2022 Class 2A Week 1 Weekly Schedule

Dist. 1
26-Aug Amarillo Highland Park 21 - 41 at Tulia 3A - 3 7:00 PM
26-Aug Farwell 27 - 21 at New Deal 2A - 2 7:00 PM
26-Aug Panhandle 56 - 6 vs Clarendon 2A - 2 7:00 PM
26-Aug Sanford-Fritch 7 - 24 at Gruver 2A - 1 7:00 PM
26-Aug Stinnett West Texas 21 - 6 vs Hale Center 2A - 3 7:00 PM
26-Aug Stratford 42 - 13 vs Spearman 3A - 3 7:00 PM
Dist. 2
26-Aug Floydada 34 - 6 at Ralls 2A - 3 7:00 PM
26-Aug New Deal 21 - 27 vs Farwell 2A - 1 7:00 PM
26-Aug Olton 49 - 0 vs Sudan 2A - 3 7:00 PM
26-Aug Post 12 - 45 vs Brownfield 3A - 1 7:00 PM
25-Aug Sundown 19 - 6 vs Shamrock  (at Canyon) 2A - 2 7:00 PM
26-Aug Tahoka 21 - 33 at Plains 2A - 4 7:00 PM
Dist. 3
26-Aug Anthony 22 - 16 at San Elizario 4A - 1 7:00 PM
26-Aug Christoval 0 - 7 vs Eldorado 2A - 5 7:00 PM
25-Aug Forsan 21 - 13 vs Coahoma  (at Big Spring) 3A - 4 7:30 PM
26-Aug Ozona 36 - 42 vs San Angelo TLCA 3A - 2 7:00 PM
26-Aug Reagan County 7 - 38 vs Wink 2A - 5 7:30 PM
26-Aug Sonora 29 - 7 vs Ballinger 3A - 2 7:30 PM
Dist. 4
26-Aug Anson 22 - 47 at Seymour 2A - 7 7:00 PM
26-Aug Cisco 41 - 13 vs Clyde 3A - 3 7:00 PM
26-Aug Colorado City 20 - 46 at Roscoe 2A - 6 7:30 PM
26-Aug Hawley 30 - 7 vs Tuscola Jim Ned 3A - 3 7:30 PM
26-Aug Olney 31 - 0 vs Alvord 2A - 6 7:30 PM
26-Aug Stamford 48 - 0 at Hamlin 2A - 6 7:30 PM
26-Aug Winters 14 - 40 vs Cross Plains 2A - 6 7:30 PM
Dist. 5
26-Aug Bangs 20 - 34 vs Early 3A - 2 7:30 PM
26-Aug Coleman 7 - 6 at Mason 2A - 14 7:30 PM
26-Aug DeLeon 28 - 8 vs Junction 2A - 14 7:00 PM
26-Aug Goldthwaite 0 - 49 vs Crawford 2A - 8 7:30 PM
26-Aug Hamilton 0 - 40 vs Millsap 3A - 5 7:00 PM
26-Aug San Saba 46 - 14 vs Florence 3A - 13 7:30 PM
26-Aug Tolar 29 - 15 at Peaster 3A - 4 7:30 PM
Dist. 6
26-Aug Alvord 0 - 31 at Olney 2A - 4 7:30 PM
26-Aug Nocona 41 - 22 vs Era 2A - 8 7:30 PM
26-Aug Tioga 28 - 50 vs Collinsville 2A - 8 7:00 PM
26-Aug Tom Bean 36 - 28 vs Cumby 2A - 9 7:30 PM
26-Aug Trenton 20 - 28 at Celeste (OT) 2A - 8 7:30 PM
25-Aug Whitewright 41 - 0 vs Clarksville 2A - 9 7:30 PM
Dist. 7
26-Aug Axtell 40 - 21 vs Moody 2A - 8 7:30 PM
26-Aug Cayuga 32 - 7 vs Cushing 2A - 11 7:00 PM
26-Aug Italy 19 - 41 at Scurry-Rosser 3A - 7 7:30 PM
26-Aug Itasca 58 - 0 vs Meridian 2A - 10 7:30 PM
26-Aug Kerens 20 - 44 vs Wortham 2A - 10 7:00 PM
26-Aug Malakoff Cross Roads 54 - 18 at Tyler All Saints 11M - Ind. 7:00 PM
26-Aug Rio Vista 35 - 46 at Dawson 2A - 10 7:30 PM
Dist. 8
26-Aug Bosqueville 13 - 42 at Chilton 2A - 13 7:30 PM
26-Aug Bruceville-Eddy 6 - 45 at Hico 2A - 10 7:00 PM
26-Aug Crawford 49 - 0 at Goldthwaite 2A - 5 7:30 PM
26-Aug Marlin 31 - 48 at Crockett 3A - 9 7:30 PM
26-Aug Moody 21 - 40 at Axtell 2A - 7 7:30 PM
26-Aug Riesel 0 - 28 at Blooming Grove 3A - 7 7:30 PM
26-Aug Rosebud-Lott 59 - 19 vs Jewett Leon 2A - 12 7:30 PM
26-Aug Valley Mills 26 - 42 at Weatherford Christian 11MDiv. 4 - 1 7:30 PM
Dist. 9
25-Aug Alba-Golden 55 - 0 vs Detroit 2A - 9 7:00 PM
26-Aug Bogata Rivercrest 28 - 38 at Queen City 3A - 11 7:30 PM
26-Aug Como-Pickton 8 - 14 vs Simms Bowie 2A - 9 7:30 PM
26-Aug Cooper 32 - 18 vs Grand Saline 3A - 9 7:30 PM
26-Aug Honey Grove 15 - 20 vs Howe 3A - 8 7:30 PM
26-Aug Quinlan Boles 27 - 12 at Overton 2A - 11 7:30 PM
26-Aug Wolfe City 37 - 28 at Leonard 3A - 8 7:30 PM
Dist. 10
25-Aug Beckville 22 - 53 vs Timpson 2A - 11 7:30 PM
26-Aug Big Sandy 7 - 41 vs Pattonville Prairiland 3A - 10 7:30 PM
26-Aug Frankston 24 - 22 vs Grapeland 2A - 11 7:30 PM
26-Aug Gladewater Union Grove 28 - 24 at Tyler T. K. Gorman 11MDiv. 4 - 1 7:30 PM
26-Aug Harleton 0 - 31 vs Price Carlisle 2A - 11 7:30 PM
26-Aug Hawkins 20 - 28 vs Maud 2A - 9 7:30 PM
26-Aug Ore City 13 - 7 at Linden-Kildare 2A - 9 7:30 PM
Dist. 11
26-Aug Garrison 35 - 30 vs Hughes Springs 3A - 11 7:30 PM
26-Aug Grapeland 22 - 24 at Frankston 2A - 10 7:30 PM
26-Aug Joaquin 48 - 14 vs Arp 3A - 9 7:00 PM
26-Aug Pineland West Sabine 38 - 50 at Tenaha 2A - 11 7:00 PM
26-Aug San Augustine 0 - 42 vs Hemphill 3A - 12 7:00 PM
26-Aug Shelbyville 48 - 44 at Alto 2A - 11 7:00 PM
25-Aug Timpson 53 - 22 at Beckville 2A - 10 7:30 PM
Dist. 12
26-Aug Centerville 35 - 6 vs Buffalo 3A - 13 7:30 PM
26-Aug Corrigan-Camden 28 - 21 at Buna 3A - 10 7:30 PM
26-Aug Groveton 7 - 28 at Lovelady 2A - 12 7:30 PM
26-Aug Jewett Leon 19 - 59 at Rosebud-Lott 2A - 8 7:30 PM
26-Aug Normangee 0 - 53 at Bremond 2A - 13 7:30 PM
25-Aug Saratoga West Hardin 19 - 20 vs Colmesneil  (at Jasper) 2A - 12 7:00 PM
Dist. 13
26-Aug Flatonia 35 - 0 at Shiner St. Paul 11MDiv. 4 - 2 7:30 PM
26-Aug Hearne 21 - 12 vs Anderson-Shiro 3A - 12 7:30 PM
26-Aug Holland 18 - 21 vs Burton 2A - 14 7:00 PM
26-Aug Schulenburg 20 - 42 vs Universal City Randolph 3A - 13 7:30 PM
26-Aug Thorndale 33 - 35 vs Lexington 3A - 13 7:30 PM
26-Aug Thrall 47 - 8 vs Somerville 2A - 14 7:30 PM
26-Aug Weimar 44 - 12 vs Schertz John Paul II 11MDiv. 3 - 3 7:30 PM
Dist. 14
27-Aug Harper 7 - 22 at D'Hanis 2A - 15 7:00 PM
26-Aug Johnson City 30 - 20 at Comfort 3A - 15 7:30 PM
26-Aug Junction 8 - 28 at DeLeon 2A - 5 7:00 PM
26-Aug Mason 6 - 7 vs Coleman 2A - 5 7:30 PM
26-Aug Stockdale 42 - 12 at Ingram Moore 3A - 13 7:00 PM
Dist. 15
26-Aug Bloomington 26 - 23 vs Woodsboro 2A - 16 7:30 PM
26-Aug Ganado 39 - 14 at Van Vleck 3A - 14 7:30 PM
26-Aug Kenedy 21 - 0 vs Ben Bolt 2A - 16 7:30 PM
26-Aug Refugio 12 - 49 at Hitchcock 3A - 12 7:30 PM
26-Aug Shiner 7 - 14 at Hallettsville 3A - 12 7:30 PM
25-Aug Skidmore-Tynan 13 - 47 at Taft 3A - 16 7:30 PM
26-Aug Three Rivers 34 - 0 vs Falls City 2A - 14 7:30 PM
Dist. 16
26-Aug Ben Bolt 0 - 21 at Kenedy 2A - 15 7:30 PM
26-Aug Freer 12 - 22 at Banquete 3A - 16 7:30 PM
26-Aug La Villa 34 - 6 at Progreso 3A - 16 7:30 PM
26-Aug Premont 46 - 0 vs Monte Alto 3A - 16 7:30 PM
26-Aug Riviera-Kaufer 8 - 43 at Santa Gertrudis Academy 3A - 16 7:30 PM
26-Aug Santa Maria 14 - 30 at Falfurrias 3A - 16 7:30 PM
Dist. 1
26-Aug Booker 16 - 6 at Wheeler 2A - 2 7:00 PM
26-Aug Boys Ranch 22 - 12 at Ropesville Ropes 2A - 4 7:00 PM
26-Aug Gruver 24 - 7 vs Sanford-Fritch 2A - 1 7:00 PM
26-Aug Sunray 32 - 29 at Hooker, OK 7:00 PM
26-Aug Vega 54 - 20 vs Bovina 2A - 3 7:00 PM
Dist. 2
26-Aug Clarendon 6 - 56 at Panhandle 2A - 1 7:00 PM
26-Aug Memphis 20 - 8 vs Dimmitt 3A - 3 7:00 PM
26-Aug Quanah 12 - 35 vs Archer City 2A - 7 7:00 PM
25-Aug Shamrock 6 - 19 vs Sundown  (at Canyon) 2A - 2 7:00 PM
26-Aug Wellington 8 - 6 at Frederick, OK 7:00 PM
26-Aug Wheeler 6 - 16 vs Booker 2A - 1 7:00 PM
Dist. 3
26-Aug Bovina 20 - 54 at Vega 2A - 1 7:00 PM
26-Aug Crosbyton 26 - 47 vs Smyer 2A - 4 7:00 PM
26-Aug Hale Center 6 - 21 at Stinnett West Texas 2A - 1 7:00 PM
26-Aug Lockney 0 - 30 vs Seagraves 2A - 4 7:00 PM
26-Aug Ralls 6 - 34 vs Floydada 2A - 2 7:00 PM
26-Aug Sudan 0 - 49 at Olton 2A - 2 7:00 PM
Dist. 4
25-Aug Morton 51 - 0 vs Tornillo (at Wink) 3A - 1 7:00 PM
26-Aug New Home 7 - 27 at Haskell 2A - 7 7:00 PM
26-Aug Plains 33 - 21 vs Tahoka 2A - 2 7:00 PM
26-Aug Ropesville Ropes 12 - 22 vs Boys Ranch 2A - 1 7:00 PM
26-Aug Seagraves 30 - 0 at Lockney 2A - 3 7:00 PM
26-Aug Smyer 47 - 26 at Crosbyton 2A - 3 7:00 PM
Dist. 5
26-Aug Eldorado 7 - 0 at Christoval 2A - 3 7:00 PM
26-Aug Iraan 29 - 22 vs La Pryor 2A - 15 7:00 PM
26-Aug McCamey 28 - 21 at Crane 3A - 1 7:30 PM
27-Aug Midland TLCA 0 - 69 vs Miles 2A - 6 12:00 PM
26-Aug Sterling City 68 - 0 vs Odessa Compass Academy 3A - 1 7:00 PM
26-Aug Water Valley 80 - 19 vs Abilene TLCA 2A - 6 7:30 PM
26-Aug Wink 38 - 7 at Reagan County 2A - 3 7:30 PM
Dist. 6
26-Aug Abilene TLCA 19 - 80 at Water Valley 2A - 5 7:30 PM
26-Aug Albany 19 - 15 vs Lubbock Trinity Christian 11MDiv. 3 - 1 6:00 PM
26-Aug Cross Plains 40 - 14 at Winters 2A - 4 7:30 PM
26-Aug Hamlin 0 - 48 vs Stamford 2A - 4 7:30 PM
27-Aug Miles 69 - 0 at Midland TLCA 2A - 5 12:00 PM
26-Aug Roscoe 46 - 20 vs Colorado City 2A - 4 7:30 PM
Dist. 7
26-Aug Archer City 35 - 12 at Quanah 2A - 2 7:00 PM
26-Aug Electra 0 - 49 vs Santo 2A - 8 7:00 PM
26-Aug Haskell 27 - 7 vs New Home 2A - 4 7:00 PM
26-Aug Munday 18 - 14 vs Mercy Culture Prep (at Bowie) 11MDiv. 4 - 1 7:30 PM
26-Aug Petrolia 14 - 34 at Muenster Sacred Heart 11MDiv. 4 - 1 7:00 PM
26-Aug Seymour 47 - 22 vs Anson 2A - 4 7:00 PM
26-Aug Windthorst 7 - 36 at Henrietta 3A - 6 7:00 PM
Dist. 8
26-Aug Celeste 28 - 20 vs Trenton (OT) 2A - 6 7:30 PM
26-Aug Chico 21 - 22 at Dallas Gateway Charter 3A - 7 7:30 PM
26-Aug Collinsville 50 - 28 at Tioga 2A - 6 7:00 PM
26-Aug Era 22 - 41 at Nocona 2A - 6 7:30 PM
26-Aug Lindsay 7 - 36 at Paradise 3A - 4 7:30 PM
26-Aug Muenster 17 - 38 at Bells 3A - 8 7:30 PM
26-Aug Santo 49 - 0 at Electra 2A - 7 7:00 PM
Dist. 9
25-Aug Clarksville 0 - 41 at Whitewright 2A - 6 7:30 PM
26-Aug Cumby 28 - 36 at Tom Bean 2A - 6 7:30 PM
25-Aug Detroit 0 - 55 at Alba-Golden 2A - 9 7:00 PM
26-Aug Linden-Kildare 7 - 13 vs Ore City 2A - 10 7:30 PM
26-Aug Maud 28 - 20 at Hawkins 2A - 10 7:30 PM
26-Aug Simms Bowie 14 - 8 at Como-Pickton 2A - 9 7:30 PM
Dist. 10
26-Aug Dawson 46 - 35 vs Rio Vista 2A - 7 7:30 PM
26-Aug Frost 16 - 34 vs Bartlett 2A - 13 7:30 PM
26-Aug Hico 45 - 6 vs Bruceville-Eddy 2A - 8 7:00 PM
26-Aug Hubbard 6 - 28 vs Granger 2A - 13 7:30 PM
26-Aug Mart 54 - 0 at Paris Chisum 3A - 10 7:30 PM
26-Aug Meridian 0 - 58 at Itasca 2A - 7 7:30 PM
26-Aug Wortham 44 - 20 at Kerens 2A - 7 7:00 PM
Dist. 11
26-Aug Alto 44 - 48 vs Shelbyville 2A - 11 7:00 PM
26-Aug Cushing 7 - 32 at Cayuga 2A - 7 7:00 PM
26-Aug Mount Enterprise 26 - 40 vs Deweyville 2A - 12 7:00 PM
26-Aug Overton 12 - 27 vs Quinlan Boles 2A - 9 7:30 PM
26-Aug Price Carlisle 31 - 0 at Harleton 2A - 10 7:30 PM
26-Aug Tenaha 50 - 38 vs Pineland West Sabine 2A - 11 7:00 PM
Dist. 12
25-Aug Colmesneil 20 - 19 vs Saratoga West Hardin  (at Jasper) 2A - 12 7:00 PM
26-Aug Deweyville 40 - 26 at Mount Enterprise 2A - 11 7:00 PM
25-Aug Evadale 18 - 35 vs Cleveland Tarkington 3A - 10 7:00 PM
26-Aug Hull-Daisetta 22 - 12 vs Kountze 3A - 12 7:00 PM
26-Aug Lovelady 28 - 7 vs Groveton 2A - 12 7:30 PM
26-Aug Sabine Pass 0 - 46 vs Spring Frassati Catholic 11M - Ind. 7:00 PM
Dist. 13
26-Aug Bartlett 34 - 16 at Frost 2A - 10 7:30 PM
26-Aug Bremond 53 - 0 vs Normangee 2A - 12 7:30 PM
26-Aug Chilton 42 - 13 vs Bosqueville 2A - 8 7:30 PM
26-Aug Granger 28 - 6 at Hubbard 2A - 10 7:30 PM
26-Aug Iola 0 - 12 vs Snook 2A - 14 7:30 PM
26-Aug Milano 41 - 7 at Waco Reicher 11MDiv. 4 - 1 7:00 PM
Dist. 14
26-Aug Burton 21 - 18 at Holland 2A - 13 7:00 PM
26-Aug Falls City 0 - 34 at Three Rivers 2A - 15 7:30 PM
26-Aug Louise 11 - 51 vs Danbury 3A - 14 7:00 PM
26-Aug Runge 0 - 28 at Pettus 2A - 16 7:00 PM
26-Aug Snook 12 - 0 at Iola 2A - 13 7:30 PM
26-Aug Somerville 8 - 47 at Thrall 2A - 13 7:30 PM
26-Aug Yorktown 21 - 55 vs Wallis Brazos 3A - 14 7:00 PM
Dist. 15
26-Aug Brackettville 7 - 27 at Crystal City 3A - 14 7:30 PM
26-Aug Center Point 20 - 33 vs San Antonio St. Anthony's 11MDiv. 2 - 3 TBD
26-Aug Charlotte 22 - 20 vs Agua Dulce 2A - 16 7:00 PM
27-Aug D'Hanis 22 - 7 vs Harper 2A - 14 7:00 PM
26-Aug La Pryor 22 - 29 at Iraan 2A - 5 7:00 PM
26-Aug Rocksprings Open
26-Aug Sabinal 14 - 6 at Dilley 3A - 15 7:30 PM
Dist. 16
26-Aug Agua Dulce 20 - 22 at Charlotte 2A - 15 7:00 PM
26-Aug Benavides Open
26-Aug Bruni 14 - 27 vs SA Texas Military Institute 11MDiv. 2 - 3 7:00 PM
26-Aug Pettus 28 - 0 vs Runge 2A - 14 7:00 PM
26-Aug Woodsboro 23 - 26 at Bloomington 2A - 15 7:30 PM
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com