2022 Class 3A Week 3 Weekly Schedule

Dist. 1
9-Sep Brownfield 49 - 34 at Lubbock Roosevelt 3A - 4 7:00 PM
9-Sep Denver City 12 - 28 vs Abernathy 3A - 4 7:00 PM
9-Sep Kermit 21 - 51 vs Coahoma 3A - 4 7:00 PM
9-Sep Lamesa 8 - 44 vs Borger 4A - 2 7:00 PM
9-Sep Slaton 16 - 42 at New Deal 2A - 2 7:30 PM
Dist. 2
9-Sep Amarillo River Road 0 - 42 at Wellington 2A - 2 7:00 PM
9-Sep Bushland 43 - 0 vs Childress 3A - 3 7:00 PM
9-Sep Dalhart 43 - 35 vs Spearman 3A - 3 7:00 PM
9-Sep Muleshoe 39 - 21 vs Friona 3A - 3 7:00 PM
9-Sep Shallowater 55 - 18 at Hereford 4A - 3 7:00 PM
Dist. 3
9-Sep Bowie 26 - 29 at Henrietta 3A - 6 7:30 PM
9-Sep Breckenridge 30 - 27 vs Cisco 2A - 4 7:30 PM
9-Sep Clyde 41 - 21 vs Merkel 3A - 5 7:00 PM
9-Sep Iowa Park 22 - 29 at Burkburnett 4A - 4 7:00 PM
9-Sep Tuscola Jim Ned 0 - 3 at Wall 3A - 2 7:30 PM
9-Sep Vernon 23 - 12 at San Angelo Lake View 4A - 2 7:00 PM
Dist. 4
9-Sep Boyd 32 - 24 vs Fort Worth Country Day SPC - 3A 7:30 PM
9-Sep Brock 23 - 32 vs Wimberley  (at Waco McLane) 4A - 13 7:30 PM
9-Sep Paradise 51 - 15 vs Godley 4A - 4 7:30 PM
9-Sep Peaster 30 - 48 at Jacksboro 3A - 5 7:30 PM
9-Sep Pilot Point 18 - 21 at Farmersville 4A - 5 7:30 PM
9-Sep Ponder 56 - 51 vs Krum 4A - 5 7:30 PM
9-Sep Whitesboro 35 - 27 at Pottsboro 3A - 5 7:30 PM
Dist. 5
9-Sep Bonham 32 - 22 vs Paris North Lamar 4A - 7 7:30 PM
9-Sep Commerce 59 - 42 at Howe 3A - 8 7:30 PM
9-Sep Emory Rains 0 - 21 vs Grand Saline 3A - 9 7:30 PM
9-Sep Mineola 13 - 45 vs New London West Rusk 3A - 9 7:30 PM
9-Sep Mount Vernon 42 - 38 at Paul Pewitt 3A - 10 7:30 PM
9-Sep Pottsboro 27 - 35 vs Whitesboro 3A - 4 7:30 PM
9-Sep Winnsboro 41 - 27 vs Hooks 3A - 10 7:30 PM
Dist. 6
9-Sep Atlanta 34 - 8 vs New Boston 3A - 10 7:30 PM
9-Sep Gladewater 47 - 14 at Longview Spring Hill 4A - 7 7:30 PM
9-Sep Gladewater Sabine 36 - 34 vs Waskom 3A - 11 7:30 PM
9-Sep Jefferson 24 - 14 vs DeKalb 3A - 10 7:00 PM
9-Sep Tatum 49 - 28 vs Pittsburg 4A - 7 7:30 PM
8-Sep White Oak 12 - 2 vs Harleton 2A - 10 7:00 PM
Dist. 7
9-Sep Dallas A+ Academy 18 - 55 vs *Maypearl 3A - 7 7:30 PM
9-Sep Dallas Gateway Charter 12 - 38 at *Dallas Madison 3A - 7 7:30 PM
9-Sep Dallas Inspired Vision 6 - 65 at *Whitney 3A - 7 7:30 PM
9-Sep Dallas Life Oak Cliff 0 - 53 vs *Grandview 3A - 7 7:30 PM
9-Sep West Open
Dist. 8
9-Sep Eustace 6 - 14 at Blooming Grove 3A - 7 7:30 PM
9-Sep Fairfield 28 - 57 vs Madisonville 4A - 11 7:30 PM
9-Sep Groesbeck 16 - 7 vs Marlin 2A - 8 7:30 PM
9-Sep Kemp 17 - 20 vs Quitman 3A - 9 7:30 PM
9-Sep Malakoff 29 - 27 vs Salado  (at Waco ISD) (2OT) 4A - 11 7:30 PM
9-Sep Mexia 7 - 63 at China Spring 4A - 5 7:30 PM
9-Sep Teague 29 - 44 vs Centerville 2A - 12 7:30 PM
Dist. 9
9-Sep Coldspring-Oakhurst 12 - 42 at Hamshire-Fannett 4A - 9 7:30 PM
9-Sep Crockett 21 - 20 at Buna 3A - 10 7:30 PM
9-Sep Diboll 23 - 35 at Franklin 3A - 11 7:30 PM
9-Sep Huntington 12 - 49 at Cleveland Tarkington 3A - 10 7:30 PM
9-Sep Palestine Westwood 12 - 21 vs Palmer 3A - 7 7:30 PM
9-Sep Shepherd 28 - 42 at Orangefield 3A - 10 7:30 PM
9-Sep Woodville 34 - 27 at Liberty 4A - 9 7:30 PM
Dist. 10
9-Sep Anahuac 35 - 17 vs New Waverly 3A - 12 7:00 PM
9-Sep Buna 20 - 21 vs Crockett 3A - 9 7:30 PM
9-Sep Cleveland Tarkington 49 - 12 vs Huntington 3A - 9 7:30 PM
9-Sep East Chambers 22 - 17 at Hardin-Jefferson 4A - 9 7:00 PM
9-Sep Hardin 21 - 10 at Trinity 3A - 12 7:00 PM
9-Sep Kirbyville 30 - 35 at Corrigan-Camden 2A - 12 7:30 PM
9-Sep Orangefield 42 - 28 vs Shepherd 3A - 9 7:30 PM
Dist. 11
9-Sep Cameron Yoe 40 - 45 vs Waco Connally 4A - 11 7:30 PM
9-Sep Franklin 35 - 23 vs Diboll 3A - 9 7:30 PM
9-Sep Little River Academy 48 - 28 at Hillsboro 4A - 4 7:30 PM
9-Sep Lorena 58 - 30 at Cedar Hill Trinity Leadership 3A - 7 7:30 PM
9-Sep McGregor 20 - 27 vs Gatesville 4A - 11 7:30 PM
9-Sep Rockdale 18 - 33 vs Lexington 3A - 13 7:30 PM
9-Sep Troy 21 - 28 vs Rogers 3A - 13 7:30 PM
Dist. 12
8-Sep Columbus 49 - 0 at Altair Rice Consolidated 3A - 14 7:30 PM
9-Sep Hallettsville 42 - 14 at Van Vleck 3A - 14 7:30 PM
9-Sep Hempstead 7 - 44 vs Sweeny 4A - 10 7:30 PM
8-Sep Hitchcock 48 - 22 at La Marque 4A - 10 7:00 PM
9-Sep Yoakum 6 - 75 vs Cuero 4A - 12 7:30 PM
Dist. 13
9-Sep Blanco 50 - 0 vs Comfort 3A - 15 7:30 PM
9-Sep Ingram Moore 42 - 14 at Harper 2A - 14 7:30 PM
9-Sep Llano 57 - 13 at Austin Crockett 5A - 12 7:30 PM
9-Sep Luling 59 - 0 vs Austin Eastside Memorial 5A - 12 7:30 PM
9-Sep Marion 13 - 27 at Gonzales 4A - 12 7:00 PM
9-Sep San Antonio Cole 0 - 49 vs Goliad 3A - 15 7:00 PM
8-Sep Universal City Randolph 45 - 0 at San Antonio YMLA 4A - 14 7:00 PM
Dist. 14
9-Sep Cotulla 34 - 20 at Dilley 3A - 15 7:30 PM
9-Sep Crystal City 0 - 41 at Zapata 4A - 16 7:30 PM
9-Sep Hondo 49 - 51 vs Brackettville 2A - 15 7:00 PM
9-Sep Jourdanton 27 - 25 at Pleasanton (5OT) 4A - 15 7:00 PM
9-Sep Lytle 42 - 0 vs SA South West Campus 3A - 15 7:00 PM
9-Sep Poteet 21 - 12 vs Uvalde 4A - 14 7:00 PM
Dist. 15
9-Sep Aransas Pass 40 - 34 at Skidmore-Tynan 2A - 15 7:30 PM
9-Sep Corpus Christi London 18 - 20 at Orange Grove 4A - 15 7:30 PM
9-Sep Edna 22 - 40 vs Refugio 2A - 15 7:30 PM
9-Sep Goliad 49 - 0 at San Antonio Cole 3A - 13 7:00 PM
8-Sep Mathis 28 - 22 at Odem 3A - 16 7:30 PM
9-Sep Palacios 21 - 42 at Tidehaven 3A - 14 7:30 PM
9-Sep Vanderbilt Industrial 29 - 27 vs Boling 3A - 14 7:30 PM
Dist. 16
9-Sep Falfurrias 50 - 29 vs Monte Alto 3A - 16 7:30 PM
9-Sep Lyford 14 - 0 at Raymondville 4A - 16 7:30 PM
9-Sep Progreso 3 - 50 at Robstown 4A - 15 7:30 PM
9-Sep Rio Hondo 7 - 34 vs Hidalgo 4A - 16 7:30 PM
9-Sep San Diego 62 - 53 vs Corpus Christi West Oso 4A - 15 7:30 PM
9-Sep Santa Gertrudis Academy 25 - 14 vs Ben Bolt 2A - 16 7:30 PM
Dist. 1
9-Sep Alpine 6 - 56 at Wink 2A - 5 7:30 PM
9-Sep Crane 6 - 16 at Reagan County 2A - 3 7:30 PM
9-Sep Odessa Compass Academy 14 - 13 vs Iraan  (at Greenwood) 2A - 5 7:30 PM
9-Sep Tornillo Open
Dist. 2
9-Sep Ballinger 14 - 32 vs Stamford 2A - 4 7:30 PM
9-Sep Brady 24 - 56 at Coleman 2A - 5 7:00 PM
9-Sep Early 40 - 49 at Comanche 3A - 5 7:30 PM
9-Sep San Angelo Grape Creek 6 - 53 vs Bangs 2A - 5 7:00 PM
9-Sep San Angelo TLCA 36 - 34 vs Winters 2A - 4 7:00 PM
9-Sep Wall 3 - 0 vs Tuscola Jim Ned 3A - 3 7:30 PM
Dist. 3
9-Sep Canadian 36 - 37 at Elk City, OK (OT) 7:00 PM
9-Sep Childress 0 - 43 at Bushland 3A - 2 7:00 PM
9-Sep Dimmitt 6 - 50 vs Sunray 2A - 1 7:00 PM
9-Sep Friona 21 - 39 at Muleshoe 3A - 2 7:00 PM
9-Sep Spearman 35 - 43 at Dalhart 3A - 2 7:00 PM
9-Sep Tulia 11 - 8 at Sanford-Fritch 2A - 1 7:00 PM
Dist. 4
9-Sep Abernathy 28 - 12 at Denver City 3A - 1 7:00 PM
9-Sep Coahoma 51 - 21 at Kermit 3A - 1 7:00 PM
9-Sep Idalou 7 - 37 at Holliday 3A - 6 7:30 PM
9-Sep Littlefield 61 - 6 at Post 2A - 2 7:00 PM
9-Sep Lubbock Roosevelt 34 - 49 vs Brownfield 3A - 1 7:00 PM
9-Sep Stanton 14 - 34 at Forsan 2A - 3 7:00 PM
Dist. 5
9-Sep Comanche 49 - 40 vs Early 3A - 2 7:30 PM
9-Sep Dublin 24 - 21 at Anson 2A - 4 7:00 PM
9-Sep Eastland 12 - 36 vs Hawley 2A - 4 7:00 PM
9-Sep Jacksboro 48 - 30 vs Peaster 3A - 4 7:30 PM
9-Sep Merkel 21 - 41 at Clyde 3A - 3 7:00 PM
9-Sep Millsap 39 - 21 vs Archer City 2A - 7 7:00 PM
Dist. 6
9-Sep Callisburg 21 - 14 at Lindsay 2A - 8 7:30 PM
9-Sep Henrietta 29 - 26 vs Bowie 3A - 3 7:30 PM
9-Sep Holliday 37 - 7 vs Idalou 3A - 4 7:30 PM
9-Sep Sadler S&S Consolidated 7 - 49 at Collinsville 2A - 8 7:00 PM
9-Sep Valley View 39 - 42 at Tioga 2A - 6 7:30 PM
9-Sep Wichita Falls City View Open
Dist. 7
9-Sep Blooming Grove 14 - 6 vs Eustace 3A - 8 7:30 PM
9-Sep Cedar Hill Trinity Leadership 30 - 58 vs Lorena 3A - 11 7:30 PM
9-Sep Corsicana Mildred 45 - 35 at Kerens 2A - 7 7:00 PM
9-Sep Palmer 21 - 12 at Palestine Westwood 3A - 9 7:30 PM
9-Sep Rice 22 - 46 vs Dallas Conrad 5A - 6 7:30 PM
9-Sep Scurry-Rosser 41 - 65 at Edgewood 3A - 9 7:30 PM
Dist. 8
9-Sep Bells 48 - 7 vs Paris Chisum 3A - 10 7:30 PM
9-Sep Blue Ridge 66 - 12 at Wills Point 4A - 6 7:00 PM
9-Sep Gunter 41 - 0 vs Addison Trinity Christian 11MDiv. 1 - 1 7:30 PM
9-Sep Howe 42 - 59 vs Commerce 3A - 5 7:30 PM
9-Sep Leonard 25 - 22 vs Hughes Springs  (at Prairieland) 3A - 11 7:00 PM
9-Sep Lone Oak 18 - 73 at Cooper 2A - 9 7:30 PM
Dist. 9
9-Sep Arp 30 - 60 vs Price Carlisle 2A - 11 7:30 PM
9-Sep Edgewood 65 - 41 vs Scurry-Rosser 3A - 7 7:30 PM
9-Sep Grand Saline 21 - 0 at Emory Rains 3A - 5 7:30 PM
9-Sep New London West Rusk 45 - 13 at Mineola 3A - 5 7:30 PM
9-Sep Quitman 20 - 17 at Kemp 3A - 8 7:30 PM
9-Sep Troup 39 - 22 vs Buffalo 3A - 13 7:30 PM
9-Sep Winona 13 - 20 vs Redwater 3A - 10 7:00 PM
Dist. 10
9-Sep DeKalb 14 - 24 at Jefferson 3A - 6 7:00 PM
9-Sep Hooks 27 - 41 at Winnsboro 3A - 5 7:30 PM
9-Sep New Boston 8 - 34 at Atlanta 3A - 6 7:30 PM
9-Sep Paris Chisum 7 - 48 at Bells 3A - 8 7:30 PM
9-Sep Pattonville Prairiland 21 - 31 at Bogata Rivercrest 2A - 9 7:30 PM
9-Sep Paul Pewitt 38 - 42 vs Mount Vernon 3A - 5 7:30 PM
9-Sep Redwater 20 - 13 at Winona 3A - 9 7:00 PM
Dist. 11
9-Sep Daingerfield 28 - 54 vs Timpson 2A - 11 7:00 PM
9-Sep Elysian Fields 21 - 43 vs Shelbyville 2A - 11 7:00 PM
9-Sep Gilmer Harmony 29 - 51 vs Beckville 2A - 10 7:30 PM
9-Sep Hughes Springs 22 - 25 vs Leonard  (at Prairieland) 3A - 8 7:00 PM
9-Sep New Diana 23 - 7 at Ore City 2A - 10 7:30 PM
9-Sep Queen City 51 - 6 vs Como-Pickton 2A - 9 7:30 PM
9-Sep Waskom 34 - 36 at Gladewater Sabine 3A - 6 7:30 PM
Dist. 12
9-Sep Anderson-Shiro 13 - 7 vs Snook 2A - 14 7:00 PM
9-Sep Hemphill 64 - 16 vs Pineland West Sabine 2A - 11 7:00 PM
9-Sep Kountze 6 - 14 at Evadale 2A - 12 7:00 PM
9-Sep New Waverly 17 - 35 at Anahuac 3A - 10 7:00 PM
9-Sep Newton 20 - 6 vs Jasper 4A - 9 7:30 PM
9-Sep Trinity 10 - 21 vs Hardin 3A - 10 7:00 PM
9-Sep Warren 25 - 22 vs Garrison 2A - 11 7:30 PM
Dist. 13
9-Sep Buffalo 22 - 39 at Troup 3A - 9 7:30 PM
9-Sep Clifton 7 - 21 vs Bosqueville 2A - 8 7:30 PM
9-Sep Elkhart 20 - 35 vs Hearne 2A - 13 7:30 PM
9-Sep Florence Open
9-Sep Lexington 33 - 18 at Rockdale 3A - 11 7:30 PM
9-Sep Rogers 28 - 21 at Troy 3A - 11 7:30 PM
Dist. 14
8-Sep Altair Rice Consolidated 0 - 49 vs Columbus 3A - 12 7:30 PM
9-Sep Boling 27 - 29 at Vanderbilt Industrial 3A - 15 7:30 PM
9-Sep Danbury 7 - 14 at League City Bay Area Christian 11MDiv. 3 - 4 7:00 PM
9-Sep East Bernard 22 - 27 at Ganado 2A - 15 7:30 PM
9-Sep Tidehaven 42 - 21 vs Palacios 3A - 15 7:30 PM
9-Sep Van Vleck 14 - 42 vs Hallettsville 3A - 12 7:30 PM
9-Sep Wallis Brazos 58 - 10 vs Louise 2A - 14 7:30 PM
Dist. 15
9-Sep Comfort 0 - 50 at Blanco 3A - 13 7:30 PM
9-Sep Dilley 20 - 34 vs Cotulla 3A - 14 7:30 PM
9-Sep Karnes City 21 - 20 vs Kenedy 2A - 15 7:30 PM
9-Sep Natalia 3 - 48 vs Devine 4A - 14 7:30 PM
9-Sep Nixon-Smiley 0 - 34 vs Flatonia 2A - 13 7:30 PM
9-Sep Poth 21 - 22 at Shiner 2A - 15 7:30 PM
9-Sep SA South West Campus 0 - 42 at Lytle 3A - 14 7:00 PM
Dist. 16
9-Sep Banquete 30 - 21 at Premont 2A - 16 7:30 PM
8-Sep George West 0 - 0 vs CC John Paul II (Cancelled, weather) 11MDiv. 3 - 3 7:30 PM
9-Sep Hebbronville 18 - 31 vs Carrizo Springs 4A - 14 7:30 PM
9-Sep Monte Alto 29 - 50 at Falfurrias 3A - 16 7:30 PM
8-Sep Odem 22 - 28 vs Mathis 3A - 15 7:30 PM
9-Sep Santa Rosa 40 - 20 at La Villa 2A - 16 7:30 PM
9-Sep Taft 31 - 42 vs Three Rivers 2A - 15 7:30 PM
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com