2022 Class 4A Week 4 Weekly Schedule

Dist. 1
16-Sep El Paso Austin 56 - 14 at El Paso Hanks 5A - 1 7:00 PM
16-Sep El Paso Bowie 14 - 17 vs El Paso Jefferson 5A - 1 7:00 PM
16-Sep El Paso Irvin 17 - 40 vs Clint Mountain View 4A - 1 7:00 PM
16-Sep El Paso Riverside 35 - 21 at Alamogordo, NM 7:00 pm
16-Sep San Elizario 49 - 0 at Tornillo 3A - 1 7:00 PM
Dist. 2
16-Sep Andrews 15 - 36 at Seminole 4A - 2 7:00 PM
16-Sep Big Spring 20 - 7 at Sweetwater 4A - 3 7:00 PM
16-Sep Brownwood 17 - 3 vs Glen Rose 4A - 4 7:30 PM
16-Sep Lubbock Estacado 39 - 13 at Levelland 4A - 2 7:00 PM
15-Sep San Angelo Lake View 35 - 21 at Lubbock 5A - 2 7:00 PM
Dist. 3
15-Sep Canyon 35 - 32 vs Amarillo Caprock 5A - 2 7:00 PM
16-Sep Canyon Randall 44 - 38 vs Wichita Falls 4A - 4 7:00 PM
16-Sep Dumas 57 - 6 vs Plainview 5A - 2 7:00 PM
16-Sep Hereford 10 - 56 vs Amarillo Tascosa 5A - 2 7:00 PM
16-Sep Pampa 13 - 42 vs Decatur 4A - 4 7:00 PM
Dist. 4
16-Sep Burkburnett 41 - 16 at Bowie 3A - 3 7:30 PM
16-Sep Decatur 42 - 13 at Pampa 4A - 3 7:00 PM
16-Sep Mineral Wells 21 - 63 at Sanger 4A - 5 7:30 PM
16-Sep Springtown 39 - 14 vs Carrollton Creekview 5A - 3 7:00 PM
16-Sep Wichita Falls 38 - 44 at Canyon Randall 4A - 3 7:00 PM
Dist. 5
16-Sep Alvarado 31 - 21 vs Rusk 4A - 8 7:30 PM
16-Sep China Spring 51 - 21 at Waco Connally 4A - 11 7:30 PM
16-Sep Stephenville 56 - 49 at Abilene Wylie 5A - 2 7:00 PM
16-Sep Waco La Vega 6 - 14 at Lorena 3A - 11 7:30 PM
16-Sep Waxahachie Life 46 - 20 vs Wills Point 4A - 6 7:00 PM
Dist. 6
16-Sep Fort Worth Castleberry Open
16-Sep Fort Worth Dunbar Open
16-Sep Fort Worth Eastern Hills Open
16-Sep Fort Worth Western Hills Open
16-Sep FW Carter-Riverside Open
16-Sep FW Diamond Hill-Jarvis Open
16-Sep Kennedale Open
16-Sep Lake Worth Open
Dist. 7
16-Sep Carrollton Ranchview 13 - 63 at Wichita Falls Hirschi 4A - 3 7:00 PM
16-Sep Celina 25 - 28 at Anna 4A - 8 7:30 PM
16-Sep Dallas Carter 46 - 20 at Dallas Lincoln 4A - 6 7:30 PM
16-Sep Dallas Pinkston 51 - 0 at Arlington Newman TCSAAL 7:30 PM
16-Sep Frisco Panther Creek 0 - 68 at Aubrey 4A - 5 7:30 PM
15-Sep North Dallas 34 - 21 vs Venus 4A - 4 7:00 PM
16-Sep Wilmer-Hutchins 13 - 17 at Dallas Hillcrest 5A - 6 7:30 PM
Dist. 8
16-Sep Anna 28 - 25 vs Celina 4A - 7 7:30 PM
16-Sep Kaufman 35 - 21 at Athens 4A - 9 7:30 PM
16-Sep Mabank 7 - 35 at Canton 4A - 8 7:30 PM
16-Sep Nevada Community 43 - 14 vs Farmersville 4A - 5 7:30 PM
16-Sep Paris 45 - 13 vs Van 4A - 8 7:30 PM
16-Sep Sulphur Springs 45 - 15 at Van Alstyne 4A - 5 7:30 PM
Dist. 9
16-Sep Athens 21 - 35 vs Kaufman 4A - 8 7:30 PM
16-Sep Henderson 28 - 57 vs Whitehouse 5A - 8 7:30 PM
16-Sep Jacksonville 31 - 21 at Longview Pine Tree 5A - 8 7:30 PM
16-Sep Kilgore 41 - 20 vs Hallsville 5A - 8 7:30 PM
16-Sep Lindale 23 - 31 vs Gilmer 4A - 7 7:30 PM
16-Sep Palestine Open
16-Sep Tyler Chapel Hill 42 - 17 at Nacogdoches 5A - 8 7:30 PM
Dist. 10
16-Sep Huffman Hargrave 14 - 42 vs Navasota 4A - 12 7:00 PM
16-Sep Little Cypress-Mauriceville 6 - 23 at Houston Kinkaid SPC - 4A 7:00 PM
16-Sep Livingston 48 - 47 vs Houston Legacy TCSAAL 7:30 PM
16-Sep Lumberton 56 - 7 vs Bridge City 4A - 9 7:30 PM
16-Sep Splendora 3 - 58 vs Hamshire-Fannett 4A - 9 7:30 PM
16-Sep Vidor 51 - 21 vs St. Louis Catholic, LA 7:30 PM
Dist. 11
16-Sep Houston Furr Open
16-Sep Houston Kashmere 48 - 12 vs Houston KIPP Northeast 11M - Ind. 7:00 PM
16-Sep Houston North Forest 0 - 70 at Columbus 3A - 12 7:30 PM
16-Sep Houston Scarborough Open
16-Sep Houston Washington Open
16-Sep Houston Wheatley 12 - 61 at Hitchcock 3A - 12 7:30 PM
16-Sep Houston Worthing Open
16-Sep Houston Yates Open
Dist. 12
16-Sep Alvin Iowa Colony 14 - 51 vs West Columbia 4A - 10 7:00 PM
16-Sep Bay City 22 - 17 vs Sealy 4A - 10 7:00 PM
16-Sep El Campo 50 - 14 vs Wharton 4A - 10 7:00 PM
16-Sep Freeport Brazosport 20 - 49 vs Silsbee 4A - 9 7:30 PM
16-Sep Navasota 42 - 14 at Huffman Hargrave 4A - 10 7:00 PM
16-Sep Needville 29 - 0 at Sweeny 4A - 10 7:30 PM
16-Sep Stafford 21 - 10 vs Lamar Consolidated 5A - 10 7:00 PM
Dist. 13
16-Sep Burnet 28 - 7 at Giddings 4A - 12 7:30 PM
16-Sep Fischer Canyon Lake 28 - 31 vs SA Veterans Memorial 5A - 13 7:30 PM
16-Sep Lampasas 44 - 13 vs Pflugerville Connally 5A - 11 7:30 PM
16-Sep Marble Falls 21 - 28 vs Kerrville Tivy 5A - 13 7:30 PM
16-Sep San Antonio Davenport 62 - 42 vs Lockhart 5A - 13 7:00 PM
16-Sep Taylor 40 - 35 at Smithville 4A - 12 7:30 PM
Dist. 14
16-Sep Boerne 52 - 27 at Gregory-Portland 5A - 15 7:00 PM
17-Sep Fredericksburg 14 - 17 at Wimberley 4A - 13 10:00 AM
16-Sep San Antonio Kennedy 0 - 35 at Universal City Randolph 3A - 13 7:00 PM
16-Sep San Antonio Memorial 7 - 35 at San Antonio Antonian Prep 11MDiv. 1 - 2 7:00 PM
16-Sep Somerset 43 - 22 at Beeville Jones 4A - 15 7:30 PM
16-Sep Uvalde 23 - 14 at Crystal City 3A - 14 7:30 PM
Dist. 15
16-Sep Beeville Jones 22 - 43 vs Somerset 4A - 14 7:30 PM
16-Sep Floresville 0 - 27 vs San Antonio Central Catholic 11MDiv. 1 - 2 7:00 PM
16-Sep La Vernia 40 - 14 vs Geronimo Navarro 4A - 13 7:30 PM
16-Sep Pleasanton 37 - 14 at Gonzales 4A - 12 7:30 PM
16-Sep Port Lavaca Calhoun 21 - 28 vs Yoakum 3A - 12 7:00 PM
16-Sep Rockport-Fulton 20 - 13 vs Orange Grove 4A - 15 7:30 PM
Dist. 16
16-Sep Alice 21 - 20 vs CC Flour Bluff 5A - 15 7:30 PM
16-Sep CC Calallen 24 - 8 at Cuero 4A - 12 7:30 PM
16-Sep CC Tuloso-Midway 53 - 13 at Corpus Christi West Oso 4A - 15 7:30 PM
16-Sep Hidalgo 13 - 28 vs Raymondville 4A - 16 7:30 PM
16-Sep Kingsville King 54 - 18 vs CC John Paul II 11MDiv. 3 - 3 7:30 PM
16-Sep La Feria 53 - 47 vs Mercedes 5A - 15 7:30 PM
16-Sep Zapata 7 - 30 at Roma 5A - 16 7:30 PM
Dist. 1
16-Sep Clint 7 - 38 at El Paso Bel Air 5A - 1 7:00 PM
16-Sep Clint Mountain View 40 - 17 at El Paso Irvin 4A - 1 7:00 PM
16-Sep Fabens Open
16-Sep Fort Stockton 46 - 6 vs Crane 3A - 1 7:00 PM
16-Sep Monahans 48 - 21 vs Snyder 4A - 3 7:00 PM
16-Sep Pecos 14 - 0 at Stanton 3A - 4 7:00 PM
Dist. 2
16-Sep Borger 13 - 51 vs Bushland 3A - 2 7:00 PM
15-Sep Canyon West Plains 28 - 26 at Amarillo Palo Duro 5A - 2 7:00 PM
16-Sep Levelland 13 - 39 vs Lubbock Estacado 4A - 2 7:00 PM
16-Sep Perryton 14 - 56 at Canadian 3A - 3 7:00 PM
16-Sep Seminole 36 - 15 vs Andrews 4A - 2 7:00 PM
Dist. 3
16-Sep Graham 31 - 17 vs Iowa Park 3A - 3 7:00 PM
16-Sep Midland Greenwood 43 - 28 at Shallowater 3A - 2 7:00 PM
16-Sep Snyder 21 - 48 at Monahans 4A - 1 7:00 PM
16-Sep Sweetwater 7 - 20 vs Big Spring 4A - 2 7:00 PM
16-Sep Wichita Falls Hirschi 63 - 13 vs Carrollton Ranchview 4A - 7 7:00 PM
Dist. 4
16-Sep Ferris 14 - 43 at Sunnyvale 4A - 6 7:30 PM
15-Sep Fort Worth Benbrook 21 - 56 vs Bridgeport  (at AT&T Stad) 4A - 5 7:30 PM
16-Sep Glen Rose 3 - 17 at Brownwood 4A - 2 7:30 PM
16-Sep Godley 64 - 54 vs Ponder 3A - 4 7:00 PM
16-Sep Hillsboro 36 - 35 at Jarrell 4A - 13 7:30 PM
15-Sep Venus 21 - 34 at North Dallas 4A - 7 7:00 PM
Dist. 5
16-Sep Aubrey 68 - 0 vs Frisco Panther Creek 4A - 7 7:30 PM
15-Sep Bridgeport 56 - 21 vs Fort Worth Benbrook (at AT&T Stad) 4A - 4 7:30 PM
16-Sep Farmersville 14 - 43 at Nevada Community 4A - 8 7:30 PM
16-Sep Gainesville 0 - 62 vs Denton 5A - 3 7:00 PM
16-Sep Krum 21 - 41 at Caddo Mills 4A - 6 7:30 PM
16-Sep Sanger 63 - 21 vs Mineral Wells 4A - 4 7:30 PM
16-Sep Van Alstyne 15 - 45 vs Sulphur Springs 4A - 8 7:30 PM
Dist. 6
16-Sep Caddo Mills 41 - 21 vs Krum 4A - 5 7:30 PM
16-Sep Dallas Lincoln 20 - 46 vs Dallas Carter 4A - 7 7:30 PM
15-Sep Dallas Roosevelt 12 - 49 vs Italy 2A - 7 7:00 PM
16-Sep Quinlan Ford 48 - 34 vs Emory Rains 3A - 5 7:30 PM
16-Sep Sunnyvale 43 - 14 vs Ferris 4A - 4 7:30 PM
16-Sep Wills Point 20 - 46 at Waxahachie Life 4A - 5 7:00 PM
Dist. 7
16-Sep Gilmer 31 - 23 at Lindale 4A - 9 7:30 PM
16-Sep Longview Spring Hill 28 - 49 at Brownsboro 4A - 8 7:30 PM
16-Sep Paris North Lamar 33 - 34 vs Commerce (OT) 3A - 5 7:30 PM
16-Sep Pittsburg 13 - 24 vs Frisco Independence 5A - 3 7:30 PM
16-Sep Texarkana Liberty-Eylau 16 - 14 vs Atlanta 3A - 6 7:30 PM
16-Sep Texarkana Pleasant Grove 63 - 28 at Frisco Memorial 5A - 3 7:00 PM
Dist. 8
16-Sep Brownsboro 49 - 28 vs Longview Spring Hill 4A - 7 7:30 PM
16-Sep Bullard 43 - 44 vs Mineola (OT) 3A - 5 7:30 PM
16-Sep Canton 35 - 7 vs Mabank 4A - 8 7:30 PM
16-Sep Carthage 42 - 0 at Marshall 5A - 8 7:30 PM
16-Sep Center 65 - 44 at Daingerfield 3A - 11 7:30 PM
16-Sep Rusk 21 - 31 at Alvarado 4A - 5 7:30 PM
16-Sep Van 13 - 45 at Paris 4A - 8 7:30 PM
Dist. 9
16-Sep Bridge City 7 - 56 at Lumberton 4A - 10 7:30 PM
16-Sep Hamshire-Fannett 58 - 3 at Splendora 4A - 10 7:30 PM
16-Sep Hardin-Jefferson 21 - 56 at Diboll 3A - 9 7:00 PM
16-Sep Jasper 35 - 41 vs Franklin 3A - 11 7:30 PM
16-Sep Liberty 20 - 27 at East Chambers 3A - 10 7:30 PM
16-Sep Silsbee 49 - 20 at Freeport Brazosport 4A - 12 7:30 PM
16-Sep West Orange-Stark 21 - 24 at Newton 3A - 12 7:30 PM
Dist. 10
16-Sep Bellville 49 - 14 vs Cameron Yoe 3A - 11 7:30 PM
16-Sep Brookshire Royal 34 - 28 vs Fort Bend Willowridge 5A - 9 7:00 PM
16-Sep La Marque 35 - 41 vs Houston St. Pius X 11MDiv. 1 - 2 7:00 PM
16-Sep Sealy 17 - 22 at Bay City 4A - 12 7:00 PM
16-Sep Sweeny 0 - 29 vs Needville 4A - 12 7:30 PM
16-Sep West Columbia 51 - 14 at Alvin Iowa Colony 4A - 12 7:00 PM
16-Sep Wharton 14 - 50 at El Campo 4A - 12 7:00 PM
Dist. 11
16-Sep Gatesville 43 - 14 at Mexia 3A - 8 7:30 PM
16-Sep Madisonville 63 - 8 at Caldwell 4A - 12 7:00 PM
16-Sep Robinson 21 - 49 vs Fairfield 3A - 8 7:00 PM
16-Sep Salado 15 - 37 vs Little River Academy 3A - 11 7:30 PM
16-Sep Waco Connally 21 - 51 vs China Spring 4A - 5 7:30 PM
Dist. 12
16-Sep Caldwell 8 - 63 vs Madisonville 4A - 11 7:00 PM
16-Sep Cuero 8 - 24 vs CC Calallen 4A - 16 7:30 PM
16-Sep Giddings 7 - 28 vs Burnet 4A - 13 7:30 PM
16-Sep Gonzales 14 - 37 vs Pleasanton 4A - 15 7:30 PM
16-Sep La Grange 2 - 36 at Lago Vista 4A - 13 7:30 PM
16-Sep Smithville 35 - 40 vs Taylor 4A - 13 7:30 PM
Dist. 13
16-Sep Austin Achieve 28 - 12 at SA South West Campus 3A - 15 7:00 PM
16-Sep Geronimo Navarro 14 - 40 at La Vernia 4A - 15 7:30 PM
16-Sep Jarrell 35 - 36 vs Hillsboro 4A - 4 7:30 PM
16-Sep Lago Vista 36 - 2 vs La Grange 4A - 12 7:30 PM
16-Sep Manor New Tech 30 - 45 vs San Antonio YMLA 4A - 14 7:00 PM
17-Sep Wimberley 17 - 14 vs Fredericksburg 4A - 14 10:00 AM
Dist. 14
16-Sep Bandera 42 - 20 vs San Antonio Cole 3A - 13 7:00 PM
16-Sep Carrizo Springs 28 - 35 vs Cotulla 3A - 14 7:30 PM
16-Sep Devine 34 - 6 vs Hondo 3A - 14 7:00 PM
16-Sep Pearsall 30 - 29 vs Poteet 3A - 14 7:00 PM
16-Sep San Antonio YMLA 45 - 30 at Manor New Tech 4A - 13 7:00 PM
Dist. 15
16-Sep Corpus Christi West Oso 13 - 53 vs CC Tuloso-Midway 4A - 16 7:30 PM
16-Sep Ingleside 35 - 13 vs Rio Hondo 3A - 16 7:30 PM
16-Sep Orange Grove 13 - 20 at Rockport-Fulton 4A - 15 7:30 PM
15-Sep Robstown 27 - 63 at Taft 3A - 16 7:30 PM
16-Sep Sinton 21 - 48 at Edna 3A - 15 7:30 PM
Dist. 16
16-Sep Bishop 0 - 49 at Refugio 2A - 15 7:30 PM
16-Sep Port Isabel 14 - 44 at Brownsville Veterans Memorial 5A - 16 7:30 PM
16-Sep Raymondville 28 - 13 at Hidalgo 4A - 16 7:30 PM
15-Sep RGC La Grulla 42 - 35 at Brownsville Lopez 5A - 16 7:00 PM
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com