2022 Class 6A Week 5 Weekly Schedule

Dist. 1
22-Sep El Paso Americas 22 - 24 at *El Paso Eastlake 6A - 1 7:00 PM
23-Sep El Paso Coronado 20 - 49 at *El Paso Pebble Hills 6A - 1 7:00 PM
23-Sep El Paso Eastwood 56 - 34 vs *El Paso El Dorado 6A - 1 7:00 PM
23-Sep El Paso Franklin 70 - 0 vs *El Paso Socorro 6A - 1 7:00 PM
23-Sep El Paso Montwood Open
Dist. 2
23-Sep Midland 74 - 14 vs El Paso Andress 5A - 1 7:00 PM
23-Sep Midland Legacy 50 - 60 at Converse Judson 6A - 27 7:30 PM
24-Sep Odessa 35 - 14 vs Schertz Clemens 6A - 27 4:00 PM
23-Sep Odessa Permian 56 - 28 vs Abilene Cooper 5A - 2 7:00 PM
23-Sep San Angelo Central 63 - 61 vs Abilene Wylie 5A - 2 7:00 PM
23-Sep Wolfforth Frenship 56 - 52 vs Rio Rancho Cleveland, NM 6:00 PM
Dist. 3
23-Sep Crowley 17 - 21 vs *Hurst Bell 6A - 3 7:30 PM
23-Sep Euless Trinity 20 - 42 vs *North Crowley 6A - 3 7:30 PM
23-Sep Fort Worth Chisholm Trail 7 - 46 at *Weatherford 6A - 3 7:30 PM
23-Sep Fort Worth Paschal 13 - 45 at *Saginaw Boswell 6A - 3 7:30 PM
Dist. 4
22-Sep Byron Nelson 69 - 2 at *Keller Timber Creek 6A - 4 7:00 PM
22-Sep Fort Worth Haltom 0 - 62 vs *Southlake Carroll 6A - 4 7:00 PM
23-Sep Keller 49 - 28 vs *Keller Central 6A - 4 7:00 PM
23-Sep Keller Fossil Ridge 46 - 28 at *Northwest Eaton 6A - 4 7:00 PM
Dist. 5
23-Sep Allen 43 - 7 at *Denton Braswell 6A - 5 7:00 PM
23-Sep Denton Guyer 49 - 21 at *Little Elm 6A - 5 7:00 PM
23-Sep McKinney 45 - 28 at *McKinney Boyd 6A - 5 7:00 PM
23-Sep Prosper 49 - 0 vs *Prosper Rock Hill 6A - 5 7:00 PM
Dist. 6
23-Sep Coppell 46 - 35 vs *Plano West 6A - 6 7:00 PM
23-Sep Flower Mound 21 - 28 vs *Lewisville 6A - 6 7:00 PM
23-Sep Flower Mound Marcus 23 - 21 at *Lewisville Hebron 6A - 6 7:00 PM
23-Sep Plano 33 - 22 vs *Plano East 6A - 6 7:00 PM
Dist. 7
23-Sep Dallas Jesuit 56 - 7 vs *Irving 6A - 7 7:00 PM
23-Sep Highland Park Open
22-Sep Irving MacArthur 55 - 21 vs *Richardson 6A - 7 7:00 PM
23-Sep Irving Nimitz 7 - 48 vs *Richardson Pearce 6A - 7 7:00 PM
23-Sep Richardson Berkner 7 - 42 vs *Richardson Lake Highlands 6A - 7 7:00 PM
Dist. 8
23-Sep Arlington 35 - 18 at *Grand Prairie 6A - 8 7:00 PM
22-Sep Arlington Bowie 59 - 7 at *Arlington Sam Houston 6A - 8 7:00 PM
23-Sep Arlington Lamar Open
23-Sep Arlington Martin 34 - 21 vs *South Grand Prairie 6A - 8 7:00 PM
Dist. 9
23-Sep Garland 19 - 0 vs *Garland Rowlett 6A - 9 7:00 PM
23-Sep Garland Naaman Forest Open
23-Sep Garland Sachse 17 - 45 vs *Wylie East 6A - 9 7:00 PM
22-Sep Lakeview Centennial 62 - 0 at *South Garland 6A - 9 7:00 PM
23-Sep North Garland 24 - 28 at *Wylie 6A - 9 7:00 PM
Dist. 10
23-Sep Mesquite 37 - 14 vs *Tyler Legacy 6A - 10 7:00 PM
22-Sep Mesquite Horn 35 - 25 at *North Forney 6A - 10 7:00 PM
23-Sep Rockwall 56 - 21 vs *Rockwall-Heath 6A - 10 7:00 PM
23-Sep Royse City Open
Dist. 11
23-Sep Cedar Hill 28 - 59 vs *Duncanville 6A - 11 7:00 PM
23-Sep Dallas Skyline 7 - 19 at *Mansfield Legacy 6A - 11 7:30 PM
23-Sep DeSoto 42 - 24 vs *Waxahachie 6A - 11 7:00 PM
23-Sep Mansfield 49 - 34 at *Mansfield Lake Ridge 6A - 11 7:00 PM
Dist. 12
23-Sep Bryan 19 - 53 vs *Temple 6A - 12 7:30 PM
23-Sep Copperas Cove Open
23-Sep Hewitt Midway 48 - 37 vs *Hutto 6A - 12 7:30 PM
22-Sep Killeen Harker Heights 21 - 14 at *Pflugerville Weiss 6A - 12 7:00 PM
Dist. 13
23-Sep Cleveland 34 - 27 at *Conroe Caney Creek 6A - 13 7:00 PM
23-Sep Conroe 7 - 63 at *The Woodlands 6A - 13 7:00 PM
23-Sep Conroe Grand Oaks 3 - 63 at *Willis 6A - 13 7:00 PM
23-Sep Conroe Oak Ridge 21 - 35 vs *New Caney 6A - 13 7:00 PM
23-Sep The Woodlands College Park Open
Dist. 14
23-Sep Aldine 7 - 57 vs *Aldine Davis (at George) 6A - 14 7:00 PM
22-Sep Aldine Eisenhower 7 - 35 at *Spring DeKaney 6A - 14 6:00 PM
22-Sep Aldine MacArthur 6 - 30 vs *Aldine Nimitz  (at George) 6A - 14 7:00 PM
23-Sep Spring 22 - 61 vs *Spring Westfield 6A - 14 7:00 PM
Dist. 15
23-Sep Klein 35 - 38 at *Tomball 6A - 15 7:00 PM
22-Sep Klein Cain 49 - 20 vs *Tomball Memorial 6A - 15 7:00 PM
23-Sep Klein Collins 42 - 7 vs *Klein Oak 6A - 15 7:00 PM
24-Sep Klein Forest 52 - 0 vs *Waller 6A - 15 6:00 PM
Dist. 16
23-Sep Bridgeland Open
23-Sep Cypress Falls Open
23-Sep Cypress Lakes Open
24-Sep Cypress Park 14 - 36 at *Cypress Springs 6A - 16 6:00 PM
23-Sep Cypress Ranch 49 - 17 at *Cypress Woods 6A - 16 7:00 PM
23-Sep Langham Creek Open
Dist. 17
24-Sep Cypress Creek 28 - 26 at *Houston Memorial 6A - 17 6:00 PM
23-Sep Cypress Ridge 47 - 12 vs *Houston Northbrook 6A - 17 7:00 PM
23-Sep Cypress-Fairbanks 43 - 31 at *Houston Stratford 6A - 17 7:00 PM
22-Sep Houston Spring Woods 0 - 65 at *Jersey Village 6A - 17 6:30 PM
Dist. 18
23-Sep Houston Bellaire Open
22-Sep Houston Chavez 0 - 48 at *Houston Westside 6A - 18 7:00 PM
23-Sep Houston Heights 21 - 35 vs *Houston Lamar 6A - 18 7:00 PM
24-Sep Houston Sam Houston 14 - 33 at *Houston Westbury 6A - 18 6:00 PM
Dist. 19
22-Sep Katy 59 - 3 at *Katy Mayde Creek 6A - 19 7:00 PM
22-Sep Katy Cinco Ranch 63 - 77 at *Katy Morton Ranch 6A - 19 6:00 PM
23-Sep Katy Jordan 41 - 13 vs *Katy Paetow 6A - 19 7:00 PM
23-Sep Katy Seven Lakes 14 - 49 at *Katy Tompkins 6A - 19 6:00 PM
24-Sep Katy Taylor Open
Dist. 20
23-Sep Fort Bend Austin 6 - 21 vs *Fort Bend Elkins 6A - 20 7:00 PM
24-Sep Fort Bend Bush 13 - 42 vs *Fort Bend Hightower 6A - 20 6:00 PM
23-Sep Fort Bend Clements Open
23-Sep Fort Bend Dulles 7 - 56 at *Fort Bend Ridge Point 6A - 20 7:00 PM
22-Sep Fort Bend Travis 21 - 24 vs *Richmond George Ranch 6A - 20 7:00 PM
Dist. 21
23-Sep Beaumont United 0 - 62 vs *Galena Park North Shore 6A - 21 7:00 PM
23-Sep Beaumont West Brook 0 - 69 at *Humble Summer Creek 6A - 21 7:00 PM
23-Sep Humble 21 - 42 at *Sheldon C.E. King 6A - 21 7:00 PM
23-Sep Humble Atascocita 56 - 0 vs *Humble Kingwood 6A - 21 7:00 PM
Dist. 22
23-Sep Channelview Open
22-Sep Deer Park 35 - 21 at *Pasadena Dobie 6A - 22 7:00 PM
23-Sep Pasadena 6 - 36 at *Pasadena South Houston 6A - 22 7:00 PM
24-Sep Pasadena Memorial 51 - 7 at *Pasadena Sam Rayburn 6A - 22 6:00 PM
Dist. 23
23-Sep Alief Elsik 18 - 55 at *Houston Strake Jesuit 6A - 23 7:00 PM
23-Sep Alief Hastings 0 - 64 vs *Pearland Dawson 6A - 23 7:00 PM
22-Sep Alief Taylor 37 - 20 vs *Alvin 6A - 23 6:00 PM
23-Sep Alvin Shadow Creek 24 - 20 at *Pearland 6A - 23 7:00 PM
Dist. 24
23-Sep Clear Brook 13 - 42 vs *Clear Falls 6A - 24 7:00 PM
23-Sep Clear Creek 21 - 42 vs *Clute Brazoswood 6A - 24 7:00 PM
23-Sep Clear Lake Open
23-Sep Clear Springs 38 - 35 at *Dickinson 6A - 24 7:00 PM
Dist. 25
23-Sep Austin Vandegrift Open
23-Sep Cedar Park Vista Ridge Open
23-Sep Manor Open
23-Sep Round Rock Open
23-Sep Round Rock McNeil Open
23-Sep Round Rock Stony Point Open
23-Sep Round Rock Westwood Open
23-Sep RR Cedar Ridge Open
Dist. 26
22-Sep Austin Akins 0 - 42 vs *Austin Del Valle 6A - 26 7:30 PM
23-Sep Austin Anderson 21 - 38 at *Buda Johnson 6A - 26 7:30 PM
23-Sep Austin Bowie 7 - 55 vs *Dripping Springs 6A - 26 7:30 PM
23-Sep Austin High Open
23-Sep Austin Westlake 35 - 20 vs *Lake Travis 6A - 26 7:30 PM
Dist. 27
23-Sep Converse Judson 60 - 50 vs Midland Legacy 6A - 2 7:30 PM
22-Sep New Braunfels 40 - 20 vs Brenham 5A - 10 7:00 PM
23-Sep San Antonio East Central 10 - 20 vs Fischer Canyon Lake 4A - 13 7:00 PM
23-Sep San Marcos 31 - 39 vs Eagle Pass 6A - 30 7:30 PM
23-Sep Schertz Cibolo Steele 48 - 7 vs Fort Bend Christian 11MDiv. 2 - 4 7:30 PM
24-Sep Schertz Clemens 14 - 35 at Odessa 6A - 2 4:00 PM
Dist. 28
22-Sep San Antonio Brandeis 50 - 27 vs *San Antonio Madison 6A - 28 7:00 PM
24-Sep San Antonio Churchill Open
24-Sep San Antonio Clark 58 - 17 vs *San Antonio Lee 6A - 28 7:00 PM
23-Sep San Antonio Johnson 63 - 35 at *San Antonio Roosevelt 6A - 28 7:00 PM
23-Sep San Antonio Marshall 7 - 34 at *San Antonio Reagan 6A - 28 7:00 PM
Dist. 29
23-Sep San Antonio Brennan Open
24-Sep San Antonio Harlan 59 - 52 at *San Antonio Warren (OT) 6A - 29 7:00 PM
22-Sep San Antonio Holmes 8 - 14 at *San Antonio Sotomayor 6A - 29 7:00 PM
23-Sep San Antonio John Jay 13 - 33 at *San Antonio Stevens 6A - 29 7:00 PM
23-Sep San Antonio O'Connor 6 - 24 vs *San Antonio Taft 6A - 29 7:00 PM
Dist. 30
24-Sep Del Rio 20 - 47 at Midland Christian 11MDiv. 2 - 1 2:00 PM
23-Sep Eagle Pass 39 - 31 at San Marcos 6A - 27 7:30 PM
23-Sep Laredo Alexander 48 - 21 at Sharyland Pioneer 5A - 16 7:00 PM
23-Sep Laredo Johnson 42 - 14 at La Joya 6A - 31 7:30 PM
22-Sep Laredo United 49 - 56 vs Harlingen  (at Roma) 6A - 32 7:00 PM
23-Sep Laredo United South 32 - 18 at Weslaco 6A - 32 7:00 PM
Dist. 31
23-Sep Edinburg 0 - 51 at San Benito 6A - 32 7:00 PM
23-Sep Edinburg Economedes 7 - 32 vs Brownsville Rivera 6A - 32 7:30 PM
22-Sep Edinburg North 35 - 13 vs PSJA Southwest 5A - 16 7:00 PM
23-Sep La Joya 14 - 42 vs Laredo Johnson 6A - 30 7:30 PM
23-Sep Mission 13 - 42 at Los Fresnos 6A - 32 7:00 PM
22-Sep Pharr-San Juan-Alamo 14 - 59 at Brownsville Veterans Memorial 5A - 16 7:00 PM
Dist. 32
23-Sep Brownsville Hanna 25 - 27 at Mission Memorial 5A - 16 7:30 PM
23-Sep Brownsville Rivera 32 - 7 at Edinburg Economedes 6A - 31 7:30 PM
22-Sep Harlingen 56 - 49 vs Laredo United  (at Roma) 6A - 30 7:00 PM
23-Sep Los Fresnos 42 - 13 vs Mission 6A - 31 7:00 PM
23-Sep San Benito 51 - 0 vs Edinburg 6A - 31 7:00 PM
23-Sep Weslaco 18 - 32 vs Laredo United South 6A - 30 7:00 PM
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com