2022 Class 1A Week 1 Weekly Schedule

Dist. 1
25-Aug Follett 60 - 0 vs Hedley 1A - 1 7:00 PM
26-Aug McLean 74 - 24 at Amarillo San Jacinto Christian 6MDiv. 2 - 1 7:00 PM
25-Aug Miami 76 - 0 vs Amarillo PCHEA TAIAO - D2 5:00 PM
26-Aug White Deer 38 - 36 at Groom 1A - 1 7:00 PM
Dist. 2
26-Aug Claude 48 - 46 vs Roby  (at Motley) 1A - 8 7:00 PM
27-Aug Happy 16 - 62 vs Westbrook  (at Jayton) 1A - 8 8:00 PM
26-Aug Nazareth 63 - 20 vs Whiteface 1A - 5 7:30 PM
25-Aug Wildorado 67 - 18 vs Lefors 1A - 1 7:00 PM
Dist. 3
26-Aug Anton 48 - 0 at Lazbuddie 1A - 2 7:30 PM
26-Aug Kress 61 - 14 at Hart 1A - 2 7:30 PM
25-Aug Lorenzo 49 - 0 vs Wellman-Union 1A - 5 7:30 PM
26-Aug Petersburg 14 - 62 vs Silverton 1A - 1 7:30 PM
26-Aug Springlake-Earth 32 - 72 at Whitharral 1A - 2 7:30 PM
Dist. 4
27-Aug Knox City 54 - 8 vs Strawn  (at Jayton) 1A - 8 5:30 PM
26-Aug Spur 64 - 18 vs O'Donnell 1A - 5 7:30 PM
26-Aug Turkey Valley 26 - 30 vs Garden City  (at Jayton) 1A - 7 6:00 PM
26-Aug Vernon Northside 58 - 6 vs Afton Patton Springs 1A - 5 7:30 PM
Dist. 5
26-Aug Meadow 46 - 0 vs Baird 1A - 9 7:30 PM
26-Aug O'Donnell 18 - 64 at Spur 1A - 4 7:30 PM
25-Aug Wellman-Union 0 - 49 at Lorenzo 1A - 3 7:30 PM
26-Aug Whiteface 20 - 63 at Nazareth 1A - 2 7:30 PM
Dist. 6
26-Aug Fort Davis 70 - 20 vs Dell City 1A - 3 7:30 PM
26-Aug Imperial Buena Vista 60 - 80 at Irion County 1A - 13 7:30 PM
26-Aug Marfa 16 - 54 vs Grandfalls-Royalty  (at Sul Ross) 1A - 3 7:30 PM
26-Aug Van Horn 60 - 25 vs Sierra Blanca  (at Alpine) 1A - 3 3:00 PM
Dist. 7
26-Aug Ackerly Sands 39 - 71 vs Hermleigh 1A - 8 7:30 PM
25-Aug Borden County 42 - 38 vs Lubbock Kingdom Prep (at Jayton) 6MDiv. 3 - 1 6:00 PM
26-Aug Garden City 30 - 26 vs Turkey Valley  (at Jayton) 1A - 4 6:00 PM
26-Aug Lenorah Grady 6 - 32 at Amherst 1A - 2 7:30 PM
26-Aug Rankin 52 - 30 at Balmorhea 1A - 3 7:30 PM
Dist. 8
26-Aug Hermleigh 71 - 39 at Ackerly Sands 1A - 7 7:30 PM
25-Aug Ira 54 - 6 vs Motley County  (at Jayton) 1A - 5 8:00 PM
26-Aug Roby 46 - 48 vs Claude  (at Motley) 1A - 2 7:00 PM
25-Aug Roscoe Highland 15 - 48 vs Loraine 1A - 13 7:30 PM
26-Aug Rotan 22 - 67 at Robert Lee 1A - 13 7:30 PM
27-Aug Westbrook 62 - 16 vs Happy  (at Jayton) 1A - 2 8:00 PM
Dist. 9
26-Aug Baird 0 - 46 at Meadow 1A - 5 7:30 PM
26-Aug Bryson 0 - 45 at Azle Christian School 6MDiv. 3 - 2 7:30 PM
26-Aug Gordon 49 - 0 at Throckmorton 1A - 7 7:30 PM
26-Aug Gorman 58 - 12 vs Lometa 1A - 14 7:30 PM
25-Aug Lingleville 75 - 30 at Morgan 1A - 10 6:30 PM
26-Aug Perrin-Whitt 37 - 27 vs Bowie Gold-burg 1A - 8 7:30 PM
Dist. 10
25-Aug Campbell 32 - 56 vs Rockwall Heritage Christian 6MDiv. 3 - 3 7:30 PM
25-Aug Gilmer Union Hill 63 - 18 vs Leverett's Chapel 1A - 15 7:00 PM
26-Aug Saint Jo 54 - 8 vs Wichita Falls Christian 6MDiv. 3 - 1 7:30 PM
26-Aug Savoy 0 - 62 at Lucas Christian Academy 6MDiv. 2 - 2 7:30 PM
Dist. 11
25-Aug Avalon 66 - 20 vs Waco Methodist Children's Home TCAF - 1 7:00 PM
26-Aug Blum 18 - 66 vs Abbott 1A - 12 7:30 PM
26-Aug Covington 28 - 40 at Aquilla 1A - 12 7:30 PM
26-Aug Milford 73 - 42 vs Keene 6M - Ind. 7:30 PM
25-Aug Three Way 19 - 64 vs Walnut Springs 1A - 12 7:30 PM
Dist. 12
26-Aug Abbott 66 - 18 at Blum 1A - 11 7:30 PM
26-Aug Aquilla 40 - 28 vs Covington 1A - 11 7:30 PM
26-Aug Coolidge 20 - 68 vs Jonesboro 1A - 14 7:30 PM
26-Aug Gholson 58 - 8 at Kopperl 1A - 10 7:30 PM
26-Aug Penelope 38 - 46 at Oglesby 1A - 11 7:30 PM
Dist. 13
25-Aug Eden 8 - 48 at Leakey 1A - 16 7:30 PM
26-Aug Irion County 80 - 60 vs Imperial Buena Vista 1A - 6 7:30 PM
25-Aug Menard 47 - 2 vs San Marcos Hill Country 6MDiv. 3 - 4 7:30 PM
26-Aug Robert Lee 67 - 22 vs Rotan 1A - 8 7:30 PM
25-Aug Veribest 13 - 58 at Santa Anna 1A - 14 7:30 PM
Dist. 14
26-Aug Evant 24 - 64 at Stephenville Faith TAIAO - D2 7:30 PM
26-Aug Jonesboro 68 - 20 at Coolidge 1A - 12 7:30 PM
26-Aug Lometa 12 - 58 at Gorman 1A - 9 7:30 PM
26-Aug May 58 - 12 at Jayton 1A - 5 8:00 PM
25-Aug Santa Anna 58 - 13 vs Veribest 1A - 13 7:30 PM
Dist. 15
26-Aug Burkeville Open
26-Aug Chester 47 - 0 at Galveston O'Connell 6MDiv. 3 - 5 7:00 PM
26-Aug High Island 0 - 56 vs Richland Springs 1A - 16 7:00 PM
25-Aug Leverett's Chapel 18 - 63 at Gilmer Union Hill 1A - 10 7:00 PM
Dist. 16
25-Aug Leakey 48 - 8 vs Eden 1A - 13 7:30 PM
26-Aug McDade 54 - 6 at Killeen Memorial Christian TCAF - 1 7:00 PM
26-Aug Medina 76 - 56 vs Rochelle 1A - 16 7:30 PM
25-Aug Nueces Canyon 20 - 22 vs SA Saint Mary's Hall 6MDiv. 1 - 2 7:30 PM
26-Aug Prairie Lea 0 - 45 vs San Antonio Castle Hills 6MDiv. 2 - 4 7:30 PM
Dist. 1
27-Aug Darrouzett 18 - 67 vs Chillicothe  (at Groom) 1A - 6 11:00 AM
26-Aug Groom 36 - 38 vs White Deer 1A - 1 7:00 PM
25-Aug Hedley 0 - 60 at Follett 1A - 1 7:00 PM
25-Aug Lefors 18 - 67 at Wildorado 1A - 2 7:00 PM
26-Aug Silverton 62 - 14 at Petersburg 1A - 3 7:30 PM
Dist. 2
26-Aug Amherst 32 - 6 vs Lenorah Grady 1A - 7 7:30 PM
26-Aug Cotton Center 26 - 69 vs Southland 1A - 4 7:30 PM
26-Aug Hart 14 - 61 vs Kress 1A - 3 7:30 PM
26-Aug Lazbuddie 0 - 48 vs Anton 1A - 3 7:30 PM
26-Aug Whitharral 72 - 32 vs Springlake-Earth 1A - 3 7:30 PM
Dist. 3
26-Aug Balmorhea 30 - 52 vs Rankin 1A - 7 7:30 PM
26-Aug Dell City 20 - 70 at Fort Davis 1A - 6 7:30 PM
26-Aug Grandfalls-Royalty 54 - 16 vs Marfa  (at Sul Ross) 1A - 6 7:30 PM
26-Aug Sanderson 76 - 0 vs Fort Hancock  (at Sul Ross U.) 6M - Ind. 7:30 PM
26-Aug Sierra Blanca 25 - 60 vs Van Horn  (at Alpine) 1A - 6 3:00 PM
Dist. 4
27-Aug Lamesa Klondike 68 - 20 vs Crowell  (at Jayton) 1A - 6 3:00 PM
26-Aug Loop 42 - 16 at Lubbock Christ The King 6MDiv. 3 - 1 7:30 PM
26-Aug Southland 69 - 26 at Cotton Center 1A - 2 7:30 PM
26-Aug Welch Dawson 32 - 13 at Olfen 6M - Ind. 7:30 PM
25-Aug Wilson 19 - 37 vs Petersburg JV 7:30 PM
Dist. 5
26-Aug Afton Patton Springs 6 - 58 at Vernon Northside 1A - 4 7:30 PM
26-Aug Aspermont 34 - 28 at Blackwell 1A - 13 7:30 PM
26-Aug Guthrie 42 - 68 vs Paducah 1A - 6 7:00 PM
26-Aug Jayton 12 - 58 vs May 1A - 14 8:00 PM
25-Aug Motley County 6 - 54 vs Ira  (at Jayton) 1A - 8 8:00 PM
Dist. 6
26-Aug Benjamin 78 - 6 vs Moran 1A - 14 7:30 PM
27-Aug Chillicothe 67 - 18 vs Darrouzett (at Groom) 1A - 1 11:00 AM
27-Aug Crowell 20 - 68 vs Lamesa Klondike  (at Jayton) 1A - 4 3:00 PM
26-Aug Harrold 12 - 57 at Haskell Paint Creek 1A - 7 7:30 PM
26-Aug Paducah 68 - 42 at Guthrie 1A - 5 7:00 PM
Dist. 7
26-Aug Haskell Paint Creek 57 - 12 vs Harrold 1A - 6 7:30 PM
26-Aug Lueders-Avoca 32 - 79 at Trent 1A - 13 7:30 PM
26-Aug Rule Open
26-Aug Throckmorton 0 - 49 vs Gordon 1A - 9 7:30 PM
26-Aug Woodson 33 - 12 vs Valera Panther Creek 1A - 14 7:30 PM
Dist. 8
26-Aug Bowie Gold-burg 27 - 37 at Perrin-Whitt 1A - 9 7:30 PM
26-Aug Forestburg 45 - 31 vs North Texas (NTX) 6M - Ind. 7:00 PM
25-Aug Newcastle 72 - 42 vs Ranger 6M - Ind. 7:30 PM
27-Aug Strawn 8 - 54 vs Knox City  (at Jayton) 1A - 4 5:30 PM
Dist. 9
26-Aug Apple Springs 51 - 6 vs Longview Trinity S/of TX 6MDiv. 3 - 3 7:00 PM
25-Aug Ladonia Fannindel 32 - 53 vs Bluff Dale (at Ovilla) 1A - 12 7:00 PM
26-Aug Oakwood 47 - 0 at Fruitvale 6M - Ind. 7:30 PM
25-Aug Trinidad 18 - 65 vs Tyler HEAT 6M - Ind. 7:30 PM
Dist. 10
26-Aug Bynum 21 - 66 vs Cranfills Gap 1A - 12 7:30 PM
26-Aug Kopperl 8 - 58 vs Gholson 1A - 12 7:30 PM
25-Aug Morgan 30 - 75 vs Lingleville 1A - 9 6:30 PM
25-Aug Mount Calm 50 - 0 vs Waco Parkview Christian  (at Crowley) TCAF - 1 5:00 PM
Dist. 11
26-Aug Buckholts 52 - 46 at Temple Holy Trinity 6MDiv. 2 - 3 7:30 PM
27-Aug Calvert 12 - 57 vs Plano Coram Deo (at Allen) 6MDiv. 2 - 2 5:00 PM
26-Aug Dime Box Open
26-Aug Oglesby 46 - 38 vs Penelope 1A - 12 7:30 PM
Dist. 12
25-Aug Bluff Dale 53 - 32 vs Ladonia Fannindel  (at Ovilla) 1A - 9 7:00 PM
26-Aug Cranfills Gap 66 - 21 at Bynum 1A - 10 7:30 PM
26-Aug Iredell 55 - 8 at Gustine 1A - 15 7:30 PM
25-Aug Walnut Springs 64 - 19 at Three Way 1A - 11 7:30 PM
Dist. 13
26-Aug Blackwell 28 - 34 vs Aspermont 1A - 5 7:30 PM
25-Aug Bronte 44 - 37 at Zephyr 1A - 15 7:30 PM
25-Aug Loraine 48 - 15 at Roscoe Highland 1A - 8 7:30 PM
26-Aug Trent 79 - 32 vs Lueders-Avoca 1A - 7 7:30 PM
Dist. 14
26-Aug Moran 6 - 78 at Benjamin 1A - 6 7:30 PM
25-Aug Paint Rock 64 - 14 at Lohn 1A - 16 7:30 PM
26-Aug Rising Star 53 - 18 vs Blanket 1A - 15 7:30 PM
26-Aug Valera Panther Creek 12 - 33 at Woodson 1A - 7 7:30 PM
Dist. 15
26-Aug Blanket 18 - 53 at Rising Star 1A - 14 7:30 PM
26-Aug Gustine 8 - 55 vs Iredell 1A - 12 7:30 PM
26-Aug Mullin 38 - 6 vs Brookesmith 1A - 16 7:30 PM
26-Aug Sidney 26 - 13 vs Priddy 6M - Ind. 7:30 PM
25-Aug Zephyr 37 - 44 vs Bronte 1A - 13 7:30 PM
Dist. 16
26-Aug Brookesmith 6 - 38 at Mullin 1A - 15 7:30 PM
26-Aug Cherokee 59 - 14 at Smoking for Jesus Ministry TAIAO - D2 7:00 PM
25-Aug Lohn 14 - 64 vs Paint Rock 1A - 14 7:30 PM
26-Aug Richland Springs 56 - 0 at High Island 1A - 15 7:00 PM
26-Aug Rochelle 56 - 76 at Medina 1A - 16 7:30 PM
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com