2022 Class 4A Week 3 Weekly Schedule

Dist. 1
9-Sep El Paso Austin 0 - 35 vs Canutillo 5A - 1 7:00 PM
9-Sep El Paso Bowie 26 - 49 at El Paso Ysleta 5A - 1 7:00 PM
9-Sep El Paso Irvin 21 - 70 at El Paso Hanks 5A - 1 7:00 PM
9-Sep El Paso Riverside 42 - 14 at El Paso Jefferson 5A - 1 7:00 pm
9-Sep San Elizario 14 - 45 vs El Paso 5A - 1 7:00 PM
Dist. 2
9-Sep Andrews 26 - 10 vs Midland Greenwood 4A - 3 7:00 PM
9-Sep Big Spring 24 - 20 vs Monahans 4A - 1 7:00 PM
9-Sep Brownwood 33 - 20 at Burnet 4A - 13 7:30 PM
9-Sep Lubbock Estacado 20 - 31 vs Amarillo Palo Duro 5A - 2 7:00 PM
9-Sep San Angelo Lake View 12 - 23 vs Vernon 3A - 3 7:00 PM
Dist. 3
9-Sep Canyon 27 - 6 vs Canyon West Plains 4A - 2 7:00 PM
9-Sep Canyon Randall 41 - 6 at Snyder 4A - 3 7:00 PM
9-Sep Dumas 27 - 25 at Perryton 4A - 2 7:00 PM
9-Sep Hereford 18 - 55 vs Shallowater 3A - 2 7:00 PM
8-Sep Pampa 0 - 20 at Amarillo Caprock 5A - 2 7:00 PM
Dist. 4
9-Sep Burkburnett 29 - 22 vs Iowa Park 3A - 3 7:00 PM
9-Sep Decatur 34 - 52 at Stephenville 4A - 5 7:00 PM
9-Sep Mineral Wells 28 - 14 vs Fort Worth Benbrook 4A - 4 7:30 PM
9-Sep Springtown 27 - 50 vs Wichita Falls Hirschi 4A - 3 7:00 PM
9-Sep Wichita Falls 33 - 26 at Plainview 5A - 2 7:00 PM
Dist. 5
9-Sep Alvarado 64 - 50 vs Dallas Lincoln 4A - 6 7:30 PM
9-Sep China Spring 63 - 7 vs Mexia 3A - 8 7:30 PM
9-Sep Stephenville 52 - 34 vs Decatur 4A - 4 7:00 PM
9-Sep Waco La Vega 14 - 41 at Midlothian Heritage 5A - 5 7:00 PM
9-Sep Waxahachie Life 50 - 37 at Ferris 4A - 4 7:00 PM
Dist. 6
9-Sep Fort Worth Castleberry 28 - 62 at Bridgeport 4A - 5 7:30 PM
9-Sep Fort Worth Dunbar 13 - 16 vs Fort Worth Wyatt 5A - 4 7:00 PM
8-Sep Fort Worth Eastern Hills 35 - 12 vs Dallas Roosevelt 4A - 6 7:00 PM
9-Sep Fort Worth Western Hills 39 - 0 vs Fort Worth Polytechnic 5A - 4 7:00 PM
9-Sep FW Carter-Riverside 24 - 21 vs Dallas Adamson 5A - 6 7:30 PM
9-Sep FW Diamond Hill-Jarvis 0 - 57 at Carrollton Ranchview 4A - 7 7:30 PM
9-Sep Kennedale 28 - 35 at Denison (OT) 5A - 7 7:30 PM
9-Sep Lake Worth 30 - 10 vs Carrollton Creekview 5A - 3 7:00 PM
Dist. 7
9-Sep Carrollton Ranchview 57 - 0 vs FW Diamond Hill-Jarvis 4A - 6 7:30 PM
9-Sep Celina 60 - 22 vs Houston Legacy TCSAAL 7:00 PM
9-Sep Dallas Carter 18 - 42 vs Sunnyvale 4A - 6 7:30 PM
8-Sep Dallas Pinkston 21 - 20 vs Dallas Seagoville 5A - 6 7:00 PM
9-Sep Frisco Panther Creek 28 - 50 at Frisco Emerson 5A - 3 7:00 PM
9-Sep North Dallas 14 - 45 at Dallas Spruce 5A - 6 7:30 PM
9-Sep Wilmer-Hutchins 13 - 23 vs Fort Worth North Side 5A - 4 7:30 PM
Dist. 8
9-Sep Anna 68 - 25 vs Van Alstyne 4A - 5 7:30 PM
9-Sep Kaufman 24 - 21 at Terrell 5A - 7 7:30 PM
9-Sep Mabank 42 - 41 vs Brownsboro 4A - 8 7:30 PM
9-Sep Nevada Community 28 - 29 vs Sanger 4A - 5 7:30 PM
9-Sep Paris 7 - 50 at Gilmer 4A - 7 7:30 PM
9-Sep Sulphur Springs 21 - 34 at Hallsville 5A - 8 7:30 PM
Dist. 9
9-Sep Athens 42 - 45 at Rusk 4A - 8 7:30 PM
9-Sep Henderson 7 - 44 at Marshall 5A - 8 7:30 PM
9-Sep Jacksonville 37 - 42 vs Crandall 5A - 7 7:30 PM
9-Sep Kilgore 20 - 14 vs Longview Pine Tree 5A - 8 7:30 PM
9-Sep Lindale 30 - 27 at Van 4A - 8 7:30 PM
9-Sep Palestine 24 - 18 vs Livingston 4A - 10 7:30 PM
9-Sep Tyler Chapel Hill 69 - 20 vs Greenville 5A - 7 7:30 PM
Dist. 10
9-Sep Huffman Hargrave 24 - 14 at Needville 4A - 12 7:00 PM
9-Sep Little Cypress-Mauriceville 41 - 7 at Bridge City 4A - 9 7:00 PM
9-Sep Livingston 18 - 24 at Palestine 4A - 9 7:30 PM
9-Sep Lumberton 52 - 6 vs Nacogdoches 5A - 8 7:30 PM
9-Sep Splendora 14 - 28 vs Galena Park 5A - 9 7:30 PM
8-Sep Vidor 12 - 34 at Freeport Brazosport 4A - 12 7:00 PM
Dist. 11
9-Sep Houston Furr 68 - 0 vs Houston ProVision Academy TCAF - 1 7:00 PM
9-Sep Houston Kashmere Open
9-Sep Houston North Forest Open
8-Sep Houston Scarborough 6 - 48 vs Houston KIPP Northeast 11M - Ind. 7:00 PM
9-Sep Houston Washington 46 - 26 at Pasadena 6A - 22 7:00 PM
9-Sep Houston Wheatley Open
10-Sep Houston Worthing 6 - 58 vs Bay City 4A - 12 6:00 PM
9-Sep Houston Yates 0 - 29 vs Wharton 4A - 10 7:00 PM
Dist. 12
9-Sep Alvin Iowa Colony 28 - 35 vs Brookshire Royal 4A - 10 7:00 PM
10-Sep Bay City 58 - 6 at Houston Worthing 4A - 11 6:00 PM
9-Sep El Campo 27 - 14 vs CC Veterans Memorial 5A - 14 7:30 PM
8-Sep Freeport Brazosport 34 - 12 vs Vidor 4A - 10 7:00 PM
9-Sep Navasota 0 - 35 vs Bellville 4A - 10 7:00 PM
9-Sep Needville 14 - 24 vs Huffman Hargrave 4A - 10 7:00 PM
9-Sep Stafford 28 - 27 at Sealy 4A - 10 7:00 PM
Dist. 13
9-Sep Burnet 20 - 33 vs Brownwood 4A - 2 7:30 PM
9-Sep Fischer Canyon Lake 36 - 44 at Boerne Champion 5A - 12 7:00 PM
9-Sep Lampasas 48 - 39 at Georgetown East View 5A - 11 7:00 PM
9-Sep Marble Falls 22 - 15 vs Killeen Chaparral 5A - 11 7:30 PM
9-Sep San Antonio Davenport 37 - 23 at San Antonio Pieper 5A - 13 7:00 PM
9-Sep Taylor 41 - 19 vs Robinson 4A - 11 7:30 PM
Dist. 14
8-Sep Boerne 45 - 34 vs San Antonio Antonian Prep 11MDiv. 1 - 2 7:00 PM
9-Sep Fredericksburg 31 - 28 at Kerrville Tivy 5A - 13 7:00 PM
9-Sep San Antonio Kennedy 14 - 24 vs Bandera 4A - 14 7:00 PM
8-Sep San Antonio Memorial 0 - 50 vs Pearsall 4A - 14 7:00 PM
9-Sep Somerset 35 - 7 vs Floresville 4A - 15 7:00 PM
9-Sep Uvalde 12 - 21 at Poteet 3A - 14 7:00 PM
Dist. 15
9-Sep Beeville Jones 47 - 14 vs Bishop 4A - 16 7:30 PM
9-Sep Floresville 7 - 35 at Somerset 4A - 14 7:00 PM
9-Sep La Vernia 27 - 37 at La Grange 4A - 12 7:00 PM
9-Sep Pleasanton 25 - 27 vs Jourdanton (5OT) 3A - 14 7:00 PM
9-Sep Port Lavaca Calhoun 10 - 17 at Sinton 4A - 15 7:30 PM
9-Sep Rockport-Fulton 35 - 30 vs Ingleside 4A - 15 7:30 PM
Dist. 16
9-Sep Alice 24 - 17 at Victoria West 5A - 14 7:30 PM
9-Sep CC Calallen 40 - 7 at CC Flour Bluff 5A - 15 7:30 PM
8-Sep CC Tuloso-Midway 23 - 7 at Corpus Christi King 5A - 14 7:00 PM
9-Sep Hidalgo 34 - 7 at Rio Hondo 3A - 16 7:30 PM
9-Sep Kingsville King 14 - 35 at Corpus Christi Ray 5A - 14 7:30 PM
9-Sep La Feria 42 - 21 at Brownsville Pace 5A - 16 7:30 PM
9-Sep Zapata 41 - 0 vs Crystal City 3A - 14 7:30 PM
Dist. 1
9-Sep Clint 12 - 21 vs Gadsden, NM 7:00 PM
9-Sep Clint Mountain View 21 - 60 vs Seminole 4A - 2 7:00 PM
9-Sep Fabens 7 - 12 vs El Paso Cathedral 11MDiv. 1 - Ind. 7:00 PM
9-Sep Fort Stockton 31 - 3 at Clint Horizon 5A - 1 7:00 PM
9-Sep Monahans 20 - 24 at Big Spring 4A - 2 7:00 PM
9-Sep Pecos 16 - 32 at Sweetwater 4A - 3 7:00 PM
Dist. 2
9-Sep Borger 44 - 8 at Lamesa 3A - 1 7:00 PM
9-Sep Canyon West Plains 6 - 27 at Canyon 4A - 3 7:00 PM
8-Sep Levelland 14 - 21 at Lubbock 5A - 2 7:00 PM
9-Sep Perryton 25 - 27 vs Dumas 4A - 3 7:00 PM
9-Sep Seminole 60 - 21 at Clint Mountain View 4A - 1 7:00 PM
Dist. 3
9-Sep Graham 14 - 49 at Glen Rose 4A - 4 7:30 PM
9-Sep Midland Greenwood 10 - 26 at Andrews 4A - 2 7:00 PM
9-Sep Snyder 6 - 41 vs Canyon Randall 4A - 3 7:00 PM
9-Sep Sweetwater 32 - 16 vs Pecos 4A - 1 7:00 PM
9-Sep Wichita Falls Hirschi 50 - 27 at Springtown 4A - 4 7:00 PM
Dist. 4
9-Sep Ferris 37 - 50 vs Waxahachie Life 4A - 5 7:00 PM
9-Sep Fort Worth Benbrook 14 - 28 at Mineral Wells 4A - 4 7:30 PM
9-Sep Glen Rose 49 - 14 vs Graham 4A - 3 7:30 PM
9-Sep Godley 15 - 51 at Paradise 3A - 4 7:30 PM
9-Sep Hillsboro 28 - 48 vs Little River Academy 3A - 11 7:30 PM
9-Sep Venus 54 - 7 vs Dallas Jefferson 5A - 6 7:30 PM
Dist. 5
8-Sep Aubrey 14 - 29 at Arlington Seguin 5A - 5 7:00 PM
9-Sep Bridgeport 62 - 28 vs Fort Worth Castleberry 4A - 6 7:30 PM
9-Sep Farmersville 21 - 18 vs Pilot Point 3A - 4 7:30 PM
9-Sep Gainesville 30 - 50 vs Dallas Hillcrest 5A - 6 7:30 PM
9-Sep Krum 51 - 56 at Ponder 3A - 4 7:30 PM
9-Sep Sanger 29 - 28 at Nevada Community 4A - 8 7:30 PM
9-Sep Van Alstyne 25 - 68 at Anna 4A - 8 7:30 PM
Dist. 6
9-Sep Caddo Mills 31 - 13 vs Canton 4A - 8 7:30 PM
9-Sep Dallas Lincoln 50 - 64 at Alvarado 4A - 5 7:30 PM
8-Sep Dallas Roosevelt 12 - 35 at Fort Worth Eastern Hills 4A - 6 7:00 PM
9-Sep Quinlan Ford 42 - 35 vs Bullard 4A - 8 7:30 PM
9-Sep Sunnyvale 42 - 18 at Dallas Carter 4A - 7 7:30 PM
9-Sep Wills Point 12 - 66 vs Blue Ridge 3A - 8 7:00 PM
Dist. 7
9-Sep Gilmer 50 - 7 vs Paris 4A - 8 7:30 PM
9-Sep Longview Spring Hill 14 - 47 vs Gladewater 3A - 6 7:30 PM
9-Sep Paris North Lamar 22 - 32 at Bonham 3A - 5 7:30 PM
9-Sep Pittsburg 28 - 49 at Tatum 3A - 6 7:30 PM
9-Sep Texarkana Liberty-Eylau 14 - 12 at Mount Pleasant 5A - 8 7:30 PM
9-Sep Texarkana Pleasant Grove 48 - 28 vs Midland Christian 11MDiv. 2 - 1 7:30 PM
Dist. 8
9-Sep Brownsboro 41 - 42 at Mabank 4A - 8 7:30 PM
9-Sep Bullard 35 - 42 at Quinlan Ford 4A - 6 7:30 PM
9-Sep Canton 13 - 31 at Caddo Mills 4A - 6 7:30 PM
9-Sep Carthage 41 - 0 vs San Antonio Cornerstone TCAF - 1 7:30 PM
9-Sep Center 42 - 71 vs North DeSoto, LA 7:30 PM
9-Sep Rusk 45 - 42 vs Athens 4A - 9 7:30 PM
9-Sep Van 27 - 30 vs Lindale 4A - 9 7:30 PM
Dist. 9
9-Sep Bridge City 7 - 41 vs Little Cypress-Mauriceville 4A - 10 7:00 PM
9-Sep Hamshire-Fannett 42 - 12 vs Coldspring-Oakhurst 3A - 9 7:30 PM
9-Sep Hardin-Jefferson 17 - 22 vs East Chambers 3A - 10 7:00 PM
9-Sep Jasper 6 - 20 at Newton 3A - 12 7:30 PM
9-Sep Liberty 27 - 34 vs Woodville 3A - 9 7:30 PM
9-Sep Silsbee 24 - 16 at Nederland 5A - 9 7:00 PM
9-Sep West Orange-Stark 6 - 27 vs Port Neches-Groves 5A - 9 7:30 PM
Dist. 10
9-Sep Bellville 35 - 0 at Navasota 4A - 12 7:00 PM
9-Sep Brookshire Royal 35 - 28 at Alvin Iowa Colony 4A - 12 7:00 PM
8-Sep La Marque 22 - 48 vs Hitchcock 3A - 12 7:00 PM
9-Sep Sealy 27 - 28 vs Stafford 4A - 12 7:00 PM
9-Sep Sweeny 44 - 7 at Hempstead 3A - 12 7:30 PM
10-Sep West Columbia 36 - 35 at Richmond Randle 5A - 10 11:00 AM
9-Sep Wharton 29 - 0 at Houston Yates 4A - 11 7:00 PM
Dist. 11
9-Sep Gatesville 27 - 20 at McGregor 3A - 11 7:30 PM
9-Sep Madisonville 57 - 28 at Fairfield 3A - 8 7:30 PM
9-Sep Robinson 19 - 41 at Taylor 4A - 13 7:30 PM
9-Sep Salado 27 - 29 vs Malakoff  (at Waco ISD) (2OT) 3A - 8 7:30 PM
9-Sep Waco Connally 45 - 40 at Cameron Yoe 3A - 11 7:30 PM
Dist. 12
9-Sep Caldwell 8 - 66 vs Jarrell 4A - 13 7:30 PM
9-Sep Cuero 75 - 6 at Yoakum 3A - 12 7:30 PM
9-Sep Giddings 10 - 42 vs Lago Vista 4A - 13 7:30 PM
9-Sep Gonzales 27 - 13 vs Marion 3A - 13 7:00 PM
9-Sep La Grange 37 - 27 vs La Vernia 4A - 15 7:00 PM
9-Sep Smithville 21 - 28 at Geronimo Navarro 4A - 13 7:30 PM
Dist. 13
9-Sep Austin Achieve 0 - 47 at Austin St. Andrew's 11M - Ind. 7:00 PM
9-Sep Geronimo Navarro 28 - 21 vs Smithville 4A - 12 7:30 PM
9-Sep Jarrell 66 - 8 at Caldwell 4A - 12 7:30 PM
9-Sep Lago Vista 42 - 10 at Giddings 4A - 12 7:30 PM
9-Sep Manor New Tech 31 - 15 vs Austin Navarro 5A - 12 7:30 PM
9-Sep Wimberley 32 - 23 vs Brock (at Waco McLane) 3A - 4 7:30 PM
Dist. 14
9-Sep Bandera 24 - 14 at San Antonio Kennedy 4A - 14 7:00 PM
9-Sep Carrizo Springs 31 - 18 at Hebbronville 3A - 16 7:30 PM
9-Sep Devine 48 - 3 at Natalia 3A - 15 7:30 PM
8-Sep Pearsall 50 - 0 at San Antonio Memorial 4A - 14 7:00 PM
8-Sep San Antonio YMLA 0 - 45 vs Universal City Randolph 3A - 13 7:00 PM
Dist. 15
9-Sep Corpus Christi West Oso 53 - 62 at San Diego 3A - 16 7:30 PM
9-Sep Ingleside 30 - 35 at Rockport-Fulton 4A - 15 7:30 PM
9-Sep Orange Grove 20 - 18 vs Corpus Christi London 3A - 15 7:30 PM
9-Sep Robstown 50 - 3 vs Progreso 3A - 16 7:30 PM
9-Sep Sinton 17 - 10 vs Port Lavaca Calhoun 4A - 15 7:30 PM
Dist. 16
9-Sep Bishop 14 - 47 at Beeville Jones 4A - 15 7:30 PM
8-Sep Port Isabel 13 - 12 at Pharr Valley View 5A - 15 7:00 PM
9-Sep Raymondville 0 - 14 vs Lyford 3A - 16 7:30 PM
8-Sep RGC La Grulla 49 - 55 vs Roma (OT) 5A - 16 7:00 PM
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com