2022 Class 3A Week 7 Weekly Schedule

Dist. 1
7-Oct Brownfield 21 - 28 at *Denver City 3A - 1 7:00 PM
7-Oct Kermit 40 - 8 at *Lamesa 3A - 1 7:00 PM
7-Oct Slaton Open
Dist. 2
7-Oct Amarillo River Road 26 - 28 at *Dalhart 3A - 2 7:00 PM
7-Oct Bushland 34 - 0 vs *Muleshoe 3A - 2 7:00 PM
7-Oct Shallowater Open
Dist. 3
7-Oct Bowie 18 - 48 vs *Tuscola Jim Ned 3A - 3 7:00 PM
7-Oct Breckenridge 42 - 0 at *Iowa Park 3A - 3 7:00 PM
7-Oct Clyde 28 - 42 vs *Vernon 3A - 3 7:00 PM
Dist. 4
7-Oct Boyd 12 - 33 at *Paradise 3A - 4 7:30 PM
7-Oct Brock Open
7-Oct Peaster 13 - 61 at *Whitesboro 3A - 4 7:30 PM
7-Oct Pilot Point 58 - 55 at *Ponder 3A - 4 7:30 PM
Dist. 5
7-Oct Bonham 14 - 55 vs *Pottsboro 3A - 5 7:30 PM
7-Oct Commerce 24 - 21 at *Emory Rains (OT) 3A - 5 7:30 PM
7-Oct Mineola Open
7-Oct Mount Vernon 14 - 28 at *Winnsboro 3A - 5 7:30 PM
Dist. 6
7-Oct Atlanta 42 - 7 at *Gladewater Sabine 3A - 6 7:30 PM
7-Oct Gladewater 22 - 28 at *Tatum 3A - 6 7:00 PM
7-Oct Jefferson 42 - 13 at *White Oak 3A - 6 7:30 PM
Dist. 7
7-Oct Dallas A+ Academy 0 - 56 vs *West 3A - 7 7:30 PM
7-Oct Dallas Gateway Charter 14 - 72 at *Grandview 3A - 7 7:30 PM
7-Oct Dallas Inspired Vision 12 - 55 at *Maypearl 3A - 7 7:30 PM
7-Oct Dallas Life Oak Cliff 20 - 72 vs *Whitney 3A - 7 7:30 PM
7-Oct Dallas Madison Open
Dist. 8
7-Oct Eustace Open
7-Oct Fairfield 35 - 36 at *Mexia 3A - 8 7:30 PM
7-Oct Groesbeck 34 - 0 vs *Kemp 3A - 8 7:30 PM
7-Oct Malakoff 32 - 18 vs *Teague 3A - 8 7:30 PM
Dist. 9
7-Oct Coldspring-Oakhurst 8 - 18 vs *Woodville 3A - 9 7:00 PM
7-Oct Crockett 49 - 26 at *Huntington 3A - 9 7:00 PM
7-Oct Diboll Open
7-Oct Palestine Westwood 42 - 14 at *Shepherd 3A - 9 7:00 PM
Dist. 10
7-Oct Anahuac 30 - 0 at *Kirbyville 3A - 10 7:30 PM
7-Oct Buna 27 - 42 at *East Chambers 3A - 10 7:30 PM
7-Oct Cleveland Tarkington 0 - 46 at *Orangefield 3A - 10 7:30 PM
7-Oct Hardin Open
Dist. 11
7-Oct Cameron Yoe 48 - 13 vs *Little River Academy 3A - 11 7:30 PM
7-Oct Franklin Open
7-Oct Lorena 49 - 21 vs *McGregor 3A - 11 7:30 PM
7-Oct Rockdale 34 - 27 at *Troy 3A - 11 7:30 PM
Dist. 12
7-Oct Columbus 35 - 13 at *Hallettsville 3A - 12 7:30 PM
7-Oct Hempstead Open
7-Oct Hitchcock 49 - 20 vs *Yoakum 3A - 12 7:30 PM
Dist. 13
7-Oct Blanco 6 - 48 at *Marion 3A - 13 7:00 PM
7-Oct Ingram Moore 13 - 47 at *Luling 3A - 13 7:00 PM
7-Oct Llano 21 - 14 at *Universal City Randolph 3A - 13 7:00 PM
7-Oct San Antonio Cole Open
Dist. 14
7-Oct Cotulla 19 - 8 vs *Crystal City 3A - 14 7:00 PM
7-Oct Hondo 21 - 39 vs *Jourdanton 3A - 14 7:00 PM
7-Oct Lytle 7 - 27 vs *Poteet 3A - 14 7:00 PM
Dist. 15
7-Oct Aransas Pass 0 - 67 at *Vanderbilt Industrial 3A - 15 7:30 PM
7-Oct Corpus Christi London Open
7-Oct Edna 45 - 0 at *Palacios 3A - 15 7:30 PM
7-Oct Goliad 39 - 0 vs *Mathis 3A - 15 7:30 PM
Dist. 16
7-Oct Falfurrias 26 - 22 vs *Lyford 3A - 16 7:30 PM
7-Oct Progreso 0 - 63 at *Rio Hondo 3A - 16 7:30 PM
7-Oct San Diego 28 - 10 at *Santa Gertrudis Academy 3A - 16 7:00 PM
Dist. 1
7-Oct Alpine 0 - 14 at *Crane 3A - 1 7:30 PM
7-Oct Odessa Compass Academy 46 - 12 at *Tornillo 3A - 1 7:30 PM
Dist. 2
7-Oct Ballinger 0 - 36 vs *Early 3A - 2 7:00 PM
7-Oct Brady 49 - 6 at *San Angelo TLCA 3A - 2 7:00 PM
7-Oct San Angelo Grape Creek 0 - 68 at *Wall 3A - 2 7:00 PM
Dist. 3
7-Oct Canadian 62 - 28 at *Childress 3A - 3 7:00 PM
7-Oct Dimmitt 0 - 47 vs *Spearman 3A - 3 7:00 PM
7-Oct Friona 13 - 7 at *Tulia 3A - 3 7:00 PM
Dist. 4
7-Oct Abernathy 20 - 3 at *Idalou 3A - 4 7:00 PM
7-Oct Coahoma 35 - 28 vs *Littlefield 3A - 4 7:00 PM
7-Oct Lubbock Roosevelt 39 - 14 vs *Stanton 3A - 4 7:00 PM
Dist. 5
7-Oct Comanche 45 - 28 vs *Millsap 3A - 5 7:00 PM
7-Oct Dublin 25 - 51 at *Merkel 3A - 5 7:00 PM
7-Oct Eastland 6 - 53 at *Jacksboro 3A - 5 7:00 PM
Dist. 6
7-Oct Callisburg 41 - 16 at *Sadler S&S Consolidated 3A - 6 7:30 PM
7-Oct Henrietta 7 - 37 vs *Wichita Falls City View 3A - 6 7:30 PM
7-Oct Holliday 55 - 0 vs *Valley View 3A - 6 7:30 PM
Dist. 7
7-Oct Blooming Grove 25 - 20 at *Cedar Hill Trinity Leadership 3A - 7 7:30 PM
7-Oct Corsicana Mildred 33 - 12 at *Rice 3A - 7 7:30 PM
7-Oct Palmer 28 - 7 at *Scurry-Rosser 3A - 7 7:30 PM
Dist. 8
7-Oct Bells 14 - 24 vs *Gunter 3A - 8 7:30 PM
7-Oct Blue Ridge 37 - 6 vs *Lone Oak 3A - 8 7:00 PM
7-Oct Howe 34 - 3 vs *Leonard 3A - 8 7:30 PM
Dist. 9
7-Oct Arp 13 - 31 vs *Grand Saline 3A - 9 7:30 PM
7-Oct Edgewood 56 - 42 vs *Troup 3A - 9 7:30 PM
7-Oct New London West Rusk 63 - 0 vs *Winona 3A - 9 7:30 PM
7-Oct Quitman Open
Dist. 10
7-Oct DeKalb 39 - 27 at *Paul Pewitt 3A - 10 7:00 PM
7-Oct Hooks 41 - 7 at *Paris Chisum 3A - 10 7:30 PM
7-Oct New Boston Open
7-Oct Pattonville Prairiland 28 - 16 vs *Redwater 3A - 10 7:00 PM
Dist. 11
7-Oct Daingerfield 73 - 6 at *New Diana 3A - 11 7:00 PM
7-Oct Elysian Fields 14 - 34 vs *Gilmer Harmony 3A - 11 7:00 PM
7-Oct Hughes Springs Open
7-Oct Queen City 19 - 56 vs *Waskom 3A - 11 7:00 PM
Dist. 12
7-Oct Anderson-Shiro 12 - 35 vs *New Waverly 3A - 12 7:00 PM
7-Oct Hemphill 0 - 34 vs *Newton 3A - 12 7:00 PM
7-Oct Kountze 44 - 48 at *Trinity 3A - 12 7:00 PM
7-Oct Warren Open
Dist. 13
7-Oct Buffalo 27 - 8 vs *Elkhart 3A - 13 7:30 PM
7-Oct Clifton 7 - 38 at *Rogers 3A - 13 7:30 PM
7-Oct Florence 0 - 61 vs *Lexington 3A - 13 7:30 PM
Dist. 14
7-Oct Altair Rice Consolidated 28 - 27 at *Danbury 3A - 14 7:30 PM
7-Oct Boling 34 - 7 vs *Van Vleck 3A - 14 7:30 PM
7-Oct East Bernard 13 - 31 at *Wallis Brazos 3A - 14 7:30 PM
7-Oct Tidehaven Open
Dist. 15
7-Oct Comfort Open
7-Oct Dilley 19 - 38 vs *Nixon-Smiley 3A - 15 7:30 PM
7-Oct Karnes City 19 - 24 vs *Natalia 3A - 15 7:30 PM
7-Oct Poth 77 - 0 vs *SA South West Campus 3A - 15 7:30 PM
Dist. 16
7-Oct Banquete Open
7-Oct George West 21 - 35 vs *Hebbronville 3A - 16 7:30 PM
7-Oct Monte Alto 6 - 49 at *Odem 3A - 16 7:30 PM
7-Oct Santa Rosa 0 - 43 at *Taft 3A - 16 7:30 PM
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com