2022 Class 3A Week 4 Weekly Schedule

Dist. 1
16-Sep Brownfield 61 - 10 vs Dimmitt 3A - 3 7:00 PM
16-Sep Denver City 52 - 28 at Lovington, NM 7:00 PM
16-Sep Kermit 62 - 0 vs Midland TLCA 2A - 5 7:00 PM
16-Sep Lamesa 0 - 42 at Littlefield 3A - 4 7:00 PM
16-Sep Slaton 22 - 33 vs Lubbock Roosevelt 3A - 4 7:00 PM
Dist. 2
16-Sep Amarillo River Road 7 - 34 vs Panhandle 2A - 1 7:00 PM
16-Sep Bushland 51 - 13 at Borger 4A - 2 7:00 PM
16-Sep Dalhart 26 - 49 at Friona 3A - 3 7:00 PM
16-Sep Muleshoe 37 - 20 at Tulia 3A - 3 7:00 PM
16-Sep Shallowater 28 - 43 vs Midland Greenwood 4A - 3 7:00 PM
Dist. 3
16-Sep Bowie 16 - 41 vs Burkburnett 4A - 4 7:30 PM
16-Sep Breckenridge 62 - 12 at Eastland 3A - 5 7:30 PM
16-Sep Clyde 41 - 19 at Ballinger 3A - 2 7:30 PM
16-Sep Iowa Park 17 - 31 at Graham 4A - 3 7:00 PM
16-Sep Tuscola Jim Ned 22 - 21 vs Rockdale  (at San Saba) 3A - 11 7:30 PM
16-Sep Vernon 0 - 17 vs Idalou 3A - 4 7:00 PM
Dist. 4
16-Sep Boyd 31 - 14 at Wichita Falls City View 3A - 6 TBD
16-Sep Brock 16 - 21 vs Gunter 3A - 8 7:30 PM
15-Sep Paradise 56 - 14 vs Millsap  (at AT&T Stad) 3A - 5 4:00 PM
16-Sep Peaster 6 - 29 vs Wall 3A - 2 7:30 PM
16-Sep Pilot Point 19 - 56 vs Bells 3A - 8 7:30 PM
16-Sep Ponder 54 - 64 at Godley 4A - 4 7:00 PM
16-Sep Whitesboro 0 - 0 at Sulphur, OK (Cancelled) 7:30 PM
Dist. 5
16-Sep Bonham 26 - 68 at Callisburg 3A - 6 7:30 PM
16-Sep Commerce 34 - 33 at Paris North Lamar (OT) 4A - 7 7:30 PM
16-Sep Emory Rains 34 - 48 at Quinlan Ford 4A - 6 7:30 PM
16-Sep Mineola 44 - 43 at Bullard (OT) 4A - 8 7:30 PM
16-Sep Mount Vernon 65 - 28 vs Gladewater Sabine 3A - 6 7:30 PM
16-Sep Pottsboro 50 - 15 at Muenster 2A - 8 7:00 PM
16-Sep Winnsboro 54 - 28 at New Boston 3A - 10 7:00 PM
Dist. 6
16-Sep Atlanta 14 - 16 at Texarkana Liberty-Eylau 4A - 7 7:30 PM
16-Sep Gladewater 13 - 52 at Malakoff 3A - 8 7:30 PM
16-Sep Gladewater Sabine 28 - 65 at Mount Vernon 3A - 5 7:30 PM
15-Sep Jefferson 35 - 24 vs Hughes Springs 3A - 11 7:30 PM
16-Sep Tatum 49 - 39 at New London West Rusk 3A - 9 7:30 PM
16-Sep White Oak 29 - 55 at Bullard Brook Hill 11MDiv. 3 - 2 7:30 PM
Dist. 7
16-Sep Dallas A+ Academy 0 - 68 at *Grandview 3A - 7 7:30 PM
16-Sep Dallas Gateway Charter 8 - 50 vs *Dallas Life Oak Cliff 3A - 7 7:30 PM
16-Sep Dallas Inspired Vision 0 - 42 vs *Dallas Madison 3A - 7 7:30 PM
16-Sep Maypearl Open
16-Sep West 42 - 20 vs *Whitney 3A - 7 7:30 PM
Dist. 8
16-Sep Eustace 0 - 42 at Grand Saline 3A - 9 7:30 PM
16-Sep Fairfield 49 - 21 at Robinson 4A - 11 7:00 PM
16-Sep Groesbeck 34 - 39 at Crockett 3A - 9 7:30 PM
16-Sep Kemp 34 - 0 vs Rice 3A - 7 7:30 PM
16-Sep Malakoff 52 - 13 vs Gladewater 3A - 6 7:30 PM
16-Sep Mexia 14 - 43 vs Gatesville 4A - 11 7:30 PM
16-Sep Teague 30 - 12 at Buffalo 3A - 13 7:30 PM
Dist. 9
16-Sep Coldspring-Oakhurst 30 - 33 vs Corrigan-Camden 2A - 12 7:00 PM
16-Sep Crockett 39 - 34 vs Groesbeck 3A - 8 7:30 PM
16-Sep Diboll 56 - 21 vs Hardin-Jefferson 4A - 9 7:00 PM
16-Sep Huntington 19 - 16 vs Warren 3A - 12 7:00 PM
16-Sep Palestine Westwood 28 - 36 at New Waverly 3A - 12 7:00 PM
16-Sep Shepherd 38 - 7 vs Hempstead 3A - 12 7:30 PM
16-Sep Woodville 33 - 7 vs Orangefield 3A - 10 7:30 PM
Dist. 10
16-Sep Anahuac 56 - 20 at San Augustine 2A - 11 7:00 PM
16-Sep Buna 75 - 6 at Kountze 3A - 12 7:00 PM
16-Sep Cleveland Tarkington 40 - 21 at Beaumont Msgr. Kelly 11MDiv. 2 - 4 7:30 PM
16-Sep East Chambers 27 - 20 vs Liberty 4A - 9 7:30 PM
16-Sep Hardin 21 - 10 vs Hull-Daisetta 2A - 12 7:30 PM
16-Sep Kirbyville 28 - 56 at Hemphill 3A - 12 7:00 PM
16-Sep Orangefield 7 - 33 at Woodville 3A - 9 7:30 PM
Dist. 11
16-Sep Cameron Yoe 14 - 49 at Bellville 4A - 10 7:30 PM
16-Sep Franklin 41 - 35 at Jasper 4A - 9 7:30 PM
16-Sep Little River Academy 37 - 15 at Salado 4A - 11 7:30 PM
16-Sep Lorena 14 - 6 vs Waco La Vega 4A - 5 7:30 PM
16-Sep McGregor 44 - 21 at Clifton 3A - 13 7:30 PM
16-Sep Rockdale 21 - 22 vs Tuscola Jim Ned  (at San Saba) 3A - 3 7:30 PM
16-Sep Troy 0 - 26 at Early 3A - 2 7:30 PM
Dist. 12
16-Sep Columbus 70 - 0 vs Houston North Forest 4A - 11 7:30 PM
16-Sep Hallettsville 25 - 0 vs San Antonio Pieper 5A - 13 7:00 PM
16-Sep Hempstead 7 - 38 at Shepherd 3A - 9 7:30 PM
16-Sep Hitchcock 61 - 12 vs Houston Wheatley 4A - 11 7:30 PM
16-Sep Yoakum 28 - 21 at Port Lavaca Calhoun 4A - 15 7:00 PM
Dist. 13
16-Sep Blanco 26 - 7 at Boerne Geneva School 11MDiv. 3 - 3 7:00 PM
16-Sep Ingram Moore 32 - 22 vs San Angelo TLCA 3A - 2 7:00 PM
16-Sep Llano 31 - 6 vs Coleman 2A - 5 7:00 PM
16-Sep Luling 6 - 32 at Boling 3A - 14 7:30 PM
16-Sep Marion 35 - 12 vs Karnes City 3A - 15 7:00 PM
16-Sep San Antonio Cole 20 - 42 at Bandera 4A - 14 7:00 PM
16-Sep Universal City Randolph 35 - 0 vs San Antonio Kennedy 4A - 14 7:00 PM
Dist. 14
16-Sep Cotulla 35 - 28 at Carrizo Springs 4A - 14 7:30 PM
16-Sep Crystal City 14 - 23 vs Uvalde 4A - 14 7:30 PM
16-Sep Hondo 6 - 34 at Devine 4A - 14 7:00 PM
16-Sep Jourdanton 8 - 31 at Goliad 3A - 15 7:30 PM
16-Sep Lytle 3 - 47 at Natalia 3A - 15 7:30 PM
16-Sep Poteet 29 - 30 at Pearsall 4A - 14 7:00 PM
Dist. 15
16-Sep Aransas Pass 14 - 30 vs Falfurrias 3A - 16 7:30 PM
16-Sep Corpus Christi London Open
16-Sep Edna 48 - 21 vs Sinton 4A - 15 7:30 PM
16-Sep Goliad 31 - 8 vs Jourdanton 3A - 14 7:30 PM
16-Sep Mathis 20 - 45 vs George West 3A - 16 7:30 PM
16-Sep Palacios 27 - 37 vs Altair Rice Consolidated 3A - 14 7:30 PM
16-Sep Vanderbilt Industrial 42 - 22 at Tidehaven 3A - 14 7:30 PM
Dist. 16
16-Sep Falfurrias 30 - 14 at Aransas Pass 3A - 15 7:30 PM
16-Sep Lyford 28 - 2 vs Hebbronville 3A - 16 7:30 PM
16-Sep Progreso 0 - 53 at Santa Rosa 3A - 16 7:30 PM
16-Sep Rio Hondo 13 - 35 at Ingleside 4A - 15 7:30 PM
16-Sep San Diego 48 - 41 vs Odem 3A - 16 7:30 PM
16-Sep Santa Gertrudis Academy 40 - 35 at Skidmore-Tynan 2A - 15 7:30 PM
Dist. 1
16-Sep Alpine 6 - 27 vs Sonora 2A - 3 7:30 PM
16-Sep Crane 6 - 46 at Fort Stockton 4A - 1 7:00 PM
16-Sep Odessa Compass Academy 0 - 34 at Water Valley 2A - 5 7:30 PM
16-Sep Tornillo 0 - 49 vs San Elizario 4A - 1 7:00 PM
Dist. 2
16-Sep Ballinger 19 - 41 vs Clyde 3A - 3 7:30 PM
16-Sep Brady 62 - 42 at Dublin 3A - 5 7:00 PM
16-Sep Early 26 - 0 vs Troy 3A - 11 7:30 PM
16-Sep San Angelo Grape Creek 2 - 34 at Ozona 2A - 3 7:00 PM
16-Sep San Angelo TLCA 22 - 32 at Ingram Moore 3A - 13 7:00 PM
16-Sep Wall 29 - 6 at Peaster 3A - 4 7:30 PM
Dist. 3
16-Sep Canadian 56 - 14 vs Perryton 4A - 2 7:00 PM
16-Sep Childress 14 - 28 vs Holliday 3A - 6 7:00 PM
16-Sep Dimmitt 10 - 61 at Brownfield 3A - 1 7:00 PM
16-Sep Friona 49 - 26 vs Dalhart 3A - 2 7:00 PM
16-Sep Spearman 13 - 14 vs Wellington 2A - 2 7:00 PM
16-Sep Tulia 20 - 37 vs Muleshoe 3A - 2 7:00 PM
Dist. 4
16-Sep Abernathy 50 - 8 vs Post 2A - 2 7:00 PM
16-Sep Coahoma 35 - 7 at Colorado City 2A - 4 7:30 PM
16-Sep Idalou 17 - 0 at Vernon 3A - 3 7:00 PM
16-Sep Littlefield 42 - 0 vs Lamesa 3A - 1 7:00 PM
16-Sep Lubbock Roosevelt 33 - 22 at Slaton 3A - 1 7:00 PM
16-Sep Stanton 0 - 14 vs Pecos 4A - 1 7:00 PM
Dist. 5
16-Sep Comanche 14 - 45 at Tolar 2A - 5 7:30 PM
16-Sep Dublin 42 - 62 vs Brady 3A - 2 7:00 PM
16-Sep Eastland 12 - 62 vs Breckenridge 3A - 3 7:30 PM
16-Sep Jacksboro 28 - 41 at Cisco 2A - 4 7:00 PM
16-Sep Merkel 13 - 28 vs Bangs 2A - 5 7:30 PM
15-Sep Millsap 14 - 56 vs Paradise  (at AT&T Stad) 3A - 4 4:00 PM
Dist. 6
16-Sep Callisburg 68 - 26 vs Bonham 3A - 5 7:30 PM
16-Sep Henrietta 42 - 7 at Archer City 2A - 7 7:00 PM
16-Sep Holliday 28 - 14 at Childress 3A - 3 7:00 PM
16-Sep Sadler S&S Consolidated 35 - 29 vs Whitewright 2A - 6 7:30 PM
16-Sep Valley View 24 - 0 vs Lindsay 2A - 8 7:30 PM
16-Sep Wichita Falls City View 14 - 31 vs Boyd 3A - 4 TBD
Dist. 7
16-Sep Blooming Grove 35 - 26 at Wortham 2A - 10 7:30 PM
16-Sep Cedar Hill Trinity Leadership 7 - 38 at Episcopal School of Dallas SPC - 4A 7:00 PM
16-Sep Corsicana Mildred 30 - 50 at Price Carlisle 2A - 11 7:00 PM
16-Sep Palmer 36 - 23 vs Rogers 3A - 13 7:30 PM
16-Sep Rice 0 - 34 at Kemp 3A - 8 7:30 PM
16-Sep Scurry-Rosser 55 - 35 at Pattonville Prairiland 3A - 10 7:00 PM
Dist. 8
16-Sep Bells 56 - 19 at Pilot Point 3A - 4 7:30 PM
16-Sep Blue Ridge 49 - 0 vs Wolfe City 2A - 9 7:30 PM
16-Sep Gunter 21 - 16 at Brock 3A - 4 7:30 PM
16-Sep Howe 42 - 14 vs Tioga 2A - 6 7:00 PM
16-Sep Leonard 45 - 0 at Trenton 2A - 6 7:30 PM
16-Sep Lone Oak 21 - 56 vs Tyler Grace Community 11MDiv. 2 - 2 7:00 PM
Dist. 9
16-Sep Arp 66 - 51 at Tenaha 2A - 11 7:00 PM
16-Sep Edgewood 38 - 6 at Elkhart 3A - 13 7:30 PM
16-Sep Grand Saline 42 - 0 vs Eustace 3A - 8 7:30 PM
16-Sep New London West Rusk 39 - 49 vs Tatum 3A - 6 7:30 PM
16-Sep Quitman 15 - 13 at Ore City 2A - 10 7:30 PM
16-Sep Troup 60 - 56 at Paul Pewitt 3A - 10 7:30 PM
16-Sep Winona 23 - 18 vs Frankston 2A - 10 7:30 PM
Dist. 10
16-Sep DeKalb 47 - 33 vs Gilmer Harmony 3A - 11 7:30 PM
16-Sep Hooks 40 - 0 vs Hawkins 2A - 10 7:30 PM
16-Sep New Boston 28 - 54 vs Winnsboro 3A - 5 7:00 PM
16-Sep Paris Chisum 15 - 30 vs Bogata Rivercrest 2A - 9 7:30 PM
16-Sep Pattonville Prairiland 35 - 55 vs Scurry-Rosser 3A - 7 7:00 PM
16-Sep Paul Pewitt 56 - 60 vs Troup 3A - 9 7:30 PM
16-Sep Redwater 14 - 7 vs New Diana 3A - 11 7:00 PM
Dist. 11
16-Sep Daingerfield 44 - 65 vs Center 4A - 8 7:30 PM
16-Sep Elysian Fields 19 - 51 at Beckville 2A - 10 7:30 PM
16-Sep Gilmer Harmony 33 - 47 at DeKalb 3A - 10 7:30 PM
15-Sep Hughes Springs 24 - 35 at Jefferson 3A - 6 7:30 PM
16-Sep New Diana 7 - 14 at Redwater 3A - 10 7:00 PM
16-Sep Queen City 44 - 7 at Clarksville 2A - 9 7:30 PM
16-Sep Waskom 14 - 40 at Timpson 2A - 11 7:00 PM
Dist. 12
16-Sep Anderson-Shiro 41 - 6 vs Evadale 2A - 12 7:00 PM
16-Sep Hemphill 56 - 28 vs Kirbyville 3A - 10 7:00 PM
16-Sep Kountze 6 - 75 vs Buna 3A - 10 7:00 PM
16-Sep New Waverly 36 - 28 vs Palestine Westwood 3A - 9 7:00 PM
16-Sep Newton 24 - 21 vs West Orange-Stark 4A - 9 7:30 PM
16-Sep Trinity 0 - 50 vs Pineland West Sabine 2A - 11 7:00 PM
16-Sep Warren 16 - 19 at Huntington 3A - 9 7:00 PM
Dist. 13
16-Sep Buffalo 12 - 30 vs Teague 3A - 8 7:30 PM
16-Sep Clifton 21 - 44 vs McGregor 3A - 11 7:30 PM
16-Sep Elkhart 6 - 38 vs Edgewood 3A - 9 7:30 PM
16-Sep Florence 7 - 45 vs Johnson City 2A - 14 7:30 PM
16-Sep Lexington 66 - 12 vs Thrall 2A - 13 7:30 PM
16-Sep Rogers 23 - 36 at Palmer 3A - 7 7:30 PM
Dist. 14
16-Sep Altair Rice Consolidated 37 - 27 at Palacios 3A - 15 7:30 PM
16-Sep Boling 32 - 6 vs Luling 3A - 13 7:30 PM
16-Sep Danbury 0 - 40 vs Ganado 2A - 15 7:30 PM
16-Sep East Bernard 7 - 49 vs Shiner 2A - 15 7:30 PM
16-Sep Tidehaven 22 - 42 vs Vanderbilt Industrial 3A - 15 7:30 PM
16-Sep Van Vleck 49 - 0 at Katy St. John XXIII 11MDiv. 2 - 4 7:30 PM
16-Sep Wallis Brazos 39 - 8 vs Nixon-Smiley 3A - 15 7:30 PM
Dist. 15
16-Sep Comfort 34 - 58 at Brackettville 2A - 15 7:00 PM
16-Sep Dilley 19 - 6 vs Freer 2A - 16 7:30 PM
16-Sep Karnes City 12 - 35 at Marion 3A - 13 7:00 PM
16-Sep Natalia 47 - 3 vs Lytle 3A - 14 7:30 PM
16-Sep Nixon-Smiley 8 - 39 at Wallis Brazos 3A - 14 7:30 PM
16-Sep Poth 55 - 0 vs Schulenburg 2A - 13 7:30 PM
16-Sep SA South West Campus 12 - 28 vs Austin Achieve 4A - 13 7:00 PM
Dist. 16
16-Sep Banquete 14 - 26 at Three Rivers 2A - 15 7:30 PM
16-Sep George West 45 - 20 at Mathis 3A - 15 7:30 PM
16-Sep Hebbronville 2 - 28 at Lyford 3A - 16 7:30 PM
16-Sep Monte Alto 19 - 49 vs La Villa 2A - 16 7:30 PM
16-Sep Odem 41 - 48 at San Diego 3A - 16 7:30 PM
16-Sep Santa Rosa 53 - 0 vs Progreso 3A - 16 7:30 PM
15-Sep Taft 63 - 27 vs Robstown 4A - 15 7:30 PM
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com