2022 Class 3A Week 2 Weekly Schedule

Dist. 1
2-Sep Brownfield 35 - 7 vs Tulia 3A - 3 7:00 PM
2-Sep Denver City 14 - 33 vs Littlefield 3A - 4 7:00 PM
2-Sep Kermit 23 - 32 at Crane 3A - 1 7:00 PM
2-Sep Lamesa 14 - 41 vs Muleshoe 3A - 2 7:00 PM
2-Sep Slaton 8 - 48 at Abernathy 3A - 4 7:00 PM
Dist. 2
2-Sep Amarillo River Road 14 - 26 at Borger 4A - 2 7:00 PM
2-Sep Bushland 47 - 21 vs Canadian 3A - 3 7:00 PM
2-Sep Dalhart Open
2-Sep Muleshoe 41 - 14 at Lamesa 3A - 1 7:00 PM
2-Sep Shallowater 40 - 27 at Seminole 4A - 2 7:00 PM
Dist. 3
2-Sep Bowie 62 - 63 at Bridgeport 4A - 5 7:30 PM
2-Sep Breckenridge 35 - 8 at Childress 3A - 3 7:00 PM
2-Sep Clyde 26 - 0 vs Eastland 3A - 5 7:00 PM
2-Sep Iowa Park 63 - 21 vs Fort Worth Benbrook 4A - 4 7:00 PM
2-Sep Tuscola Jim Ned 19 - 41 vs Holliday 3A - 6 7:30 PM
2-Sep Vernon 36 - 24 vs Gainesville 4A - 5 7:00 PM
Dist. 4
2-Sep Boyd 27 - 28 at Jacksboro 3A - 5 7:30 PM
1-Sep Brock 30 - 37 at Wichita Falls Hirschi (OT) 4A - 3 7:00 PM
2-Sep Paradise 34 - 13 at Muenster 2A - 8 7:00 PM
2-Sep Peaster 44 - 0 at Fort Worth Castleberry 4A - 6 7:30 PM
2-Sep Pilot Point 0 - 27 vs Plainview, OK 7:30 PM
2-Sep Ponder 70 - 57 vs Fort Worth Dunbar 4A - 6 7:30 PM
2-Sep Whitesboro 31 - 27 vs Bells 3A - 8 7:30 PM
Dist. 5
2-Sep Bonham 18 - 48 vs Scurry-Rosser  (at Royse City) 3A - 7 7:30 PM
2-Sep Commerce 31 - 32 vs Leonard 3A - 8 7:30 PM
2-Sep Emory Rains 13 - 56 at Edgewood 3A - 9 7:30 PM
2-Sep Mineola 44 - 34 at Hughes Springs 3A - 11 7:30 PM
2-Sep Mount Vernon 62 - 7 vs Gladewater 3A - 6 7:30 PM
2-Sep Pottsboro 55 - 36 vs Callisburg 3A - 6 7:30 PM
2-Sep Winnsboro 62 - 37 at Canton 4A - 8 7:30 PM
Dist. 6
2-Sep Atlanta 28 - 0 at Redwater 3A - 10 7:00 PM
2-Sep Gladewater 7 - 62 at Mount Vernon 3A - 5 7:30 PM
2-Sep Gladewater Sabine 7 - 55 vs New London West Rusk 3A - 9 7:30 PM
2-Sep Jefferson 29 - 52 at Timpson 2A - 11 7:00 PM
1-Sep Tatum 35 - 48 at Daingerfield 3A - 11 7:30 PM
2-Sep White Oak 39 - 32 vs Gilmer Harmony 3A - 11 7:30 PM
Dist. 7
1-Sep Dallas A+ Academy 0 - 39 at FW Carter-Riverside 4A - 6 7:00 PM
2-Sep Dallas Gateway Charter 0 - 21 vs Dallas Pinkston 4A - 7 7:30 PM
2-Sep Dallas Inspired Vision 8 - 44 vs Atlas HomeSchool 11M - Ind. 7:30 PM
2-Sep Dallas Life Oak Cliff 6 - 52 vs Bullard Brook Hill 11MDiv. 3 - 2 7:30 PM
3-Sep Dallas Madison 20 - 50 at Dallas Lincoln 4A - 6 6:00 PM
2-Sep Grandview 21 - 17 at Malakoff 3A - 8 7:30 PM
2-Sep Maypearl 21 - 28 at Eustace 3A - 8 7:30 PM
2-Sep West 15 - 21 vs Lorena 3A - 11 7:30 PM
2-Sep Whitney 48 - 6 vs Hillsboro 4A - 4 7:30 PM
Dist. 8
2-Sep Eustace 28 - 21 vs Maypearl 3A - 7 7:30 PM
2-Sep Fairfield 20 - 43 at Brownsboro 4A - 8 7:30 PM
2-Sep Groesbeck 28 - 14 at McGregor 3A - 11 7:30 PM
2-Sep Kemp 21 - 42 at Blooming Grove 3A - 7 7:30 PM
2-Sep Malakoff 17 - 21 vs Grandview 3A - 7 7:30 PM
2-Sep Mexia 13 - 77 vs Franklin 3A - 11 7:30 PM
2-Sep Teague 14 - 29 at New Waverly 3A - 12 7:30 PM
Dist. 9
2-Sep Coldspring-Oakhurst 34 - 7 vs Splendora 4A - 10 7:00 PM
2-Sep Crockett 21 - 53 at Rusk 4A - 8 7:30 PM
2-Sep Diboll 33 - 24 at Kirbyville 3A - 10 7:30 PM
2-Sep Huntington 15 - 33 vs Frankston 2A - 10 7:00 PM
2-Sep Palestine Westwood 14 - 18 at Buffalo 3A - 13 7:30 PM
2-Sep Shepherd 30 - 14 vs Cleveland Tarkington 3A - 10 7:30 PM
2-Sep Woodville 23 - 22 vs Newton 3A - 12 7:30 PM
Dist. 10
2-Sep Anahuac 57 - 18 at Hardin-Jefferson 4A - 9 7:30 PM
2-Sep Buna 20 - 23 at Bridge City 4A - 9 7:30 PM
2-Sep Cleveland Tarkington 14 - 30 at Shepherd 3A - 9 7:30 PM
2-Sep East Chambers 0 - 41 vs Hamshire-Fannett 4A - 9 7:30 PM
2-Sep Hardin 20 - 6 vs Evadale 2A - 12 7:30 PM
2-Sep Kirbyville 24 - 33 vs Diboll 3A - 9 7:30 PM
2-Sep Orangefield 30 - 40 at Houston Legacy TCSAAL 7:30 PM
Dist. 11
2-Sep Cameron Yoe 62 - 28 vs Yoakum 3A - 12 7:30 PM
2-Sep Franklin 77 - 13 at Mexia 3A - 8 7:30 PM
2-Sep Little River Academy 29 - 43 vs Lago Vista 4A - 13 7:30 PM
2-Sep Lorena 21 - 15 at West 3A - 7 7:30 PM
2-Sep McGregor 14 - 28 vs Groesbeck 3A - 8 7:30 PM
2-Sep Rockdale 41 - 55 vs Taylor 4A - 13 7:30 PM
2-Sep Troy 24 - 43 at Lexington 3A - 13 7:30 PM
Dist. 12
2-Sep Columbus 44 - 7 vs La Grange 4A - 12 7:30 PM
2-Sep Hallettsville 34 - 14 at Flatonia 2A - 13 7:30 PM
2-Sep Hempstead 13 - 69 at Boling 3A - 14 7:30 PM
2-Sep Hitchcock 28 - 20 vs East Bernard 3A - 14 7:30 PM
2-Sep Yoakum 28 - 62 at Cameron Yoe 3A - 11 7:30 PM
Dist. 13
2-Sep Blanco 16 - 24 vs San Antonio Antonian Prep 11MDiv. 1 - 2 7:00 PM
2-Sep Ingram Moore 20 - 0 at Comfort 3A - 15 7:30 PM
2-Sep Llano 29 - 21 vs Burnet 4A - 13 7:00 PM
2-Sep Luling 46 - 22 vs Victoria St. Joseph 11MDiv. 2 - 3 7:30 PM
2-Sep Marion 35 - 17 vs Natalia 3A - 15 7:00 PM
2-Sep San Antonio Cole 20 - 36 at Pearsall 4A - 14 7:00 PM
2-Sep Universal City Randolph 27 - 21 vs Boerne Geneva School 11MDiv. 3 - 3 7:00 PM
Dist. 14
2-Sep Cotulla 18 - 39 vs Bandera 4A - 14 7:30 PM
2-Sep Crystal City 6 - 35 vs Devine 4A - 14 7:30 PM
2-Sep Hondo 52 - 20 vs Carrizo Springs 4A - 14 7:00 PM
2-Sep Jourdanton 35 - 0 vs George West 3A - 16 7:00 PM
2-Sep Lytle 13 - 27 vs San Antonio Kennedy 4A - 14 7:00 PM
2-Sep Poteet 16 - 13 vs Goliad 3A - 15 7:30 PM
Dist. 15
2-Sep Aransas Pass 6 - 48 vs Ingleside 4A - 15 7:30 PM
2-Sep Corpus Christi London 6 - 39 vs Refugio  (at Flour Bluff) 2A - 15 7:30 PM
2-Sep Edna 27 - 21 at Bay City 4A - 12 7:00 PM
2-Sep Goliad 13 - 16 at Poteet 3A - 14 7:30 PM
1-Sep Mathis 50 - 46 vs Taft 3A - 16 7:00 PM
2-Sep Palacios 7 - 49 at Ganado 2A - 15 7:30 PM
2-Sep Vanderbilt Industrial 0 - 47 at Shiner 2A - 15 7:30 PM
Dist. 16
2-Sep Falfurrias 18 - 6 at Hebbronville 3A - 16 7:30 PM
2-Sep Lyford 46 - 7 vs La Villa 2A - 16 7:30 PM
2-Sep Progreso 7 - 60 vs Premont 2A - 16 7:30 PM
1-Sep Rio Hondo 21 - 41 at Port Isabel 4A - 16 7:00 PM
2-Sep San Diego 45 - 7 at Kingsville King 4A - 16 7:30 PM
2-Sep Santa Gertrudis Academy 0 - 36 at Banquete 3A - 16 7:30 PM
Dist. 1
2-Sep Alpine 0 - 27 vs Fort Stockton 4A - 1 7:30 PM
2-Sep Crane 32 - 23 vs Kermit 3A - 1 7:00 PM
2-Sep Odessa Compass Academy 7 - 6 at San Angelo TLCA 3A - 2 7:00 PM
2-Sep Tornillo 0 - 42 vs Fabens 4A - 1 7:00 PM
Dist. 2
2-Sep Ballinger 0 - 48 at Coleman 2A - 5 7:30 PM
2-Sep Brady 7 - 27 vs Mason 2A - 14 7:30 PM
2-Sep Early 14 - 51 vs Tolar 2A - 5 7:30 PM
2-Sep San Angelo Grape Creek 10 - 30 vs Christoval 2A - 3 7:00 PM
2-Sep San Angelo TLCA 6 - 7 vs Odessa Compass Academy 3A - 1 7:00 PM
2-Sep Wall 14 - 18 vs Cisco 2A - 4 7:00 PM
Dist. 3
2-Sep Canadian 21 - 47 at Bushland 3A - 2 7:00 PM
2-Sep Childress 8 - 35 vs Breckenridge 3A - 3 7:00 PM
2-Sep Dimmitt 16 - 47 vs Olton 2A - 2 7:00 PM
2-Sep Friona 20 - 21 vs Panhandle 2A - 1 7:00 PM
2-Sep Spearman 48 - 6 vs Sanford-Fritch 2A - 1 7:00 PM
2-Sep Tulia 7 - 35 at Brownfield 3A - 1 7:00 PM
Dist. 4
2-Sep Abernathy 48 - 8 vs Slaton 3A - 1 7:00 PM
2-Sep Coahoma 31 - 27 vs Sonora 2A - 3 7:30 PM
2-Sep Idalou 14 - 9 vs New Deal 2A - 2 7:00 PM
2-Sep Littlefield 33 - 14 at Denver City 3A - 1 7:00 PM
2-Sep Lubbock Roosevelt 0 - 33 at Hawley 2A - 4 7:00 PM
2-Sep Stanton 0 - 14 at Merkel 3A - 5 7:00 PM
Dist. 5
2-Sep Comanche 42 - 18 at Bangs 2A - 5 7:30 PM
2-Sep Dublin 14 - 55 vs Albany 2A - 6 7:00 PM
2-Sep Eastland 0 - 26 at Clyde 3A - 3 7:00 PM
2-Sep Jacksboro 28 - 27 vs Boyd 3A - 4 7:30 PM
2-Sep Merkel 14 - 0 vs Stanton 3A - 4 7:00 PM
2-Sep Millsap 7 - 42 vs Henrietta 3A - 6 7:00 PM
Dist. 6
2-Sep Callisburg 36 - 55 at Pottsboro 3A - 5 7:30 PM
2-Sep Henrietta 42 - 7 at Millsap 3A - 5 7:00 PM
2-Sep Holliday 41 - 19 at Tuscola Jim Ned 3A - 3 7:30 PM
2-Sep Sadler S&S Consolidated 14 - 48 vs Tioga 2A - 6 7:00 PM
2-Sep Valley View 36 - 27 vs Alvord 2A - 6 7:30 PM
2-Sep Wichita Falls City View 0 - 13 at Frederick, OK 7:30 PM
Dist. 7
2-Sep Blooming Grove 42 - 21 vs Kemp 3A - 8 7:30 PM
2-Sep Cedar Hill Trinity Leadership 6 - 67 at Gunter 3A - 8 7:30 PM
2-Sep Corsicana Mildred 25 - 6 vs Cayuga 2A - 7 7:00 PM
2-Sep Palmer 20 - 0 at Grand Saline 3A - 9 7:30 PM
2-Sep Rice 7 - 42 at Riesel 2A - 8 7:30 PM
2-Sep Scurry-Rosser 48 - 18 vs Bonham  (at Royse City) 3A - 5 7:30 PM
Dist. 8
2-Sep Bells 27 - 31 at Whitesboro 3A - 4 7:30 PM
2-Sep Blue Ridge 50 - 54 vs Collinsville 2A - 8 TBD
2-Sep Gunter 67 - 6 vs Cedar Hill Trinity Leadership 3A - 7 7:30 PM
2-Sep Howe 49 - 6 vs Tom Bean 2A - 6 7:30 PM
2-Sep Leonard 32 - 31 at Commerce 3A - 5 7:30 PM
2-Sep Lone Oak 6 - 29 vs Winona 3A - 9 7:30 PM
Dist. 9
2-Sep Arp 21 - 28 vs Garrison 2A - 11 7:30 PM
2-Sep Edgewood 56 - 13 vs Emory Rains 3A - 5 7:30 PM
2-Sep Grand Saline 0 - 20 vs Palmer 3A - 7 7:30 PM
2-Sep New London West Rusk 55 - 7 at Gladewater Sabine 3A - 6 7:30 PM
2-Sep Quitman 42 - 8 vs Big Sandy 2A - 10 7:30 PM
2-Sep Troup 47 - 66 at Price Carlisle 2A - 11 7:00 PM
2-Sep Winona 29 - 6 at Lone Oak 3A - 8 7:30 PM
Dist. 10
2-Sep DeKalb 44 - 12 at Elysian Fields 3A - 11 7:00 PM
2-Sep Hooks 14 - 21 vs Cooper 2A - 9 7:30 PM
2-Sep New Boston 54 - 13 vs Queen City 3A - 11 7:00 PM
2-Sep Paris Chisum 34 - 28 at Wolfe City 2A - 9 7:30 PM
2-Sep Pattonville Prairiland 20 - 7 vs Ore City 2A - 10 7:30 PM
2-Sep Paul Pewitt Open
2-Sep Redwater 0 - 28 vs Atlanta 3A - 6 7:00 PM
Dist. 11
1-Sep Daingerfield 48 - 35 vs Tatum 3A - 6 7:30 PM
2-Sep Elysian Fields 12 - 44 vs DeKalb 3A - 10 7:00 PM
2-Sep Gilmer Harmony 32 - 39 at White Oak 3A - 6 7:30 PM
2-Sep Hughes Springs 34 - 44 vs Mineola 3A - 5 7:30 PM
2-Sep New Diana 16 - 26 at Maud 2A - 9 7:30 PM
2-Sep Queen City 13 - 54 at New Boston 3A - 10 7:00 PM
2-Sep Waskom Open
Dist. 12
2-Sep Anderson-Shiro 12 - 9 at Danbury 3A - 14 7:00 PM
2-Sep Hemphill 61 - 12 at Shelbyville 2A - 11 7:00 PM
2-Sep Kountze 0 - 34 vs Wallis Brazos 3A - 14 7:00 PM
2-Sep New Waverly 29 - 14 vs Teague 3A - 8 7:30 PM
2-Sep Newton 22 - 23 at Woodville 3A - 9 7:30 PM
1-Sep Trinity 0 - 27 at Groveton 2A - 12 7:30 PM
2-Sep Warren 6 - 12 at Hull-Daisetta 2A - 12 7:30 PM
Dist. 13
2-Sep Buffalo 18 - 14 vs Palestine Westwood 3A - 9 7:30 PM
2-Sep Clifton 24 - 26 at Rio Vista 2A - 7 7:30 PM
2-Sep Elkhart 22 - 49 at Corrigan-Camden 2A - 12 7:30 PM
2-Sep Florence 26 - 14 at Bruceville-Eddy 2A - 8 7:30 PM
2-Sep Lexington 43 - 24 vs Troy 3A - 11 7:30 PM
2-Sep Rogers 55 - 14 vs Schulenburg 2A - 13 7:30 PM
Dist. 14
2-Sep Altair Rice Consolidated 28 - 7 at Houston Kashmere 4A - 11 7:30 PM
2-Sep Boling 69 - 13 vs Hempstead 3A - 12 7:30 PM
2-Sep Danbury 9 - 12 vs Anderson-Shiro 3A - 12 7:00 PM
2-Sep East Bernard 20 - 28 at Hitchcock 3A - 12 7:30 PM
2-Sep Tidehaven 34 - 7 at Odem 3A - 16 7:30 PM
2-Sep Van Vleck 34 - 21 at Sweeny 4A - 10 7:30 PM
2-Sep Wallis Brazos 34 - 0 at Kountze 3A - 12 7:00 PM
Dist. 15
2-Sep Comfort 0 - 20 vs Ingram Moore 3A - 13 7:30 PM
2-Sep Dilley 13 - 29 at San Antonio Christian 11MDiv. 2 - 3 7:30 PM
2-Sep Karnes City 7 - 33 at Stockdale 2A - 14 7:30 PM
2-Sep Natalia 17 - 35 at Marion 3A - 13 7:00 PM
2-Sep Nixon-Smiley 20 - 31 vs Three Rivers 2A - 15 7:30 PM
2-Sep Poth 41 - 0 at Falls City 2A - 14 7:30 PM
1-Sep SA South West Campus 0 - 50 vs San Antonio St. Anthony's 11MDiv. 2 - 3 7:00 PM
Dist. 16
2-Sep Banquete 36 - 0 vs Santa Gertrudis Academy 3A - 16 7:30 PM
2-Sep George West 0 - 35 at Jourdanton 3A - 14 7:00 PM
2-Sep Hebbronville 6 - 18 vs Falfurrias 3A - 16 7:30 PM
2-Sep Monte Alto 21 - 47 at Santa Maria 2A - 16 7:30 PM
2-Sep Odem 7 - 34 vs Tidehaven 3A - 14 7:30 PM
2-Sep Santa Rosa 6 - 42 vs Brownsville St. Joseph 11MDiv. 2 - 3 7:30 PM
1-Sep Taft 46 - 50 at Mathis 3A - 15 7:00 PM
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com