2022 Private Week 7 Weekly Schedule

Division I Dist. 1
7-Oct Addison Trinity Christian 14 - 39 at *Dallas Plano Prestonwood 11MDiv. 1 - 1 7:00 PM
7-Oct Dallas Bishop Lynch 0 - 44 at *Dallas Parish Episcopal 11MDiv. 1 - 1 7:00 PM
7-Oct Fort Worth Nolan Catholic Open
Division I Dist. 2
7-Oct Houston St. Pius X 21 - 14 vs *Tomball Concordia Lutheran 11MDiv. 1 - 2 7:00 PM
7-Oct Houston St. Thomas 35 - 18 at *San Antonio Central Catholic 11MDiv. 1 - 2 7:00 PM
7-Oct Houston The Village 0 - 35 vs *San Antonio Antonian Prep 11MDiv. 1 - 2 6:30 PM
Division I Ind.
7-Oct El Paso Cathedral 32 - 13 at Chaparral, NM 7:00 PM
Division II Dist. 1
7-Oct Argyle Liberty Christian 44 - 34 at *Fort Worth Christian 11MDiv. 2 - 1 7:00 PM
7-Oct Fort Worth All Saints Episcopal 26 - 28 at *Midland Christian 11MDiv. 2 - 1 7:00 PM
7-Oct Fort Worth Southwest Christian Open
Division II Dist. 2
7-Oct Dallas Bishop Dunne 49 - 21 at *Flower Mound Coram Deo 11MDiv. 2 - 2 7:00 PM
7-Oct Frisco Legacy Christian Open
7-Oct Grapevine Faith Christian 50 - 6 vs *Tyler Grace Community 11MDiv. 2 - 2 7:30 PM
Division II Dist. 3
6-Oct Austin Hyde Park Baptist 27 - 26 vs *Austin St. Michael's (OT) 11MDiv. 2 - 3 7:00 PM
7-Oct Austin Regents School 38 - 28 at *Brownsville St. Joseph 11MDiv. 2 - 3 6:00 PM
8-Oct SA Texas Military Institute 48 - 13 at *San Antonio St. Anthony's 11MDiv. 2 - 3 2:00 PM
7-Oct San Antonio Christian 42 - 30 vs *Victoria St. Joseph 11MDiv. 2 - 3 7:00 PM
Division II Dist. 4
7-Oct Beaumont Msgr. Kelly 7 - 42 vs *The Woodlands Christian 11MDiv. 2 - 4 7:00 PM
7-Oct Fort Bend Christian 49 - 0 vs *Houston Lutheran South 11MDiv. 2 - 4 7:00 PM
7-Oct Houston Second Baptist 45 - 0 at *Katy St. John XXIII 11MDiv. 2 - 4 7:00 PM
Division III Dist. 1
7-Oct Arlington Grace Prep 39 - 34 at *Arlington Pantego Christian 11MDiv. 3 - 1 7:00 PM
7-Oct Colleyville Covenant Christian 0 - 48 vs *Lubbock Trinity Christian 11MDiv. 3 - 1 6:00 PM
7-Oct Fort Worth Lake Country 42 - 7 at *Willow Park Trinity Christian 11MDiv. 3 - 1 7:30 PM
Division III Dist. 2
7-Oct Bullard Brook Hill 54 - 0 at *Dallas Shelton School 11MDiv. 3 - 2 7:00 PM
7-Oct Dallas Christian School 47 - 7 at *Dallas Covenant 11MDiv. 3 - 2 7:30 PM
7-Oct McKinney Christian 27 - 26 at Dallas HSAA 11M - Ind. 7:30 PM
Division III Dist. 3
6-Oct Boerne Geneva School 42 - 7 at Austin Brentwood Christian 11MDiv. 3 - 4 6:00 PM
7-Oct CC John Paul II 0 - 56 at Bishop 4A - 16 7:30 PM
7-Oct San Antonio Holy Cross 41 - 7 at Shiner St. Paul 11MDiv. 4 - 2 7:00 PM
7-Oct Schertz John Paul II 36 - 14 at New Braunfels Christian 11MDiv. 4 - 2 7:00 PM
Division III Dist. 4
6-Oct Austin Brentwood Christian 7 - 42 vs Boerne Geneva School 11MDiv. 3 - 3 6:00 PM
7-Oct Cypress Community Christian 40 - 26 at Houston Christian SPC - 3A 7:00 PM
7-Oct League City Bay Area Christian Open
7-Oct Magnolia Legacy Prep 41 - 38 vs Hallettsville Sacred Heart 11MDiv. 4 - 2 7:30 PM
Division IV Dist. 1
7-Oct Dallas First Baptist Academy 28 - 60 at *Muenster Sacred Heart 11MDiv. 4 - 1 7:00 PM
7-Oct Fort Worth Temple Christian 33 - 13 at *Waco Reicher 11MDiv. 4 - 1 7:00 PM
7-Oct Lubbock Christian 28 - 47 at *Weatherford Christian 11MDiv. 4 - 1 6:00 PM
7-Oct Mercy Culture Prep 6 - 50 vs *Tyler T. K. Gorman 11MDiv. 4 - 1 7:00 PM
Division IV Dist. 2
7-Oct Hallettsville Sacred Heart 38 - 41 at Magnolia Legacy Prep 11MDiv. 3 - 4 7:30 PM
7-Oct New Braunfels Christian 14 - 36 vs Schertz John Paul II 11MDiv. 3 - 3 7:00 PM
7-Oct Shiner St. Paul 7 - 41 vs San Antonio Holy Cross 11MDiv. 3 - 3 7:00 PM
7-Oct Temple Central Texas Chr. 35 - 3 vs Plano John Paul II 11M - Ind. 7:00 PM
Division IV Dist. 3
7-Oct Bryan Brazos Christian 51 - 17 at *Houston North Academy 11MDiv. 4 - 3 7:00 PM
7-Oct Houston Northland Christian 42 - 0 vs *Huntsville Alpha Omega 11MDiv. 4 - 3 7:00 PM
7-Oct Tomball Rosehill Christian Open
SPC Div. 4A
7-Oct Bellaire Episcopal 41 - 7 vs *Houston St. John's SPC - 4A 7:00 PM
7-Oct Dallas St. Mark's 14 - 49 vs *Houston Kinkaid SPC - 4A 7:00 PM
7-Oct Episcopal School of Dallas Open
SPC Div. 3A
7-Oct Arlington Oakridge 9 - 38 at *Irving Cistercian Prep SPC - 3A 7:00 PM
7-Oct Dallas Greenhill Prep 12 - 48 at *Fort Worth Trinity Valley SPC - 3A 7:00 PM
7-Oct Fort Worth Country Day 14 - 36 at *The Woodlands John Cooper SPC - 3A 7:00 PM
7-Oct Houston Christian 26 - 40 vs Cypress Community Christian 11MDiv. 3 - 4 7:00 PM
TCAF Dist. 1
7-Oct Founders Classical Academy 6 - 0 at Atlas HomeSchool 11M - Ind. 7:30 PM
7-Oct Houston ProVision Academy 14 - 34 at Houston KIPP Northeast 11M - Ind. 7:00 PM
7-Oct San Antonio Cornerstone 7 - 47 at Brentwood Academy, TN 7:00 PM
T-CAL TCSAAL
8-Oct Arlington Newman 53 - 0 vs CenTex Sports Association 11M - Ind. 5:30 PM
8-Oct Dallas UME Prep 25 - 14 vs Tyler All Saints 11M - Ind. 1:00 PM
7-Oct Harlingen Marine Military 0 - 21 vs Houston Legacy (at Portland) TCSAAL 7:00 PM
11-Man Ind. 11-Man Ind.
7-Oct Atlas HomeSchool 0 - 6 vs Founders Classical Academy TCAF - 1 7:30 PM
7-Oct Austin HomeSchool Open
7-Oct Austin St. Andrew's 14 - 34 vs Austin St. Dominic Savio 11M - Ind. 7:00 PM
8-Oct CenTex Sports Association 0 - 53 at Arlington Newman TCSAAL 5:30 PM
7-Oct Dallas HSAA 26 - 27 vs McKinney Christian 11MDiv. 3 - 2 7:30 PM
7-Oct DasCHE 64 - 14 at Oklahoma City, OK 7:30 PM
7-Oct Houston Kipp Academy 54 - 0 at Houston KIPP East End 11M - Ind. 6:00 PM
7-Oct Houston Kipp Generations Open
7-Oct Houston KIPP Northeast 34 - 14 vs Houston ProVision Academy TCAF - 1 7:00 PM
7-Oct Houston KIPP Sunnyside Open
7-Oct Houston Northside HomeSchool 46 - 8 vs Spring Frassati Catholic 11M - Ind. 7:00 PM
7-Oct Plano John Paul II 3 - 35 at Temple Central Texas Chr. 11MDiv. 4 - 2 7:00 PM
7-Oct San Antonio Lee Academy Open
7-Oct Tomball Christian H/School Open
8-Oct Tyler All Saints 14 - 25 at Dallas UME Prep TCSAAL 1:00 PM
Division I Dist. 1
7-Oct Austin Hill Country 62 - 13 vs *Gainesville State School 6MDiv. 1 - 1 7:30 PM
7-Oct Austin Texas Sch for the Deaf 58 - 13 at *Waco Vanguard College Prep 6MDiv. 1 - 1 7:30 PM
7-Oct Austin Veritas Academy 60 - 30 vs *Carrollton Prince of Peace 6MDiv. 1 - 1 7:00 PM
Division I Dist. 2
7-Oct Giddings State School 24 - 48 at *Sugar Land Logos Prep 6MDiv. 1 - 2 7:00 PM
7-Oct Houston Emery-Weiner School Open
7-Oct Laredo St. Augustine 6 - 56 at *SA Saint Mary's Hall 6MDiv. 1 - 2 7:30 PM
Division II Dist. 1
8-Oct Abilene Christian 66 - 21 vs *Amarillo San Jacinto Christian 6MDiv. 2 - 1 3:00 PM
7-Oct Denton Calvary 32 - 8 vs *Irving The Highlands School 6MDiv. 2 - 1 7:30 PM
7-Oct FW Covenant Classical 58 - 8 vs *Midland Trinity 6MDiv. 2 - 1 7:00 PM
7-Oct Keller Harvest Christian 22 - 61 at Lantana Harvest Christian TCAF - 2 TBD
Division II Dist. 2
6-Oct Dallas Lakehill Prep 16 - 40 vs *Red Oak Ovilla Christian 6MDiv. 2 - 2 7:00 PM
7-Oct Dallas Lutheran 46 - 0 vs *McKinney The Cornerstone 6MDiv. 2 - 2 7:30 PM
6-Oct Kennedale Fellowship 41 - 26 vs Westlake Academy JV 6:00 PM
7-Oct Lucas Christian Academy 54 - 16 at *Plano Coram Deo 6MDiv. 2 - 2 7:00 PM
7-Oct Wylie Prep Academy 6 - 56 vs Westlake Academy TAIAO - D1 7:00 PM
Division II Dist. 3
7-Oct Marble Falls Faith Academy 54 - 36 at *Waco Live Oak 6MDiv. 2 - 3 7:00 PM
7-Oct Round Rock Christian 16 - 66 at *Temple Holy Trinity 6MDiv. 2 - 3 7:30 PM
7-Oct Round Rock Concordia Open
Division II Dist. 4
7-Oct Kerrville Our Lady of the Hills 0 - 45 vs Smoking for Jesus Ministry TAIAO - D2 7:30 PM
7-Oct San Antonio Castle Hills 68 - 58 vs San Marcos Hill Country 6MDiv. 3 - 4 7:30 PM
7-Oct San Antonio Lutheran 18 - 66 at New Braunfels Calvary Baptist T-CAL I - 1 TBD
8-Oct San Marcos Baptist Academy 48 - 0 at Leakey 1A - 16 7:00 PM
Division II Dist. 5
6-Oct Beaumont Legacy Christian 64 - 19 vs *Katy Faith West Academy 6MDiv. 2 - 5 7:00 PM
7-Oct Bryan Allen Academy Open
7-Oct Conroe Covenant 1 - 0 vs *Houston St. Francis 6MDiv. 2 - 5 7:00 PM
7-Oct Houston Westbury Christian 12 - 69 vs *Pasadena First Baptist 6MDiv. 2 - 5 7:00 PM
Division III Dist. 1
7-Oct Lubbock Christ The King Open
7-Oct Lubbock Kingdom Prep 52 - 0 vs Amarillo PCHEA TAIAO - D2 7:00 PM
7-Oct Midland Holy Cross Open
7-Oct Wichita Falls Christian Open
Division III Dist. 2
8-Oct Azle Christian School 46 - 0 at Valera Panther Creek 1A - 14 10:00 AM
7-Oct Nazarene Christian Academy 42 - 79 vs *Prestonwood North 6MDiv. 3 - 2 7:00 PM
Division III Dist. 3
6-Oct Dallas Fairhill School 6 - 54 vs *Greenville Christian 6MDiv. 3 - 3 7:30 PM
7-Oct Eagle Christian Academy 46 - 42 at *Garland Christian Academy 6MDiv. 3 - 3 7:30 PM
7-Oct Longview Christian Heritage 45 - 0 vs *Longview Trinity S/of TX 6MDiv. 3 - 3 7:30 PM
7-Oct Rockwall Heritage Christian Open
7-Oct Rockwall Providence Academy Open
Division III Dist. 4
7-Oct Bulverde Bracken Christian 62 - 20 at *Fredericksburg Heritage Sch. 6MDiv. 3 - 4 7:30 PM
7-Oct Cedar Park Summit Christian 70 - 48 at High Island 1A - 15 7:00 PM
7-Oct SA Atonement Academy Open
7-Oct San Marcos Hill Country 58 - 68 at San Antonio Castle Hills 6MDiv. 2 - 4 7:30 PM
Division III Dist. 5
7-Oct Alvin Living Stones Christian Open
7-Oct Baytown Christian Open
7-Oct Bryan St. Joseph 59 - 6 vs *Galveston O'Connell 6MDiv. 3 - 5 7:00 PM
7-Oct Divine Savior Academy 63 - 16 vs *Houston Grace Christian 6MDiv. 3 - 5 6:30 PM
7-Oct Houston Second Bapt UM 0 - 48 at *Lake Jackson Brazosport 6MDiv. 3 - 5 7:00 PM
TCAF Dist. 1
7-Oct Arlington St. Paul Prep 69 - 60 at *Mineral Wells Community TCAF - 1 7:00 PM
7-Oct Killeen Memorial Christian 8 - 50 vs Calvert 1A - 11 5:00 PM
7-Oct Taylor St. Mary's 68 - 20 at Buckholts 1A - 11 7:30 PM
6-Oct Waco Methodist Children's Home 1 - 0 at *Waco Parkview Christian TCAF - 1 7:30 PM
TCAF Dist. 2
7-Oct Dallas Academy 6 - 44 vs *Decatur Victory Christian TCAF - 2 7:00 PM
7-Oct Grayson Christian Open
7-Oct Haslet Heritage Christian 52 - 64 at *Irving Faustina Academy TCAF - 2 7:00 PM
7-Oct Lantana Harvest Christian 61 - 22 vs Keller Harvest Christian 6MDiv. 2 - 1 TBD
T-CAL Div. I Div. 1
7-Oct Corpus Christi Annapolis 48 - 0 vs SA Lee Academy HS 7:00 PM
7-Oct Houston Texas Christian 58 - 46 vs Fort Bend Chargers Home Sch TAIAO - D2 7:30 PM
7-Oct New Braunfels Calvary Baptist 66 - 18 vs San Antonio Lutheran 6MDiv. 2 - 4 TBD
6-Oct San Antonio Town East Chr. 60 - 13 vs CC Coastal Christian 6M - Ind. 7:00 PM
6-Man Ind. TAIAO - 1
8-Oct Austin Royals 68 - 19 vs San Antonio FEAST Homesch. TAIAO - D1 6:00 PM
6-Oct Austin St. Stephen's 48 - 52 vs Bastrop Tribe Consolidated TAIAO - D1 7:00 PM
7-Oct Brownsville Jubilee 22 - 26 at C.C. Arlington Heights TAIAO - D2 7:00 PM
7-Oct Bryan Christian Homeschool 64 - 18 vs Burkeville 1A - 15 7:30 PM
7-Oct Corpus Christi HOST Open
7-Oct FW THESA H/School 64 - 18 vs Melissa CHANT TAIAO - D1 7:30 PM
8-Oct Joshua Johnson County 34 - 14 vs Waco Texas Wind 6M - Ind. 7:30 PM
8-Oct Lubbock Home School Christian 63 - 36 at Stephenville Faith TAIAO - D2 2:00 PM
7-Oct Mesquite Founders Classical 7 - 52 at Throckmorton (Lueders forfeited) 1A - 7 6:30 PM
7-Oct Westlake Academy 56 - 6 at Wylie Prep Academy 6MDiv. 2 - 2 7:00 PM
8-Oct Williamson County Home School 38 - 42 vs SA Jubilee TAIAO - D2 2:00 PM
6-Man Ind. TAIAO - 2
7-Oct Amarillo PCHEA 0 - 52 at Lubbock Kingdom Prep 6MDiv. 3 - 1 7:00 PM
7-Oct Austin NYOS Charter School 66 - 20 vs Bellville Faith Academy TAIAO - D2 7:00 PM
7-Oct Bulverde Gloria Deo 54 - 8 at San Antonio Winston TAIAO - D2 7:00 PM
7-Oct C.C. Arlington Heights 26 - 22 vs Brownsville Jubilee TAIAO - D1 7:00 PM
7-Oct Fort Bend Chargers Home Sch 46 - 58 at Houston Texas Christian T-CAL I - 1 7:30 PM
7-Oct Haslet Legacy Classical Open
6-Oct Houston Mount Carmel 12 - 48 at Houston Emery-Weiner JV 7:00 PM
8-Oct Longview East Texas Christian 54 - 0 at Trinidad 1A - 9 7:00 PM
8-Oct SA Jubilee 42 - 38 at Williamson County Home School TAIAO - D1 2:00 PM
7-Oct Smoking for Jesus Ministry 45 - 0 at Kerrville Our Lady of the Hills 6MDiv. 2 - 4 7:30 PM
8-Oct Stephenville Faith 36 - 63 vs Lubbock Home School Christian TAIAO - D1 2:00 PM
7-Oct Tyler Kings Academy Open
7-Oct Victoria Home School Open
6-Man Ind. 6-Man Ind.
8-Oct Austin Harmony 6 - 64 at Temple Centex H/Sch 6M - Ind. 7:00 PM
8-Oct Bell County Home School Open
6-Oct Bethesda Christian 38 - 72 at Saint Jo JV 6:30 PM
6-Oct CC Coastal Christian 13 - 60 at San Antonio Town East Chr. T-CAL I - 1 7:00 PM
7-Oct Fort Hancock 6 - 66 vs Van Horn 1A - 6 7:30 PM
7-Oct Fort Worth Hill School Open
6-Oct Fruitvale 0 - 45 vs Tyler HEAT 6M - Ind. 7:30 PM
7-Oct Houston Cristo Rey Jesuit Open
7-Oct Irving Universal Academy Open
7-Oct Keene Open
7-Oct North Texas (NTX) 0 - 50 at Ladonia Fannindel 1A - 9 7:00 PM
7-Oct Olfen Open
6-Oct Priddy 1 - 0 vs Mount Calm (at Oglesby) 1A - 10 7:00 PM
7-Oct Ranger 39 - 79 vs Strawn 1A - 8 7:30 PM
7-Oct SA Brooks Collegiate Academy 59 - 47 vs SA Brooks Academy HS 7:00 PM
8-Oct Waco Texas Wind 14 - 34 at Joshua Johnson County TAIAO - D1 7:30 PM
DHTML JavaScript Menu By Milonic.com