2022 Class 1A Week 6 Weekly Schedule

Dist. 1
30-Sep Follett 62 - 60 at Paducah 1A - 6 7:30 PM
30-Sep McLean 65 - 16 at Wildorado 1A - 2 7:00 PM
30-Sep Miami 38 - 36 at Groom (OT) 1A - 1 7:30 PM
30-Sep White Deer 61 - 12 at Hedley 1A - 1 7:30 PM
Dist. 2
30-Sep Claude 28 - 49 vs Amherst 1A - 2 7:00 PM
30-Sep Happy Open
30-Sep Nazareth 24 - 54 at Whitharral 1A - 2 7:30 PM
30-Sep Wildorado 16 - 65 vs McLean 1A - 1 7:00 PM
Dist. 3
30-Sep Anton 32 - 58 at Hart 1A - 2 7:30 PM
30-Sep Kress 58 - 50 at Whiteface 1A - 5 7:30 PM
29-Sep Lorenzo 68 - 20 at Spur JV 7:00 PM
30-Sep Petersburg 68 - 18 at Meadow 1A - 5 7:30 PM
30-Sep Springlake-Earth Open
Dist. 4
30-Sep Knox City 52 - 0 vs Saint Jo 1A - 10 7:30 PM
30-Sep Spur 62 - 34 at Jayton 1A - 5 7:30 PM
30-Sep Turkey Valley 69 - 36 vs Crowell 1A - 6 7:30 PM
30-Sep Vernon Northside 44 - 13 vs Forestburg 1A - 8 7:30 PM
Dist. 5
30-Sep Meadow 18 - 68 vs Petersburg 1A - 3 7:30 PM
30-Sep O'Donnell 6 - 55 at Lamesa Klondike 1A - 4 7:30 PM
30-Sep Wellman-Union 0 - 48 vs Ackerly Sands 1A - 7 7:30 PM
30-Sep Whiteface 50 - 58 vs Kress 1A - 3 7:30 PM
Dist. 6
30-Sep Fort Davis 30 - 66 vs Balmorhea 1A - 3 7:30 PM
30-Sep Imperial Buena Vista 52 - 54 at Sanderson 1A - 3 7:30 PM
30-Sep Marfa 28 - 58 at Animas, NM 5:00 PM
30-Sep Van Horn 36 - 81 at Garden City 1A - 7 7:30 PM
Dist. 7
30-Sep Ackerly Sands 48 - 0 at Wellman-Union 1A - 5 7:30 PM
29-Sep Borden County 0 - 46 vs Abbott  (at Strawn) 1A - 12 6:30 PM
30-Sep Garden City 81 - 36 vs Van Horn 1A - 6 7:30 PM
30-Sep Lenorah Grady 62 - 20 at Grandfalls-Royalty 1A - 3 7:30 PM
30-Sep Rankin 62 - 12 vs Lubbock Home School Christian TAIAO - D1 7:30 PM
Dist. 8
30-Sep Hermleigh 60 - 36 at Throckmorton 1A - 7 7:30 PM
30-Sep Ira Open
30-Sep Roby Open
30-Sep Roscoe Highland Open
30-Sep Rotan 58 - 0 vs Lueders-Avoca 1A - 7 7:30 PM
30-Sep Westbrook Open
Dist. 9
30-Sep Baird 74 - 0 vs Amarillo PCHEA TAIAO - D2 7:30 PM
30-Sep Bryson Open
30-Sep Gordon 62 - 14 at Santa Anna 1A - 14 7:30 PM
30-Sep Gorman Open
30-Sep Lingleville Open
30-Sep Perrin-Whitt Open
Dist. 10
30-Sep Campbell 59 - 14 vs Trinidad 1A - 9 7:30 PM
30-Sep Gilmer Union Hill Open
30-Sep Saint Jo 0 - 52 at Knox City 1A - 4 7:30 PM
30-Sep Savoy 68 - 20 at Fruitvale 6M - Ind. 7:30 PM
Dist. 11
30-Sep Avalon Open
30-Sep Blum 48 - 54 at Coolidge 1A - 12 7:30 PM
30-Sep Covington 18 - 6 at Penelope 1A - 12 7:30 PM
30-Sep Milford Open
30-Sep Three Way 0 - 46 at Bluff Dale 1A - 12 7:30 PM
Dist. 12
29-Sep Abbott 46 - 0 vs Borden County (at Strawn) 1A - 7 6:30 PM
30-Sep Aquilla 98 - 66 vs Bynum 1A - 10 7:30 PM
30-Sep Coolidge 54 - 48 vs Blum 1A - 11 7:30 PM
30-Sep Gholson 8 - 58 at Iredell 1A - 12 7:30 PM
30-Sep Penelope 6 - 18 vs Covington 1A - 11 7:30 PM
Dist. 13
30-Sep Eden 21 - 64 vs Lometa 1A - 14 7:30 PM
30-Sep Irion County 61 - 6 vs Leakey 1A - 16 7:00 PM
30-Sep Menard 72 - 13 vs Nueces Canyon 1A - 16 7:30 PM
30-Sep Robert Lee 24 - 6 vs Bronte 1A - 13 7:30 PM
30-Sep Veribest 56 - 6 vs Paint Rock 1A - 14 7:30 PM
Dist. 14
30-Sep Evant 22 - 68 vs Blanket 1A - 15 7:30 PM
30-Sep Jonesboro 81 - 35 vs Austin Hill Country 6MDiv. 1 - 1 7:30 PM
30-Sep Lometa 64 - 21 at Eden 1A - 13 7:30 PM
30-Sep May 58 - 12 at Smoking for Jesus Ministry TAIAO - D2 7:30 PM
30-Sep Santa Anna 14 - 62 vs Gordon 1A - 9 7:30 PM
Dist. 15
30-Sep Burkeville Open
30-Sep Chester 60 - 14 vs Apple Springs 1A - 9 7:00 PM
30-Sep High Island Open
30-Sep Leverett's Chapel 94 - 72 at Oakwood 1A - 9 7:30 PM
Dist. 16
30-Sep Leakey 6 - 61 at Irion County 1A - 13 7:00 PM
29-Sep McDade 8 - 60 vs Bastrop Tribe Consolidated TAIAO - D1 7:00 PM
30-Sep Medina 52 - 7 at SA Brooks Collegiate Academy 6M - Ind. 7:00 PM
30-Sep Nueces Canyon 13 - 72 at Menard 1A - 13 7:30 PM
30-Sep Prairie Lea Open
Dist. 1
29-Sep Darrouzett Open
30-Sep Groom 36 - 38 vs Miami (OT) 1A - 1 7:30 PM
30-Sep Hedley 12 - 61 vs White Deer 1A - 1 7:30 PM
29-Sep Lefors 27 - 42 at White Deer JV 6:30 PM
29-Sep Silverton 59 - 14 vs Loop 1A - 4 7:00 PM
Dist. 2
30-Sep Amherst 49 - 28 at Claude 1A - 2 7:00 PM
30-Sep Cotton Center 18 - 27 vs Wilson 1A - 4 7:30 PM
30-Sep Hart 58 - 32 vs Anton 1A - 3 7:30 PM
30-Sep Lazbuddie 74 - 77 at Southland 1A - 4 7:30 PM
30-Sep Whitharral 54 - 24 vs Nazareth 1A - 2 7:30 PM
Dist. 3
30-Sep Balmorhea 66 - 30 at Fort Davis 1A - 6 7:30 PM
30-Sep Dell City Open
30-Sep Grandfalls-Royalty 20 - 62 vs Lenorah Grady 1A - 7 7:30 PM
30-Sep Sanderson 54 - 52 vs Imperial Buena Vista 1A - 6 7:30 PM
30-Sep Sierra Blanca 1 - 0 vs Fort Hancock 6M - Ind. 6:30 PM
Dist. 4
30-Sep Lamesa Klondike 55 - 6 vs O'Donnell 1A - 5 7:30 PM
29-Sep Loop 14 - 59 at Silverton 1A - 1 7:00 PM
30-Sep Southland 77 - 74 vs Lazbuddie 1A - 2 7:30 PM
30-Sep Welch Dawson Open
30-Sep Wilson 27 - 18 at Cotton Center 1A - 2 7:30 PM
Dist. 5
29-Sep Afton Patton Springs 6 - 51 vs Lubbock Christ The King 6MDiv. 3 - 1 7:30 PM
30-Sep Aspermont 38 - 24 vs Newcastle 1A - 8 7:30 PM
29-Sep Guthrie 38 - 44 vs Rule 1A - 7 7:30 PM
30-Sep Jayton 34 - 62 vs Spur 1A - 4 7:30 PM
29-Sep Motley County 84 - 36 vs Bowie Gold-burg (at Benjamin) 1A - 8 7:30 PM
Dist. 6
30-Sep Benjamin 61 - 30 at Loraine 1A - 13 7:30 PM
30-Sep Chillicothe 28 - 24 at Haskell Paint Creek 1A - 7 7:30 PM
30-Sep Crowell 36 - 69 at Turkey Valley 1A - 4 7:30 PM
30-Sep Harrold 0 - 66 vs Wichita Falls Christian 6MDiv. 3 - 1 7:00 PM
30-Sep Paducah 60 - 62 vs Follett 1A - 1 7:30 PM
Dist. 7
30-Sep Haskell Paint Creek 24 - 28 vs Chillicothe 1A - 6 7:30 PM
30-Sep Lueders-Avoca 0 - 58 at Rotan 1A - 8 7:30 PM
29-Sep Rule 44 - 38 at Guthrie 1A - 5 7:30 PM
30-Sep Throckmorton 36 - 60 vs Hermleigh 1A - 8 7:30 PM
30-Sep Woodson 6 - 54 vs Rising Star 1A - 14 7:30 PM
Dist. 8
29-Sep Bowie Gold-burg 36 - 84 vs Motley County  (at Benjamin) 1A - 5 7:30 PM
30-Sep Forestburg 13 - 44 at Vernon Northside 1A - 4 7:30 PM
30-Sep Newcastle 24 - 38 at Aspermont 1A - 5 7:30 PM
1-Oct Strawn 68 - 104 at Tyler HEAT 6M - Ind. 1:00 PM
Dist. 9
30-Sep Apple Springs 14 - 60 at Chester 1A - 15 7:00 PM
30-Sep Ladonia Fannindel 30 - 29 vs Mesquite Founders Classical TAIAO - D1 7:30 PM
30-Sep Oakwood 72 - 94 vs Leverett's Chapel 1A - 15 7:30 PM
30-Sep Trinidad 14 - 59 at Campbell 1A - 10 7:30 PM
Dist. 10
30-Sep Bynum 66 - 98 at Aquilla 1A - 12 7:30 PM
30-Sep Kopperl 34 - 24 vs Mullin 1A - 15 7:30 PM
30-Sep Morgan 85 - 46 vs Walnut Springs 1A - 12 7:00 PM
30-Sep Mount Calm Open
Dist. 11
30-Sep Buckholts Open
30-Sep Calvert 18 - 64 at San Marcos Baptist Academy 6MDiv. 2 - 4 7:00 PM
30-Sep Dime Box Open
30-Sep Oglesby 64 - 14 at Gustine 1A - 15 7:30 PM
Dist. 12
30-Sep Bluff Dale 46 - 0 vs Three Way 1A - 11 7:30 PM
30-Sep Cranfills Gap 50 - 26 at Stephenville Faith TAIAO - D2 7:00 PM
30-Sep Iredell 58 - 8 vs Gholson 1A - 12 7:30 PM
30-Sep Walnut Springs 46 - 85 at Morgan 1A - 10 7:00 PM
Dist. 13
30-Sep Blackwell 58 - 12 vs Valera Panther Creek 1A - 14 7:30 PM
30-Sep Bronte 6 - 24 at Robert Lee 1A - 13 7:30 PM
30-Sep Loraine 30 - 61 vs Benjamin 1A - 6 7:30 PM
30-Sep Trent 68 - 20 at Olfen 6M - Ind. 7:30 PM
Dist. 14
30-Sep Moran 0 - 52 vs Rochelle 1A - 16 7:30 PM
30-Sep Paint Rock 6 - 56 at Veribest 1A - 13 7:30 PM
30-Sep Rising Star 54 - 6 at Woodson 1A - 7 7:30 PM
30-Sep Valera Panther Creek 12 - 58 at Blackwell 1A - 13 7:30 PM
Dist. 15
30-Sep Blanket 68 - 22 at Evant 1A - 14 7:30 PM
30-Sep Gustine 14 - 64 vs Oglesby 1A - 11 7:30 PM
30-Sep Mullin 24 - 34 at Kopperl 1A - 10 7:30 PM
30-Sep Sidney Open
30-Sep Zephyr 48 - 0 at Brookesmith 1A - 16 7:30 PM
Dist. 16
30-Sep Brookesmith 0 - 48 vs Zephyr 1A - 15 7:30 PM
30-Sep Cherokee Open
30-Sep Lohn Open
30-Sep Richland Springs Open
30-Sep Rochelle 52 - 0 at Moran 1A - 14 7:30 PM
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com