2022 Class 2A Week 7 Weekly Schedule

Dist. 1
7-Oct Amarillo Highland Park 12 - 84 at *Panhandle 2A - 1 7:00 PM
7-Oct Farwell 7 - 40 at *Stratford 2A - 1 7:00 PM
7-Oct Sanford-Fritch 28 - 26 vs *Stinnett West Texas 2A - 1 7:00 PM
Dist. 2
7-Oct Floydada 37 - 34 vs *Sundown (OT) 2A - 2 7:00 PM
7-Oct New Deal 40 - 2 at *Tahoka 2A - 2 7:00 PM
7-Oct Olton 40 - 22 at *Post 2A - 2 7:00 PM
Dist. 3
7-Oct Anthony 6 - 37 at *Christoval 2A - 3 7:00 PM
7-Oct Forsan 40 - 7 vs *Reagan County 2A - 3 7:00 PM
7-Oct Ozona 6 - 38 vs *Sonora 2A - 3 7:00 PM
Dist. 4
7-Oct Anson 35 - 0 vs *Winters 2A - 4 7:00 PM
7-Oct Cisco 34 - 15 vs *Olney 2A - 4 7:00 PM
7-Oct Colorado City 7 - 61 at *Hawley 2A - 4 7:00 PM
7-Oct Stamford Open
Dist. 5
7-Oct Bangs 40 - 0 vs *Goldthwaite 2A - 5 7:00 PM
7-Oct Coleman 6 - 16 vs *Tolar 2A - 5 7:00 PM
7-Oct DeLeon 21 - 35 vs *San Saba 2A - 5 7:00 PM
7-Oct Hamilton Open
Dist. 6
7-Oct Alvord 63 - 28 vs *Trenton 2A - 6 7:30 PM
7-Oct Nocona 25 - 18 at *Whitewright 2A - 6 7:30 PM
7-Oct Tioga 55 - 30 at *Tom Bean 2A - 6 7:30 PM
Dist. 7
7-Oct Axtell 35 - 20 at *Rio Vista 2A - 7 7:00 PM
7-Oct Cayuga 49 - 7 vs *Kerens 2A - 7 7:00 PM
7-Oct Italy 15 - 14 vs *Itasca 2A - 7 7:00 PM
7-Oct Malakoff Cross Roads Open
Dist. 8
7-Oct Bosqueville 32 - 29 vs *Moody 2A - 8 7:30 PM
7-Oct Bruceville-Eddy 21 - 56 vs *Rosebud-Lott 2A - 8 7:30 PM
7-Oct Crawford 33 - 20 vs *Marlin 2A - 8 7:30 PM
6-Oct Riesel 51 - 44 vs *Valley Mills 2A - 8 7:30 PM
Dist. 9
7-Oct Alba-Golden 14 - 24 at *Wolfe City 2A - 9 7:30 PM
7-Oct Bogata Rivercrest 22 - 54 vs *Honey Grove 2A - 9 7:30 PM
7-Oct Como-Pickton 6 - 46 at *Cooper 2A - 9 7:30 PM
7-Oct Quinlan Boles Open
Dist. 10
7-Oct Beckville Open
7-Oct Big Sandy 20 - 61 at *Frankston 2A - 10 7:30 PM
7-Oct Gladewater Union Grove 6 - 61 at *Harleton 2A - 10 7:30 PM
7-Oct Hawkins 50 - 24 at *Ore City 2A - 10 7:30 PM
Dist. 11
7-Oct Garrison 64 - 34 at *Shelbyville 2A - 11 7:00 PM
7-Oct Grapeland 8 - 48 at *Joaquin 2A - 11 7:00 PM
7-Oct Pineland West Sabine 40 - 34 at *San Augustine 2A - 11 7:00 PM
7-Oct Timpson Open
Dist. 12
7-Oct Centerville 48 - 14 at *Saratoga West Hardin 2A - 12 7:00 PM
7-Oct Corrigan-Camden 51 - 0 vs *Normangee 2A - 12 7:00 PM
7-Oct Groveton 14 - 18 at *Jewett Leon 2A - 12 7:00 PM
Dist. 13
7-Oct Flatonia 35 - 20 vs *Hearne 2A - 13 7:30 PM
7-Oct Holland 39 - 0 vs *Thrall 2A - 13 7:30 PM
7-Oct Schulenburg Open
7-Oct Thorndale 34 - 26 at *Weimar 2A - 13 7:30 PM
Dist. 14
7-Oct Harper 0 - 35 at *Johnson City 2A - 14 7:00 PM
7-Oct Junction 6 - 56 vs *Stockdale 2A - 14 7:30 PM
7-Oct Mason Open
Dist. 15
7-Oct Bloomington 50 - 66 vs *Kenedy 2A - 15 7:30 PM
7-Oct Ganado Open
7-Oct Refugio 60 - 0 at *Skidmore-Tynan 2A - 15 7:30 PM
7-Oct Shiner 67 - 7 at *Three Rivers 2A - 15 7:30 PM
Dist. 16
7-Oct Ben Bolt 42 - 20 vs *Premont 2A - 16 7:30 PM
7-Oct Freer 12 - 7 at *Santa Maria 2A - 16 7:30 PM
7-Oct La Villa 52 - 20 vs *Riviera-Kaufer 2A - 16 7:30 PM
Dist. 1
7-Oct Booker 14 - 28 at *Gruver 2A - 1 7:00 PM
6-Oct Boys Ranch 6 - 28 vs *Vega 2A - 1 7:00 PM
7-Oct Sunray Open
Dist. 2
7-Oct Clarendon 47 - 0 at *Wheeler 2A - 2 7:00 PM
7-Oct Memphis 26 - 14 vs *Quanah 2A - 2 7:00 PM
7-Oct Shamrock 0 - 36 at *Wellington 2A - 2 7:00 PM
Dist. 3
7-Oct Bovina 20 - 27 vs *Ralls 2A - 3 7:00 PM
7-Oct Crosbyton 21 - 26 vs *Lockney 2A - 3 7:00 PM
7-Oct Hale Center 6 - 26 at *Sudan 2A - 3 7:00 PM
Dist. 4
7-Oct Morton 2 - 22 vs *Plains 2A - 4 7:00 PM
7-Oct New Home 42 - 7 vs *Seagraves 2A - 4 7:00 PM
7-Oct Ropesville Ropes 35 - 24 at *Smyer 2A - 4 7:00 PM
Dist. 5
7-Oct Eldorado 7 - 49 at *Wink 2A - 5 7:30 PM
7-Oct Iraan 10 - 8 at *Water Valley 2A - 5 7:30 PM
7-Oct McCamey 1 - 0 vs *Midland TLCA 2A - 5 7:30 PM
7-Oct Sterling City Open
Dist. 6
6-Oct Abilene TLCA 0 - 69 vs *Hamlin 2A - 6 7:00 PM
7-Oct Albany 49 - 18 at *Miles 2A - 6 7:00 PM
7-Oct Cross Plains 6 - 28 at *Roscoe 2A - 6 7:00 PM
Dist. 7
7-Oct Archer City 54 - 6 at *Electra 2A - 7 7:00 PM
7-Oct Haskell 58 - 6 vs *Munday 2A - 7 7:00 PM
7-Oct Petrolia 18 - 30 at *Windthorst 2A - 7 7:00 PM
7-Oct Seymour Open
Dist. 8
7-Oct Celeste 35 - 39 at *Collinsville 2A - 8 7:00 PM
7-Oct Chico 6 - 40 vs *Santo 2A - 8 7:00 PM
7-Oct Era 0 - 34 at *Lindsay 2A - 8 7:00 PM
7-Oct Muenster Open
Dist. 9
7-Oct Clarksville 38 - 8 vs *Linden-Kildare 2A - 9 7:30 PM
7-Oct Cumby 32 - 36 at *Detroit 2A - 9 7:30 PM
7-Oct Maud 22 - 28 vs *Simms Bowie 2A - 9 7:30 PM
Dist. 10
7-Oct Dawson 50 - 7 at *Meridian 2A - 10 7:00 PM
7-Oct Frost 0 - 56 vs *Mart 2A - 10 7:00 PM
7-Oct Hico 7 - 62 vs *Wortham 2A - 10 7:00 PM
7-Oct Hubbard Open
Dist. 11
7-Oct Alto 46 - 34 vs *Mount Enterprise 2A - 11 7:00 PM
7-Oct Cushing 22 - 15 vs *Overton 2A - 11 7:00 PM
7-Oct Price Carlisle 48 - 0 at *Tenaha 2A - 11 7:00 PM
Dist. 12
7-Oct Colmesneil 12 - 68 at *Lovelady 2A - 12 7:00 PM
7-Oct Deweyville 40 - 30 at *Evadale 2A - 12 7:00 PM
7-Oct Hull-Daisetta 44 - 7 at *Sabine Pass 2A - 12 7:00 PM
Dist. 13
7-Oct Bartlett 0 - 48 vs *Milano 2A - 13 7:00 PM
7-Oct Bremond 30 - 41 at *Chilton 2A - 13 7:00 PM
7-Oct Granger 38 - 0 at *Iola 2A - 13 7:00 PM
Dist. 14
6-Oct Burton 54 - 7 vs *Louise  (at Flatonia) 2A - 14 7:00 PM
7-Oct Falls City 48 - 20 vs *Yorktown 2A - 14 7:00 PM
7-Oct Runge Open
7-Oct Snook 12 - 27 at *Somerville 2A - 14 7:00 PM
Dist. 15
7-Oct Brackettville 30 - 27 vs *D'Hanis 2A - 15 7:00 PM
7-Oct Center Point 12 - 52 at *Charlotte 2A - 15 7:00 PM
7-Oct La Pryor 12 - 41 vs *Sabinal 2A - 15 7:00 PM
7-Oct Rocksprings Open
Dist. 16
7-Oct Agua Dulce 20 - 48 vs *Bruni 2A - 16 7:00 PM
7-Oct Benavides 14 - 40 vs *Woodsboro 2A - 16 7:00 PM
7-Oct Pettus Open
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com