2022 Class 3A Week 5 Weekly Schedule

Dist. 1
23-Sep Brownfield 28 - 14 at Littlefield 3A - 4 7:00 PM
23-Sep Denver City 27 - 40 vs Monahans 4A - 1 7:00 PM
23-Sep Kermit 14 - 13 vs Forsan 2A - 3 7:00 PM
23-Sep Lamesa 16 - 6 vs Fabens 4A - 1 7:00 PM
23-Sep Slaton 6 - 21 vs Post 2A - 2 7:00 PM
Dist. 2
23-Sep Amarillo River Road 24 - 0 vs Sanford-Fritch 2A - 1 7:00 PM
23-Sep Bushland 38 - 20 at Dumas 4A - 3 7:00 PM
23-Sep Dalhart 35 - 27 vs Borger 4A - 2 7:00 PM
23-Sep Muleshoe 27 - 20 vs Abernathy 3A - 4 7:00 PM
23-Sep Shallowater 15 - 8 vs Idalou 3A - 4 7:00 PM
Dist. 3
23-Sep Bowie 22 - 49 vs Childress 3A - 3 7:30 PM
23-Sep Breckenridge 56 - 17 vs Fort Worth Benbrook 4A - 4 7:30 PM
23-Sep Clyde 29 - 28 vs Sweetwater (OT) 4A - 3 7:00 PM
23-Sep Iowa Park 7 - 34 vs Wichita Falls 4A - 4 7:00 PM
23-Sep Tuscola Jim Ned 48 - 17 vs Eastland 3A - 5 7:30 PM
23-Sep Vernon 30 - 35 at Burkburnett 4A - 4 7:00 PM
Dist. 4
23-Sep Boyd 6 - 55 at *Brock 3A - 4 7:30 PM
23-Sep Paradise 62 - 14 vs *Ponder 3A - 4 7:30 PM
23-Sep Peaster Open
23-Sep Pilot Point 24 - 58 at *Whitesboro 3A - 4 7:30 PM
Dist. 5
23-Sep Bonham 21 - 49 vs *Commerce 3A - 5 7:30 PM
23-Sep Emory Rains 13 - 73 at *Winnsboro 3A - 5 7:30 PM
23-Sep Mineola 25 - 42 vs *Mount Vernon 3A - 5 7:30 PM
23-Sep Pottsboro Open
Dist. 6
23-Sep Atlanta 35 - 28 vs Bullard Brook Hill 11MDiv. 3 - 2 7:30 PM
23-Sep Gladewater 7 - 59 vs Gunter 3A - 8 7:30 PM
24-Sep Gladewater Sabine 0 - 54 vs Episcopal School of Dallas  (at The Star) SPC - 4A 7:00 PM
24-Sep Jefferson 28 - 30 vs Centerville  (at Jacksonville) 2A - 12 2:00 PM
24-Sep Tatum 42 - 48 vs Lumberton  (at Lufkin) 4A - 10 11:00 AM
23-Sep White Oak 55 - 52 at Elkhart 3A - 13 7:30 PM
Dist. 7
23-Sep Dallas A+ Academy 6 - 36 vs *Dallas Gateway Charter 3A - 7 7:30 PM
23-Sep Dallas Inspired Vision 0 - 69 at *Dallas Life Oak Cliff 3A - 7 7:30 PM
23-Sep Dallas Madison 7 - 56 vs *West 3A - 7 7:30 PM
23-Sep Grandview 70 - 7 at *Maypearl 3A - 7 7:30 PM
23-Sep Whitney Open
Dist. 8
23-Sep Eustace 6 - 40 vs *Fairfield 3A - 8 7:30 PM
23-Sep Groesbeck 37 - 36 at *Mexia (OT) 3A - 8 7:30 PM
23-Sep Kemp 0 - 63 at *Malakoff 3A - 8 7:30 PM
23-Sep Teague Open
Dist. 9
23-Sep Coldspring-Oakhurst 40 - 0 vs *Huntington 3A - 9 7:00 PM
23-Sep Crockett 26 - 32 at *Shepherd 3A - 9 7:00 PM
23-Sep Diboll 21 - 14 vs *Woodville 3A - 9 7:00 PM
23-Sep Palestine Westwood Open
Dist. 10
23-Sep Anahuac 65 - 12 at *Hardin 3A - 10 7:30 PM
23-Sep Buna 14 - 28 at *Orangefield 3A - 10 7:30 PM
23-Sep Cleveland Tarkington Open
23-Sep East Chambers 36 - 16 at *Kirbyville 3A - 10 7:30 PM
Dist. 11
23-Sep Cameron Yoe 48 - 44 at *Lorena 3A - 11 7:30 PM
23-Sep Franklin 69 - 32 vs *McGregor 3A - 11 7:30 PM
23-Sep Little River Academy 45 - 29 at *Troy 3A - 11 7:30 PM
23-Sep Rockdale Open
Dist. 12
23-Sep Columbus 42 - 7 at Huffman Hargrave 4A - 10 7:00 PM
23-Sep Hallettsville 34 - 35 vs Fort Worth Southwest Christian (at UMHB) (OT) 11MDiv. 2 - 1 7:00 PM
23-Sep Hempstead 20 - 56 vs Corrigan-Camden 2A - 12 7:00 PM
23-Sep Hitchcock 49 - 26 at The Woodlands Christian 11MDiv. 2 - 4 7:30 PM
23-Sep Yoakum 42 - 15 vs Gonzales 4A - 12 7:30 PM
Dist. 13
23-Sep Blanco 39 - 0 at *Luling 3A - 13 7:00 PM
23-Sep Ingram Moore Open
23-Sep Llano 59 - 0 at *San Antonio Cole 3A - 13 7:00 PM
23-Sep Marion 13 - 27 at *Universal City Randolph 3A - 13 7:00 PM
Dist. 14
23-Sep Cotulla 61 - 35 at Robstown 4A - 15 7:30 PM
23-Sep Crystal City 2 - 27 at Carrizo Springs 4A - 14 7:30 PM
23-Sep Hondo 24 - 25 at Bandera 4A - 14 7:00 PM
23-Sep Jourdanton 44 - 7 vs San Antonio Kennedy 4A - 14 7:00 PM
23-Sep Lytle 20 - 50 vs Pearsall 4A - 14 7:00 PM
23-Sep Poteet 13 - 28 vs Pleasanton 4A - 15 7:00 PM
Dist. 15
23-Sep Aransas Pass 6 - 38 at *Corpus Christi London 3A - 15 7:30 PM
23-Sep Edna Open
23-Sep Goliad 22 - 23 at *Vanderbilt Industrial 3A - 15 7:30 PM
23-Sep Mathis 22 - 42 at *Palacios 3A - 15 7:30 PM
Dist. 16
23-Sep Falfurrias 6 - 24 at San Antonio YMLA 4A - 14 7:30 PM
23-Sep Lyford Open
23-Sep Progreso 0 - 62 at Santa Maria 2A - 16 7:30 PM
23-Sep Rio Hondo 33 - 20 vs RGC La Grulla 4A - 16 7:30 PM
23-Sep San Diego 6 - 27 at Orange Grove 4A - 15 7:30 PM
23-Sep Santa Gertrudis Academy 17 - 14 at Premont 2A - 16 7:30 PM
Dist. 1
23-Sep Alpine 41 - 7 vs *Odessa Compass Academy 3A - 1 7:00 PM
23-Sep Crane 67 - 0 vs *Tornillo 3A - 1 7:00 PM
Dist. 2
23-Sep Ballinger 0 - 55 at Mason 2A - 14 7:30 PM
23-Sep Brady 47 - 27 vs Christoval 2A - 3 7:30 PM
23-Sep Early 48 - 49 vs Burnet 4A - 13 7:00 PM
23-Sep San Angelo Grape Creek 6 - 21 at Junction 2A - 14 7:00 PM
23-Sep San Angelo TLCA 14 - 35 at Stanton 3A - 4 7:00 PM
23-Sep Wall Open
Dist. 3
23-Sep Canadian Open
23-Sep Childress 49 - 22 at Bowie 3A - 3 7:30 PM
23-Sep Dimmitt 33 - 37 at Amarillo Highland Park 2A - 1 7:00 PM
23-Sep Friona 6 - 30 at Farwell 2A - 1 7:00 PM
22-Sep Spearman 20 - 24 vs Gruver 2A - 1 7:00 PM
23-Sep Tulia 28 - 41 at Clarendon 2A - 2 7:00 PM
Dist. 4
23-Sep Abernathy 20 - 27 at Muleshoe 3A - 2 7:00 PM
23-Sep Coahoma 21 - 0 vs Merkel 3A - 5 7:30 PM
23-Sep Idalou 8 - 15 at Shallowater 3A - 2 7:00 PM
23-Sep Littlefield 14 - 28 vs Brownfield 3A - 1 7:00 PM
23-Sep Lubbock Roosevelt 29 - 26 vs Sundown 2A - 2 7:00 PM
23-Sep Stanton 35 - 14 vs San Angelo TLCA 3A - 2 7:00 PM
Dist. 5
23-Sep Comanche 31 - 28 at Albany 2A - 6 7:30 PM
23-Sep Dublin 34 - 23 vs Florence 3A - 13 7:00 PM
23-Sep Eastland 17 - 48 at Tuscola Jim Ned 3A - 3 7:30 PM
23-Sep Jacksboro 41 - 0 vs Henrietta 3A - 6 7:30 PM
23-Sep Merkel 0 - 21 at Coahoma 3A - 4 7:30 PM
23-Sep Millsap 30 - 22 at Clifton 3A - 13 7:00 PM
Dist. 6
23-Sep Callisburg 13 - 42 vs Bells 3A - 8 7:30 PM
23-Sep Henrietta 0 - 41 at Jacksboro 3A - 5 7:30 PM
23-Sep Holliday Open
23-Sep Sadler S&S Consolidated 14 - 68 vs Howe 3A - 8 7:30 PM
23-Sep Valley View 34 - 37 at Nocona 2A - 6 7:30 PM
23-Sep Wichita Falls City View 49 - 0 vs Abilene TLCA 2A - 6 7:30 PM
Dist. 7
23-Sep Blooming Grove Open
23-Sep Cedar Hill Trinity Leadership Open
23-Sep Corsicana Mildred Open
23-Sep Palmer Open
23-Sep Rice Open
23-Sep Scurry-Rosser Open
Dist. 8
23-Sep Bells 42 - 13 at Callisburg 3A - 6 7:30 PM
23-Sep Blue Ridge 44 - 6 vs Whitewright 2A - 6 7:30 PM
23-Sep Gunter 59 - 7 at Gladewater 3A - 6 7:30 PM
23-Sep Howe 68 - 14 at Sadler S&S Consolidated 3A - 6 7:30 PM
23-Sep Leonard 45 - 0 vs Tom Bean 2A - 6 7:30 PM
23-Sep Lone Oak 32 - 48 vs Price Carlisle 2A - 11 7:00 PM
Dist. 9
23-Sep Arp 35 - 56 vs *New London West Rusk 3A - 9 7:30 PM
23-Sep Edgewood 59 - 26 vs *Winona 3A - 9 7:30 PM
23-Sep Grand Saline 50 - 13 at *Quitman 3A - 9 7:30 PM
23-Sep Troup Open
Dist. 10
23-Sep DeKalb 65 - 14 vs Tenaha 2A - 11 7:30 PM
23-Sep Hooks 57 - 40 at *Paul Pewitt 3A - 10 7:30 PM
23-Sep New Boston 29 - 14 vs *Redwater 3A - 10 7:00 PM
23-Sep Paris Chisum 24 - 25 at *Pattonville Prairiland 3A - 10 7:00 PM
Dist. 11
23-Sep Daingerfield Open
23-Sep Elysian Fields 49 - 10 vs *Queen City 3A - 11 7:00 PM
23-Sep Gilmer Harmony 60 - 34 at *Hughes Springs 3A - 11 7:00 PM
23-Sep New Diana 14 - 35 vs *Waskom 3A - 11 7:00 PM
Dist. 12
23-Sep Anderson-Shiro 32 - 0 vs *Kountze 3A - 12 7:00 PM
23-Sep Hemphill 56 - 0 vs *Trinity 3A - 12 7:00 PM
23-Sep New Waverly Open
23-Sep Newton 53 - 6 at *Warren 3A - 12 7:00 PM
Dist. 13
23-Sep Buffalo 46 - 0 at Normangee 2A - 12 7:30 PM
23-Sep Clifton 22 - 30 vs Millsap 3A - 5 7:00 PM
23-Sep Elkhart 52 - 55 vs White Oak 3A - 6 7:30 PM
23-Sep Florence 23 - 34 at Dublin 3A - 5 7:00 PM
23-Sep Lexington Open
23-Sep Rogers 20 - 23 vs Johnson City 2A - 14 7:30 PM
Dist. 14
23-Sep Altair Rice Consolidated 28 - 42 at *Tidehaven 3A - 14 7:30 PM
23-Sep Boling 46 - 6 at *Danbury 3A - 14 7:30 PM
23-Sep East Bernard Open
23-Sep Van Vleck 50 - 43 at *Wallis Brazos 3A - 14 7:30 PM
Dist. 15
23-Sep Comfort 34 - 40 vs *Nixon-Smiley 3A - 15 7:30 PM
23-Sep Dilley 6 - 56 vs *Poth 3A - 15 7:30 PM
23-Sep Karnes City 56 - 0 vs *SA South West Campus 3A - 15 7:30 PM
23-Sep Natalia Open
Dist. 16
23-Sep Banquete 36 - 8 vs *Monte Alto 3A - 16 7:30 PM
22-Sep George West 12 - 14 vs *Santa Rosa 3A - 16 7:30 PM
23-Sep Hebbronville Open
23-Sep Odem 26 - 33 vs *Taft 3A - 16 7:30 PM
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com