2022 Class 2A Week 11 Weekly Schedule

Dist. 1
4-Nov Amarillo Highland Park 28 - 13 vs *Sanford-Fritch 2A - 1 7:00 PM
4-Nov Farwell 25 - 47 at *Panhandle 2A - 1 7:00 PM
4-Nov Stinnett West Texas 0 - 1 vs *Stratford 2A - 1 7:00 PM
Dist. 2
4-Nov Floydada 27 - 39 at *Olton 2A - 2 7:00 PM
4-Nov New Deal 35 - 7 at *Post 2A - 2 7:00 PM
3-Nov Sundown 39 - 26 vs *Tahoka 2A - 2 7:00 PM
Dist. 3
4-Nov Anthony 9 - 32 at *Ozona 2A - 3 7:00 PM
4-Nov Christoval 22 - 28 at *Reagan County (3OT) 2A - 3 7:00 PM
4-Nov Forsan 21 - 48 at *Sonora 2A - 3 7:00 PM
Dist. 4
4-Nov Anson Open
4-Nov Cisco 33 - 36 at *Hawley 2A - 4 7:00 PM
4-Nov Colorado City 0 - 45 vs *Stamford 2A - 4 7:00 PM
4-Nov Olney 63 - 14 at *Winters 2A - 4 7:00 PM
Dist. 5
3-Nov Bangs 0 - 47 vs *Coleman 2A - 5 7:00 PM
4-Nov DeLeon Open
4-Nov Goldthwaite 0 - 22 vs *Hamilton 2A - 5 7:00 PM
3-Nov San Saba 0 - 63 vs *Tolar 2A - 5 7:00 PM
Dist. 6
3-Nov Alvord 28 - 31 at *Nocona 2A - 6 7:00 PM
3-Nov Tioga 34 - 28 at *Whitewright (OT) 2A - 6 7:30 PM
3-Nov Tom Bean 8 - 34 at *Trenton 2A - 6 7:30 PM
Dist. 7
3-Nov Axtell 55 - 0 at *Itasca 2A - 7 7:00 PM
3-Nov Cayuga 44 - 6 vs *Rio Vista 2A - 7 7:00 PM
4-Nov Italy Open
3-Nov Kerens 20 - 8 vs *Malakoff Cross Roads 2A - 7 7:00 PM
Dist. 8
4-Nov Bosqueville 28 - 70 at *Riesel 2A - 8 7:30 PM
3-Nov Bruceville-Eddy 0 - 51 vs *Crawford 2A - 8 7:30 PM
3-Nov Marlin 41 - 14 at *Valley Mills 2A - 8 7:30 PM
3-Nov Moody 13 - 41 at *Rosebud-Lott 2A - 8 7:00 PM
Dist. 9
4-Nov Alba-Golden Open
3-Nov Bogata Rivercrest 20 - 32 vs *Wolfe City 2A - 9 7:00 PM
3-Nov Como-Pickton 0 - 55 at *Honey Grove 2A - 9 7:30 PM
4-Nov Cooper 52 - 0 at *Quinlan Boles 2A - 9 7:30 PM
Dist. 10
3-Nov Beckville 56 - 28 at *Gladewater Union Grove 2A - 10 7:30 PM
3-Nov Big Sandy 18 - 24 vs *Hawkins 2A - 10 7:30 PM
4-Nov Frankston Open
3-Nov Harleton 38 - 20 vs *Ore City 2A - 10 7:30 PM
Dist. 11
3-Nov Garrison 38 - 44 vs *Timpson 2A - 11 7:00 PM
3-Nov Grapeland 50 - 20 vs *San Augustine 2A - 11 7:00 PM
4-Nov Joaquin Open
3-Nov Pineland West Sabine 46 - 53 at *Shelbyville 2A - 11 7:00 PM
Dist. 12
3-Nov Centerville 56 - 21 vs *Corrigan-Camden 2A - 12 7:00 PM
3-Nov Groveton 43 - 0 vs *Saratoga West Hardin 2A - 12 7:30 PM
3-Nov Jewett Leon 45 - 20 vs *Normangee 2A - 12 7:00 PM
Dist. 13
4-Nov Flatonia 49 - 17 at *Holland 2A - 13 7:30 PM
3-Nov Hearne 16 - 53 at *Thorndale 2A - 13 7:30 PM
4-Nov Schulenburg 14 - 38 at *Thrall 2A - 13 7:30 PM
4-Nov Weimar Open
Dist. 14
4-Nov Harper 7 - 40 vs *Mason 2A - 14 7:30 PM
4-Nov Johnson City 21 - 24 at *Stockdale 2A - 14 7:30 PM
4-Nov Junction Open
Dist. 15
4-Nov Bloomington 12 - 51 at *Skidmore-Tynan 2A - 15 7:30 PM
3-Nov Ganado 26 - 52 at *Refugio 2A - 15 7:30 PM
4-Nov Kenedy 12 - 56 at *Shiner 2A - 15 6:00 PM
4-Nov Three Rivers Open
Dist. 16
3-Nov Ben Bolt 64 - 12 vs *Riviera-Kaufer 2A - 16 7:30 PM
4-Nov Freer 12 - 14 vs *La Villa 2A - 16 7:30 PM
4-Nov Premont 14 - 15 vs *Santa Maria 2A - 16 7:30 PM
Dist. 1
3-Nov Booker 7 - 12 vs *Boys Ranch 2A - 1 7:00 PM
4-Nov Gruver Open
4-Nov Sunray 39 - 47 at *Vega 2A - 1 7:00 PM
Dist. 2
4-Nov Clarendon 8 - 44 vs *Wellington 2A - 2 7:00 PM
4-Nov Memphis 20 - 55 vs *Shamrock 2A - 2 7:00 PM
4-Nov Quanah 41 - 24 vs *Wheeler 2A - 2 7:00 PM
Dist. 3
3-Nov Bovina 38 - 26 vs *Lockney 2A - 3 7:00 PM
4-Nov Crosbyton 6 - 75 at *Hale Center 2A - 3 7:00 PM
4-Nov Ralls 27 - 13 vs *Sudan 2A - 3 7:00 PM
Dist. 4
4-Nov Morton 12 - 40 at *Seagraves 2A - 4 7:00 PM
4-Nov New Home 53 - 0 vs *Ropesville Ropes 2A - 4 7:00 PM
3-Nov Plains 37 - 36 vs *Smyer 2A - 4 2:00 PM
Dist. 5
4-Nov Eldorado 6 - 24 vs *Sterling City 2A - 5 7:30 PM
4-Nov Iraan 14 - 50 vs *McCamey 2A - 5 7:30 PM
4-Nov Midland TLCA 0 - 1 at *Wink 2A - 5 7:30 PM
4-Nov Water Valley Open
Dist. 6
3-Nov Abilene TLCA 0 - 67 at *Albany 2A - 6 7:00 PM
4-Nov Cross Plains 21 - 49 vs *Miles 2A - 6 7:00 PM
4-Nov Hamlin 14 - 16 at *Roscoe 2A - 6 7:00 PM
Dist. 7
4-Nov Archer City 41 - 27 at *Munday 2A - 7 7:00 PM
4-Nov Electra 14 - 49 at *Windthorst 2A - 7 7:00 PM
4-Nov Haskell Open
4-Nov Petrolia 0 - 42 vs *Seymour 2A - 7 7:00 PM
Dist. 8
3-Nov Celeste 7 - 34 vs *Muenster 2A - 8 7:00 PM
3-Nov Chico 6 - 44 at *Collinsville 2A - 8 7:00 PM
3-Nov Era 0 - 42 vs *Santo 2A - 8 7:00 PM
4-Nov Lindsay Open
Dist. 9
3-Nov Clarksville 28 - 12 vs *Cumby 2A - 9 7:30 PM
5-Nov Detroit 0 - 1 at *Simms Bowie 2A - 9 7:00 PM
5-Nov Linden-Kildare 8 - 48 vs *Maud 2A - 9 2:00 PM
Dist. 10
3-Nov Dawson 40 - 48 at *Wortham 2A - 10 7:00 PM
5-Nov Frost 28 - 29 vs *Meridian 2A - 10 10:00 AM
4-Nov Hico Open
3-Nov Hubbard 0 - 70 at *Mart 2A - 10 7:00 PM
Dist. 11
3-Nov Alto 36 - 31 vs *Price Carlisle 2A - 11 7:00 PM
4-Nov Cushing 38 - 18 at *Mount Enterprise 2A - 11 7:00 PM
3-Nov Overton 14 - 51 vs *Tenaha 2A - 11 7:00 PM
Dist. 12
3-Nov Colmesneil 52 - 2 vs *Sabine Pass 2A - 12 7:00 PM
4-Nov Deweyville 14 - 28 vs *Lovelady 2A - 12 6:00 PM
4-Nov Evadale 39 - 16 vs *Hull-Daisetta 2A - 12 7:00 PM
Dist. 13
4-Nov Bartlett 12 - 45 at *Granger 2A - 13 7:00 PM
3-Nov Bremond 54 - 6 vs *Iola 2A - 13 7:00 PM
4-Nov Chilton 28 - 7 vs *Milano 2A - 13 7:00 PM
Dist. 14
4-Nov Burton Open
4-Nov Falls City 47 - 22 vs *Somerville 2A - 14 7:00 PM
3-Nov Louise 14 - 33 vs *Snook 2A - 14 7:00 PM
4-Nov Runge 0 - 47 at *Yorktown 2A - 14 7:00 PM
Dist. 15
4-Nov Brackettville Open
5-Nov Center Point 14 - 38 at *D'Hanis 2A - 15 7:00 PM
4-Nov Charlotte 20 - 47 at *La Pryor 2A - 15 7:00 PM
4-Nov Rocksprings 14 - 20 at *Sabinal 2A - 15 7:00 PM
Dist. 16
4-Nov Agua Dulce Open
4-Nov Benavides 0 - 48 at *Bruni 2A - 16 7:00 PM
4-Nov Pettus 14 - 28 at *Woodsboro 2A - 16 5:00 PM
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com