 - 20 vs Tomball Christian H/School (at Victoria Mem) 11M - Ind. 7:00 PM
25-Aug Port Isabel 41 - 40 vs Lyford (OT) 3A - 16 7:00 PM
27-Aug Raymondville 21 - 13 at Rio Hondo 3A - 16 6:00 PM
26-Aug RGC La Grulla 19 - 34 vs Brownsville Porter 5A - 15 7:30 PM
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com